Akıl verir misiniz?

Akıl verenler kursun o işi o zman ne ahmakça akıl vermek ya size ne adamn işinden sizene cahiller

Ama simdi erkek al
Evet tam olarak bu iş. Ama bölgeler küçüldüğü için artık net 10bin kalmıyor. Net 6bin kalıyor. Muhasebe, bagkur, yakıt, araba bakım. Ve elimizde 40bin anca var. Ev kira, ben işsizim. Kafama hiç yatmadı. Ayrıca bu işe kendi işi degil. Zaten başvurduk dönüş henüz yok. Eşim az yorulup çok kazanmak istiyor.
Bence çevresi de etkiliyor. Kardeşi ile tek muabbetleri şu işi kuralım,bak şu arabayı alsak şöyle olur. Ah zamanın da bunu yapacaktık bla bla.... Bekarken böyle hevesleri yoktu. Son aylarda böyle
Esini elestirmissin neden surekli ne iş yapacagindan konusuyor diye ama ne yapsin ki yanii.erkekle kadin bir olmuyor.mesela kasin calisma hayatinda pek durmuyor.calissa bile bebegi falan olunca işi birakip evde bebekle ev isiyle ilgileniyor.ama erkek evin gecimi icin calismak zorunda.esiniz bir ay işsiz kalsin bakalim ne yiyip iceceksiniz taş mı kemireceksiniz o adam calismak zorunda emekliligine kadar.o yuzden ömrünün nerdeyse yarisindan fazlasinda birak da sevdigi,mutlu oldugu bi işte calissin.cidden is hayati kolay degil yani sevmedigin bi işte ya da özellerde sürünüp durdugun bi işte uzuuun süre calismak kolay degil psikoloji bozar.hani derler ya bekara karı bosamak kolay diye.evde oturan insan da calisan insanin halini anlamaz

Ama simdi erkek al

Esini elestirmissin neden surekli ne iş yapacagindan konusuyor diye ama ne yapsin ki yanii.erkekle kadin bir olmuyor.mesela kasin calisma hayatinda pek durmuyor.calissa bile bebegi falan olunca işi birakip evde bebekle ev isiyle ilgileniyor.ama erkek evin gecimi icin calismak zorunda.esiniz bir ay işsiz kalsin bakalim ne yiyip iceceksiniz taş mı kemireceksiniz o adam calismak zorunda emekliligine kadar.o yuzden ömrünün nerdeyse yarisindan fazlasinda birak da sevdigi,mutlu oldugu bi işte calissin.cidden is hayati kolay degil yani sevmedigin bi işte ya da özellerde sürünüp durdugun bi işte uzuuun süre calismak kolay degil psikoloji bozar.hani derler ya bekara karı bosamak kolay diye.evde oturan insan da calisan insanin halini anlamaz
Haklısınız tamam konuşsunlar ama birbirlerini gaza getiriyorlar. Elimizde nakit para pek yok. Ben o kadar kredi çeksem az daha toplar ev alırım, 1 odada olsa evim olur.Önerdikleri iş kafama yatmadı. Hemde eşim sürekli bir tripte. Bugün geldi gene suratı asık. Uzun saatler seslenmedim artık. Kendisi dedi herkes denizde falan diye. Dün gidelim dedim, kalabalık dedi.Hep böyle insanlara imreniyor.Ama saglıgu yerinde, işi çok kötü degil. Başında patron yok. Erken geliyor eve genelde.Bu işe gırmeyı cok ıstıyordu ama şimdi bunu da begenmıyor.

Mune Mune , geçen konusunda da rapor etmiştim ama, biz bu üyenin @Portakalli ordek olduğunu düşünüyoruz, üslup hikaye hep aynı. Var mı ki öyle bir üyeliği iptal edip, yenisini açıp hiçbirşey yokmuş gibi takılmak?

