ALESçi Başııı

dayler dayler

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
14 Ağustos 2014
7.595
15.359
36
Arkadaşlar, ales ile ilgili önce bir sorum var, sonra da birlikte çalışalım diye de bir teklifim olacak.
SORU: En son yaklaşık 5-6yil öncesinin soru bankası var elimde, hiç çözmeden yüksek lisans yerine ikinci üniye başlamıştım, o kaynak işime yarar mi? Değişen çok şey oldu mu o zamandan beri? Yeni bir kaynak edinmeli miyim? Eğer öyleyse hangi kaynakları önerirsiniz? (soru bankasi olarak) (soru tipine az cok vakıfım, 2009da üni 3teyken girmiştim)
ÖNERİM; 1-12 Ekimde başvuruları alınacak olup 6 Aralık'ta yapılacak olan Ales için motive ve yönlendirme amaçlı birlikte çalışalım, kimler hazırlanacak?

Sadece fikir verme amaçlı yazıyorum :) bazı kaynakların pdfleri internette mevcut alesle ilgili araştır belki bulursun. Elinde ki kaynaklarla pdf yi karşılaştırarak ilerlersin

Vatandaşlık ta 2017 anayasa değişikliği çok fazla olmuş bende de eski vatandaşlık soru bankası var 2 tane ziyan olmasın onları da çözeyim dedim. Etrafa sordum değişiklikler neler vs. Diye kimse yardımcı olmadı. Şimdi video dan konu anlatımı çalışıp arkasına o kaynaklardan soru çözüyorum. Hemen fark ediyorum yürürlükten kaldırılmış kanun/yasalarla ilgili şeyleri

Sadece fikir verme amaçlı yazıyorum :) bazı kaynakların pdfleri internette mevcut alesle ilgili araştır belki bulursun. Elinde ki kaynaklarla pdf yi karşılaştırarak ilerlersin

Vatandaşlık ta 2017 anayasa değişikliği çok fazla olmuş bende de eski vatandaşlık soru bankası var 2 tane ziyan olmasın onları da çözeyim dedim. Etrafa sordum değişiklikler neler vs. Diye kimse yardımcı olmadı. Şimdi video dan konu anlatımı çalışıp arkasına o kaynaklardan soru çözüyorum. Hemen fark ediyorum yürürlükten kaldırılmış kanun/yasalarla ilgili şeyleri
Çok teşekkür ederim, mantıklı ☺️ özellikle tercih ettiğin bir kaynak var mi pekii pdf de olsa? Bir de konu anlatımından memnun kaldığın videolar neler? Türkçe matematikte Biraz daha soru odaklı gitmeyi düşünüyorum ama vatandaşlıkta video mantıklı.

Çok teşekkür ederim, mantıklı ☺ özellikle tercih ettiğin bir kaynak var mi pekii pdf de olsa? Bir de konu anlatımından memnun kaldığın videolar neler? Türkçe matematikte Biraz daha soru odaklı gitmeyi düşünüyorum ama vatandaşlıkta video mantıklı.
Ales e hazırlanmıyorum. Hangi dersler var bilmiyorum bile :/

Ales e hazırlanmıyorum. Hangi dersler var bilmiyorum bile :/
Haa pardon yanlis anladim, en son sadece turkce matematik ve mantik soruları vardı, degisen eklenen oldu mu bilmiyorum. Bu arada bi onceki yorumumda vatandaslikta video mantikli derken senin acindan dedm aleste yok zaten, ama bilmediğim yeni bir mevzu eklendiyse video izlemeliyim. Neyse biraz daha dursun belki bilenler vardir😁 cok tesekkur ederim 🤗

Ben gecen sene alese girdim çok da güzel bir puan aldım. Şuan yüksek lisans yapıyorum. Sana önerim soru bankasıyla vakit kaybetmemen. Şimdiye kadar ösymde çıkan ales sorularını çöz. Benim alese kapsamlı bir çalışmam olmadı. Sadece çıkan soruları çözdüm. Gercekten bir süre sonra bütün soruların aslında birbirinin tekrarı olduğunu göreceksin. Kolay gelsin 😊 Bir de benim güzel bir temelim vardı. Temeliniz yoksa eksik olduğunuz konuları tamamlayıp sonra çıkmış soruları çözmeye başlamanızı tavsiye ederim

Son düzenleme:
Ben gecen sene alese girdim çok da güzel bir puan aldım. Şuan yüksek lisans yapıyorum. Sana önerim soru bankasıyla vakit kaybetmemen. Şimdiye kadar ösymde çıkan ales sorularını çöz. Benim alese kapsamlı bir çalışmam olmadı. Sadece çıkan soruları çözdüm. Gercekten bir süre sonra bütün soruların aslında birbirinin tekrarı olduğunu göreceksin. Kolay gelsin 😊 Bir de benim güzel bir temelim vardı. Temeliniz yoksa eksik olduğunuz konuları tamamlayıp sonra çıkmış soruları çözmeye başlamanızı tavsiye ederim
Temel iyi konu eksiğim pek olduğunu sanmıyorum, 2009da uni3te girdiğimde alesle ilgili hiçbir fikrim yokken, arkadaş kayıt olurken hadi ben de olayım diye kaydoldum ve girdim, say sozel esit agirlik cok yakindi puanlar 82 civarı. Ama ustunden 11 yil geçti, neler degisti hic bilmiyorum ondan cok merak ettim. Gecmis yillarin çıkmış sorularını bilgisayardan cozsem yetecek belki de, bu iyi bir fikir 🤓👍 sen kac almıştın?

Facebook grupları aktif oluyor daha çok
Buna da bakmadım hiç, instagrama bakmıştım, hemen feyse de göz atayım ☺️☺️ 2.uni bitince 1 yil ara verdim, hem okul hem ogretmenlik birlikte yormustu, simdi yine yuksek lisans dustu aklima, alesi halletmek gerekiyordu once o yüzden aklima geldigi gibi burdan yaziverdim, iyi oldu fikir verdiniz☺️💜

Arkadaşlar, ales ile ilgili önce bir sorum var, sonra da birlikte çalışalım diye de bir teklifim olacak.
SORU: En son yaklaşık 5-6yil öncesinin soru bankası var elimde, hiç çözmeden yüksek lisans yerine ikinci üniye başlamıştım, o kaynak işime yarar mi? Değişen çok şey oldu mu o zamandan beri? Yeni bir kaynak edinmeli miyim? Eğer öyleyse hangi kaynakları önerirsiniz? (soru bankasi olarak) (soru tipine az cok vakıfım, 2009da üni 3teyken girmiştim)
ÖNERİM; 1-12 Ekimde başvuruları alınacak olup 6 Aralık'ta yapılacak olan Ales için motive ve yönlendirme amaçlı birlikte çalışalım, kimler hazırlanacak?
Ben de girmeyi düşünüyorum. Şu an lisans ödevlerim hala devam ettiği için çalışmaya başlayamadım ancak ödevler biter bitmez son sürat çalışacağım :)

X