Akraba terorü !!

zaman34

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
6 Ağustos 2014
198
248
Nişanlıyım yakında evlenip baba evinden ayrılıcam,müstakil evde amcamla alt üst oturuyoruz.Babam vefat etti ,annem de cok sessiz kimseye karşı sesini çıkaramayan biri,biri geçip karşısına hakaret etse ağzını açıp laf edemez yani,ben genelde annemi çok savunurum kız kardeşim de aynı annem gibi çok pasif,o evlenirken de çok laf ettiler anneme,şimdi aynısı bana yapıyorlar ,daha doğrusu anneme ,annem gelip bana anlatmıyor ama ben sağdan soldan duyuyorum.Amcam çok acımazsız konuşmasını bilmez mesela ben nişanlımla mobilya alışverişine gidiyoruz anneme niye tek gönderiyorsun falan diyor,süreki ne zaman düğün edeceksiniz diye sıkıştırıyor,inanın annem kimseden 5 kuruş almadı bizi evlendirirken,nişanlım bize gelir ondan rahatsız oluyorlar,amcamın eşi yengem de aynı aşırı iğneleyici konuşuyor,annem mesela bize herşeyin en iyi kalitesini alır ona bile laf ediyor görmemiş gibi herşeye özeniyorsunuz der,nişanlım bana karşı çok sevdiğini belli eder mesela ona bile laf ediyor ,evlenene kadar böyle ediyor sana evlenince görürsün falan diyor,sürekli nişanlımı beğenmediğini söylemeye başladı ,gayet giyimine dikkat eden görünüşü iyi biri ama sürekli bir eleştiri bende laf sokuyorum geri durmuyorum,korktuğum kardeşim evlendi şehir dışına bende evlenince annem yalnız kalıcak,çalıştığım için gelip gitmem sorun ama annemin sesi çıkmadığı ve amcamlarla arasının bozulmasını istemediği için çok içine atıyor ve çok kullandırıyor kendini,mesela yengemin kucuk bebeği var Sürekli anneme baktırır kaç kere uyardım yapma diye ama laftan anlamaz insanlar,nasıl evlenip annemi yalnız bırakıcam diyorum ,hayatta da benle gelip durmaz kendi evimde rahatım der ama eminimki yalnız kalınca annemi çok yıpratıcaklar laflarıyla kullanıcaklar ve annemde bana asla anlatmaz mutsuz olmayayım diye,bu insanlara hakkımı helal etmiyorum ezileni ezmeye çalışan insanlar bir gün yaptıklarını bulur mu ,çok üzüldüm en güzel günlerim hep düşünmekle geçiyor.

Nişanlıyım yakında evlenip baba evinden ayrılıcam,müstakil evde amcamla alt üst oturuyoruz.Babam vefat etti ,annem de cok sessiz kimseye karşı sesini çıkaramayan biri,biri geçip karşısına hakaret etse ağzını açıp laf edemez yani,ben genelde annemi çok savunurum kız kardeşim de aynı annem gibi çok pasif,o evlenirken de çok laf ettiler anneme,şimdi aynısı bana yapıyorlar ,daha doğrusu anneme ,annem gelip bana anlatmıyor ama ben sağdan soldan duyuyorum.Amcam çok acımazsız konuşmasını bilmez mesela ben nişanlımla mobilya alışverişine gidiyoruz anneme niye tek gönderiyorsun falan diyor,süreki ne zaman düğün edeceksiniz diye sıkıştırıyor,inanın annem kimseden 5 kuruş almadı bizi evlendirirken,nişanlım bize gelir ondan rahatsız oluyorlar,amcamın eşi yengem de aynı aşırı iğneleyici konuşuyor,annem mesela bize herşeyin en iyi kalitesini alır ona bile laf ediyor görmemiş gibi herşeye özeniyorsunuz der,nişanlım bana karşı çok sevdiğini belli eder mesela ona bile laf ediyor ,evlenene kadar böyle ediyor sana evlenince görürsün falan diyor,sürekli nişanlımı beğenmediğini söylemeye başladı ,gayet giyimine dikkat eden görünüşü iyi biri ama sürekli bir eleştiri bende laf sokuyorum geri durmuyorum,korktuğum kardeşim evlendi şehir dışına bende evlenince annem yalnız kalıcak,çalıştığım için gelip gitmem sorun ama annemin sesi çıkmadığı ve amcamlarla arasının bozulmasını istemediği için çok içine atıyor ve çok kullandırıyor kendini,mesela yengemin kucuk bebeği var Sürekli anneme baktırır kaç kere uyardım yapma diye ama laftan anlamaz insanlar,nasıl evlenip annemi yalnız bırakıcam diyorum ,hayatta da benle gelip durmaz kendi evimde rahatım der ama eminimki yalnız kalınca annemi çok yıpratıcaklar laflarıyla kullanıcaklar ve annemde bana asla anlatmaz mutsuz olmayayım diye,bu insanlara hakkımı helal etmiyorum ezileni ezmeye çalışan insanlar bir gün yaptıklarını bulur mu ,çok üzüldüm en güzel günlerim hep düşünmekle geçiyor.
Annenizi o evden çıkarma imkanınız varsa çıkarın. Kadının başı biraz rahat etsin

