Onkoloji - Kanser ve Türevleri Akciğer kanseri hakkında bilgisi olanlar bakabilir misiniz?

İnan seni üzmek istemem ama benim amcamın oğlunu 24 yaşında kaybettik bu hastalıktan oda neler icmediki artık midesi aktar dükkanına dönmüştü hem bitkisel hemde normal tedavi oldu koluna atmıştı en son kolunu bile kestiler ama nafile 5 ay sonra hayatını kaybetti sizde bırakın babanız nasıl istiyorsa öyle yaşasın kanserin tedavisi çok ağır üstelik sinirli olması çok normal amcamın ogluda öyleydi vara yoga bagirirdi umarım yinede babanız sağlığına kavuşur Allahtan ümit kesilmez

Geçmiş olsun Allah şifa versin inşaAllah.

Canım ben kanserin b16 vitamini eksikliğinden kaynaklandığını duydum. Ne kadar doğrudur bilmiyorum. Kayısı çekirdeğinin içindeki bademi yemenin de fayda ettiğini duydum. Bir de kereviz sapını hergün kaynatıp içen tiroid kanseri olan bir tanıdığım kan değerlerini bu sayede düzeltiyordu.

Doğuda özellikle de batmanda bir dere kenarında yetişen otu bizzat batmanlı bir arkadaşımdan ben de duydum. Dediğine göre son evre kanser olan bir tanıdığı bu ot sayesinde iyileşmiş ama otun ne olduğunu o da bilmiyor.

Allahtan ümit kesilmez. İlaçlar zaten bitkilerden yapılıyor. Ben de alternatif tıpa inananlardanım. İnşaAllah tez vakitte atlatır babanız.

Benim babamda sigarayı bırakınca bolca öksürmeye başlamıştı ve yapılan tetkiklerde akciğer kanseri tanısı son evre teşhisi kondu hemen ışın tedavisine girişildi.O bitti kemoterapiye başladı ilk seansı aldı enfeksiyon gelişmiş 1.5 yıl önce malesef kaybettim.Hep bir umudum vardı senin gibi ,bir mucize olmasını bekledim hep ama doktoru hastalığın kemiklere kadar yayıldığını uyguladıkları tedaviyle sadece acılarını azaltacağını söylediler.Ben hastalığını en başından beri biliyordum anneme bile anlatamadım 3 ay içimde gizledim en sonunda teyzeme açılmıştım anneme babamın öleceğini söylemezdim.Rabbim inşallah bir mucize yaratır sizin için en çokta küçük kardeşiniz için.

Benim babamın teşhisi tedavisi ve kaybetmemiz 3 ay içinde oldu malesef.Sadece dua et , dua etki acıları azalsın.Ben hastanede babama bakarken ne hastalar vardı acıdan bağırıp ağlayan.Baban sinirliyse sadece sabredin ve susun güler yüzle karşılık verin kolay mı adamın öleceğini bu dünya da sizi minik çocuğunu bırakıp ebediyete göç edeceğini bilmesi.

İnan seni üzmek istemem ama benim amcamın oğlunu 24 yaşında kaybettik bu hastalıktan oda neler icmediki artık midesi aktar dükkanına dönmüştü hem bitkisel hemde normal tedavi oldu koluna atmıştı en son kolunu bile kestiler ama nafile 5 ay sonra hayatını kaybetti sizde bırakın babanız nasıl istiyorsa öyle yaşasın kanserin tedavisi çok ağır üstelik sinirli olması çok normal amcamın ogluda öyleydi vara yoga bagirirdi umarım yinede babanız sağlığına kavuşur Allahtan ümit kesilmez
Basınız sagolsun ızınde oda cok gencmıs,normal ılaclı tedavıyı denedı olumsuz kotuye gıdıyormus sımdıde bıtkısele yoneldı umarım bı faydasını gorur.Sınırlı olmasını anlıyoruz zaten huyuna gıdıyoruz ses etmıyoruz zaten kendısı de soyluyo psıkolojım bozuldu sarcak yer arıyorum dıye normal tabı kım bılır neler yasıyo

Geçmiş olsun Allah şifa versin inşaAllah.

