Lazer Epilasyon Alexandrite cihazıyla lazer yaptıran var mı ?

canım ankarada değil kırıkkalede yaptırdım ama ankarada da şubesi var (epilazer) Daha önceki seanslarımda bi sorun çıkmamıştı ama bu seferki yapan bayan farklıydı. yaktı ben :KK43:

alex cihazını sadece doktorlar kullanabiliyor bildiğim kadarıyla yanlış mı??

evet canim yanlis guzellik merkezinde de kullanilabiliyor bk: ben ankara kizilayda bi guzellik merkezinde koltuk alti 6 seans alexandrite ile lazere gidiyorum (daha dogrusu gidiyordum su an turkiyede degilim donunde bir seans daha gidip igneliye gececegim )

bilip bilmediğinizi öğrenmek için sormuştum eğer alex cihazıyla lazer yaptırıyorsanız yaptırdığınız bayanın hekim olmasına dikkat edin
çünkü alexandrite cihazının kullanım hakkı sadece hekimlerdedir
dalga boyu yüksek bir cihaz olduğundan cildinizde geri dönülmez yanık izleri bırakabilir
bu işlemi yapan bir estetisyense yasa dışı bir iş yapılıyor demektir çok dikkat edin çünkü yapılan hatanın geri dönüşü yok
o anda herhangi bir hata yaptığında size ilk yardımda bulunamaz bir estetisyen çünkü yetkisi yok en kötü ihtimalle hastaneye götürür ama doktor ilk yardımda bulunabilir
buna çok dikkat edin kızlar tehlikeli bir alet çünkü

bilip bilmediğinizi öğrenmek için sormuştum eğer alex cihazıyla lazer yaptırıyorsanız yaptırdığınız bayanın hekim olmasına dikkat edin
çünkü alexandrite cihazının kullanım hakkı sadece hekimlerdedir
dalga boyu yüksek bir cihaz olduğundan cildinizde geri dönülmez yanık izleri bırakabilir
bu işlemi yapan bir estetisyense yasa dışı bir iş yapılıyor demektir çok dikkat edin çünkü yapılan hatanın geri dönüşü yok
o anda herhangi bir hata yaptığında size ilk yardımda bulunamaz bir estetisyen çünkü yetkisi yok en kötü ihtimalle hastaneye götürür ama doktor ilk yardımda bulunabilir
buna çok dikkat edin kızlar tehlikeli bir alet çünkü

Yasa dışı demeyelimde risk almşlar diyelim bence. merkezde doktor olup dozları belirlerse daha doğru, etkili ve risksiz tedavi yapılmış olur. Hassasiyetiniz için benden size alkisalkisalkisvalkisalkisalkisvalkisalkisalkisvalkisalkisalkis

sanırım güzellik merkezlerinde görünürde bir doktor var ama estetisyenlere bırakılmış kullanımı

şuan estetisyenlik eğitimi aldığımdan geliyor bu hassasiyetim bize ilk öğretilen kural şuydu
en iyi estetisyen sınırlarını bilen estetisyendir
bu yüzden ben olsam bu cihazı kullanmazdım sanırım :)

sanırım güzellik merkezlerinde görünürde bir doktor var ama estetisyenlere bırakılmış kullanımı

şuan estetisyenlik eğitimi aldığımdan geliyor bu hassasiyetim bize ilk öğretilen kural şuydu
en iyi estetisyen sınırlarını bilen estetisyendir
bu yüzden ben olsam bu cihazı kullanmazdım sanırım :)

Yanınızda bu işi iyi bilen bir doktor olursa kullanırsınız.Bugüne kadar pek çok estetisyeninde yetişmesinde katkıda bulunmuş biri olarak söylemeliyimki kullanım olarak da en kolay lazerlerdendir. Çok çok etkiliolmasına karşında bir o kadar risklidir. Dolayısıyla mutlaka deneyimli bir doktor eşliğinde kullanılması gereklidir. Bu sektöre girdiinizde ii doktorlar ve ii insanlarla karşılaşmanız dileğiye ve bu hassasiyetinizi kaybetmemeniz dileği ile:içelim:

