Aldatılma , boşanma sonrası cocugumla ilgili kaygılarım

Baştan şans vererek hata yapmışsın ve şuan hala iletişimde olmasına izin veriyorsun.
Kes at. Sadece gerektiğinde görüş.
Rahatsız ediyorsa (bu mesajlada olabilir) uzaklaştırma al .
Kızına bazı şeyleri anlat.
Çocuklar zannettiğimizden fazlasının farkında.
Kızım hem birseylerin farkında hem de tam idrek edemıyor. Eger net anlatırsam , nefret eder babasından.
Cunku bu konuyu anlatmak istedim , neden ayrıldıgımızı sorguladıgında anlatmaya çalıştım cok tepki verdi.Babamı sevmıyorum istemıyorum diye. Toparlamaya calıstım anlattım benım iknamla görüstü babasıyla .. ya ben umarım umarım her zaman cocugum ıcın dogru olanı yaparım. Kafam cok karısık..

Kızım hem birseylerin farkında hem de tam idrek edemıyor. Eger net anlatırsam , nefret eder babasından.
Cunku bu konuyu anlatmak istedim , neden ayrıldıgımızı sorguladıgında anlatmaya çalıştım cok tepki verdi.Babamı sevmıyorum istemıyorum diye. Toparlamaya calıstım anlattım benım iknamla görüstü babasıyla .. ya ben umarım umarım her zaman cocugum ıcın dogru olanı yaparım. Kafam cok karısık..

Netlik herzaman iyidir.
Şuan daha çok küçük.
Nefret ediyorum desede zamanla oturacaktır duyguları.
Ayrıca babasının yaptığı iğrençliklere karşı babası kaygılansın. Siz kendinizi böyle üzmeyin.

Ne yapman gerektiğini biliyorsun ve hâlâ bu soruyu soruyorsun. Lütfen kızının daha fazla yıpranmasına izin verme ve boşan. Kızın bazı şeyleri kendi gördüğü için sana en büyük destekçin o olacak emin ol. Bu süreçte kızınla çok güzel vakitler geçirmeye çalış ona üzüldüğünü belli etme. Çünkü o senin üzülmenden çok korkuyor ve sana bişey diyemediği için minicik kalbinde içinde derin üzüntüler yaşıyor. Senin mutluluğu bu boşanma süreçlerinde üzülmediğini görsün.
Ne yapman gerektiğini biliyorsun ve hâlâ bu soruyu soruyorsun. Lütfen kızının daha fazla yıpranmasına izin verme ve boşan. Kızın bazı şeyleri kendi gördüğü için sana en büyük destekçin o olacak emin ol. Bu süreçte kızınla çok güzel vakitler geçirmeye çalış ona üzüldüğünü belli etme. Çünkü o senin üzülmenden çok korkuyor ve sana bişey diyemediği için minicik kalbinde içinde derin üzüntüler yaşıyor. Senin mutluluğu bu boşanma süreçlerinde üzülmediğini görsün.
Bosanalı 2 sene oldu.. Bosandım tam da 8 mart kadınlar gününde :)
Ben bu sürecte nasıl ılerlemem gerektıgı konusunda destek ihtıyac hıssettım.

Kızım hem birseylerin farkında hem de tam idrak edemıyor. Eger net anlatırsam , nefret eder babasından.

Bosanalı 2 sene oldu.. Bosandım tam da 8 mart kadınlar gününde :)
Ben bu sürecte nasıl ılerlemem gerektıgı konusunda destek ihtıyac hıssettım.
Aaaa boşanmana sevindim de ama boşandım diye yazını okuduğumu hatırlamıyorum. Sürekli adam yalvarıyor sizde boşanmak istiyor ama adım atamıyor gibi anladım.

