Aldatlmann zeminini hazrlamak...

gizem_li

Guru
Kayıtlı Üye
20 Ocak 2009
89
9
merhaba arkadaşlar. ben 5 aylık hamileyim.normaldede biraz sinirli ve kıskanç bir insandım ama artık günden güne daha da çekilmez biri oluyorum sanırım..
eşim bana hiçhamileymişim gibi davranmıyor.sanırım hala alışamadı bu fikre.ve bu beni çok üzüyor:çok üzgünüm: ve ben elimde olmadan her konuda gerekli gereksiz ona bağırıyorum..elimde değil hep söz veriyorm kendime ama olmuyor sinirlerime hakim olamıyorum.. onun artık iyice bunaldığını farkettim.benden soğumasını istemiyorum.bana yardım edin.hmm birde sürekli ondan kaçıyorum cinsellik konusunda. bana işkenceymiş gibi geliyor hep bi bahane buluyorum.zaten hamileliğimden önce de pek istekli sayılmazdım.:1no2:
bana çözüm yolu gösterin biliyorum daha sakin biri olmam lazım ama söylendiği kadar kolay olmuyor ne yazıkki..tahammül sınırım çok az..her an patlamaya hazır bir bomba gibiyim.ama işin garibi bu sadece eşimle ilişkilerimde böyle...:uhm::uhm:

canım nazın en çok ona geçtiği içindir.bak farkındasın eşinle konuş canım bu geçicidir.çok da kırmamaya çalış hamileliğin verdiği psikolojidir.hepimiz yaşamıştır zaman zaman.çok kafana takma ve sakin olmaya çalış canım.allah sağsalim kucağına almayı nasip etsin.

sen de farkındasın madem kendine engel olmaya çalış...cinsellik şu an azalabilir hamilesin eşin bunu anlayışla karşılar bence konuşursan.sakin olmaya çalış umursama...unutma ki karınındaki bebeğin psikolojisi de çok önemli..
en kısa zamanda saglıkla kucagına almanı diliyorum bu dönemde geçer gider her sey normale döner eminim..

hamilelikten kaynaklı olarak psikolojinde değişimler olabilir..
bu durumda eşinin de biraz anlayış göstermesi gerek ...

hamilelikte bu tür duygu değişiklikleri yaşaman çok normal ama bunda eşininde payı var sanırım. önce eşinin bu fikre alışıp sana gerekli anlayışı ve özeni göstermesi lazım ancak bu şekilde attaltırsın bu durumu... tek başına hallldemezsin canım.. eşinden kaçmana gelince bu yanlış bi tutum herhangi bi tehliken saglık sorunun yoksa...en azından eşine karşı sıcak davranmaya çalış...

hamilelikte duygusal gelgitler normaldir
fakat ne yazık ki sizin başlıkta öngördüğünüz üzere bu kadar aşırısı erkeği sizden soğutur...
aldatma vakalarının en fazla oldugu dönemdir hamilelik dönemi
ne olursa olsun (sağlık ve bebek acısından bir sorun yok ise) eşinizi reddetmeyin
sonra üzülen siz olursunuz

Hamileliğin getirdiği en büyük sıkıntılarından birini yaşıyorsun şu anda.
Buda son derece normal birşey hormonlar değişmeye başlıyor çünkü.
Eşinden kaçmak durumuna gelince bu birazda senin elinde olan birşey.
Acaba neden kaçıyorum diye düşündün mü hiç?
Eşinle konuşarak sorunu çok rahat bir şekilde çözebilirsin aslında.
Biraz gayret edildimi çözülmeyecek bir sorun kalmaz.
Sağlıkla bebeğini kucağına alman dileğimle.

bebeğim çok iyi Allaha şükür ama benim eşime karşı hiçbir isteğim kalmadı...
eşimede soruyorum bazen benden uzaklaşıyorsun dimi diyorum ama 'sen istemediğin zaman zaten olmaz sen iyi ol yeter 'diyor .ama farkındayım artık onunda sabrının sınırlarına gelmişl bulunuyoruz...

Hamilelikte böyle şeyler oluyor fakat siz normalde de böyleymişsiniz...
şimdi ise hamileliğin verdiği bi şey ile dahada agresifsiniz yani..
Bence sizin sadece eşinize karşı böyle olmanızın sebebini şöyle yorumluyorum...
o sizin eşiniz sahiplendiğiniz ve onu sevdiğiniz için bütün nazınızın bütün kaprisinizin ve sinirinizinde ona geçiceğini düşünüyorsunuz.. Çünkü birbirinizi seviyorsunuzz ve her zamanda iyi günde kötü günde birlikte olucağınızı düşünüyorsunuz bu yüzden bütün iyi kötü duyguların yansıması eşine karşı oluyor... Çünkü biliyorsunuz ki o da sizi seviyor ve sevdiği içinde bir şey demicektir yada dese bile bu diğer kişilerde olduğu gibi ilişkinize yansımıcak...Yani en azından böyle düşünüyor olabilirsiniz...
Mesela insanlar gördüğüm kadarı ile buna bende dahillim, ailemize ve sevdiğimiz adama karşı her şekilde davranırız bütün herşeyi onlara karşı yaparız çünkü biliriz ki et tırnaktan ayrılmaz...Ama unuttuğumuz bir şey vardır ki canda olsa canan da olsa her insanın bi sabrı vardır... Belli etmesede tükenme noktası vardır.. Ve bunlar sınıra ulaştığında karşı tarafın bize karşı ilgisi azalırr bizim gibi davranmaya başlar...
ınsanların düzelmesinin tek yolununda,sevdiğiniz insanı kaybetme korkusunu iliklerinize kadar hissettiğinizde tam tersi bi kişilik olucağınıza adım gibi eminim... Ama kaybetme korkusunu yaşamadan biraz kendinize engel olmaya çalışın derim.. Çünkü o süreç çok çok daha kötüdür..
Bi çok şeyi yıpratır ve yaralar... O yüzden biraz daha sakin olmanızı öneririm sinirlendiğinizde ona belli etmeyin bağırmayın yada herhangi bir şey yapmayın sadece susun bu şekilde agresifliği ve sinirli hallerinizi aşıcağınıza eminim.. Ama zaman...

hamilelikte normal deniyor fakat bak kendi de guzlece cevaplamisisn bi kadr sini r cok tehlikeli ...
bi seylerle mesgul olmaya calis ..ne bileyim spor ve dedsik aktivife rahatlatabilir ..boylece kizmaya vaktin kalmaz biraz gayret

offf siz benim ablami görseydiniz benimkide sinirmi derdiniz dokuz ay kimse evine gitmek istemez her seye bagirir kapi ziline bile sinirleniyordu
her gittigimizde küs geliyorduk eve kabus gibi günlerdi
simdi yine doguracam diyo aman yakinda hamile kalicak diye ödümüz patliyo

X