Akıl almaya ihtiyacım var kızlar

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
İnanın onlar bizim durumu bildikleri icin hak veriyorlar. Burada herseyi detaylı yazamıyorum. Bu sebeple cok fazla açıklama yapamayacağım. Bebeğimiz hastanede kardesim evde taburcu oldu. Kardesim her gün gidip bebegi görüp geliyor. Annem yardım ediyor sadece.
sizin es ailesine teklif etmeniz gerekiyordu. gelmeseler suclu olurlardi. belki de gelirlerdi. ama siz simdi konussaniz cagirmadin ki derler. baska da yorum yazmayacagim hayirli geceler

Bu nasıl bir yazı tarzı? Ne kadar terbiyesizce küstahca itham! Çalışan tek kadın ben degilim. Bakacak kişi olarak annem kendi gönüllü oldu. Ama elinde olmayan bir durum cıktı. Siz evinizde oturup iyi bir maddi gelir bulursanız bol bol dogurur kendiniz bakarsınız. Böylece klavyeden yazacak boş beleş yorumlar icin zaman yaratırsınız.
Anneniz ne güzel bakmayı teklif etmiş ama sonra kardeşinize bakması gerekmis işte orda bakıcı bulmalıydınız çocuğunuzdan uzak kalmayı tercih edeceğinize, hem de yeni doğum yapmış birinin evine gondereceginize. Kim olsa öyle yapardı. Yani ne yaptığınızı bile anlamadım, eş ailesini niye suçluyorsunuz onu da anlamadım. Onlar mı dedi bakıcı tutma annen baksın bakamadığı yerde biz bakarız diye.

En fazla on gun demıssın buyuyene kadar baksınlar dememıssın, getir ben bakayım diyesim geldı.
Küsme ama gitme de.
Evıne davette etme, esın gorusurse gorusur ona da karısma
İnsan zor zamanında hali hatrı sorulsun istiyor.
katılıyorum ancak şunu sormam lazım,siz ağzınızla kayınvalidenize ''durum böyle böyle,1 hafta 10 gün bana yardımcı olur musunuz?'' diye rica ettiniz mi yoksa siz hiçbir şey demeden direkt onların mı düşünüp teklif etmesini bekliyorsunuz?

eğer ağzınızla yardım istemenize rağmen hayır dedilerse evet,biraz vicdansızlık olmuş...

ancak hiçbir şey demeden onlardan teklif bekliyorsanız haksızsınız, olmamış bir şey yüzünden bilenmiş oluyorsunuz insanlara..

önce bir teklif edin bakalım,ne diyecekler? :)

Daha öncesinde eğer ihtiyac olursa bakarız demişlerdi. Cocuk bizim cocugum uz kızım teklife dahi gerek yok dediler. Şöyle örnek vereyim eşimin kardesi icin kv gidip 1 ay bakmıstı. Mesajınızı görmediğim icin cevap yazamadım. Onlarda bir hastalık olur acil bir durum olur ararlar sorarlar giderler. Mesela kv geçen ay gidip annesine baktı. Yani teklif beklemezler. Kendileri teklif ederler
Ihtiyaç olursa bakarız demişler ama ve cidden ihtiyacınız olmuş keşke söyleseydiniz hem nabız ölçmüş olurdunuz hem de anneniz bu kadar zor durumda kalmazdi.bazen inatlasirken kendi lehimize düşünmeliyiz zor durumda kalacağınizi bile bile neden böyle yaptınız?bırakın teklifle gelsinler ne olacakki

oyleyse daha kotu. ben ne yapar eder cocugumu gondermezdim ya. 7 aylik dogan cocuk kuvozde kalir bir suru saglik sikintisi olabilir. kardesinizin de pskolojisi iyi degildir. enistenizin yerinde olsam ben de size cok kizardim.
Hanfendi çocuğu bir yere postalayım da artik yeni erken dogum yapmis kardesimin başına mı olur, yoksa nefret ettiğim ama çocuguma bakmak zorunda (!) olan kaynanama mı olur farketmez diye düşünüyor resmen.
Burada çözum sunanlara da tersleye tersleye bahaneler silsilesi yazıyor.

Ben ücretini veriyorum zaten bedavaya baktırmıyorum ki? Bu devirde gerçekten komşuya cocuk emanet edebilir misiniz? Eğer bu duruma evet diyorsanız haberlerde cıkan cocuk cinayetlerini tecavüzlerini hiç duymadınız diye düşünüyorum. Bizim milletimiz okumadan yargı dagıtmayı pek seviyor herhalde. Lütfen konumu en basından bir daha okur musunuz?
Bir sürü insan çocuğunu bakıcıya veriyor. Referanslı birini bulursunuz. O zaman bakmayı istemeyen annesi ve kayınvalidesi olan her kadın işten çıksın ya da cocuk doğurmasın mi? Bir sürü iyi bakıcı da var yani.

