Akilyon'un Diyet Günlüğü

akilyon

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
24 Temmuz 2011
467
18
merhaba arkadaşlar,ben aranıza yeni katıldım,sizlerin başarı öykülerini okudukca motive oldum.kendimi diyet yapmaya hazır istediyorum.bugün diyetimin ilk günüydü.Öncelikle sürecı anlatayım.gecen yıl 54 kilo cıvarlardaydım.ancak kpss denen sınava hazırlanırken,stresten doyalı epey bi kilo aldım:18:şimdi eger atanırsam evleneceğim.bunun için kilo vermek istiyorum ama öyle 5 günde 20 kilo falan değil.yavaş olsun ama kalıcı olsun.ayda 4-5 kilo vermiş olsam benim için yeter.
şimdi bugün yediklerimi yazayım

sabah:şekersiz çay
3 dilim köy peyniri
yarım açma
2 dilim domates,salatalık
1 kase tarhana çorabası
öğlen:iki adet haşlanmış yumurta
akşam :hindi kıymasından yapılmış 4-5 adet köfte
pişmiş soğan
pişmiş domates
salatalık
ekmek yok
1.5 litre su içtim yatıncaya kadar 2 olur.meyve yemeyi ilk on gün düşünmüyorum.çok canım isterse çok az bi miktar alacagım.diyetim protein agırlıklı olsun istiyorum.Bir de yarından itibaren yemeklerden yarım saat önce içine kepek unu katılmış yogurt yemeyi düşlünüyorum .önerilerinizi paylaşırsanız çooook memnun olurum.

ya iyi mi yapmışım kötü mü yapmışım bir şeyler söyleseydınız keşke ben de ona göre yön veriridm.:KK14:

onemlı olan boyonuz kılonuz. ve kac kılo vermek ıstedıgınız. ona gore kalorı hesabı yapılır. ama bunlar cok fazla...

benımkını yazayım...
sabah sekersiz türk kahvesi
ara bir seftali
öğle bir kase mercimek corba
ara on tane kiraz
aksam birer tene kabak ve havucu rendeledim soteledım yogurtla karıstırıp yedım
yatarken bes tam ceviz yeyip uyyacam

tam iki saat yürüdüm 3 litre su içtim

onemlı olan boyonuz kılonuz. ve kac kılo vermek ıstedıgınız. ona gore kalorı hesabı yapılır. ama bunlar cok fazla...

benımkını yazayım...
sabah sekersiz türk kahvesi
ara bir seftali
öğle bir kase mercimek corba
ara on tane kiraz
aksam birer tene kabak ve havucu rendeledim soteledım yogurtla karıstırıp yedım
yatarken bes tam ceviz yeyip uyyacam

tam iki saat yürüdüm 3 litre su içtim

ya ben bu kadar yersem açlıktan ülserim azar.boum 1.60 kilom 70 şu an 55 kilo olmak istiyorum.dediğim gibi ben şok bir diyet yapmak stemiyorum.amacım zayıflıktan ziyade kendim için olan en sağlıklı kiloyu bulup orada kalmak.sizinki bana çok az geldi mesela kendimi tanıyorum ben bunu yarım gün bile sürdüremem.toplamda vereceğim kilo 15 ben bunu bir yıl içinde aldım ve sağlıklı olarak vermek ıstıyorum

bugünkü kahvaltıyı yazayım:
1 yumurta
1 dilim peynir
1 kase çorba
1 5 i bir yerde çay(bol limon sıkılmış)
tavada yağsız pişmiş 1 domates ve biber

gelelim öğle yemeğine:
bir büyük bardak ayran
patlıcnlı,köfteli,domatesli sebze yemegi
çeyrek simit

Daha da sadeleştirsen iyi olur gibi geldi. Dayanamıyorsan açlığa bir şekerini felan ölçtür derim..

Bende de aynı sıkıntı var çünkü. Aç kaldığım zaman titriyorum azer bülbül gibi :KK1::KK1:
Bende az ama öz yemeye karar verdim tabi bu süreçte spor en büyük kurtarıcı.
Kolestrol gizli şeker ne varsa baktırmak lazım. Tabi bazen kilodan da kaynaklı olabiliyor vücut istediği miktarda yiyecek alamayınca halsiz düşüyor. İhmal etme git bir baktır. bu arada bende katılabilirim sana motive oluruk birbirimize :KK1:

çok mutlu olurum katılırsan.benim diyetimin ikinci günü daha.aç değilim hiç.illa ara öğün diye diyenmiyorum.:KK52:

Merhabalar.
Sizler için kolaylık olması açısından yeni bir bölüm açılmıştır.
Diyet günlükleri bölümü
Ve konunuz bu bölüme taşınmıştır.
Keyifli paylaşımlar:)

X