Onkoloji - Kanser ve Türevleri Akciğer kanseri hakkında bilgisi olanlar bakabilir misiniz?

Daha yası cok genc
yasanacak bı omur var daha onunde
Onu ıkna edın doktorlara guvensın
Allahtan acıl sıfalar dılıyorum
Tesekkurler yorumunuz ıcın,doktoru amelıyat onermedı ılac tedavısıne basladı 16bın tl borc harc toparlayıp ıkı kutusunu getırttı ve kullandı agrılarını artırdı bu ılaclar ve doktoru gecen hafta kontrolde durumunun kotuye gıttıgını hastaneye yatması gerektıgını soyledı oda madem ılaclar kotu gelıyor hastaneye de yatsam ıyıce kotulesecegım hıc cıkamıcam yatmıyorum o zaman oyle boyle de olcem zaten dıyor.Doktor en fazla 6 ay demıstı 6ay yaklastı sukur daha bırsey olmadı ama sımdı de hastaneye yatmayıp bıtkısel tedavıye baslayacagını soyluyor bı etkısı olur mu bılmıyorum ama ıkna da edemıyorum.Kaplumbaga kanı falan ıcmıs bı degısıklık olmadı gıbı.Sıgarayı da hala bırakmıyor.

Aslinda bir sey soylemek istiyorum ama caninizi cok yakmak istemiyorum.
Eger doktor kesin bir dille dönüs yok diyorsa birakin babaniz istedigi gibi yasasin. Tedavi sureci cok zorlu bir surec. İnsan tabiiki elinden gelen her seyi yapmak istiyor hep bi umit oluyor icinde ama, donusu yoksa eger o zorlu surecle hic babanizin canini yakmayin. Diledigince gecirsin zamanini.

Psikolojik destek onermedi mi doktorunuz,bence bu kadar ciddi bi durumu kabullenmek cok zor ve destege ihtiyaci var.

Doktor durumu tum ayrintisiyla anlatmak zorunda ama siz oncesinde doktoruyla konusup biraz motive edici konusmasini isteyebilirsiniz.En azindan ufak da olsa iyi bi seyler duymak tedaviyi kabul etmesini saglayabilir.

Allah yardimciniz olsun.

Bizde mart ayında şans eseri bi el rahatsızığı diye gittiğimiz hastanede kan kanseri olduğunu öğrendik 1 ayda çöktü babam kemiklerini eritiyo kanser herkes heryerden bişey diyo kemoterapi alma diyen bile var ama biz zar zor ikna ettik buğün ilk kemoterapisini aldı son evrede

Kanser tedavisi almasın istemiyorsa madem ama hastanelerde Algoloji diye bir bölüm, ağrı tedavisi ile ilgileniyorlar.
Hiç olmazsa ağrıları azalsın, az da kalmış olsa ömrünü kaliteli bir şekilde geçirsin.

Kanserle çok uzun bir hikayemiz var bizim ailece
Öncelikle şunu belirteyim bu evreden sonra sadece yaşam kalitesini yükseltebilirsiniz
Otlar, alternatif tıp vs.. kanser üzerinde hiç bir etki yapmıyor, anneme neler içirdim ben
İlk yapılması gereken psikolojik bir destek almasını sağlamak ama bu işte tecrübeli işini bilen, kanserli hastalarla çalışmış bir psikiyatrist olmalı
41 yaşında demişsiniz yani çok genç, insanın böyle bir şeyle yüzleşmesi çok zor, önce ona tutunacak bir dal lazım
Bir de avutulması gerek, hastanede bir doktordan rica edin bu işi, ilaçları kullandığında kötüye gitmen normal ilk zamanlarda vücudun savaşıyor gibi bir açıklama ile tedavinin yan etkilerinden bahsetsin. Hastalar için çok önemli bu destekler. Rabbim babanızın da tüm kanserle savaşanların da yardımcısı olsun, onun mucizeleri bitmez, çok dua edin, sormak istediğiniz bir şey olursa ben buralardayım hep.

biz doktora siz söylemeyim biz anlatalım dedik uygun bi ortamda anlattık tabi durumunun ne kadar kötü olduğunu yumuşatarak söyledik
dr unda psikolog destekli soylemesi lazım aslında pat diye söylenirmi

Dedemı de bu kanserden kaybettık doktoru son evre oldugunu,cıgerlerıne ve dıger organlarına yayıldıgını soyluyor.babası da bu kanserden oldugu ıcın zaten aıleden bırıne denk gelecektı dıyor.Bır de babam hala gunde 2 paket sıgara ıcıyor,doktoru gerı donusu yok bu kanserın en kotu turu agrılarını azaltıp yasam kalıtenı arttırmaya calıscaz demıs ıkı kutu ılac kulandı daha da kotulestı.İlla bırsey yaptırmak ıstemıyoruz zorla tabı ama henuz 41 yasında ve 5 yasında kardesım var o benım yasadıgımı yasamasın ıstıyorum bırde boyle gozumunuzun onunde acı cekınce bırsey yapamıyoruz o adam oyle zayıflayıp erıyor ya bunları gormek cok kotu.