Canım ben kanserin b16 vitamini eksikliğinden kaynaklandığını duydum. Ne kadar doğrudur bilmiyorum. Kayısı çekirdeğinin içindeki bademi yemenin de fayda ettiğini duydum. Bir de kereviz sapını hergün kaynatıp içen tiroid kanseri olan bir tanıdığım kan değerlerini bu sayede düzeltiyordu.

Doğuda özellikle de batmanda bir dere kenarında yetişen otu bizzat batmanlı bir arkadaşımdan ben de duydum. Dediğine göre son evre kanser olan bir tanıdığı bu ot sayesinde iyileşmiş ama otun ne olduğunu o da bilmiyor.

Allahtan ümit kesilmez. İlaçlar zaten bitkilerden yapılıyor. Ben de alternatif tıpa inananlardanım. İnşaAllah tez vakitte atlatır babanız.
Dogudakı o otu duymus akrabaları var o tarafta soylemıs getıreceklermıs ama bende bılmıyorum ısmını ılaclar ıse yaramadı umarım bu bıraz acısını azaltır,cok agrısı acısı oldugunu bellı, zaten kendısı de soyluyor sız suan benım cektıgım acıyı agrıyı ceksenız boyle ayakta duramazsınız dıye

Benim babamın teşhisi tedavisi ve kaybetmemiz 3 ay içinde oldu malesef.Sadece dua et , dua etki acıları azalsın.Ben hastanede babama bakarken ne hastalar vardı acıdan bağırıp ağlayan.Baban sinirliyse sadece sabredin ve susun güler yüzle karşılık verin kolay mı adamın öleceğini bu dünya da sizi minik çocuğunu bırakıp ebediyete göç edeceğini bilmesi.
Basınız sagolsun bız ogrenelı 6aya yaklastı doktoru 6ay omur bıcmıstı sımdı kotuye gıtmeye basladı hastaneye yatıralm dıyo doktoru babamda kabul etmıyo ınsallah bu bıtkısel dedıgı seyler bıraz olsun ıse yarar

Bitkisel,lokmanlarin bir faydasi oldugunu dusunmuyorum nedense ama gecen gun Akhisarda bir adamin hazitladigi bir ot karisimi varmis.Care oluyor diyorlardi.
,

kimmiş ki o adam
kaç senelik akhisarlıyım çıkaramadım öyle birini.
annemi götürmüştük biz de als hastalığı için birine
o adamdır belki.

oncelıkle tesekkurler yorumunuz ıcın ve destegınız ıcın ,babamda ne bulursa ıcıyor suan kaplumbaga kanı garıp otlar falan,psıkoljık destek cok zor doktora hastaneye fobısı varmıs gıbı bırını bıle hastaneye goturse ıcerıye gırmek ıstemıyor kapıda beklıyor hastane kokusunu sevmıyorum falan dıyo nefret edıyo doktrdan hastaneden ,yası cok genc kardesım kucuk aynı seylerı yasamasını ıstemıyorum bı yandan bırsey olmasın dıye dua edıyoruz bır yandan da Allah acı cektırmesın dıyoruz ne yapcagımızı sasırdık,babamda ıyıce alıngan sınırlı olmaya basladı herseye alınıyor kızıyor falan o psıkoljsı bozuldugu ıcın boyle bızde ne yapalm sasırdık

Şu an ki duygu durumu çok normal
Babanıza önce şunu izah edin ; bitkisel tedavilerin bazı negatif durumları var şöyle örnekleyeyim, hastalığı döneminde birisi anneme her gün ısırgan ye demiş, rahmetli de taze ısırganlar buldurdu her gün yedi bir müddet, kemoterapi için hastaneye gittiğimizde doktoruna söyledim durumu yorumu şu oldu ; siz çıldırdınız mı ? ısırgan vücutta hücre yeniler, bizim yok etmeye çalıştığımız tüm hücreleri yeniliyorsunuz, bana sormadan neden böyle bir iş yaptınız, çılgına döndü doktor. Yani alternatif tıbbın bizim bilmediğimiz yönleri de var. Bu şekilde izah ederseniz bu yoldan soğuyacaktır.

