Onkoloji - Kanser ve Türevleri Akciğer kanseri hakkında bilgisi olanlar bakabilir misiniz?

Her bitki her bünyeye yaramıyor o yüzden baban kendine yanlış tedavi uygulatıp daha da kötü olabilir. En temizi hastaneye yatması ve doktoruna bu ilaçlar hakkında bilgi verip ona göre extra bitkisel kür uygulaması zira yaptığı yanlış hayatına mâl olur ! İkinci olaraktan bi düzeltme yapayım kanın köpüklü ve koyu olması kanda kanser olduğu için değil (burda bir düzeltme yapayım da kan veren arkadaşlar böyle bir durumla karşı karşıya kalırsa korkmasın) Kanın köpürme sebebi tazyikten koyu olması da çok fazla sigara çay kahve tüketiminden kaynaklı bir de yeterli miktarlarda su tüketilmemesinden. Babanın nasıl olsa olucem deyip bencillik yapıp 5 yaşındaki çocuğa bu acıyı yaşatma çabasını anlamış değilim. Keşke bu kadar erken kendinden vazgeçmemiş olsa :/ evet kanserle erkekler çok fazla savaşamıyor ama ben yasamam deyip hem kendini hem sizi uzmesine anlam veremedim. Kimin ne zaman öleceğini Allah bilir ve Rabbim tez zamanda vücudundaki hastalığı alsın sağlık sıhhat versin. Coook geçmiş olsun şafi ismiyle şifa bulsun tez zamanda babacığın... Rabbim sabır versin :KK43:
yorumunuz ve verdıgınız bılgıler ıcın tesekkurler ,ıkı kutu ılactan sonra doktoru daha kotuye gıdıyosun deyınce bı cıkar yol sımdıde bıtkılerı denıyo ıste,hastaneye ıkna edemıyoruz ama daha da agırlasırda hıcbı caresı kalmazsa zaten mecbur yatıcak.
Kan veren arkadaslar tabıkı korkmasın ben sadece babamın soyledıgını soyledım o kısımda.Kardesım ıcın bende cok uzuluyorum suan ben evlıyım onlardan ayrıyım ama o onlarla beraber babamın her halını goruyor ınsallah onun yanında bırsey olmaz babama.Babam evet belkı bızım gozumuzle suan bıze kardesıme kotuluk edıyor hastaneye yatmamakla ama o ne dusunuyor kım bılır,onun ıcınde cok zor bı durum kardesıme bakıp agladıgını gormustum oda boyle bırsey yapmak ıstemez tabı ama son evrede gerı donusu yok oda bılıyor,doktoruda soylemıs etrafındakılerde aynı seylerı soyluyo napsın oda psıkolojık olarak cokmus durumda.Allah sıfalar versın ne zaman olecegıne tabı kı bılemeyız son evrede olsa onu Allah bılır ama genellıkle boyle oldugu ıcın oda oyle dusunuyor ıste

Oncelikle cok gecmis olsun rabbim sifa versin insaallah.moralini bozmak istemem ama son evre icin maalesef yapilabilecek bisey yok.daha alti ay once gencecik akrabam uc cocugunu birakti arkasinda bu lanet hastalik yuzunden.neler yapmadi neler icmedi.baskasina iyi gelmis diye ictigi sey onu daha da kotu yapti.onun icin ottur coptur kimse vakit kaybetmesin modern tibba inanmaktan baska care yok.doktorlar da soylemis ya artik iyilestirmek icin degil agrilarini azaltmak icin ugrasiyolar son evrede.
Amın ınsallah,basınız sagolsun.Tabı kı bırıne ıyı gelen dıgerıne de ıyı gelecek dıye bırsy yok mesela babam ıkı kutu ılac kullandı kotuye gıttı kımısıde duzelıyodur kım bılır.Allah tum hastalara sıfalar versın

Merhaba , iyi günler diliyorum hepinize.
Sizden birkaç bilgi ve tavsiye almak istiyorum , lütfen konu bir süre taşınmayıp burada kalsın , benim için çok önemli.Şimdi konuya geçiyorum hepinize şimdiden teşekkürler.