Kız 2 sene olmuş işte daha ne soruyorsun ne yapayım diye. Boşver şu adamı kızına odaklan. Kızınla bol bol anne kız aktiviteleri yapın gezin tozun tatil yapın. Bu konuda psikolojik destek de alabilirsin hem sen hemde kızın için.

oyyy bir de kız çocuğu 🥹 daha hassas yavrum lütfen yollamayın çocuğu onlara.
Baba dışarıda görüşsün şu aldatılma konularında hep aynı şeyi diyorum ama öyle malesef

Aaaa boşanmana sevindim de ama boşandım diye yazını okuduğumu hatırlamıyorum. Sürekli adam yalvarıyor sizde boşanmak istiyor ama adım atamıyor gibi anladım.

Kız 2 sene olmuş işte daha ne soruyorsun ne yapayım diye. Boşver şu adamı kızına odaklan. Kızınla bol bol anne kız aktiviteleri yapın gezin tozun tatil yapın. Bu konuda psikolojik destek de alabilirsin hem sen hemde kızın için.
Ben günlüğünde okudugum konu ıcın ne yapmalıyım nasıl yaklasmalıyım dıye fikir almak istedim :KK43:

Keske ben avukatı dınleyıp , cekısmeli acsaymısım ..ugrasmak ıstemedim.. psikolojım cok bozuldu o dönem.. hala da daha 7 tane ilaç kullanıyorum.Bagısıklık sistemimi cökertti resmen..
Üzülmeyin degmiyor .kiziniz icin belki pedagog raporu cikartip dava acip görüş günlerini yeniden tayin edilmesini talep edin avuktsz olmuyor artik anlasmali bosansanjz bile cocuk olunca muhakkak sorun bas gösteriyor.

Yanlis anlamayin ama bi o tarafa bi size yalvarip duran gerizekali bir erkek kizinin menfaatini gozetmez. Bakin 15 gundur aramiyormus bile. Cocuk umrunda dahi degil. Bir avukatla gorusup yatılı kalma ibaresini kaldirmak icin dava acin. Davanin adi vardi unuttum su an. Akli yerinde olan bir adam kiz cocugunu alipta kuzenim dedigi sevgilisinin evine goturup oralarda opusmez. Birakin kendi ahlaksiz hayati icinde baska kadinlara yapisarak yasamina devam etsin. Birakin cocugu bu adamdan kapidaki kediye bile bekci olmaz

Ben günlüğünde okudugum konu ıcın ne yapmalıyım nasıl yaklasmalıyım dıye fikir almak istedim :KK43:
Ben olsam günlüğünde gördüğümü eşime söylerim ve kızımı kendisi gibi fikirsiz bir herife bundan sonra yatılı göndermeyeceğimi, konuyu mahkemeye taşıması halinde zaten bu yaptığının haksız bulunacağını anlatırım. Sizi aldatıp bırakan adamdan evladına hayır geleceğini düşünemiyorum. Ama psikolog çocuğun sağlığı için nasıl düşünür ondan emin değilim. Ben olsam bunları yaşadım,benim fikrim bu, doğru mu yapıyorum diye bir uzmana danışırım. (Bence uzman da yazdıklarımı onaylayacaktır :))