Cidden sizin evlenmenip gitmeniz onların ekmeğine yağ sürecek gibi duruyor

Anneniz ordan taşınmaz mi

Annem tarlayla uğraşır tam köy kadını şehirde yaşayamaz ki ,babamın mezarını bırakmaz ayrıca çok zor durumdayım bu insanlara hakkımı asla helal etmiyorum annemi çok ezdiler
Anneniz için çok üzüldüm inanın içim cızz etti. Söyle yapsanız olmaz mı? Anneniz sadece yazları tarlada işlerin olduğu zaman köye gitse , diğer zamanlarda biraz sizde biraz kardeşinizde kalsa..

Anneniz için çok üzüldüm inanın içim cızz etti. Söyle yapsanız olmaz mı? Anneniz sadece yazları tarlada işlerin olduğu zaman köye gitse , diğer zamanlarda biraz sizde biraz kardeşinizde kalsa..
Benim de içimi o kadar acıttılar ki ,oyle düşünüyorum tabi annemi ikna edebilirsek

Benim de içimi o kadar acıttılar ki ,oyle düşünüyorum tabi annemi ikna edebilirsek
Anneniz de alışmıştır sizlere. Belli bir süre sonra yanlız kalmak istemez . Biraz sizde biraz kardeşinizde kalır, yazları da tarla işleri için köye gider. Hem sıkılmaz, hem değişiklik olur.

Keşke bir erkek kardeşiniz olsaymış en azından. Mantıken buna bir çıkar yol bulamadım çünki.

Elinizde amcayla yengeyi korkutacak bir koz var mı? Mesela anneme tarlaları sattırır giderim buradan gibi?

Köy hayati olan bahçe bağ tarla işleri olan öyle yaşamış öyle görmüş biri o evden çıkmaz
Başka yerde yapamaz
Illaki bahçeyi dolaşacak ekicek bir onlarla uğraşacak

Yazık anneye alismista amcanın yengenin laflarına pasif diyorsunuz biraz sert olsa bu kadar ezilmez

Sizler kurtuluyorsunuz en azından
Arada size misafirliğe gelir kafası dinlenir onun içinde değişiklik olur

Anneniz ordan taşınıp sizin yanınızda bir yerde yaşasın ya kira gelsin yanınıza. Hem uzak olmazsınız hem de kullanamazlar, sinirlendiremezler

Bir eliniz hep annenizin üzerinde olur. Telefonla da gelip gittikçe de müdahale edersiniz. Çok sıkıştığı zaman alır kendi evinize götürür uzaklaştırırsınız oradan. O tip insanlar evleneni daha ciddiye alırlar. Uyarır, müdahale edersiniz abartılı hallerine. Ama tüm bunlar kendi hayatınızın önüne geçmemeli, kendi ailenize mutsuzluk olarak yansımamalı. Anneniz çocuk değil, demek ki yapısı böyle Onu da öyle kabul etmek de önemli , hayatınızı ona özgüleyip kendinizi mutsuz etmeden gerektikçe müdahale edeceksiniz. Siz eşinizle mutlu ve huzurlu, bir kadın olarak da güçlü olun ki sahip çıkabilesiniz. Ne anneniz ne de o insanlar değişmeyecek bu yaştan sonra. Zaman zaman hadlerini bildirerek kendi hayatınızı yaşayacaksınız, yapacak fazla bir şey yok. Bir ihtimal de annenizi kendinize yakın olsun diye size yakın bir eve yerleştirmek olur ileride. Şimdiden zaman zaman bunu annenize söyleyin, şu an kabul etmese de ileride bebek, yaşlılık, yalnızlık, sizin ona ihtiyaçlarınız bahane edilerek ikna olacaktır Böylece de o kişilerden uzaklaştırmış olursunuz :KK51:

X