Hastaneleri seven insan yoktur inanın hele ki şu an ki durumunda gösterdiği direnç çok normal ama yaşam kalitesini yükseltmek için hastaneye ihtiyacınız var. Bu hastalıkta bir level üstü dayanılmaz ağrılar bölümü, kontrollü atlatmak için mutlaka destek alması lazım, dinlediği birinin dostluğunu kullanın. Şu aşamada kemoterapi vs... benim görüşüme göre sadece ona eziyet olur, çok ağır bir tedavi kemoterapi ve alınamayacak bir sonuç için hastaya bu kadar eziyet gereksiz. Biz annemi gitmeye ikna etmek için olmadık hokkabazlık yaptık, kadın doğumcuya gitmeye korkuyorum benimle gel dedim, geldiğinde doktoruyla karşılaşmış gibi tezgah yaptık resmen. Aslında anlıyorlar her şeyi ama öfkeleri bir türlü hayata tutunma ve deşarj şekli, sabırlı olacaksınız başka çare yok.

Bu durumda hasta yakını olmak dünyanın en zor işi, bunu tam 9 yıl yaşadım, çok sabır , çok emek ve çok sağlam sinir istiyor ama bu onlara karşı görevimiz, Allah yardımcınız olsun

Bir akrabamız şans eseri öğrenmişti akciğer kanseri olduğunu..küçük hücreli yada büyük hücreli olması onemliymis..ameliyat oldu.akcigerinin tekini aldılar.nefesi yeterli çıkmış.simdi iyi.kemoterapi alıyor mu
Onun etkilerini azaltmak için kırmızı reishi mantarının suyunu falan buldular galiba..Allah acil şifalar versin..

Şu an ki duygu durumu çok normal
Babanıza önce şunu izah edin ; bitkisel tedavilerin bazı negatif durumları var şöyle örnekleyeyim, hastalığı döneminde birisi anneme her gün ısırgan ye demiş, rahmetli de taze ısırganlar buldurdu her gün yedi bir müddet, kemoterapi için hastaneye gittiğimizde doktoruna söyledim durumu yorumu şu oldu ; siz çıldırdınız mı ? ısırgan vücutta hücre yeniler, bizim yok etmeye çalıştığımız tüm hücreleri yeniliyorsunuz, bana sormadan neden böyle bir iş yaptınız, çılgına döndü doktor. Yani alternatif tıbbın bizim bilmediğimiz yönleri de var. Bu şekilde izah ederseniz bu yoldan soğuyacaktır.

Hastaneleri seven insan yoktur inanın hele ki şu an ki durumunda gösterdiği direnç çok normal ama yaşam kalitesini yükseltmek için hastaneye ihtiyacınız var. Bu hastalıkta bir level üstü dayanılmaz ağrılar bölümü, kontrollü atlatmak için mutlaka destek alması lazım, dinlediği birinin dostluğunu kullanın. Şu aşamada kemoterapi vs... benim görüşüme göre sadece ona eziyet olur, çok ağır bir tedavi kemoterapi ve alınamayacak bir sonuç için hastaya bu kadar eziyet gereksiz. Biz annemi gitmeye ikna etmek için olmadık hokkabazlık yaptık, kadın doğumcuya gitmeye korkuyorum benimle gel dedim, geldiğinde doktoruyla karşılaşmış gibi tezgah yaptık resmen. Aslında anlıyorlar her şeyi ama öfkeleri bir türlü hayata tutunma ve deşarj şekli, sabırlı olacaksınız başka çare yok.

Bu durumda hasta yakını olmak dünyanın en zor işi, bunu tam 9 yıl yaşadım, çok sabır , çok emek ve çok sağlam sinir istiyor ama bu onlara karşı görevimiz, Allah yardımcınız olsun
Isırganı babama da soylemıslerdı soylıyım sakın boyle bısey yapmasın o zaman oda kendınce cıkar yolu arıyor ıste sonunu bılmesıne ragmen napsın psıkolojk olarak cokmus durumda sonunu bıle yasamaya calsmak cok kotu hergun bugun olursem korkusu yasıyo,bızlere bakıp uzuluyo napalım moral verıp oyalamaya calısıyoruz benım kızım var 1bucuk yasında onu goturuyorum oynasın oyalansın dıye Allahm acılarını agrılarını azaltsın suan zaten son evrede oda oyle soyluyo benım cektıgım agrıyı suan sız ceksenız boyle konusup ayakta duramazsınız bıle dıye ama napalım boyle elımızden de bısey gelmıyor

Dogudakı o otu duymus akrabaları var o tarafta soylemıs getıreceklermıs ama bende bılmıyorum ısmını ılaclar ıse yaramadı umarım bu bıraz acısını azaltır,cok agrısı acısı oldugunu bellı, zaten kendısı de soyluyor sız suan benım cektıgım acıyı agrıyı ceksenız boyle ayakta duramazsınız dıye

Allah iki iyilikten birini versin babacığınıza inşaAllah..

