Gebeliğe Hazırlık Aktif tek tüp ve çikolata kisti

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

iremaltin

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
12 Aralık 2020
3
1
30
Selamlar. 4 senelik evliyim. Evlendigimizden beri hiç korunmadik. Ilk 1 sene gecince jinekologa gittim sadece kan hormon değerlerime bakılıp yumurtlama gerceklesiyor dendi. alttan muayene oldum smear testi yapıldı sonuçlarım normal geldi daha erken, zamanla olur dendi ve peşini bıraktık. 3,5 senenin sonunda daha iyi bir doktora görünüp başka sorun olup olmadığını araştırmaya karar verdik. Muayene sırasında 2.5 cm kadar sol yumurtaligimda çikolata kisti olduğunu öğrendim. Dr. boyutu küçük hamilelige engel olacağını zannetmiyorum diyerek HSG önerdi. Onun sonucunda da sağ tüpümün kapalı olduğunu öğrendim. Sağ tarafta zaten umut yok sol yumurtalık açık ama sol tarafımda da küçük de olsa bir kist mevcut. Dr'un demesine göre sol taraf da yumurtayı almıyor olabilirmiş. O da yapışıklıkla ilgili olabilir dedi. Sizce tüp bebek dışında farklı yollarla hamilelik mümkün müdür? Ilaç tedavisi aşılama vs. Tecrübeli olanlar bilgilerini paylaşabilirse çok mutlu olurum. Sevgiler ❤

Selamlar. 4 senelik evliyim. Evlendigimizden beri hiç korunmadik. Ilk 1 sene gecince jinekologa gittim sadece kan hormon değerlerime bakılıp yumurtlama gerceklesiyor dendi. alttan muayene oldum smear testi yapıldı sonuçlarım normal geldi daha erken, zamanla olur dendi ve peşini bıraktık. 3,5 senenin sonunda daha iyi bir doktora görünüp başka sorun olup olmadığını araştırmaya karar verdik. Muayene sırasında 2.5 cm kadar sol yumurtaligimda çikolata kisti olduğunu öğrendim. Dr. boyutu küçük hamilelige engel olacağını zannetmiyorum diyerek HSG önerdi. Onun sonucunda da sağ tüpümün kapalı olduğunu öğrendim. Sağ tarafta zaten umut yok sol yumurtalık açık ama sol tarafımda da küçük de olsa bir kist mevcut. Dr'un demesine göre sol taraf da yumurtayı almıyor olabilirmiş. O da yapışıklıkla ilgili olabilir dedi. Sizce tüp bebek dışında farklı yollarla hamilelik mümkün müdür? Ilaç tedavisi aşılama vs. Tecrübeli olanlar bilgilerini paylaşabilirse çok mutlu olurum. Sevgiler ❤
İstanbul da isen canım şişli echomara git cevat bayrak hoca selektıfsalpingografi yontemi ile tup acıyor benım ıkı tupum kapalı ıdı acıldı sukur

İstanbul da isen canım şişli echomara git cevat bayrak hoca selektıfsalpingografi yontemi ile tup acıyor benım ıkı tupum kapalı ıdı acıldı sukur
Acildi mi? çok sevindim bacım. Ben bursadayim. Benim doktorum tüp açma işlemiyle uğraşmıyoruz artık çünkü başarı oranı çok düşük dedi %10 gibi direkt tüp bebek öneriyorlar.

Acildi mi? çok sevindim bacım. Ben bursadayim. Benim doktorum tüp açma işlemiyle uğraşmıyoruz artık çünkü başarı oranı çok düşük dedi %10 gibi direkt tüp bebek öneriyorlar.
Ben ameliyat oldum acılmadı tup bebek sart asla cocuk sahibi olamazsın tup bebek harici dedı yaptık ama bebegım kalbi durdu daha sonrada tup bebek imkanı kalmadı arayısa gırdım cevat hocayı buldum bır deneyelim dedı cunku benım rahîm gozukuyor ama tupler hıc gozukmuyordu gırısten itibaren kapalı ıdı gıttım bu dedıgım y ok ntemle iki tupum de acıldı 2019mayısda acıldı sımdı de dogal yoldan Rabbım gebelik nasıp etti cok sukur doktorlara bakma kolaya kacıyorlar

