Aldattığını kocasına söylemelimiyiz.

Etik olarak söylenmeli ama şu zamanda kimden ne çıkacağı belli olmuyor. Belki eşi zaten biliyor. Belki öğrense kadına bir şey yapacak. Belki arkadaşınıza iftira atıyorsun deyip başına bela olacak. Ayrıca konu sizi ilgilendirmiyor ki. Arkadaşınız karar vermeli söyleyip söylemeyeceğine.

Aldatılan erkek olunca neden bir anda susuyoruz. Burada aldatılan kadın olsa söyle kurtulsun deniliyor. Ama aldatılan kadın olunca sus sana ne demek bilemedim.
Aldatan erkek olduğunda kadın ya affediyor yada boşanıyor en fazla bu kadar hanımefendi canına birşey olmuyor hatta elinin kiri diye bakılıyor. Peki kadın aldattığında? Öldürülme, toplumda fişlenme birçok tehlikesi var. Kimse burda kadını aldattığı için alkışlamıyor ama ortada bir çocuk da var.

Aldatan erkek olduğunda kadın ya affediyor yada boşanıyor en fazla bu kadar hanımefendi canına birşey olmuyor hatta elinin kiri diye bakılıyor. Peki kadın aldattığında? Öldürülme, toplumda fişlenme birçok tehlikesi var. Kimse burda kadını aldattığı için alkışlamıyor ama ortada bir çocuk da var.
Çocuğunu düşünen kadın aldatır mı?

Etik olarak söylenmeli ama şu zamanda kimden ne çıkacağı belli olmuyor. Belki eşi zaten biliyor. Belki öğrense kadına bir şey yapacak. Belki arkadaşınıza iftira atıyorsun deyip başına bela olacak. Ayrıca konu sizi ilgilendirmiyor ki. Arkadaşınız karar vermeli söyleyip söylemeyeceğine.
Çevremde de şahit oldum yani. Tanıdığın eşi kendisini evli bir kadınla aldattı. Tanıdığım kişi kadının kocasına kanıtlarıyla gösterdi. Adam başta çok teşekkür etti duacı oldu siz beni kurtardınız bilmemne dedi. Sonra hiçbir şey olmadı karısıyla devam etti öyle.

Siz neden karışıyorsunuz ki?
O kadar sahiplenmişsiniz ki olayı “başımıza” iş alır mıyız diyorsunuz.
Başına demelisiniz.
Bir de şimdiye kadar söylemediyse içine sinmiyordur söylemek belki kendi düşündüğü nedenlerle
Siz gaza getirmeyi bırakın derim
Cidden o kadar sahiplenmiş ki, emin olamıyorum, karar veremiyorum falan demiş sanki kendi içindeymiş gibi.

Aldatılan erkek olunca neden bir anda susuyoruz. Burada aldatılan kadın olsa söyle kurtulsun deniliyor. Ama aldatılan kadın olunca sus sana ne demek bilemedim.

Erkekler kadınlara zarar veriyor ondan insanlar susmayı tercih ediyor.
Aldatan kadınların hayatından endişe etmese bir çok kişi suzmaz zaten.

Burada yazılanlara inanamıyorum. Aldatan erkek olsaydı ve karısına söylemeli miyiz diye konu açılınca herkes söyle kurtulsun pislikten kadını salak yerine koyuyor vb. gibi şeyler yazıyorr linç ediyoruz. Ama aldatan kadın olunca sana ne boşver şu bu. Bu nasıl bir bakış açısı. İnanamıyorum gerçekten
Kendi adınıza konuşun. Ben her zaman üçüncü kişilerin müdahil olmaması yönünde yorum yapıyorum. Kimse dahil olmadığı konuya burnunu sokmasın mümkünse.

Arkadaşınızın ne işine yarayacak bu eylem bu saatden sonra biri sepep olmuş arkadasinizin kocası bir şekilde gitmiş yoluna.Bakin diyelim adama söylediniz tabirinizle temiz yüzlü adama.Ya o adam biliyorda susuyorsa.Ya o adam sizin arkadaşınıza kocana sahip cikaydin karımı kıskanıyorsun diye carlarsa.Ya o adam arkadaşınıza tebelleş olursa.Ya o adam dava açıp ispatla doğruysa yoksa canına okurum derse....Yani ben birşeyi birilerine söylemeden önce bu o kişi için neyi değiştirecek onu düşünürüm.Sizin kadın arkadaşınız en çok bir oh olsun der.Belkide kadın boşanır bu sayede arkadaşınızın eski eşiyle evlenir.Hepside saçma sapan konu intikamsa hayat daha yaratıcı insanlardan.Ben kendi adıma birinden kurtulduğunda insanların yoluna bakması gerektiğini düşünüyorum arkadaşınız zaten daha önce evlenip ayrılmış biliyordur herşeyin sonsuz olmadığını.Ben olsam o eski eşe sümüigümü atmam zaten bulur yani karma diye birşey var.Allah açık edeceği zamanı bilir niye karisayim işine .Ben arkadaşınıza da karışmam sonuçları ile uğraşmak istiyorsa yapsın sonrada keşke demesin.Zaten genelde herkes herşeyin farkında oluyor böyle hikayelerde

Olabilecek ihtimallerden hiçbiri iyi değil düşününce.

-Adam öğrendi ve gitti karısına zarar verdi
-Adam öğrendi ve gitti arkadaşınızın eski eşine zarar verdi
-Adam zaten durumu biliyordu, sen ne karışıyorsun bizim özel hayatımıza deyip arkadaşınıza/size zarar verdi
-Adam durumu kabullendi ve karısından ayrıldı, kadın da gidip arkadaşınızın eski eşiyle evlendi ve böylece arkadaşınızın hayatının da bir parçası oldu (ortak çocuk olduğunu düşünerek söylüyorum)

Yani bu ihtimallerden hangisi iyi?

Çocuğu düşünen erkek aldatır mı?
Bir insanın ebeveynliği ayrı yaptıkları hatalar ayrıdır.
Ben diyorumki çocuğunu düşünen erkekte kadında aldatmaz. Çocuğuna bu yükü reva görmez.
Ama nedense kadın bunu yapınca sus diyoruz erkek yapınca susma diyoruz. Ayrıca burada aldatan kadın. Ben aldatan erkekleri de savunmadım. Aldatan erkek de kadında olsa pisliktir.

X