İmmunoloji - Allerji ve Bağışıklık Hastalıkları Alerjik Riniti olan arkadaşlar

serdemirci

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
5 Haziran 2008
10
0
Arkadaşlar 1 yıldır alerjik rinit hastasıyım sürekli ilaç kullanıyorum sizlerde bilirsiniz ki çoğu zaman ilaçlar yetersiz kalıyor bazı geceler hapşırarak uykudan uyanıyordum yada sabah kalkınca hapşırık kırizine giriyordum
Sanırım 23 nisan dı Ebru Şallının programını öylesine izleyordum bir kulak burun doktoru vardı deniz suyunun buruna nekadar iyi geldiğini anlattı deniz suyunun içindeki maddeler burunda ki ince tuycuklerin üzerini temizleyip harekete geçiriyormuş yada ona benzer bir şeyler anlattı ama kesinlikle normal deniz suyu olacak dedi eczanelerde satılan deniz suları olmaz bir pet şişeye denizden su doldurup burnunuza çekin cocuklara da damlalıkla damlatın dedi
Hemen o gün denedim doktor su marmaradan da alınabilir dedi ben karadeniz kıyısından aldım ama inanılmaz iyi geldi ilaçlarımı kullanıyorum ve gece yatmadan burnumu bu suyla temizliyorum ne gece hapşırık nede sabah kalkınca gece burnumda tıkanmıyor yani ben çok memnun kaldım yaklaşık 2 haftadır kullanıyorum.
Eğer koli basilinden ölmezsem:1shok: deniz suyu bana cok iyi geldi arkadaşlar

Geçmiş olsun..

Benim de erkek arkadaşımda var.. Ne yaptıysak geçmedi yıllardır çekiyoruz.. ıyi geliyorsa bir denemekte yarar var..

Bende alerjik rinit hastasıyım.
Geçen sene denize gidemedim bebeğim çok küçük olduğu için ve bu yıl sürekli atak geçirdim.
Bir önceki sene hiçbir şikayetim olmamıştı o sene denize gitmiştim.
Bu dediğinizi de denicem.

Arkadaşlar, bende aynı dertten muzdaribim,rahat nefes almaya koku almaya hasretim.Sanırım sprey fazla kullanıyorum oda iyi değilmiş.Artık fayda da görmüyorum. deniz suyunu bende denicem. Teşekkkürler paylaşımın için

bende de var maalesef denicem tşkler fikir için

burnumuza çekip hınkırma şeklinde mi kullanıcaz CADIARZU

burnuna çekmen yeterli zaten burnun hemen akıyor ve rahatlıyorsun umarım herkes bir an önce şifa bulur da bu korkunç hastalıktan kurtulur her gece maytları öldürmek için yastık kılıfı ütülemekten sıkıldım valla

Ben yaz kış sürekli hapşırmaktan bıktım artık. Bir de bunu deneyeyim doktora gittim ilaç verdi kullandığım zaman iyi geliyor ama bittiği zaman yine başlıyor ömür boyu da ilaç kullanamam ki. Genelde hava değişimlerinde oluyor hapşırık. Yani bir odadan başka bir odaya girince veya dışarı çıkınca, ben sigara içmem yanımda biri sigara içince çok kötü oluyor. Allah şifa versin hepimize..

benim eşim de böle hapşırmaktan gözünü kaşımaktan helak oluyor arada da öksürüğü var daha doktora gitmedik sebep ne bilmiyoruz ama deniz suyunu da deneyelim tşkler

bende iki yıldır çekiyorun ne ilac kullandığsam nafile bizim burada deniz yok hatta cok uzak doğuda oturuyorum napıcam bilmiyorum mafoldumben

ayyy bende de son bir senedir türedi sabah kalkınca akşam yatarken dışarı çıkına nasıl kötü oluyorum hapşırmaktan gözlerim kan çanağına dönüyor resmen mahvediyor valla bunu duyduğum iyi oldu
ayın 10 unda akdeniz sahillerinden aliimde geliim bare

