Ortopedi Alçıdaki ayağın üstüne ne kadar basılır

kedikedi84

Başlangıç:100 Güncel:81 Fark:19 3.hedef:79
Kayıtlı Üye
5 Nisan 2008
3.023
5.428
Merhaba arkadaşlar benim ayak bileğim kırıldı. Alçıya alındı ve koltuk değneği verildi. Üstüne basmamam tek ayakla zıplayarak her işi görmem gerek ama ben koltuktan kalkarken tek ayak kalkamıyorum ve arada yürürken basıyorum.
Ayağı kırılmış olan arkadaşlara sorum siz hiç basıyor muydunuz? Basıyorsanız ne kadar basıyordunuz, basıp sorun yaşayan oldu mu?

Bazen mecburen basıyorsunuz zaten, ağrı sızı olmuyor pek, ama ne kadar basarsanız o kadar geç iyileşir. Bir de ayaktaki çıkıtı halindeki kemik var ya o ağrıyabilir alçınızın sıkılığına göre.
Geçmiş olsun.

Bazen mecburen basıyorsunuz zaten, ağrı sızı olmuyor pek, ama ne kadar basarsanız o kadar geç iyileşir. Bir de ayaktaki çıkıtı halindeki kemik var ya o ağrıyabilir alçınızın sıkılığına göre.
Geçmiş olsun.
Evet mecburen basıyorum tek ayakla duramadığı şeyler oluyor ama gün içinde genelde yatıyorum zaten. Cevabınız için çok teşekkürler❤️

Evet mecburen basıyorum tek ayakla duramadığı şeyler oluyor ama gün içinde genelde yatıyorum zaten. Cevabınız için çok teşekkürler❤
Rica ederim, bu arada kendinizi hazırlayın, alçı çıkınca işler bitmeyecek.
Alçınız ne kadar kalacak bilmiyorum ama yürümeyi unutacak o ayağınız, fizik tedavi göreceksiniz. Bittikten sonra da hemen eskisi gibi olmayacak. Telaş yapmayın, sadece bilin diye yazdım.

Rica ederim, bu arada kendinizi hazırlayın, alçı çıkınca işler bitmeyecek.
Alçınız ne kadar kalacak bilmiyorum ama yürümeyi unutacak o ayağınız, fizik tedavi göreceksiniz. Bittikten sonra da hemen eskisi gibi olmayacak. Telaş yapmayın, sadece bilin diye yazdım.
Evet her ne kadar inanmasamda Dr söyledi şaka gibi geliyor, 15 günüm kaldı. Fizik tedaviye gideceğim.

X