Bir akrabamız şans eseri öğrenmişti akciğer kanseri olduğunu..küçük hücreli yada büyük hücreli olması onemliymis..ameliyat oldu.akcigerinin tekini aldılar.nefesi yeterli çıkmış.simdi iyi.kemoterapi alıyor mu
Onun etkilerini azaltmak için kırmızı reishi mantarının suyunu falan buldular galiba..Allah acil şifalar versin..
Doktoru amelıyat onermedı cunku cok ılerlemıs son evrede cıgerlerın tamamen bıtmıs ve dıger organlara yayılmıs dedı,radyoterapı ve kemoterapı dedı ıkı kutu ılac kullandı gecen hafta kontrolde doktoru kotuye gıdıyosun yatıs yapmamız lazım hastanede devam etmemız lazım demıs onu da ıstemıyo artık oyle de boyle olcem sonum bellı dıyo o yuzden kemoterapıyı kabul etmıyo,bıtkısel tedavıyı denemek ıstıyormus bıde

Her bitki her bünyeye yaramıyor o yüzden baban kendine yanlış tedavi uygulatıp daha da kötü olabilir. En temizi hastaneye yatması ve doktoruna bu ilaçlar hakkında bilgi verip ona göre extra bitkisel kür uygulaması zira yaptığı yanlış hayatına mâl olur ! İkinci olaraktan bi düzeltme yapayım kanın köpüklü ve koyu olması kanda kanser olduğu için değil (burda bir düzeltme yapayım da kan veren arkadaşlar böyle bir durumla karşı karşıya kalırsa korkmasın) Kanın köpürme sebebi tazyikten koyu olması da çok fazla sigara çay kahve tüketiminden kaynaklı bir de yeterli miktarlarda su tüketilmemesinden. Babanın nasıl olsa olucem deyip bencillik yapıp 5 yaşındaki çocuğa bu acıyı yaşatma çabasını anlamış değilim. Keşke bu kadar erken kendinden vazgeçmemiş olsa :/ evet kanserle erkekler çok fazla savaşamıyor ama ben yasamam deyip hem kendini hem sizi uzmesine anlam veremedim. Kimin ne zaman öleceğini Allah bilir ve Rabbim tez zamanda vücudundaki hastalığı alsın sağlık sıhhat versin. Coook geçmiş olsun şafi ismiyle şifa bulsun tez zamanda babacığın... Rabbim sabır versin :KK43:

Oncelikle cok gecmis olsun rabbim sifa versin insaallah.moralini bozmak istemem ama son evre icin maalesef yapilabilecek bisey yok.daha alti ay once gencecik akrabam uc cocugunu birakti arkasinda bu lanet hastalik yuzunden.neler yapmadi neler icmedi.baskasina iyi gelmis diye ictigi sey onu daha da kotu yapti.onun icin ottur coptur kimse vakit kaybetmesin modern tibba inanmaktan baska care yok.doktorlar da soylemis ya artik iyilestirmek icin degil agrilarini azaltmak icin ugrasiyolar son evrede.

Bizim akrabamız dediğim gibi 2.evrede yakalamış doktor şanslı olduğunu söylemiş..yinede sabırlı olun erkekler kadınlar kadar hamiyetli değiller..Allah şifa versin tüm hastalara..

,

kimmiş ki o adam
kaç senelik akhisarlıyım çıkaramadım öyle birini.
annemi götürmüştük biz de als hastalığı için birine
o adamdır belki.

Ciddimisinn? Akhisarda misin ? Eger oyleyse okul zamani olsaydi ilaci alabilirdin zeytin :) Tesadufe bak.
Soru icinse kirbaglarda bir adammis.Gecen facebook ta gordum sasirdim bende.

X