2 üye aynı kişi midir bilemem lakin üyeliği iptal edip yenisini açma kısmına cevap vermem gerekirse kurallara göre bir üyeliğinizi kapatıp yenisini açmanızda bir mani yok, tabii üyelik kapatıp açmayı, sürekli birini iptal edip yenisini açmayı oyuncak etmediğiniz müddetçe😌

Konu eşim. Eşim 35 yaşında lise mezunu, bu zamana kadar özelde çalışmış.Şuanki işi araba ile dagıtım işi. Bazen 12 de bazen akşam 9 da bitiyor. Şartları çok kötü degil. Çok iyi de degil.İki kişiyiz ve gayet yetiyor. Kenara para bile atabiliyorum. Birikim olarak dügünden gelen altınlar var. Ols olsa 40bin civarıdır. Bende iş arıyorum.Eşimin yakın arkadaşının dükkanı var. Kendi işini yapıyor.O,abisi ve eşimin kardeşi sürekli eşime şu işe gir, bu işe gir sürekli akış veriyorlar. En son akıl verdikleri iş araba ile kargo dagıtım. Ayda 6bin kazandırıyor. 100bin kredi çekip 170 olarak ödeyeceğiz. Araba alacagız sıfır falan. Benim aklıma yatmadı. Bana batmakta var çıkmakta ya iyi kazanırsa, adama engel olma diyorlar.Eşim 12 de işten çıksada önce arkadaşının yanına ugrar öyle eve gelir.
Bugün geldi eve. Bunu sürekli yapıyor bu arada. Odaklanmış bir yere.Yok benden bişey olmaz, insanlar bu parayı nasıl kazanıyor, yok nolacak böyle. Kardeşi ile tüm muabbetleri iş, araba, para hakkında. Sürekli melankolik takılıyor.
Derdi olmasada kardeşi işsiz ve iş begenmıyor. Geçen oturdu agladı hüngür hüngür.Yok eşimden birşey gelmiyor. Destek olamıyorum. Ki kardeşi yüksek maaşla bir iş istiyor. Her işte çalışmaz.
Bi gün arkadaşına üzülüyor, yok annesi hasta diye.
Sizlere sorum ben bu adama nasıl tavsiye de bulunayım?Vücudum özeli kaldırmıyor diyor. Şu işi yap dıyorum. Olmaz tatili yok diyor.Ki eve gelip bu konuyu açtı. Direk dedim ki. Sana gelen arkadaşın akıl vermiş. Napayım istedigi işi yapsın 100 200 bin zarara mı girelim.Kafama yatan iş önerseler girsin tabiki. Ama gideri gelirinden fazla iş öneriyorlar.
100 bin kredi çekip 170 bin olarak ödeyen ve 70 bin bankaya kazandıran kafayı hiç bi zamn anlayamıcam demeye geldim. Evimde yok arabamda, bir arabam vardı biriktirdim aldım sonra geri sattım ama bi mülke sahip olmak için aldığım paranın nerdeyde iki katını ödeyecek kadar sürü psikolojisine girmem bi gün inşallah

Son düzenleme:
Şimdiki çalıştığı yerde çalışma saatleri nasil
12 9da geliyor yazmışsınız.
Gece 9 12de geliyorsa çok uzun saatler
İşin durumuna göre degişiyor. Bazen öglen 12 de geliyor. Bazen öglen 3 te bazen akşam 9 da. Bu aralar en geç 3te geliyor. Yaz başlamasına yakın işleri çok yogun oluyor. Kışın genelde erken geliyor.

Ayyy kıyamam, adamın bünyesi özel sektörü kaldırmıyormuş.
Lise mezunu beyfendi, trilyonluk arabaya binemiyormuş….

Tüh tühh yazık ne yapmalı? Ne etmeli?
Eşiniz hem kel hem fodul kusura bakmayın.

Bu adamdan bir cacık olmaz altınları kaptırmayın.
Gözyaşlarına da kanmayın, ajitasyon yapıyor.

Zamanında okumak için çaba göstermemiş. Ailesinin durumuda iyi. Sonra hep hizmet sektöründe çalışmış. Bu millet sıfırdan nasıl zengin oluyor falan. Şuan sadece bunları düşünüyor.

Zaten iş muabbeti yaptıgında sonucu olumsuz olursa bizim için kötü olur dedim. Cesaret edemiyor. Ki bu kankileri ortak birşeyler yapalım diyor. Ki arkadaşında para yok.Ben istemiyorum dedim direk. Onun iyi şeyler yapmasına engel oluyorum diye düşünüyor. Sadece mantıklı düşünüyorum. Dükkan açsalar ortak, paso eşim bekleyecek. Ee para konusunda eşim agzını açmaz, arkadaşı ne kadar alsa da. Ben biliyorum başıma gelecekleri.

X