Akıl almaya ihtiyacım var kızlar

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
katılıyorum ancak şunu sormam lazım,siz ağzınızla kayınvalidenize ''durum böyle böyle,1 hafta 10 gün bana yardımcı olur musunuz?'' diye rica ettiniz mi yoksa siz hiçbir şey demeden direkt onların mı düşünüp teklif etmesini bekliyorsunuz?

eğer ağzınızla yardım istemenize rağmen hayır dedilerse evet,biraz vicdansızlık olmuş...

ancak hiçbir şey demeden onlardan teklif bekliyorsanız haksızsınız, olmamış bir şey yüzünden bilenmiş oluyorsunuz insanlara..

önce bir teklif edin bakalım,ne diyecekler? :)
Bazen yardım istemeye gerek var mı? Ne bıleyım birbirini tanıyan insanlar ne zaman neye ihtiyacımızın oldugunu bilirler bence. Teklifte edebılırdıler. Aslında konudaki tum sıkıntı, senelik iznini ailesinin evınde yarınlar yokmuscasına harcayan esi konu sahıbının. Simdı o ızın kendilerine lazım.

Esinizin de ailesine karsı bazı seylerı kabul ettiğinizi soyluyorsunuz ya... Hıh işte bir zaman sonra yine yönünü ailesine donecek. Erkekler ailesine ne kadar kızsa soylensede onlardan tamamen vazgecmıyorlar malesef.siz kotu oldugunuzla kalırsınız.

Bundan önce bir konu icin bu muhabbeti yaptık kv ile. Kendisi gelecegini söyledi benşm tekrar arayıp söylememe gerek yoktu. Planına göre tam da bu zamanlar gelmeyi düşünüyordu ama ne hikmetse konuyu buraya getireceğim vakit ya değiştiriyor ya kısa kesip kapatıyor
Peki eşiniz ne diyor bu durumlara o hiç yokmuş gibi konuşuluyor sayfalardır.
Annesinden beklentilerinizi ona ilettiniz mi o konuşmadı mı ailesiyle?
Yani şuan o bi yerde, siz bi yerde, çocuk bi yerde..

Bazen yardım istemeye gerek var mı? Ne bıleyım birbirini tanıyan insanlar ne zaman neye ihtiyacımızın oldugunu bilirler bence. Teklifte edebılırdıler. Aslında konudaki tum sıkıntı, senelik iznini ailesinin evınde yarınlar yokmuscasına harcayan esi konu sahıbının. Simdı o ızın kendilerine lazım.
Yardım istemeye gerek olmasa güzel olurdu. Ama 7 aylık çocuğundan uzak kalmayı göze almaktansa yardım istemez mı insan? Ben öyle yapardım. Gelmem derse de mecbur gönderirdim. O arada da bakıcı arardım. Yani sormayı lütfen gelin demeyi ayrı kalmaya tercih ederdim.

Peki eşiniz ne diyor bu durumlara o hiç yokmuş gibi konuşuluyor sayfalardır.
Annesinden beklentilerinizi ona ilettiniz mi o konuşmadı mı ailesiyle?
Yani şuan o bi yerde, siz bi yerde, çocuk bi yerde..
Ailesiyle hiç karsı karsıya gelmedi bugüne kadar hep kaçtı. Söyledim cok konustuk en son haklısın ne diyebilirim dedi. Bu kadar.

Yardım istemeye gerek olmasa güzel olurdu. Ama 7 aylık çocuğundan uzak kalmayı göze almaktansa yardım istemez mı insan? Ben öyle yapardım. Gelmem derse de mecbur gönderirdim. O arada da bakıcı arardım. Yani sormayı lütfen gelin demeyi ayrı kalmaya tercih ederdim.
Orası ayrı. Ama senelik izinlerini esının ziyan etmesi asıl sorun.
Simdı senelik izni olsaydı kocasının, gelirdi bebegıne bakardı. Cocugunu gorurdu karısını gorurdu. Annesınde dogum yapan kızıyla gul gıbı ılgılenırdı.
Zaten kayınaılenın yardım teklif etmemesi de gene koca ile ilgili bı durum.
Ben bu konuda nedense sadece onu goruyorum
On gun insan komsunun cocuguna bakar cunku. En azından ben bakarım.

