Akraba terorü !!

Köy hayati olan bahçe bağ tarla işleri olan öyle yaşamış öyle görmüş biri o evden çıkmaz
Başka yerde yapamaz
Illaki bahçeyi dolaşacak ekicek bir onlarla uğraşacak

Yazık anneye alismista amcanın yengenin laflarına pasif diyorsunuz biraz sert olsa bu kadar ezilmez

Sizler kurtuluyorsunuz en azından
Arada size misafirliğe gelir kafası dinlenir onun içinde değişiklik olur
Evet bir an önce evlenmek istiyorum özellikle yengemin laf sokmalarından yoruldum

Evet bir an önce evlenmek istiyorum özellikle yengemin laf sokmalarından yoruldum
Keşke annen de yengene laf soksa
Siz kurtuluyorsunuz ama annen halen orda
Başka kardeş varmı annenin yanında kalicak

Evet babadan kalma köy gibi burası tarlalarımız var satılmaz ,satmaya kalksak bile Kıyameti koparırlar
Mal sizin mülk sizin değil mi? Babanız hayatta olsa onun hatrına bir derece görmezden gelinebilirdi.

Ama amca dediğinin kendi saygınlığı, sevgisi, size herhangi bir emeği yoksa niye bu kadar korkuyor, altan alıyorsunuz ki? Eviniz bir kapı mı?

Nişanlıyım yakında evlenip baba evinden ayrılıcam,müstakil evde amcamla alt üst oturuyoruz.Babam vefat etti ,annem de cok sessiz kimseye karşı sesini çıkaramayan biri,biri geçip karşısına hakaret etse ağzını açıp laf edemez yani,ben genelde annemi çok savunurum kız kardeşim de aynı annem gibi çok pasif,o evlenirken de çok laf ettiler anneme,şimdi aynısı bana yapıyorlar ,daha doğrusu anneme ,annem gelip bana anlatmıyor ama ben sağdan soldan duyuyorum.Amcam çok acımazsız konuşmasını bilmez mesela ben nişanlımla mobilya alışverişine gidiyoruz anneme niye tek gönderiyorsun falan diyor,süreki ne zaman düğün edeceksiniz diye sıkıştırıyor,inanın annem kimseden 5 kuruş almadı bizi evlendirirken,nişanlım bize gelir ondan rahatsız oluyorlar,amcamın eşi yengem de aynı aşırı iğneleyici konuşuyor,annem mesela bize herşeyin en iyi kalitesini alır ona bile laf ediyor görmemiş gibi herşeye özeniyorsunuz der,nişanlım bana karşı çok sevdiğini belli eder mesela ona bile laf ediyor ,evlenene kadar böyle ediyor sana evlenince görürsün falan diyor,sürekli nişanlımı beğenmediğini söylemeye başladı ,gayet giyimine dikkat eden görünüşü iyi biri ama sürekli bir eleştiri bende laf sokuyorum geri durmuyorum,korktuğum kardeşim evlendi şehir dışına bende evlenince annem yalnız kalıcak,çalıştığım için gelip gitmem sorun ama annemin sesi çıkmadığı ve amcamlarla arasının bozulmasını istemediği için çok içine atıyor ve çok kullandırıyor kendini,mesela yengemin kucuk bebeği var Sürekli anneme baktırır kaç kere uyardım yapma diye ama laftan anlamaz insanlar,nasıl evlenip annemi yalnız bırakıcam diyorum ,hayatta da benle gelip durmaz kendi evimde rahatım der ama eminimki yalnız kalınca annemi çok yıpratıcaklar laflarıyla kullanıcaklar ve annemde bana asla anlatmaz mutsuz olmayayım diye,bu insanlara hakkımı helal etmiyorum ezileni ezmeye çalışan insanlar bir gün yaptıklarını bulur mu ,çok üzüldüm en güzel günlerim hep düşünmekle geçiyor.
Satın evi annenize yeni küçük 1+1 bir ev alın olsun bitsin.

