Aldattığını kocasına söylemelimiyiz.

Pisliği yapan erkek kabul cezayı buldu. Kadında evli aynı pisliği o da yaptı ve o da cezayı bulmalı. Ama siz diyorsunuz ki erkek buldu yeter kadın kalsın kusıra bakmayın ama kadın diye hemcinsimiz diye savunuyorsunuz. Kadın aldattığı için pisliği o da yaptı. Ama görebildiğim kadarıyla size göre erkek aldattı pislik kadın aldattı pislik değil kafasındasınız.

hanımefendi, siz neden ısrarla benim dediklerimi yanlış anlıyorsunuz. ben nerede "erkek buldu yeter" dedim???
kadının cezasını bulup bulamayacağına bizim karışmamamız gerektiğini söylüyorum ben. aldatma sizin sandığınız gibi illa ki bir ceza ile sonuçlanması gereken bir şey değildir. buna siz karar veremezsiniz. buna hiçbirimiz karar veremeyiz. biz yargı organı değiliz.

Hanımlar merhaba. Kafamı kurcalayan bi konu var sizlere danışmak istedim. Benim bi arkadaşım var iş arkadaşım. Çok severim kendisini. Kendisi çok iyi bi insan. Yakın zamanda eşinden boşandı. O dönemde doğum izninde olduğu için fazla görüşemedik ve boşandıktan sonra öğrendik. Zaten çok hızlı gelişip boşanmış. Boşanmasının sebebi ihanet. Eşi arkadaşımı aldattı. İkisininde ikinci evliliği. Bu evliliğindende bi çocuğu oldu daha çok küçük. Şimdi geleyim asıl soruma. Adamın arkadaşımı aldattığı kadın evli. Onunda bi çocuğu var. Ama arkadaşım kadının eşine söylememiş bu durumu. Elinde bi sürü kanıt var. Otel kayıtlar vs. Ben biraz keşke söyleseydin falan dedim. Oda emin olamadı bi yanı söylemek istiyor bi yanı cesaret edemiyor gibi. Bende fazla baskı yapamadım bir şey olurda vicdan azabı çekerim diye. Kendimde eşimden ihanet sebebi ile boşandım belki o yüzden arkadaşım bu kadar üzgünken o kadının hiç bir şey olmamış gibi gününü gün etmesine çok sinir oldum. siz olsanız napardınız. Hangisi doğru emin olamıyorum. Kadının eşini fotoğraftan gördüm çok temiz yüzlü iyi bir insana benziyor. Belki kadını affedebilir. Başına iş mi alır söylerse. Fikirlerinizi merak ediyorum.
Bence siz hiç karışmayın bırakın arkadaşınız karar versin. Zaten boşanmış bu saatten sonra eski eşinin hayatı da onu ilgilendirmiyor. Ki bu raddeye gelen bir ihanet söz konusu ise diğer adamın da öğrenmesi yakındır. Belki de biliyordur ya da şüpheleniyordur bilemeyiz. İhanet er geç ortaya çıkar. Arkadaşınız yeni hayatıyla ilgilensin umarım mutlu olur 🙏

Pisliği yapan erkek kabul cezayı buldu. Kadında evli aynı pisliği o da yaptı ve o da cezayı bulmalı. Ama siz diyorsunuz ki erkek buldu yeter kadın kalsın kusıra bakmayın ama kadın diye hemcinsimiz diye savunuyorsunuz. Kadın aldattığı için pisliği o da yaptı. Ama görebildiğim kadarıyla size göre erkek aldattı pislik kadın aldattı pislik değil kafasındasınız.
Erkek misiniz?