Merhaba herkese, eski konularımda detaylı var aldatılma , psikolojık siddet sonrası boşanma özetle yasadıgım.
Eski eşim ınternet uzerınde karaoke tarzı bir sarkı programında biriyle tanıstı, kendısı üst katta biz altta katta vakıt gecırdık uzun süre ,kızımla ben yokmusuz gibi davranıyordu.Ayrılmaya kalktım intiharlara kalktı sacma sapan hastayım ölecegim gibi mesajlar atmaya basladı.Davayı geri cektım döndüm 1 sene kaldım hazmedemedim unutamadım yasadıklarımı.. dava actım bosandım hıc bırsey talep etmeden..O süre icinde benı aldattıgı kadınla ev tutmus , sonra kadınla ayrılınca esyaları annesının evine getirmis .. annesı evi o esyalarla yenılemis...ben bunları ögrendim.. onunla evlı kaldıgım sürecte ögrendim.. Beni aldattıgı kadın bana , kira sözlesmesini gönderdi ınstagramdan,sen cocugu kullanıyorsun canın cehenneme benı seven adamla hayatınızda basarılar dilerim gibi gayet piskin bir mesaj attı..ki o sırada eskı esim de bana yalvarıyor , sürekli aglıyordu barısmak ıcın..Detaylara bogmak istemıyorum sizi ama ez cümle bosandım..Kızımı tatıle goturecegim dedi ,nerede kalacaksınız dedim, nereye diyorum kem küm cevap verıyor sonra ortaya cıktı o kadının yazlıgına göturmus kadını kuzenım diye tanıstırmıs ..Kızım 7 yasında.. 5 gün onlarla kaldı orada..günlüğüne babamın hayatında biri var ve ben onları öpüşürken gördüm anneme söylemedım cok üzgünüm yazmıs...
Kızlar ben buna cok üzüldüm , kızımın bunu kendime dert etmesıne bana söylemeden ıcınde tutmasına cok üzüldüm.. Ben nasıl davranmalıyım? Ne yapmalıyım?...Hala bana durup durup mesaj atıyor , ölüm var yapma kızımızı bizsiz büyütme , senı cok sevdim cok sevıyorum nolur bıze bunu yapma.. gel gidelim baska yerde yasayalım gibi aptal aptal mesajlar atıyor.
Ona söylemedim daha kızımın günlüğünde gördüğümü..Ne isterse yapsın ne yasarsa yasasın ama kızımın buna sahit olması beni cok üzdü..
Nasıl bir yol izlemeliyim sizce?..
Çocuğu yatılı asla göndermeyin bir daha. Günlüğünde babası ile ilgili yazdığı kısmı fotoğraf çekin. İleride hani bende de kalacak edecek cocuk diye huzursuzluk çıkarırsa gösterirsiniz. Hatta mahkemeye başvurusunun rahatsız ederse Çocuğun psikolojisini bozuyor olduğu gerekçesiyle. Eski eşiniz tam bir ş.refsiz yani bence hem başkasıyla dost hayatı yaşıyor hem de size ölüyorum yapamıyorum diyor böylesiniz hiç bir lafına güven olmaz. Asla inanmayın. Cocugu sizin evinize yakın bir yerde sizde yaninda iken beş dk görüştürün sonra ayrılın.

Merhaba herkese, eski konularımda detaylı var aldatılma , psikolojık siddet sonrası boşanma özetle yasadıgım.
Eski eşim ınternet uzerınde karaoke tarzı bir sarkı programında biriyle tanıstı, kendısı üst katta biz altta katta vakıt gecırdık uzun süre ,kızımla ben yokmusuz gibi davranıyordu.Ayrılmaya kalktım intiharlara kalktı sacma sapan hastayım ölecegim gibi mesajlar atmaya basladı.Davayı geri cektım döndüm 1 sene kaldım hazmedemedim unutamadım yasadıklarımı.. dava actım bosandım hıc bırsey talep etmeden..O süre icinde benı aldattıgı kadınla ev tutmus , sonra kadınla ayrılınca esyaları annesının evine getirmis .. annesı evi o esyalarla yenılemis...ben bunları ögrendim.. onunla evlı kaldıgım sürecte ögrendim.. Beni aldattıgı kadın bana , kira sözlesmesini gönderdi ınstagramdan,sen cocugu kullanıyorsun canın cehenneme benı seven adamla hayatınızda basarılar dilerim gibi gayet piskin bir mesaj attı..ki o sırada eskı esim de bana yalvarıyor , sürekli aglıyordu barısmak ıcın..Detaylara bogmak istemıyorum sizi ama ez cümle bosandım..Kızımı tatıle goturecegim dedi ,nerede kalacaksınız dedim, nereye diyorum kem küm cevap verıyor sonra ortaya cıktı o kadının yazlıgına göturmus kadını kuzenım diye tanıstırmıs ..Kızım 7 yasında.. 5 gün onlarla kaldı orada..günlüğüne babamın hayatında biri var ve ben onları öpüşürken gördüm anneme söylemedım cok üzgünüm yazmıs...
Kızlar ben buna cok üzüldüm , kızımın bunu kendime dert etmesıne bana söylemeden ıcınde tutmasına cok üzüldüm.. Ben nasıl davranmalıyım? Ne yapmalıyım?...Hala bana durup durup mesaj atıyor , ölüm var yapma kızımızı bizsiz büyütme , senı cok sevdim cok sevıyorum nolur bıze bunu yapma.. gel gidelim baska yerde yasayalım gibi aptal aptal mesajlar atıyor.
Ona söylemedim daha kızımın günlüğünde gördüğümü..Ne isterse yapsın ne yasarsa yasasın ama kızımın buna sahit olması beni cok üzdü..
Cok gecmis olsun. Kiziniza cok uzuldum. Imkaniniz varsa bir sefer bile gerekse pådagoga goturun. Sizde asla gunlugu gordugunuzu daha soylemeyin yoksa bu yuzden kabul etmediginizi düşünür. Sonradan gormus gibi davranin. Avukata danisin. Cocugun pskolojik durumu ile ilgili ne gibi yaptırım yapilabilir tekrarlanmamasi adina. Cocugunuzun yanindada guclu durun. Benzer surecten gectim yillar once. Kimsenin ahi yanına kalmiyor Allah in izniyle icinizi ferah tutun. Allah a emanet olun.