Bende de uzun yıllardır allerjik rinitten muzdaripim. Özellikle bu sene sağım solum heryer ağaç dolu olduğu için polenler de baya bi tetikledi. Final sınavlarında bile hapşırık nöbetlerimden dolayı doğru düzgün birşeyle yapamadım. Bu deniz suyu olayı çok hoşuma gitti aslında ama tek sorun var o da Ankara'da yaşıyo olmam :KK70::KK70: çok teşekkürler paylaştığınız için :) ilk fırsatta edinmeye çalışacağım :) o zamana kadar da antihistaminik ilaçlarla idare edicem artık :)

televizyonda izlemistim. Rinolight diye bir cihazla 6 seansta alerjik rinit bitiyormus. Kizilotesi isinlarla calisiyormus. Nerde yapildigini bilen var mi? Yaptiran var mi?

televizyonda izlemistim. Rinolight diye bir cihazla 6 seansta alerjik rinit bitiyormus. Kizilotesi isinlarla calisiyormus. Nerde yapildigini bilen var mi? Yaptiran var mi?

rinolight'ı duymamıştım yaptıran veya bilgisi olan var mı acaba
benim eşim de 2 yıldır alerjik rinitten muzdarip kutu kutu xyzal ve zyrtec bitirdi fayda etmedi, bakırköy'deki ent kbb kliniğine gittik, aşı tedavisi uygulayacağız 3 yıl sürecek dediler, bir aşı aldık 3 ay boyunca her hafta gittik hem fayda etmedi hem de tatile gideceğiz bir hafta vurduramayacağız dediğimizde o zaman tedavi başa döner gene ufak dozlardan başlayacağız dediler tepemiz attı 3 ay boşu boşuna mı gitmiştik aşıya 150 tl vermiştik bir de her hafta 20 tl iğne parası alıyorlardı biz de bıraktık
şimdi gene her sabah akşam gündüz hapşırmalar devam ediyor
yok mu çaresi acaba

Bende pek hapşurma yokta inanılmaz burun akıntısı var 3 senedir kesintisiz.gece bir kutu peçeteyle yatıyorum sabah heryer kullanılmış peçeteden geçilmiyor.:sinifsinif: ne yapacağım bilmiyorum.herhalde bendede baya ilerledi.sizdede sadece burun akıntısı olan var mı?

allahım her hastalığa çare bulunuyor buna yokmu .18 yaşında bir tekstil firmasında çalışırken yakalandım şimdi 45 yaşındayım 2 kez ameliyat oldum hiç bir faydası olmadı nefes almak istiyorum yolculukta horlama korkusundan asla uyumuyorum sürekli hapşırma atakları hep ilaç hep ilaç artık histaminiklerde fayda etmiyor ileriki yaşlarımda napıcam kim çeker beni böyle tavsiyelerinize ihtiyacım var

Canım ya bu kadar ümitsiz olma sabah ola hayrola elbet bir çaresi bulunur bu hastalığında
Haklısın hep ilaç hep ilaç ama yapacak bir şey yok allah daha beterinden korusun bak sen gene iyi durumdasın benim alerjim astıma çevirdi şimdi astım ilaçları kullanıyorum allahtan astım ve alerji için kullanılan ilaç aynıda biraz daha rahatım ama moralimi bozmuyorum çevreme bakınca öyle hastalıklar duyuyor ve görüyorum ki ya benimkide bir şeymi diyorum.
Lütfen moralini bozma tıp sürekli ilerliyor elbet bir şeyler bulunur bizlerde hapşırmadan uyur ve uyanırız

yazılarınızı okuyunca güldüm hastalığınız için deniz suyu çekiyorsunuz doğru faydası var. Okyanus suyu steril isim vermeyeceğim eczanelerde satılıyor sprey şeklinde bilenleriniz vardır kesin..Alerjik dönemlerde de burnunuza vazelin sürün dışarı çıkarken maskede çözüm olmaz vazelin. Ağızdan nefes almayın, Akşam yatarken ve dışarı çıkarken vazelin sürmekte fayda var sürmezseniz ne olur burun mukuzası mukuzo (sümük) akar akar tıskırırsınız sürekli gözleriniz kızarır, tüm vücudunuz savunmaya geçer vs. vs biliyorsunuz zaten..

Rinolight bazi KBB cilerde var. Henüz her şehirde yok ama netten araştırın. ıstanbulda Teoman Dalda, Abdulkadir Goksel de var.

X