Ben öz babamı annem bana hamileyken kaybettim, annem ben 1.sınıfa başladığımda evlendi ve ben 2.babamı öz babam gibi sevdim ve kendi babamı hiç görmediğim için onu baba olarak benimsedim.Ben suan 22 yasındayım.Babam da şuan 41 yaşında ve birden son evre akcıger kanserı oldugunu ogrendik ,şöyle gelişti;

Babamın boyu uzun ve kiloluydu baya göbek vardı 2-3 ay içerisinde göbeği tamamen eridi 35 kg verdi ,sabah erkenden herkesden once uyanan babam bız uyandırınca uyanmaya basladı, halsızlık, öksürürken kan gelme vb. Hastaneyı hıc sevmez bu yasına kadar sayılı gıtmıstır ,annem ıkna edıp saglık ocagına kan vermeye goturdu belkı seker falan vardır dıye bıde dedemde akcıger kanserınden vefat ettı o yuzden korktular ve gıttıler. Bıkac gun sonra saglık ocagından aradı doktor acılen bı hastaneye onkolojı bolumune basvur zaman kaybetmeden dedi. Babam anladı zaten kanını alırlarken de kan sıyaha yakın köpüklüymüş,neyse bu sureden sonra bırcok kısı akrabaları kardeslerı ıkna ettı ve İzmirdeyiz burada 4-5 hastaneye gorundu farklı farklı,özele de gıttı devlete de son evre akcıger kanserı ,dıger organlara yayılmıs,biyopsı falan yapıldı,amelıyat onerılmedı , babasınıda bu yuzden kaybettıgı ıcın zaten rısk tasıyormus ve kucuk yaslardan berı sıgara kullanıyor.

İlac tedavısıne baslandı.Yurtdısından ıkı kutu ılac getırtıldı tanesı 8bın cıvarıymıs akrabalarla bırlestırıp aldılar.
Kılo almaya baslamıs gıbı bıraz toparlandı bızde duzelıyo sanıyorduk kı agrıları cok arttı gecen gun özel hastaneye gıttı doktoru durumun kotuye gıdıyo hastaneye yatıs yapmamız lazım demıs,babamda ben hastaneye yatarsam daha kotu olurum dıyo ve bıtkısel tedavı uygulucam buldum bıkac kısıyı dıyıp tedavıyı kabul etmıyo,henuz 41 yasında ve 5 yasında kardesım var cok korkuyoruz ama ıkna edemıyoruz gerı donusu yok zaten oyle de boyle de olcem dıyo.
Sizlere sorum bu durumda uygulamak ıstedıgı bıtkısel tedavının bı faydası olur mu ,lokman hekım bulmus bıkac tane sıfalı otlar soylemısler dogudan getırtılen onları kullanacakmıs bu konuda fıkrı olanlar yardımcı olabılırler mı?

Bir de etrafında bu sekılde rahatsız olanlar varmı nasıl bır tedavı uyguluyorsunuz durumları nasıl?Okudugunuz ve yardımcı oldugunuz ıcın tesekkurler.
cok gecmis olsun Allah sifa versin benim enistem de akciger kanseri olmusti ama kacinci evreydi bilmiyorum . suan gayet saglikli. o tibbi tedavi ile birlikte bitkisel tedavi uyguladi hem kemoterapi aldi hem de tum hayatini dogallastirdi. tavuk aldi kendi yetistirdi yumurta desen kendi tavuklarindan marketten kesinlikle tavuk yemez . yayladan yogurt getirdi kesinlikle marketten bişi almaz . kasigini bile tahta aldi metal kasikla corba bile icmedi . firinda sogan kozledi tepsi tepsi sogan yedi . dr degerleini gorunce sasirdi. 9yil vs oldu hala dikkat edio ama hayatta cok sukur bazen yine kotu oluyo dikkat ediyor her seye.

yorumunuz ve verdıgınız bılgıler ıcın tesekkurler ,ıkı kutu ılactan sonra doktoru daha kotuye gıdıyosun deyınce bı cıkar yol sımdıde bıtkılerı denıyo ıste,hastaneye ıkna edemıyoruz ama daha da agırlasırda hıcbı caresı kalmazsa zaten mecbur yatıcak.
Kan veren arkadaslar tabıkı korkmasın ben sadece babamın soyledıgını soyledım o kısımda.Kardesım ıcın bende cok uzuluyorum suan ben evlıyım onlardan ayrıyım ama o onlarla beraber babamın her halını goruyor ınsallah onun yanında bırsey olmaz babama.Babam evet belkı bızım gozumuzle suan bıze kardesıme kotuluk edıyor hastaneye yatmamakla ama o ne dusunuyor kım bılır,onun ıcınde cok zor bı durum kardesıme bakıp agladıgını gormustum oda boyle bırsey yapmak ıstemez tabı ama son evrede gerı donusu yok oda bılıyor,doktoruda soylemıs etrafındakılerde aynı seylerı soyluyo napsın oda psıkolojık olarak cokmus durumda.Allah sıfalar versın ne zaman olecegıne tabı kı bılemeyız son evrede olsa onu Allah bılır ama genellıkle boyle oldugu ıcın oda oyle dusunuyor ıste
İçim parçalandı babam ağladı deyince :'( bende babamı koah hastalığından kaybettim. 3 defa da kalp krizi geçirmişti %10 çalışan kalbi dayanamadı 1.5 yıl önce kaybettim ne zordur bilirim hele de elden bisey gelmiyorsa. Ne diyeceğimi bilemedim Rabbim sabır versin hepinize