Bundan sonra kesinlikle kızınızı yatılı vermeyin hatta günlükle birlikte mahkemeye başvurun alamasın çocuğu yatılı şekilde eğer yatılı istiyorum diye tutturursa. Böyle yüzsüzlük olabilir mi, bu nasıl bir babadır ya?!
Sizde kızınız dışında asla iletişim kurmayın, cevap vermeyin. Kızınızı da pedagog ile görüştürün. Kuzum içinde neler neler yaşayıp tutmuş o yaşta, neleri düşünmek zorunda hissetmiş kendisini :KK43:
Bu erkekler neden böyle? Ne doğru bir eş olabiliyorlar ne de doğru bir baba!

Seni cok iyi anliyorum ama esinin degisecegine inanmiyorum. Erkeklerden okadar nefret ettim ki cocuklari bile umurlarinda degil

Ben küçükken annemle babam öpünce bile kıskanıyordum cocuk aklı 🙁 keşke maruz kalmasaydı böyle biseye

Ben olsam günlüğünde gördüğümü eşime söylerim ve kızımı kendisi gibi fikirsiz bir herife bundan sonra yatılı göndermeyeceğimi, konuyu mahkemeye taşıması halinde zaten bu yaptığının haksız bulunacağını anlatırım. Sizi aldatıp bırakan adamdan evladına hayır geleceğini düşünemiyorum. Ama psikolog çocuğun sağlığı için nasıl düşünür ondan emin değilim. Ben olsam bunları yaşadım,benim fikrim bu, doğru mu yapıyorum diye bir uzmana danışırım. (Bence uzman da yazdıklarımı onaylayacaktır :))
Ben
Ben ailem arkamda olmasına ragmen , işim imkanım olmasına ragmen ayrılırken cok ciddi sıkıntı yasadın. O kadar manıpulatör bir ınsandı ki , gözümun gördugunden beni süpheye düşürürdü hastasın sen derdi. En sonunda da gercekten öyle oldum. 17 kılo verdim o dönem, beynımde durmayan ses böyle yapsaydın böyle olurdu vs. Sürekli konusan biri vardı ıcımde , uyumadan gidiyordum iş yerıme.Benzın almayı unutup yolda kaldıgım , 10 yıldır gittigim iş yerının yolunu kaybedıyordum bulamıyordum.
Ne olursa olsun ıstedım ki babasıyla bagı kopmasın.. Ayrı kalması uzak kalması değil.İyi eş olamasakta iyi anne- baba olalım cok istedim.. Olmadı..olmayınca olmuyor işte..
Ben cocugumdan uzak durmasını sagladıgımda cocugum da uzulecek..
Su an o kadınla beraber yasamıyor, ailesiyle yasıyor.Biz tekrar denedıgımızde , tuttugu evın esyalarını beraber kaldıkları yatak odasını vs annesinin evıne getirmis. Ben de gittim bir de o koltuklarda oturdum.Hepsı sonra cıktı ortaya..
Bir de kadın bana canın cehenneme senın yuregıne indirirm deyip kira sözlesmesı gönderdigi zaman , hastalıgımın en agır dönemıydı.Hakettihi tepkiyi bile verememıstım , kibar cevap vermıstım bir de,hala siz diye konusuyordum. Bu da içimde yemın ederim yara kaldı.Keske sövseydim dümdüz.

