Onkoloji - Kanser ve Türevleri Akut miyeloid lösemi (AML)

Acil sifalar diliyorum.

Konu hakkinda bilgim yok, uste ciksin diye yaziyorum.

Freddy görmemiştim o mesajı teşekkür ederim konu sahibi tanı ne zaman konuldu? Kan değerleri var mı? Bir de genetik tahlil yapıldı mı? Aml de hangi tür olduğu önemli, başarı şansı türler arasında değişiyor, m1-m2… gibi alt türleri var. Hangisi mevcut hastanızda? Dilerseniz tahlillerinizi paylaşabilirsiniz

Genetik

Genetik ve Flt3 sonuçları hepsi negatif çıktı. M1 m2 olarak bilgi verilmedi bize direk aml dediler. Genetik te iyi huyslulara kötü huylularda negatif ti çünkü

4 aydır eşimin ALL tedavisi devam ediyor, o da bir akut lösemi türü. Öncelikle çok geçmiş olsun, eşlerimiz Allah’ın izniyle bir an önce sağlığına kavuşsun inşallah

Süreç içerisinde sosyal medyadan çok fazla kişi ile iletişime geçtim, özellikle twitter’da belki 100’den fazla hastayla, hasta yakınıyla ya da hastalığı atlatmış insanla tanıştım. Ve anladığım en önemli şey; her hastanın tedaviye verdiği cevap farklı. İki kişi aynı genetik testlere aynı hastalığa sahip olsa bile sadece kemoterapi yan etkisinden kaynaklı bile tedavi süreci değişebiliyor. O yüzden eşinizi iyi gözlemleyip, enfeksiyona ve beslenmesine çok çok dikkat edip, gerisini düşünmemeye çalışın. Bende öyle yapmaya çalışıyorum ama başaramıyorum beynimde düşünceler sürekli volta atıyor.

AML olup ilik nakli olan da var, ilik nakli olmadan atlatan da… Komşumuzun kızı vardı AML hastası şu an 2 çocuğu var, bir akrabamızın eşi var AML hastası onun da şu an 3 çocuğu var iyileşmiş. Twitter’da da AML atlatan onlarca kişi ile karşılaştım.

Çok ama çok geçmiş olsun. Rabbim tez zamanda sağlığına kavuştursun inşallah Rabbim nerde varsa tüm hastalara şifa versin

Benimde arkadasimin annesi aml 15 yil oldu atlatti teyze ilik naklide olmadi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…