Warriorun dedıgı gıbı, adam bekar hayatına gıtmıs kosa kosa.

Eşimin kültüründe sormaya teklife gerek yoktur. Şöyle söyleyeyim size en basiti kvnin eltisinin ayagına taş değse arayıp geçmiş olsun deriz demeliyiz. Daha öncesinde konusma oldu. Bu konu icin onlarda normal şartlarda arayıp söylenmez kendileri ararlar teklif ederler. Senin söylemene fırsat bile kalmaz.

Ailesiyle hiç karsı karsıya gelmedi bugüne kadar hep kaçtı. Söyledim cok konustuk en son haklısın ne diyebilirim dedi. Bu kadar.
Allah yardımcınız olsun o zaman ne denir ki güvenilir bir bakıcı bulmaktan başka çareniz yok gibi.
Ben yine de net bir şekilde kayınvalideyi çağırmanızdan yanayım zaten alacagınız cevap hayır olacak gibi bahsettiklerinize göre. Yani bu hayır cevabını almak için teklif edin dolandırmadan ki haklı olabilin yarın.

Bundan önce bir konu icin bu muhabbeti yaptık kv ile. Kendisi gelecegini söyledi benşm tekrar arayıp söylememe gerek yoktu. Planına göre tam da bu zamanlar gelmeyi düşünüyordu ama ne hikmetse konuyu buraya getireceğim vakit ya değiştiriyor ya kısa kesip kapatıyor
Bana biraz fazla fevri davranıyorsunuz gibi geldi. Öncelikle herkes sizin kadar ince düşünmeyebilir. Eğer gerçekten zor durumdaysanız rica edebilirsiniz. Eğer gelemem gibi net bir cevap alırsanız tavrınızı o zaman koyabilirsiniz. Bu yaptığınız tamamen kendi kendinizi gaza getirmek diye düşünüyorum.

Kv’ye durumu anlatıp, onların yardımına ihtiyacınız olduğunu söylediniz mi?
Kv durumu biliyor. Arayıp ailemle de konustu yani gayet farkında. Zorda olunduğunu da biliyor. En son yorumda da yazdım onların ailesinde böyle şeylerde tekllfe dahi gerek yok kendileri giderler. Kendileri teklif ederler.

Allah yardımcınız olsun o zaman ne denir ki güvenilir bir bakıcı bulmaktan başka çareniz yok gibi.
Ben yine de net bir şekilde kayınvalideyi çağırmanızdan yanayım zaten alacagınız cevap hayır olacak gibi bahsettiklerinize göre. Yani bu hayır cevabını almak için teklif edin dolandırmadan ki haklı olabilin yarın.
teklif edemez gelirler melirler allah korusun

Orası ayrı. Ama senelik izinlerini esının ziyan etmesi asıl sorun.
Simdı senelik izni olsaydı kocasının, gelirdi bebegıne bakardı. Cocugunu gorurdu karısını gorurdu. Annesınde dogum yapan kızıyla gul gıbı ılgılenırdı.
Zaten kayınaılenın yardım teklif etmemesi de gene koca ile ilgili bı durum.
Ben bu konuda nedense sadece onu goruyorum
On gun insan komsunun cocuguna bakar cunku. En azından ben bakarım.

Warriorun dedıgı gıbı, adam bekar hayatına gıtmıs kosa kosa.
Senelik izni kaç günkü? Yani 15 günse bir yıl çalıştıktan sonra izin kullanması da çok normal..ben izinsiz çalıştığımi düşünemiyorum. ama ataması olduğuna göre memur. Onların 5 senede bir artiyor sanki 21-27-30 vs diye devam ediyor. Bence eş de dahil kimsenin b planı yokmuş ve kardeşinin zorlu bir doğum geçirmesi her şeyi tepetaklak etmiş. Bu durumda da böyle bir şey olduğuna göre eş sorumlu, kayınvalide sorumlu tarafı geçilmiş ve olan olduğuna göre arayıp gelir misiniz böyle böyle diyecek konu sahibi veya eşi. Sonuçta anne kucağında bir bebek gideceğine başka şehre.