Ben

Ben ailem arkamda olmasına ragmen , işim imkanım olmasına ragmen ayrılırken cok ciddi sıkıntı yasadın. O kadar manıpulatör bir ınsandı ki , gözümun gördugunden beni süpheye düşürürdü hastasın sen derdi. En sonunda da gercekten öyle oldum. 17 kılo verdim o dönem, beynımde durmayan ses böyle yapsaydın böyle olurdu vs. Sürekli konusan biri vardı ıcımde , uyumadan gidiyordum iş yerıme.Benzın almayı unutup yolda kaldıgım , 10 yıldır gittigim iş yerının yolunu kaybedıyordum bulamıyordum.
Ne olursa olsun ıstedım ki babasıyla bagı kopmasın.. Ayrı kalması uzak kalması değil.İyi eş olamasakta iyi anne- baba olalım cok istedim.. Olmadı..olmayınca olmuyor işte..
Ben cocugumdan uzak durmasını sagladıgımda cocugum da uzulecek..
Su an o kadınla beraber yasamıyor, ailesiyle yasıyor.Biz tekrar denedıgımızde , tuttugu evın esyalarını beraber kaldıkları yatak odasını vs annesinin evıne getirmis. Ben de gittim bir de o koltuklarda oturdum.Hepsı sonra cıktı ortaya..
Bir de kadın bana canın cehenneme senın yuregıne indirirm deyip kira sözlesmesı gönderdigi zaman , hastalıgımın en agır dönemıydı.Hakettihi tepkiyi bile verememıstım , kibar cevap vermıstım bir de,hala siz diye konusuyordum. Bu da içimde yemın ederim yara kaldı.Keske sövseydim dümdüz.
Allah yardımcın olsun zaman ve sanırım sabır herşeyin ilacı kendin için psikolog terapi ve maneviyatına yönelmeni öneririm ben böyle yapıyprum.zamanla geçmeyecek acı yok şükürler olsun ölümden başka herşeyin çaresi bulunur.çocugun için de pedagog öneriyorum şu anda hiçbirini anlamayacak olumsuz birşey yansıtmamayar çalış ama büyüyünce zaten o herşeyi anlayacak

Bildiğim kadarıyla sırf gördüğü öpüşme dolayısı ile çocuğun baba ile görüşmesi kaldırılabiliyordu. Ama bir avukata danışın siz. Açıkcası ben olsam çocukla babası görüşmesin diye dava açarım görüşmeyi kaldırtmak için çünkü kızınızın psikolojisi mahvoluyor hem kuzeni diye tanıttığı bir kişiyi öperken yani. Az buz bir olay değil bu. Bunu avukatınıza sorun. Kızınıza şimdilik birşey demeyin. Avukattan aldığınız cevaba göre ilerleyin. Daha sonra mutlaka bir psikolog eşliğinde konuşma yapmanız gerekecek. Ama önce avukata sorun. Bu adam bu çocuğu o ortama nasıl sokuyor? Buna izin vermemelisiniz.

Birincisi taciz mesajları attığı için uzaklaştırma alın . Ikincisi o günlüğü delil olarak sunup çocuğun onda kalmamasını sağlayın . Bunun için iyi bir avukat bulun . Bu adam pisliğin teki dişli bir avukat bence bu sorunları çözebilir
Evet bu yoruma da katılıyorum uzaklaştırma da alın az haddini bilsin

X