Ayrıca bendede cıkolata kisti vardı ıkı taraflı ameliyat oldum alındı o zaman tuplerım ın durumunu ogrendım
Bitkisel seyler denedim hacamat suluk yaptım hem kasıklara hem rahîm ıcıne suluk atıldı ve bır daha asla cıkolata kıstı cıkmadı cok sukur dusun yani amelyat oldum kistler alındı hemen ardından tekrar cıktılar ameliyat yuzunden rezervimde dustu suluk bana cok fayda etti yani

Ben ameliyat oldum acılmadı tup bebek sart asla cocuk sahibi olamazsın tup bebek harici dedı yaptık ama bebegım kalbi durdu daha sonrada tup bebek imkanı kalmadı arayısa gırdım cevat hocayı buldum bır deneyelim dedı cunku benım rahîm gozukuyor ama tupler hıc gozukmuyordu gırısten itibaren kapalı ıdı gıttım bu dedıgım y ok ntemle iki tupum de acıldı 2019mayısda acıldı sımdı de dogal yoldan Rabbım gebelik nasıp etti cok sukur doktorlara bakma kolaya kacıyorlar
Aaa harika haber. Rabbim sağ salim hayırlısıyla kucağınıza almayı nasip etsin inşallah. Bize de nasip olsun inşallah tez vakitte. Bu şekilde tüp açma işlemi yapıldığını bilmiyordum. Araştıracağım bende çok teşekkür ederim🙏🏼

Aaa harika haber. Rabbim sağ salim hayırlısıyla kucağınıza almayı nasip etsin inşallah. Bize de nasip olsun inşallah tez vakitte. Bu şekilde tüp açma işlemi yapıldığını bilmiyordum. Araştıracağım bende çok teşekkür ederim🙏🏼
Amin canım Allah razı olsun inşallah sizde nasip etsin 🤲

Canım hayırlı akşamlar tüplerinde sıvı birikmesi hidrosalpinks gibi bişey var denilmişmiydi
Sadece bir tane doktor sag tupunun ucu hafifi şiş dedi yumutralıklara yakın olan kısmı ama ıkı tup dede gecıs oldugu ıcın deneme yapalım olmazsa zaten gebelik duruma gore bakarız demişti

Sadece bir tane doktor sag tupunun ucu hafifi şiş dedi yumutralıklara yakın olan kısmı ama ıkı tup dede gecıs oldugu ıcın deneme yapalım olmazsa zaten gebelik duruma gore bakarız demişti
Tamam canım teşekkür ederim 🌸

Merhabalar, doktorun gerçekten doğru yönlendirmiş. Kist bazılarımızda engel değil ama bazılarımız içinde engel... Tutunduğu yer sebebiyle maalesef bebek sahip olmada güçlük çekiliyor. Sana tavsiyem vakit kaybetme tüp yap. Zamanla kistler giderek büyüyüp hatta yayılıyor , yumurta rezervi düşüyor. Endometriozis de tüp bebek protokolü oldukça uzun zaten. Aşılama şansı normalinden daha düşük bunu hiç denemeyin hem vakit hem nakit kaybı... Herhangi tedavisi ve ilacı yok maalesef. Normal denemek isteyip verilen yumurta büyütücüler amh ya zarar vermekle kalmıyor, kistinizi büyüterek saatli bomba haline getiriyor. Geç kalmadan tüpe başlayın derim. Amh ya baktınız mı ???

Benimde iki tüpüm kapalıydı , bir tanesi kısmen açıldı ama zamanla kist sebebiyle yapışıklık yaptığından kapanıyor. Açıldıktan 3,5 ay snra kimyasal gebelik oldu , yaklaşık 1 yıl olcak neredeyse gebelik oluşmadı. ilk gebeliğimde de doğal yoldan oldu kalbi durdu. Tüpe başladım iyi ki başlamışım çünkü rezervim iyice düşmüş. Sizin 3,5 senedir olmuyorsa daha fazla vaktinizi boşa harcamayın , tüp açılsa da gebelik garantisi yok ayrıca 1 ay sonra yada 3 ay snra kapanmayacağını da bilemeyiz , siz siz olun kendinizi garantiye alın. Normal gebe kalanlar var elbet ama kalabilseydiniz 3,5 senedir kalırdınız. Amh testi yaptırmadıysanız kesinlikle ilk yaptıracağınız testlerden bir o olmalı ama amh ile de yumurta sayısı orantılı olacak diye bir kesinliği yok. Benim 1,68 amh ama 0,05 amh sı olan birinin benden daha iyi ve kaliteli yumurtası çıkıyor.

Son düzenleme:
X