Akıl verin lütfen...

Burada bir çok kişi evlilik şart değil demiş kendi erkek arkadaşlarınız evlilik şart değil dese aynı şeyi düşnürlermiydi hiç sanmıyorum.
Kadın hakları konusunda henüz tam gelişmiş bir ülke değiliz bu yüzden çocuk isteyen bir kadın için şart ne yazikki.

Sorun evlilik istememesi değil sorun gözünüzün içine bakarak yalan sürdürmesi, istediğini alabilmek için yalan söyleyebilmesi. Bir insanı evliliğe umutlandırıp evlilik insanı değilim demek basbaya şerefsizliktir. Kadın içinde erkek içinde. Aynı eve girerseniz muhtemelen olur sandım olmadı ilk evliliğini hazmedemiyorum onlada mı bunu yaptın bla bla bla 3. sınıf ortadoğu kimliğini ortaya şak diye dökecek boşanmak için . Boşverin, inan dışarda evlenmek isteyen erkek çok vallahi. Siz frekansa girin yeterli.

Sevgili kadınlar ben 34 yaşındayım . 31 yaşında bir evlilik geçirdim fakat malum pandemi şartları , düğün vs olmadı. Farklı sehirlerdeydik benim tayinim olunca onun olduğu yere gittim . 6 ayda işkencenin her türlüsünü gördüm . Güvenlik mazereti ile şu an bulunduğum şehire ani bir şekilde tayinim çıktı .
Yani başıma gelmeyen kalmadı anlayacağınız . O sırada sen ne yapıyorsun diye sahip çıkan bir anne,baba , abi ,dayı da olmadı.
Geldim bu hiç bilmediğim şehire ,geçmişten tanıdığım bir arkadaşımı bana ev bulmakta yardımcı olması için aradım. Çok mutlu oldu sesimi duyunca o da zor bir süreçten geçiyormuş , babasını kaybetmiş birkaç ay önce . Sevgilisi terketmiş vs.
Geçmişte olduğu gibi yaralarımızı sardık. Gezdik ,tozduk ,kahve içtik ,sinemaya gittik
O bana aşık olduğunu söyledi . Ben istemedim. Onun zor zamanlarimda bana destek çıkan çok değer verdiğim bir arkadaşım olarak kalmasını istedim. 1 sene hiç bikmadi usanmadi. Geldi , gitti.
En önemli kısım şu ki bu adam 45 yaşında ve hiç evlenmedi. Hiç doğru dürüst bır ilişkisi olduğunu duymadım 10 senede.
Bana geldiğinde söyledim .ben bugün iyi değilim ama bir gün iyi olduğumda bir ailem olsun , bir çocuğum olsun istiyorum biz çok farklıyız dedim. Evleniriz dedi. ben kimseyi senin gibi sevmedim dedi.
Güzel de sevdi 2 sene boyunca Allah var. İncitmedi. Ne istersem yaptı. Kocamla gezmedigim kadar onunla gezdim. Kocamla yemedigim yemeğiol onunla yedim, gitmedigim sinemaya onunla gittim. Her hafta cam kavanozlara yemek yapıp sağlıklı besleneyim diye getirdi . Depremzede aileme sahip çıktı maddi manevi yanımda oldu.
Tüm bunların sonunda ben artık evliliğe hazır olduğumu söyledim .
Ne dedi biliyor musunuz ?
Sen yanımda kal gitme diye yalan söyledim.
Seni seviyorum kaybetmek istemiyorum ama ben evlilik adamı değilim
Zaten aynı evde bana ne kadar katlanabilir sin ki dedi.
Ben ilk gün bana bunu söyleseydi onunla bu yola hiç çıkmayacağımı söyledim , biliyordum dedi .
Gitme dedi ,bırakma dedi. 80 yaşına kadar sevgili olup farklı evlerde kalabilirmişiz.
Bıraktım tabi . Ugrasamam dedim . Sabah günaydın yazmış cevap vermedim ve bugün 1 hafta oldu
Kendime soruyorum evlilik şart mı diye, aslında delice istediğim bir şey değil. Yani dese ki seneye olsun bir bahane söylese tamam derdim. Ne bileyim gerçekten evim güzel, hayatım güzel evet evlilik şart değil . Ama diğer tarafımda madem evlilik yok yolun sonunda ne diye yıllarını vereceksin diyor.
Siz ne düşünüyorsunuz ? Bu ayrılık sürecini nasıl yönetmeliyim. Küt diye konuyu açarak yanlış mı yaptım ? Terk ederek doğru mu yaptım ? Bugünden sonra ne olmalı...
Evlilik tabiki şart değil ama eğer çocuk falan bir aile istiyorsanız da vakit kaybetmeyin bu insanla.. Bi kere sizi kandırmış terk etmeniz için başka sebebe de gerek yok.. Evliliği .oklayan insanları da anlamıyorum, dünyada eşcinseller bile evlenip çocuk sahipleniyorsa demek ki var bir sebebi.. 80 yaşına gelince de ayrı evlerde yaşayıp cafede buluşur sinemaya falan bastonla gidersiniz artık :sinirli: Evlilik insanı değilmiş :işsiz::işsiz: Neye göre kime göre??? Evlilik insanı nasıl oluyormuş yani mesela :KK45:

X