Doktorlar bu gızlenmez dıye dırek soylemısler zaten hastaneye de zorla ıkna ettık bı<ı goturmedı bı tanıdıgımız benı hastaneye gotur dıye ıkna edıp zorla goturdu ,doktorlar da dırek yuzune herseyı anlatınca gerı donusu yok falan psıkolojık olarak coktu,kardesıme falan bakıp aglıyo cok uzuluyo bıze bellı etmemeye calısıyo bıde akrabalarından herkez duymus cenaze evı gıbı hergun bırı gelıp aa sen kansermı oldun su doktora gıt buna gıt onu ıc bunu yap adam ıyıce coktu onların yuzunden psıkoljsı bozuldu

Gercekten cok zor ne desem bilmiyorum, Allah hepinize sabir versin.
Ama ben hep soyle dusunuyorum, kanser illeti ortaya cikana kadar hasta o kadar aci cekmiyor, son evreye gelene kadar kim bilir kac senedir bu kanser babanizin bunyesinde ama daha yeni ortaya cikmis. Ufak tefek belirtiler harici hicbir sey yoktu zaten dayanilmaz agrilari olsa bugune kadar kosa kosa hastaneye gidilirdi. Ama ne zaman tedavi basliyor o zaman hastalar mahvoluyor.
Allah korusun eger ben kanser olursam ve doktor bana 6 ay ömür bicerse ben o tedaviyi olmam. Tedavi oldukca insan daha cok cokuyor daha cok agri cekiyor. tedavi gorerek hastane odasinda 6 ay yasayacagima tedavisiz 2 ay disarida doya doya yasarim.
Bunu konusmasi bana bile cok aci veriyor suan umarim sizi daha da uzmemisimdir ama benim sahsi fikrim bu yonde.

biz doktora siz söylemeyim biz anlatalım dedik uygun bi ortamda anlattık tabi durumunun ne kadar kötü olduğunu yumuşatarak söyledik

Pat diye söylenmemeli,

Ama ne durumda oldugunu hastanin bilmeye hakki var.

Siz en guzelini yapmissiniz,size de gecmis olsun acil sifalar diliyorum.

Destege ıhtıyacı tabı kı var ama hastaneye bıle zorla bı tanıdıgımız benı hastaneye gotur dıye ıkna ederek zorla goturup orda gıtmısken gorun dıye zorla doktora sokmus sonra ogrenınce kendısı bıkac doktora daha gıttı ama ne doktor ne hastane hıc sevmıyo fobısı var gıbı hastaneye gırmek bıle ıstemıyo gırersem cıkamam dıyo bu hastalıktan doktru hastaneyı ıstemeyen psıkologa hıc gıtmez ıyıce de sınırı arttı asabılestı.

Allah acıl sıfalar versın.evet 3 ayda erıdı 35 kılo verdı 80 kıloya dustu 1.85 boylarında kemoterapıyı kendısı de ıstemıyo sımdılık doktoru ılac tedavısı demıstı ama bı faydası olmadı hastaneye yatıralım dıyo onu da babam kabul etmıyo cıkamam dıye

tesekkurler bılgınız ıcın soyleyeyım bunu hastaneyle doktorla alakası olmadıgı ıcın bılmıyodur bıle bu bolumu cok tesekkurler

Çok geçmiş olsun arkadaşım. Rabbim babanı sana bağışlasın. Akciğer kanseri ile bildiğim tek şey, sinsi bi kanser olduğu ve ya 3. Evrede yada 4. Evrede kendini gösteriyor. Allah şifa versin inşallah

oncelıkle tesekkurler yorumunuz ıcın ve destegınız ıcın ,babamda ne bulursa ıcıyor suan kaplumbaga kanı garıp otlar falan,psıkoljık destek cok zor doktora hastaneye fobısı varmıs gıbı bırını bıle hastaneye goturse ıcerıye gırmek ıstemıyor kapıda beklıyor hastane kokusunu sevmıyorum falan dıyo nefret edıyo doktrdan hastaneden ,yası cok genc kardesım kucuk aynı seylerı yasamasını ıstemıyorum bı yandan bırsey olmasın dıye dua edıyoruz bır yandan da Allah acı cektırmesın dıyoruz ne yapcagımızı sasırdık,babamda ıyıce alıngan sınırlı olmaya basladı herseye alınıyor kızıyor falan o psıkoljsı bozuldugu ıcın boyle bızde ne yapalm sasırdık

neyım varsa soyle ben hastane doktor sevmem oyle gelıp gıdıp ugrasmam olceksem olurum falan demıs doktorda soylemıs herseyı sımdı de pskljsı bozuldu

bır suru belırtısı vardı belkıde korktugu ıcın gıtmıyodu bılmıyorum sımdı ogrenıp tedavıye basladı e bı sonucta alamadı 16bın tl borclanıp ılac aldı doktor sımdı daha kotulestın yatıralım deyınce adam ıyıce kotulestı kendısıde ne yapcagını bılmıyo her kafadan bır ses cıktıkca pskljsı bozuldu bırı dıyo tedavı ol bırı dıyo olma bırı dıyo ılac bırı dıyo ot oda napsın sasırdı

Çok geçmiş olsun arkadaşım. Rabbim babanı sana bağışlasın. Akciğer kanseri ile bildiğim tek şey, sinsi bi kanser olduğu ve ya 3. Evrede yada 4. Evrede kendini gösteriyor. Allah şifa versin inşallah
Evet son evrelerde ortaya cııkıyomus ve gerı donusu yok ya bu cok kotu tesekkrler yorumnz ıcın

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…