Alerjik rinit ilaçları kilo aldırır mı?

Essilaam

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
8 Ocak 2019
1.353
2.200
1 yıldır zespira kullanıyorum her gün, kbb doktoru verdi tabiki. Benim ciddi alerjik rinitim var. Bu ilaç iyi geldi, aksatacak olursam bi başlıyor 3 gün beni perişan eden hapşırma krizleri geliyor, burnum şelale gibi akıyor😇
Önce normal zespira içiyordum, bi süre sonra zespira plus a geçtim. Çünkü etki etmemeye başladı.
Geçen yıldan beri 7 kg aldım. Ve ilacı da 1 yıldır kullanıyorum. Zespira ya da benzeri ilaçlar kilo yapar mı?

Sizin çocuklar da her gün mü içiyor. Ne zamandan beri kullanıyorsunuz?
Zespirayı küçük geçen ay mı neydi kullandı. Onun dışında büyük kızım yıllarca alerji şurupları, burun spreyleri kullandı. Zespiranın muadili ilaçlardı işte. alerjik rinit sebebiyle 7 yaşına kadar toparlanamadı

Zespirayı küçük geçen ay mı neydi kullandı. Onun dışında büyük kızım yıllarca alerji şurupları, burun spreyleri kullandı. Zespiranın muadili ilaçlardı işte. alerjik rinit sebebiyle 7 yaşına kadar toparlanamadı
Aynı ben işte. Yıllardır perişanım bu alerjiden. Benim çocukken yoktu ama. 20 li yaşlarda artan titizliğimle başladı. Giderek arttı dozu da. İnternet yorumlarında kilo alımından şikayetler var ama.

mide’ye yeterli oksijen gitmeyince iştahsızlık görülüyor , genizeti operasyonları sonrası da kilo alınmasının sebebi bu, büyük ihtimalle rahat nefes almaya başlayınca iştahınız açılmıştır

1 yıldır zespira kullanıyorum her gün, kbb doktoru verdi tabiki. Benim ciddi alerjik rinitim var. Bu ilaç iyi geldi, aksatacak olursam bi başlıyor 3 gün beni perişan eden hapşırma krizleri geliyor, burnum şelale gibi akıyor😇
Önce normal zespira içiyordum, bi süre sonra zespira plus a geçtim. Çünkü etki etmemeye başladı.
Geçen yıldan beri 7 kg aldım. Ve ilacı da 1 yıldır kullanıyorum. Zespira ya da benzeri ilaçlar kilo yapar mı?

O alerjik rinit çok kötü oluyo biliyorum 3 buçuk yıldır ne çekiyorum üstelik benimki sürekli yılın her mevsiminde oluyo yaz kış farketmiyo ben o ilacı hiç kullanmadım ama Aircomb ve Desmont kullandım ben de kilo alımı yapmadı

Doktorunuzla görüşün ilaç değişimine gidin kilo yapar alerji ilaçlarının bir çoğu,ama yapmayanlarda var doktorunuz yardımcı olacaktır

Bende astım alerjik hastalığı vardı zamanında çok alerji ilacı kullandım.Bir dönem kilo aldığım oldu ama astım ilaçlarından dolayıydı.Alerji ilacının kilo yaptıpını görmedim de duymadım da açıkcası.

30 yaşındayım.
Yeri geldi kortizon da ilave edilerek düzenli olarak alerji ilacı kullanan biriyim çok küçük yaşlardan itibaren.
Gebelik ve emzirme döneminde bile mecburiyetten verdi doktorum o denli içiciyim yani :KK70:

Yıllarca da kilo almaya çalıştım. Kortizon da herkes kilo aldırır diyor ama ben göremedim öyle bir etki.
Bence mesele tamamen boğazımız.

Evet iştah açma, uyku yapma gibi yan etkiler var. Ama 7 kilo olacak kadar değil.
İlaca başladığım ilk 3-4 gün yoğun şekilde tatlı ister benim canım sonra normalleşir.

Zespiraya baktım, deloday ile muadilmiş. En az yan etkisi olanöardan birisi.
Siz bir de diğerlerini görün :)) mis gibi uyku yapanlar var bir de.

Antihistaminik ilaçlar iştah açar diye biliyorum. Hatta sipraktin diye bir ilaç bebeklere iştahi açılsın uykusu gelsin diye veriliyormuş ben küçükken.

30 yaşındayım.
Yeri geldi kortizon da ilave edilerek düzenli olarak alerji ilacı kullanan biriyim çok küçük yaşlardan itibaren.
Gebelik ve emzirme döneminde bile mecburiyetten verdi doktorum o denli içiciyim yani :KK70:

Yıllarca da kilo almaya çalıştım. Kortizon da herkes kilo aldırır diyor ama ben göremedim öyle bir etki.
Bence mesele tamamen boğazımız.

Evet iştah açma, uyku yapma gibi yan etkiler var. Ama 7 kilo olacak kadar değil.
İlaca başladığım ilk 3-4 gün yoğun şekilde tatlı ister benim canım sonra normalleşir.

Zespiraya baktım, deloday ile muadilmiş. En az yan etkisi olanöardan birisi.
Siz bir de diğerlerini görün :)) mis gibi uyku yapanlar var bir de.
Fixdual kullanıyorum, mis gibi uyuyorum gece😀(,Bu gece ilacı almayı unutmuşum, hapşırarak uyandım)

Kilo aldırıyor demeyelim de genzi rahatlatınca iştah açılıyor. Ben de benzer durumdaydım 25 yaşlarımdayken aşı tedavisi gördüm. Alerjim tam geçmedi hala tetiklenince salya sümük geziyorum ama her gün ilaç kullanmıyorum artık.

Aynı şikayetten Aircomb kullanıyorum beş yıla yakın zamandır, kilomda bir değişiklik olmadı

kortizonluysa ödem yapar, kilo aldım zannedersiniz bırakınca ödem atıldığı gibi normal halinize dönersiniz. yalnız bazı insanlarda kortizon iştah açabilir bu durumlarda aldırır. ben düzenli olarak astım+alerji ilaçları kullanıyorum şahsen iştahımı açıyor. ekseriyetle uyku da yapabiliyor bu yüzden akşam erkenden alıyorum. bünye meselesi

X