Senelik izni kaç günkü? Yani 15 günse bir yıl çalıştıktan sonra izin kullanması da çok normal..ben izinsiz çalıştığımi düşünemiyorum. ama ataması olduğuna göre memur. Onların 5 senede bir artiyor sanki 21-27-30 vs diye devam ediyor. Bence eş de dahil kimsenin b planı yokmuş ve kardeşinin zorlu bir doğum geçirmesi her şeyi tepetaklak etmiş. Bu durumda da böyle bir şey olduğuna göre eş sorumlu, kayınvalide sorumlu tarafı geçilmiş ve olan olduğuna göre arayıp gelir misiniz böyle böyle diyecek konu sahibi veya eşi. Sonuçta anne kucağında bir bebek gideceğine başka şehre.
Senelik iznin kac gun oldugum onemli degıl benım gozumde. Verilen senelik iznin her gun saniye dakikasını annesinin evınde gecırmesı ve annesinin bir seye ihtıyacın var mı diye sormaması.
Adamın bekar yasaması kafa dinlemesi ama annenın yeni dogum yapmıs kızla iki bebege bakması.
Konu sahıbı bellı kı aileye gıcık oluyor,ha ben olsam rica ederdim ama konu sahıbı etmemıs.
Olan anneye olmus.

Eşimin kültüründe sormaya teklife gerek yoktur. Şöyle söyleyeyim size en basiti kvnin eltisinin ayagına taş değse arayıp geçmiş olsun deriz demeliyiz. Daha öncesinde konusma oldu. Bu konu icin onlarda normal şartlarda arayıp söylenmez kendileri ararlar teklif ederler. Senin söylemene fırsat bile kalmaz.
Orasını anladım ama etmemişler işte.. ben yüzümü kızartıp kendim ederdim bebeğimi göndereceğime. Gelmezlerse şikayet ederdim ve konuşmayı keserdim madem. O zaman bana diyecek sözleri de olmazdı.. şimdi size teklif etseydiniz diyecekler. Sizde teklif olmaz ki demek de pek mantıklı durmaz eve almama sebeninizde.

bence de gerek olmamalı abla,ama karşı tarafı TAMAMEN hatalı ilan edebilmek için bence en azından 1 kez yardım istemeliydi :)

o zaman tamamen haklı olurdu :)

Biz de de teklif olmaz.zor durumda olana gider yardım ederiz yanında oluruz.he ama baktım ki zor durumdayım bende kv yada başkasından yardım isterim.durumu anlatırım.gelirlerse ne güzel sevinirim.ama çağırdım yardım istedim gelmediler bende çok kirilirim.baska seyler düşünürüm.mesela anneannem var onu yanıma çağıririm hem beraber vakit geçiririz hem gözüm arkada kalmaz.o da olmazsa gorumcemi ararım.oda olmazsa dayımın kızını ararım.oda olmazsa alt katta yakindan tanıdığım komşumun var ben işteyken ücretle çocuğuma bakarmisin 2 hafta kadar derim.bi kaç kez olmuştu sağolsun komşum ne parası ben bakarım kızına karnını da doyurdum merak etme demişti.hic biri olmazsa gider rapor alırım ha isimden olursam da vardır bı hayir napalim kardeşim annem ben çocuğum zor durumdayız derim.

Orasını anladım ama etmemişler işte.. ben yüzümü kızartıp kendim ederdim bebeğimi göndereceğime. Gelmezlerse şikayet ederdim ve konuşmayı keserdim madem. O zaman bana diyecek sözleri de olmazdı.. şimdi size teklif etseydiniz diyecekler. Sizde teklif olmaz ki demek de pek mantıklı durmaz eve almama sebeninizde.
simdi kim ugrasicak kv le falan ne guzel kafasini dinliyor tek basina

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X