Arkadaşın söylemek istemiyor sonuçta buna saygı duymalisin. Ayrıca söylendiğinde kötü sonuçlar doğabilir. Karışmayın bence, çeşit çeşit sebebi olabilir. Belki karşılıklı aldatıyorlar, açık ilişki yaşıyorlar veya sadece kağıt üzerinde evliler. Herkesin ahlaksızlığı kendine. Hem kadının bir çocuğu varmış o çocuğa da haksızlık böyle bir travmanın sonucunu ömür boyu çekecek.
Peki ya arkadaşının çocuğunun çekeceği travma? Saklamak diğer adama da haksızlık değil mi? Kadın ailesini kendi düşünmüyorsa karşı taraf neden düşünsün? Hem doğru olan, elde kanıt varsa gidip ispat edip gerçeği söylemek. Saklamak daha kötü, belki de kadın daha kim bilir kimler ile aldatacak adamı ve çocuğunu belli mi olur? Buna engel olunmalı yoksa daha büyük bir haksızlık olabilir ilerde.

Tamam arkadaşınızın eski eşi yakında evli sevgilisinden bıkar bekar birini bulur o zaman da nurtopu gibi çocuğumla tanıştırdı vs evlenecekmis gibi yeni dertleri olur arkadaşınızın yani bu adamın kumaşı bu.Gitmis adam buna ceza vermek istemesini bir kadin olarak anliyabilirim.Bu adamı Napalim kırk katirmi kırk satirmi.Gitmis bitmiş olay.Arkadasiniz dilerimki iyi olur kendine odaklanır.En iyi temenni budur.Yoksa çok böyle olay Napalim yani hep birlikte toplanıp dovelimmi adamı.Gitsin cehennemin dibine gerisi rezillik bu adamla zaten.Uyeler olarak birbirimizi kıracak bir konu değil bu.İki kişi arasındaki evliliği o dinamikleri nereden bilelim biz.Hayirlisi olsun arkadasiniz için bitti konu benim için 🙏

Hanımlar merhaba. Kafamı kurcalayan bi konu var sizlere danışmak istedim. Benim bi arkadaşım var iş arkadaşım. Çok severim kendisini. Kendisi çok iyi bi insan. Yakın zamanda eşinden boşandı. O dönemde doğum izninde olduğu için fazla görüşemedik ve boşandıktan sonra öğrendik. Zaten çok hızlı gelişip boşanmış. Boşanmasının sebebi ihanet. Eşi arkadaşımı aldattı. İkisininde ikinci evliliği. Bu evliliğindende bi çocuğu oldu daha çok küçük. Şimdi geleyim asıl soruma. Adamın arkadaşımı aldattığı kadın evli. Onunda bi çocuğu var. Ama arkadaşım kadının eşine söylememiş bu durumu. Elinde bi sürü kanıt var. Otel kayıtlar vs. Ben biraz keşke söyleseydin falan dedim. Oda emin olamadı bi yanı söylemek istiyor bi yanı cesaret edemiyor gibi. Bende fazla baskı yapamadım bir şey olurda vicdan azabı çekerim diye. Kendimde eşimden ihanet sebebi ile boşandım belki o yüzden arkadaşım bu kadar üzgünken o kadının hiç bir şey olmamış gibi gününü gün etmesine çok sinir oldum. siz olsanız napardınız. Hangisi doğru emin olamıyorum. Kadının eşini fotoğraftan gördüm çok temiz yüzlü iyi bir insana benziyor. Belki kadını affedebilir. Başına iş mi alır söylerse. Fikirlerinizi merak ediyorum.
basina is alma.ilalda oyrenecek birisi citlatacak ihanet bi gun aciga cikiyo mutlaka siz sebep.oayin ALLAHA BİRAKİN DSHA BETER SEKİLDE OGRENSİN EŞİ

hanımefendi, siz neden ısrarla benim dediklerimi yanlış anlıyorsunuz. ben nerede "erkek buldu yeter" dedim???
kadının cezasını bulup bulamayacağına bizim karışmamamız gerektiğini söylüyorum ben. aldatma sizin sandığınız gibi illa ki bir ceza ile sonuçlanması gereken bir şey değildir. buna siz karar veremezsiniz. buna hiçbirimiz karar veremeyiz. biz yargı organı değiliz.
Bende diyorumki kanıtlar adama verilsin adamda yargı organına gitsin. Ama siz hayır gitmesin kadına dokunmayalım diyorsunuz.
Ayrıca aldatma nasıl ceza olmamalı o zaman buradaki erkekte cezalandırılmamalıydı.