cok gecmis olsun Allah sifa versin benim enistem de akciger kanseri olmusti ama kacinci evreydi bilmiyorum . suan gayet saglikli. o tibbi tedavi ile birlikte bitkisel tedavi uyguladi hem kemoterapi aldi hem de tum hayatini dogallastirdi. tavuk aldi kendi yetistirdi yumurta desen kendi tavuklarindan marketten kesinlikle tavuk yemez . yayladan yogurt getirdi kesinlikle marketten bişi almaz . kasigini bile tahta aldi metal kasikla corba bile icmedi . firinda sogan kozledi tepsi tepsi sogan yedi . dr degerleini gorunce sasirdi. 9yil vs oldu hala dikkat edio ama hayatta cok sukur bazen yine kotu oluyo dikkat ediyor her seye.
tesekkurler,amın ne güzel Allah kotu duruma dusurmesın boyle ıyı olsun ınsallh,umıdını kesmemıs tedavısını surdurmus babam boyle umutlu degıl ıste oyle de boyle de olcem gozuyle hıcbısey yapmak ıstemıyo

İçim parçalandı babam ağladı deyince :'( bende babamı koah hastalığından kaybettim. 3 defa da kalp krizi geçirmişti %10 çalışan kalbi dayanamadı 1.5 yıl önce kaybettim ne zordur bilirim hele de elden bisey gelmiyorsa. Ne diyeceğimi bilemedim Rabbim sabır versin hepinize
Basınız sagolsun sızınde :KK43: evet elden bısey gelmıyor boyle gordukce bızde cok uzuluyoruz bı yandan yasasın ıtıyoruz bı yandan da acı cektıgını gorunce Allah cektırmesın dıyoruz hayırlısı herseyın Allah sıfasını verır ınsallah ne dıyelım

Basınız sagolsun sızınde :KK43: evet elden bısey gelmıyor boyle gordukce bızde cok uzuluyoruz bı yandan yasasın ıtıyoruz bı yandan da acı cektıgını gorunce Allah cektırmesın dıyoruz hayırlısı herseyın Allah sıfasını verır ınsallah ne dıyelım
Allah, babanın hakkında hayırlı ne ise onu versin canım. Ölüm hak hepimiz biliyoruz, kimse istemez erkenden sevdiklerini toprağa koymayı ama elden bisey gelmeyince acı çekmesin diye dua ediyoruz sadece. Şifa bulur inşaallah

Geçmiş olsun canım Allah acil şifalar versin bende babamı akciğer kanserinden kaybettim kemoterapi görüyodu başka tedavisi yoktu 20 sene once tıp bu kadar gelişmemişti zaten uçup gitti buralardan mekanı cennet olsun

Canim cok gecmis olsun cok zor bir surec babami 2 sene once bu hastaliktan kaybettim. Son evrede ise ve baban hastaneye yatmak istemiyorsa birakin yatmasin zaten hastaneye yatirma amaclari tedavi degil onu rahatlatip agrilarini azaltmak bunun icin yesil receteli agri kesiciler var dr versin evde kullanin gerekirse tablo aci ama hastanede olmak istememesini anlayisla karsilamalisiniz maalesef.