Mune Mune ablacığım rica etsem konumu kapatabilir misin?
ama neden hemen böyle yapıyorsunuz? tamam sizi kızdıran,üzen yorumlar olmuş olabilir ancak burada çoğunluk zaten size şu konuda hak veriyor : ''eğer kv nizden rica etmenize rağmen gelmediyse ayıp etmiş.''

ve yine çoğunluk size yaptığınız hatadan bahsediyor .'' plansız programsız davranmışsınız,zamanında plan yapmalıydınız''

ki bence haklıyız da yani. lütfen söylediklerimizi kişisel algılamayın,sizi tanımıyoruz neden kastımız olsun?

bir de ben şeye çok takıldım,bebeğinizi annenize verip kız kardeşinizin evine mi gönderdiniz??

yani demişsiniz ki anneme ücretini veriyorum zaten... ama o öyle olmaz ki,kadın fiziksel açıdan her 2 bebekle ilgilenirken kas gücünü kullanıyor,para ile marketten şurdan buradan alınması gereken bir durum yok yani.. deli gibi yoruluyordur,hem kızı,hem de 2 bebekle...

sağlık çalışanıymışsınız, sizi bir ölçüde anlıyorum ama, bu yaptığınıza bahane değil yani.

yatılı bakıcı tutabilirdiniz, veya eş dosta ücret karşılığında yatılı bakıcılık teklif edebilirdiniz.

yani bambaşka bir eve çocuk göndermek bana çok abes geldi...

eniştenin yerinde olsam yadırgardım herhalde :/

Dünya güneşin etrafında dönüyor bunu bir anlasak her şey daha kolay olacak. Bir telefon edip çagirsaniz gelecekmiş diye anladım ben. Haa gelmezse o zaman açarsınız bu konuyu.
yazmayacagim dedim de dayanamiyorum. hadi bakici bulamadin diyelim benim kardesim boyle bir durumdayken ben teklif etmem cagiririm gelirler. hala yok teklif beklememeleri lazim kendileri gelmeli diye gururunu dusunup bencillik etmek degil mi bu? ya da gorusmemek icin bahane. o zaman yine sadece kendisini dusunmus oluyor.

Hanfendi çocuğu bir yere postalayım da artik yeni erken dogum yapmis kardesimin başına mı olur, yoksa nefret ettiğim ama çocuguma bakmak zorunda (!) olan kaynanama mı olur farketmez diye düşünüyor resmen.
Burada çözum sunanlara da tersleye tersleye bahaneler silsilesi yazıyor.
Evet aynen öyle düşünüyorum. İki saattir yorumlara begenmedim ifadesi döşeyip duruyorsun ben de ne zaman saldıracaksın diye merak ediyordum. Seninle muhatap bile olmayacağım tatlım. Daha anlamlı şeyler söylerdim de uzatmak istemiyorum

Daha öncesinde eğer ihtiyac olursa bakarız demişlerdi. Cocuk bizim cocugum uz kızım teklife dahi gerek yok dediler. Şöyle örnek vereyim eşimin kardesi icin kv gidip 1 ay bakmıstı. Mesajınızı görmediğim icin cevap yazamadım. Onlarda bir hastalık olur acil bir durum olur ararlar sorarlar giderler. Mesela kv geçen ay gidip annesine baktı. Yani teklif beklemezler. Kendileri teklif ederler
Bence teklif edip net olarak hayır cevabını aldıktan sonra mesafenizi koyun. Bu şekilde ileride hem eşiniz hem ailesi tarafından çağırmaya sizin tenezzül etmediğinizle suçlanabilirsiniz.

Evet aynen öyle düşünüyorum. İki saattir yorumlara begenmedim ifadesi döşeyip duruyorsun ben de ne zaman saldıracaksın diye merak ediyordum. Seninle muhatap bile olmayacağım tatlım. Daha anlamlı şeyler söylerdim de uzatmak istemiyorum
Eş tayini kapıp bekar gibi yaşamaya gitmiş.
Allah kreş yaşına kadar bakıcı parası vermemek için rehin aldığınız annenize sabır versin diyor ve gidiyorum.

Eş tayini alıp bekar gibi yaşamaya gitmiş, Allah kreş yaşına kadar bakıcı parası vermemek için rehin aldığınız annenize sabır versin diyor ve gidiyorum.
Bence siz bir doktora gidip ıq testi yaptırın. Okuduğunuzu anlamakta zorluk cekiyor gibisiniz. Bakıcı parasını veriyorum ben. Lütfen gidin baska konuları sabote edin...

yazmayacagim dedim de dayanamiyorum. hadi bakici bulamadin diyelim benim kardesim boyle bir durumdayken ben teklif etmem cagiririm gelirler. hala yok teklif beklememeleri lazim kendileri gelmeli diye gururunu dusunup bencillik etmek degil mi bu? ya da gorusmemek icin bahane. o zaman yine sadece kendisini dusunmus oluyor.
Tabii ki kendini düşünüyor. Bu durumda kardeşe göndermek olur mu? Bebeğinden ayrı kalmak bir dert, çocuğu kuvozde olan kardeşine gürültü çektirmek ayrı dert..su durumda arar kayınvalideyi rica ederdim önce sonra sitem ve yakınmami yapardım gelmezse.

Bence teklif edip net olarak hayır cevabını aldıktan sonra mesafenizi koyun. Bu şekilde ileride hem eşiniz hem ailesi tarafından çağırmaya sizin tenezzül etmediğinizle suçlanabilirsiniz.
Bundan önce bir konu icin bu muhabbeti yaptık kv ile. Kendisi gelecegini söyledi benşm tekrar arayıp söylememe gerek yoktu. Planına göre tam da bu zamanlar gelmeyi düşünüyordu ama ne hikmetse konuyu buraya getireceğim vakit ya değiştiriyor ya kısa kesip kapatıyor

Bence siz bir doktora gidip ıq testi yaptırın. Okuduğunuzu anlamakta zorluk cekiyor gibisiniz. Bakıcı parasını veriyorum ben. Lütfen gidin baska konuları sabote edin...
Ne kadar veriyorsunuz annenize söyleyin de bilelim bakıcı parasına denk geliyor mu?
El harçlığı olduğuna yemin edebilirim ama ispat edemem.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X