Bende diyorumki kanıtlar adama verilsin adamda yargı organına gitsin. Ama siz hayır gitmesin kadına dokunmayalım diyorsunuz.
Ayrıca aldatma nasıl ceza olmamalı o zaman buradaki erkekte cezalandırılmamalıydı.

adama bu kanıtlar sunulurken kanıtları sağlayan her bir kişinin de hukuk önünde suçlu konuma düştüğünden haberiniz var mı? kişilik haklarını zedeleyen bir durum olduğu için kanıtı teslim eden her bir bireye dava açılabilir.
siz akıl verirken insanların düşebileceği durumları asla görmüyorsunuz. biraz hukuk bilmiyorsanız barı fikirleri kendinize saklayın ki insanlar ciddi zararlar almasın.

Bunun erkek olmak ile ne alakası var? Gayet normal bir yorum. Nasıl böyle algıladınız bu yorumu? Algılarınız mı bozuk yoksa? Hemen kadın düşmanı oldu bu yorumu yapan şimdi değil mi? 😏
Sizin algılarınız bozuk hemde her gün bir kadının bu sebeplerden dolayı öldürüldüğünü görmeyecek kadar bozuk.

Hiç kimse salak yerine konulmamalı bence aldatılan kişi bunu bilmeli ne olursa olsun kurtulmak lazım aldatan kişiden bence söyleyin

adama bu kanıtlar sunulurken kanıtları sağlayan her bir kişinin de hukuk önünde suçlu konuma düştüğünden haberiniz var mı? kişilik haklarını zedeleyen bir durum olduğu için kanıtı teslim eden her bir bireye dava açılabilir.
siz akıl verirken insanların düşebileceği durumları asla görmüyorsunuz. biraz hukuk bilmiyorsanız barı fikirleri kendinize saklayın ki insanlar ciddi zararlar almasın.
Hiç olayı çevirmeye çalışmayın.
Kısaca siz kadın hemcinsimiz aldatırsa aldatsın hoş görelim diyorsunuz.

Peki ya arkadaşının çocuğunun çekeceği travma? Saklamak diğer adama da haksızlık değil mi? Kadın ailesini kendi düşünmüyorsa karşı taraf neden düşünsün? Hem doğru olan, elde kanıt varsa gidip ispat edip gerçeği söylemek. Saklamak daha kötü, belki de kadın daha kim bilir kimler ile aldatacak adamı ve çocuğunu belli mi olur? Buna engel olunmalı yoksa daha büyük bir haksızlık olabilir ilerde.
Boşanan binlerce ebeveyn var. Çocuğa ilgili davranıldığında, sevildiğini hissettirdiğinde babasıyla sık sık görüştüğünde yani eksikligini hissetmiyorsa kolay kolay travma sahibi olmazki. Toplumun bu ikiyüzlülüğünde elde kanıt varsa kadına gösterip kadın uyarılmalı. Kusura bakmayın ama c*nayet, t*cavüz, istismar gibi suçlar olmadıkça herhangi bir suçlunun dahi başına birşey gelsin istemem, aldattiysan öl demem.

Son günlerde erkeklerin haksızlığa uğradığını düşünen ve onları savunmaya geçen kadınlar türedi. Ama bilginiz olsun savunmaya hiç ihtiyaçları yok.
Bu konuda evet haksozlığa uğradığı erkek.
Ben bunu söylüyorum açıkça. Kusura bakmayın aldatılmak haksızlıktır.
Siz böyle görmüyor olabilirsiniz.

benim bu konuda bildiğim (yanlış da olabilir. öyle ise beni lütfen yanlışlayın ki öğrenelim) zine mevzusu ancak mevcut bir boşanma davasına dosya olarak eklenebiliyor ve tazminat ihtimalini güçlendiriyor.
Çok hakim değilim ben de mevzuya ama zina davası olmadığını, sadece zina sebebiyle boşanma davası olduğunu biliyorum. Tazminat çok duruma özel bir konu. Çalışmayan malı mülkü olmayan, geliri olmayan kadından nasıl tazminat alınacak mesela?

X