Nişanlıyım yakında evlenip baba evinden ayrılıcam,müstakil evde amcamla alt üst oturuyoruz.Babam vefat etti ,annem de cok sessiz kimseye karşı sesini çıkaramayan biri,biri geçip karşısına hakaret etse ağzını açıp laf edemez yani,ben genelde annemi çok savunurum kız kardeşim de aynı annem gibi çok pasif,o evlenirken de çok laf ettiler anneme,şimdi aynısı bana yapıyorlar ,daha doğrusu anneme ,annem gelip bana anlatmıyor ama ben sağdan soldan duyuyorum.Amcam çok acımazsız konuşmasını bilmez mesela ben nişanlımla mobilya alışverişine gidiyoruz anneme niye tek gönderiyorsun falan diyor,süreki ne zaman düğün edeceksiniz diye sıkıştırıyor,inanın annem kimseden 5 kuruş almadı bizi evlendirirken,nişanlım bize gelir ondan rahatsız oluyorlar,amcamın eşi yengem de aynı aşırı iğneleyici konuşuyor,annem mesela bize herşeyin en iyi kalitesini alır ona bile laf ediyor görmemiş gibi herşeye özeniyorsunuz der,nişanlım bana karşı çok sevdiğini belli eder mesela ona bile laf ediyor ,evlenene kadar böyle ediyor sana evlenince görürsün falan diyor,sürekli nişanlımı beğenmediğini söylemeye başladı ,gayet giyimine dikkat eden görünüşü iyi biri ama sürekli bir eleştiri bende laf sokuyorum geri durmuyorum,korktuğum kardeşim evlendi şehir dışına bende evlenince annem yalnız kalıcak,çalıştığım için gelip gitmem sorun ama annemin sesi çıkmadığı ve amcamlarla arasının bozulmasını istemediği için çok içine atıyor ve çok kullandırıyor kendini,mesela yengemin kucuk bebeği var Sürekli anneme baktırır kaç kere uyardım yapma diye ama laftan anlamaz insanlar,nasıl evlenip annemi yalnız bırakıcam diyorum ,hayatta da benle gelip durmaz kendi evimde rahatım der ama eminimki yalnız kalınca annemi çok yıpratıcaklar laflarıyla kullanıcaklar ve annemde bana asla anlatmaz mutsuz olmayayım diye,bu insanlara hakkımı helal etmiyorum ezileni ezmeye çalışan insanlar bir gün yaptıklarını bulur mu ,çok üzüldüm en güzel günlerim hep düşünmekle geçiyor.
O evi kiraya verin . Bızım üst komsu da yüzsüzdür. Hep cocuk bırakır, dolaptakılero gotururdu. Ben kapıyı acmıyordum

O evi kiraya verin . Bızım üst komsu da yüzsüzdür. Hep cocuk bırakır, dolaptakılero gotururdu. Ben kapıyı acmıyordum

Kedicik

Bağ bahçe tarla varmış köy gibi bir yermiş
Annem satmaz başka yerde yapamaz diyor babamı bırakıp gidemez diyor

Aynen öyle köy hayati bağ bahçe hayati yaşamış oraya alışmış biri apartman da hiç yapamaz

Yüzlerine karşı açık açık laf söylesen? Yani "karışmasanız, bizim kararımız, size göre yanlış bana göre doğru" vs gibi. iğneleyici ama sakince. Benim amcamlar uzak oturur ama düğün nişan vakti her şeye yorum yaptılar. Neymiş neden az altın istemişim daha çok taksalarmış. Neden çok eşya almamışız.. Size ne? Benim düzenim benim kararım. Şimdi hamileyim duydular ne amcam ne yengem aradı hayırlı olsun dedi ne de kuzenlerin mesaj attı. Diyeceğim o ki cevabını ver. Anneni de anlıyorum o evden çıkaramıyorsun ama kolun kanadın bir şekilde annenin üzerinde olsun.

Annem tarlayla uğraşır tam köy kadını şehirde yaşayamaz ki ,babamın mezarını bırakmaz ayrıca çok zor durumdayım bu insanlara hakkımı asla helal etmiyorum annemi çok ezdiler
Ben birine kotuluk yapsam karsimdaki kisi magdur olup tepkisiz kalsa korkarim onun bedduasindan,kuzum annen belli tatli bir kadin (cok seviyorum boyle insanlari )fakat cok uzmusler onun olgunlugunu pasiflik saniyorlar ...bence annen mutlu hayatindan ...ne yapilabilir diye dusununce surekli aramak kontrol etmek geliyor aklima kavga gurultu cikarmadan varligun hissedilmeli

Ben sizi anladım amcanızın nasıl biri oldugunu ev babadan kalma satsaniz size dusman olacak Allah korusun annenize birsey yapar diye korkuyorsunuz. Anneniz sizin yaninizda rahat edemez bir sure olsa tamam da bağ bahce isine alismis biride apartman hayati yasmakta col zorlaniyor. Mecburen sesini kesip oturuyor. Demem o ki ya bu deveyi gudecek ya bu diyardan gidecek başka yolu yok gibi gorunuyor malesef.

annenize ya da size ne diyorlar

yani yalnız neden mobilya almaya gönderiyorsun falan artık bir kesimin klasik lafları

şimdi canım cicim ama evlenince görürsün de maalesef çok kötü bir laf ama çok duyuluyor

yani yaşadığınız ortam böyle

amca ve yenge annenize ne yapıyor

bebeğine baktırıyor demişsiniz bakmasın, arada bir bakıyorsa da olağan bir arada yaşamın sonucu

bir de yengenin bebeği varsa muhtemelen annenden küçüktür iki gelinlik kızı olan annen doğuran baksın deyiversin

bir de ben insanların yalnız kalınca daha iyi haklarını savunduğunu düşünürüm

şimdi her biriniz bir taraftan cevap verince o susuyordur iş başa kalınca kendi kendine idare eder

bir de ona gitsin bunda kalsın olmaz

kim bilir kaç yıl neden kızlarının yaşamı ile sınırlı yaşsın, onların evinde onların kurallarına tabi olsun

kendi hayatını kendisi devam ettirir

umursamayın amcayı yengeyi kim ne derse desin sen doğru bildiğini yap deyin geçin annenize de