Canim cok gecmis olsun cok zor bir surec babami 2 sene once bu hastaliktan kaybettim. Son evrede ise ve baban hastaneye yatmak istemiyorsa birakin yatmasin zaten hastaneye yatirma amaclari tedavi degil onu rahatlatip agrilarini azaltmak bunun icin yesil receteli agri kesiciler var dr versin evde kullanin gerekirse tablo aci ama hastanede olmak istememesini anlayisla karsilamalisiniz maalesef.
tesekkur ederım yorumunuz ıcın evet ytmak ıstemıyor doktoruda zaten oyle soyluyor yasam kalitenı arttırıp agrını azaltmak ıcın dıye ama ıstemıyor artık,hayırlısı neyse o olsun Allah acı cektırmesın o agrı kesıcılerden ve morfın bandından cok oldu alalı hıcbı etkısını gormuyo cok agrım var kemıklerım agrıyo dıyo bıde omurılık ucunda yara cıkmıs sıvı akıyomus.
Sızınde basınız sagolsun :KK43:

tesekkur ederım yorumunuz ıcın evet ytmak ıstemıyor doktoruda zaten oyle soyluyor yasam kalitenı arttırıp agrını azaltmak ıcın dıye ama ıstemıyor artık,hayırlısı neyse o olsun Allah acı cektırmesın o agrı kesıcılerden ve morfın bandından cok oldu alalı hıcbı etkısını gormuyo cok agrım var kemıklerım agrıyo dıyo bıde omurılık ucunda yara cıkmıs sıvı akıyomus.
Sızınde basınız sagolsun :KK43:
Uzmek istemem ama metastaz yapmis dediniz yani sicramis diger organlara buyuk olasiklikla beyinede sicramistir kisa surede bulanik gormeye sacmalamaya ve tepkisiz bakmaya baslayacaktir en azindan o zamana kadar birlikte kaliteli zaman gecirmeye bakin Rabbim gostermesin ama bu yasanirsa o zaman hastaneye yatirin derim babami bizde o zaman yatirdik ve inan onca morfine ilaca ragmen agrisi yine vardi inan elden birsey gelmiyor ve seni cok cok iyi anliyorum ama ona ve isteklerinede saygi duymaniz gerekiyor.

Uzmek istemem ama metastaz yapmis dediniz yani sicramis diger organlara buyuk olasiklikla beyinede sicramistir kisa surede bulanik gormeye sacmalamaya ve tepkisiz bakmaya baslayacaktir en azindan o zamana kadar birlikte kaliteli zaman gecirmeye bakin Rabbim gostermesin ama bu yasanirsa o zaman hastaneye yatirin derim babami bizde o zaman yatirdik ve inan onca morfine ilaca ragmen agrisi yine vardi inan elden birsey gelmiyor ve seni cok cok iyi anliyorum ama ona ve isteklerinede saygi duymaniz gerekiyor.
herseye alınmaya olur olmadık herseye sınırlenmeye basladı kendısı de farkında ıyıyken bırden kotu oluyo bıseye tamam dıyo mesela 1 saat sonra kızıyo ona ne dıyelım hayırlısı :KK43:

herseye alınmaya olur olmadık herseye sınırlenmeye basladı kendısı de farkında ıyıyken bırden kotu oluyo bıseye tamam dıyo mesela 1 saat sonra kızıyo ona ne dıyelım hayırlısı :KK43:
Hastaligin sureci bu kuzum en cokta annene soylenir normalde en yakini en degerlisi kimse hastalik surecinde onun canini okuyorlar babamdada oyleydi cevremdede Allah yardimciniz olsun cok zor surec kardesin icin kotu olmuyor bu durum oyle dusunme ayrica. Hastaneye yatarsa emin ol ertesi gun bilinci apanir cunku agrilari dinsin diye cok agir ilaclar verip uyku moduna sokuyorlar boyle kendinde olsun ama sinirli olsun bosver onun icinde ne firtinalar kopuyor hicbirimiz ne biliriz ne anlariz.

Hastaligin sureci bu kuzum en cokta annene soylenir normalde en yakini en degerlisi kimse hastalik surecinde onun canini okuyorlar babamdada oyleydi cevremdede Allah yardimciniz olsun cok zor surec kardesin icin kotu olmuyor bu durum oyle dusunme ayrica. Hastaneye yatarsa emin ol ertesi gun bilinci apanir cunku agrilari dinsin diye cok agir ilaclar verip uyku moduna sokuyorlar boyle kendinde olsun ama sinirli olsun bosver onun icinde ne firtinalar kopuyor hicbirimiz ne biliriz ne anlariz.
Allah acı cektırmeden kurtarır ınsallah gorup bırsey yapamamak cok kotu .Evet anneme soylenıyor habıre olur olmaz herseye kızıyor,yatmayı kabul etmıyor zten cıkamam yatarsam daha kotu olurum dıyo, bakalım boyle ne kadar surecek,tesekkurler yorumlarnz ıcın :KK43:

Herkeze yorumları ve yardımları ıcın tesekkur ederım,konu yukarıya cıksın belkı bırılerı daha yazar

Rabbim hastalarınıza şifa versin. yaşayan biri olarak demeliyim ki çok çok zor bir süreç Allah herkesin yardımcısı olsun...çok şükür sonsuz elhamdüllah şifa bulduk biz. size neler yaptığımızı ayrıntılı anlatıyorum:
öncelikle yapılması gerekenler; tüm hazır-paketlenmiş ürünlerden, dışarda yemekten ve şekerli şeylerden uzak tutmak

size 1 günümüzü nasıl geçirdiğimizi anlatayım:

- sabah : hastanız uyanır uyanmaz o ilk tükürüğünü(bütün gece vücuttaki toksikler ağız içinde birikiyor-ve eğer kemoterapi görüyorsa metalik birikmeler olabiliyor) yutmadan banyoya geçip ilk tükürüğünü tükürmesini ve hemen dişlerini fırçalamasını(çocuk diş fırçası ile-ağız içi yara olmasın diye kemoterapiden) ve sonrasında da karbonatlı suyla(yarım su bardağı su+yarım çay kaşığı karbonat+bir fiske tuz) gargara yapmasını mutlaka ama mutlaka sağlayın

- kahvaltı: yapay hiç birşey olmasın(hazır peynir.... vb.), organik olmayan sebzeler asla vermeyin
ev peyniri-çökelek(çok ama çok sağlıklı), bol yeşillik, zeytin(zeytin yağı-limon içinde)

- ara öğün: yarım avakado + C vitaminli bir meyve(kivi-portakal-mandalina) - bulamazsanız avakadonun üstüne limon sıkın
( avakado; mucize bir meyve, kemoterapi hastalarının kan değerlerinin düşmesini önlüyor, eğer düşükse çıkarıyor, mutlaka ama mutlaka yedirin)

-ara öğünden en az 45 dakika sonra : 1 kase yoğurt(ev yoğurdu) (Önemli not: hastanıza mutlaka ama mutlaka günde en az 1 kg ev yoğurdu yedirin , bunu 3B evresinde akciğer ca olan ama şifa bulan ve 18 yıldır yaşayan bir arkadaşımın babasından öğrendim ve biz de öyle yaptık, Elhamdüllah, çok şükür Allah'ında izniyle şifa bulduk)

- öğle : sevdiği yemekler(hormonsuz sebzelerden tabiki de)+salata + 1 kase yoğurt

- ara öğün : çerez seviyorsa-yemek isterse sevdiği çerezlerden yedirin ve + 1 kase yoğurt
yok çerez yemek istemezse 1 adet meyve + 1 kase yoğurt ( meyve de yemek istemezse zorlamayın sadece 1 kase yoğurt verin bu yeterli)

- akşam yemeği : sevdiği yemekler(hormonsuz sebzelerden tabiki de)+salata + 1 kase yoğurt

- ara öğün: 1 adet meyve + 1 kase yoğurt

- gece uyumadan: 1 kase yoğurt

- gece uyumadan ağız bakımı: dişlerini fırçalamasını(çocuk diş fırçası ile-ağız içi yara olmasın diye kemoterapiden) ve sonrasında da karbonatlı suyla(yarım su bardağı su+yarım çay kaşığı karbonat+bir fiske tuz) gargara yapmasını mutlaka ama mutlaka sağlayın

NOT : Hergün mutlaka en az 1,5-2 litre su (Ama kemoterapi görüyorsa; kemoterapinin ilk 3 günü en az 2,5-3 litre su içmesini mutlaka sağlayın-kemoterapi ilaçlarını biran önce vücudundan atması için)

NOT: içe biliyorsa gün içinde ayran(ev yoğurdu ile yapılan-çok seyreltik olmayan-kalın kıvamlı) içirin.

NOT: her hafta karaciğer yedirmeye çalışın(kan değerlerinin düşmemesi için)

Arkadaşlar yukarıda anlattığım bu bir günü hergün yapıyorduk, lütfen sabah ki o ilk ayrıntı(tükürüğü yutmama ve sonrasında yapılanlar) ile hergün yarım avakado + hergün en az 1 kg ev yoğurdu yemesini siz de sağlayın.

Allah yardımcınız olsun, dualarım sizinle ve hastalarınızla... Rabbim hastalarınıza Şafi ismiyle şifa versin...

X