Eğer evlenirseniz, eşiniz oturaklı biri olursa yani, ağırlığını koyup gördüğünüz baskıyı engelleyebilir.
Yani umarım öyle olur.
Evet nişanlım cok ağır başlı hatta haksızlığa gelemez yani kendi amcaları falan bile çekinir ondan ,ona hiç belli etmiyorum bu durumları tatsızlık olmasın diye bu durumlara Sokmak istemiyorum

annenize ya da size ne diyorlar

yani yalnız neden mobilya almaya gönderiyorsun falan artık bir kesimin klasik lafları

şimdi canım cicim ama evlenince görürsün de maalesef çok kötü bir laf ama çok duyuluyor

yani yaşadığınız ortam böyle

amca ve yenge annenize ne yapıyor

bebeğine baktırıyor demişsiniz bakmasın, arada bir bakıyorsa da olağan bir arada yaşamın sonucu

bir de yengenin bebeği varsa muhtemelen annenden küçüktür iki gelinlik kızı olan annen doğuran baksın deyiversin

bir de ben insanların yalnız kalınca daha iyi haklarını savunduğunu düşünürüm

şimdi her biriniz bir taraftan cevap verince o susuyordur iş başa kalınca kendi kendine idare eder

bir de ona gitsin bunda kalsın olmaz

kim bilir kaç yıl neden kızlarının yaşamı ile sınırlı yaşsın, onların evinde onların kurallarına tabi olsun

kendi hayatını kendisi devam ettirir

umursamayın amcayı yengeyi kim ne derse desin sen doğru bildiğini yap deyin geçin annenize de
Sürekli bir laf sokma hali var,yengem aşırı konusur annemi kullanır çok kurnaz,annem de kötü olursam daha kötülük ederler diye korkuyor sanırım,tek kalıcam burda yüzgöz olmayayım istiyor

böyle tipler karşısında sessiz insan gördüler mi iyice tepesine çıkarlar. madem anneniz diş gösteremiyor, siz ve nişanlınız gözlerini korkutun. nişanlın sert çıksın bunlara. hadlerini bildirmenin zamanı gelmiş. siz de lafınızı esirgemeyin. annenizin satmaya gönlü varsa satsın bir şey yapamazlar. tepem atarsa satarım mesajı vermesi lazım annenizin. veya sizlerin. yoksa zor.

Kedicik

Bağ bahçe tarla varmış köy gibi bir yermiş
Annem satmaz başka yerde yapamaz diyor babamı bırakıp gidemez diyor

Aynen öyle köy hayati bağ bahçe hayati yaşamış oraya alışmış biri apartman da hiç yapamaz
Böyle aynı apartmanda yaşamakta zor. Ben istemediğim insanlara kapıyı açmıyorum.Hatta annem yufka yürekli kapıyı açıyor. Annemde açmamaya başladı. Konu sahibinin annesinin de tavrını belli etmesi gerek. Yoksa zor

böyle tipler karşısında sessiz insan gördüler mi iyice tepesine çıkarlar. madem anneniz diş gösteremiyor, siz ve nişanlınız gözlerini korkutun. nişanlın sert çıksın bunlara. hadlerini bildirmenin zamanı gelmiş. siz de lafınızı esirgemeyin. annenizin satmaya gönlü varsa satsın bir şey yapamazlar. tepem atarsa satarım mesajı vermesi lazım annenizin. veya sizlerin. yoksa zor.
Nişanlımı karıştırmak istemiyorum çünkü bilse bunları çok kötü şeyler olabilir,amcam zaten dışarıya karşı sesi çıkmaz ama bu müstakil evde bize etmediğini bırakmadı ,kendi karısının da burnundan getirir ama dışarda pısırık.Bazen diyorum Allah nişanlımı gönderdi resmen belkide o koruyacak annemi çünkü annemi çok seviyor ama ben hiç sokmak istemiyırum onu bu durumlara

Nişanlımı karıştırmak istemiyorum çünkü bilse bunları çok kötü şeyler olabilir,amcam zaten dışarıya karşı sesi çıkmaz ama bu müstakil evde bize etmediğini bırakmadı ,kendi karısının da burnundan getirir ama dışarda pısırık.Bazen diyorum Allah nişanlımı gönderdi resmen belkide o koruyacak annemi çünkü annemi çok seviyor ama ben hiç sokmak istemiyırum onu bu durumlara
bence bir an önce nişanlına söyle böyle böyle diye

X