Yanınızda bu işi iyi bilen bir doktor olursa kullanırsınız.Bugüne kadar pek çok estetisyeninde yetişmesinde katkıda bulunmuş biri olarak söylemeliyimki kullanım olarak da en kolay lazerlerdendir. Çok çok etkiliolmasına karşında bir o kadar risklidir. Dolayısıyla mutlaka deneyimli bir doktor eşliğinde kullanılması gereklidir. Bu sektöre girdiinizde ii doktorlar ve ii insanlarla karşılaşmanız dileğiye ve bu hassasiyetinizi kaybetmemeniz dileği ile:içelim:

teşekkürler iyi dilekleriniz için..tabi daha sektörün acemisi olduğumdan böyle düşünüyorum
bu işin içine girdiğimde zamanla yapmam dediklerimi de yapabilirim belli olmaz
tabiki dediğiniz gibi deneyimli bir doktorla ancak

umarım dediğiniz gibi kolaydır merak etmiyor da değilim bir tek ipl kullandım şimdiye kadar:)

teşekkürler iyi dilekleriniz için..tabi daha sektörün acemisi olduğumdan böyle düşünüyorum
bu işin içine girdiğimde zamanla yapmam dediklerimi de yapabilirim belli olmaz
tabiki dediğiniz gibi deneyimli bir doktorla ancak

umarım dediğiniz gibi kolaydır merak etmiyor da değilim bir tek ipl kullandım şimdiye kadar:)

Mutlaka ve mutlaka başka cihazları da öğrenin. Bahsettiğiniz cihazla ilgili fikirlerimi hiç söylemeyeyim daha iyi. kafamçokkarıştı
Başka cihazlarla ilgili yeterli eğitimalamassanız İstanbula gelirseniz size fikirsel ve eğitsel anlamda yardmcı olurum. (Bazen düşünmüyor deilim bir okul mu açsam die.:jeyyar: :jeyyar: )

Mutlaka ve mutlaka başka cihazları da öğrenin. Bahsettiğiniz cihazla ilgili fikirlerimi hiç söylemeyeyim daha iyi. kafamçokkarıştı
Başka cihazlarla ilgili yeterli eğitimalamassanız ıstanbula gelirseniz size fikirsel ve eğitsel anlamda yardmcı olurum. (Bazen düşünmüyor deilim bir okul mu açsam die.:jeyyar: :jeyyar: )

okul iyi fikir aslında kaydirigubbakcemile5

eğitim aldığım yerde sadece ipl cihazı öğretiliyor
çünkü estetisyenlerin sadece o cihazı kullanmaya yetkisi varmış
tekrar teşekkür ederim diğer cihazları sadece iş hayatında öğrenebileceğim sanırım
istanbula yolum düşerse mutlaka uğrarım yanınıza :1hug:

kızlar yakında 4. seansıma gideceğim ve çooook memnunum!!! şu anda tek tük çıkanlar var ama tüy şeklinde. kesinlikle herkese tavsiye ediyorum. bu yaşıma kadar yaptığım en doğru şey!!!
tüysüz günlere....

Ben istanbulda bi yerde yaptırdım
kıl rengini spektrofotometreyle ölçüp ona göre dozunu ayarlıyorlar
benim oldukça yoğun bir kıl problemim vardı
3. seansta kurtuldum
çok az var şimdi ince zayıf ve kökten almadığım halde 15-20 günde çıkıyor bi r seans daha düşünmüyorum bile
tüy problemi olanlar hiç düşünmesinler
hem çok da uygun artık fiyatları
herkese tavsiye ederim

3. seansta kurtuldum
çok az var şimdi ince zayıf ve kökten almadığım halde 15-20 günde çıkıyor bi r seans daha düşünmüyorum bile
herkese tavsiye ederim

Yaptırdığınız yerin ismini özelden bildirebilirseniz sevinirim. Teşekkürler

3. seansta kurtuldum
herkese tavsiye ederim

Lazerde doz ayarını belirleyen parametre kıl rengi değildir. Cilt rengidir. Uygulanan dozlar kılın yanında cilt üzerinde de etki edeceği için CİLDE ZARAR VERMEYECEK VE BU ARADA KILIDA ETKİLİ YAKACAK DOZ ayarlaması yapılabilir.Çeşitli cihazlarla yapılan ölçümler her zaman DOĞRU sonuç vermeyebilir. Ya da çok koyu ya da açık kıla uygun olan doz cilt sağlığı için iyi olmayabilir. Bu işte kesinlikle TECRÜBELİ KULLANICI önemlidir. Doz ayarlamalarında CİLT TİPİ, İŞLEMİN YAPILACAĞI ALAN, KILIN RENGİ VE KALINLIĞI, BATIK OLUP OLMAMASI, DAHA ÖNCE UYGULAMA BÖLGESİNE YAPILAN İĞNELİ YA DA BAŞKA LAZER UYGULAMALARI gibi faktörler de oynar.Bunların hepsi için de tecrübeli kullanıncı gerekir. Bu olmasaydı zaten otomatik bir cihazın içine girer, o cihaz bütün ölçümleri yapar, tedaviyide cihaz yapar bırakırdı. (Belki ileri de öyle bir teknoloji de çıkar kim bilirCADIARZU)

3. seansta kurtuldum
herkese tavsiye ederim

merkezın adını ogrenebılırsem cok sewnırıım.suanda gıttıgım bı yer war we hıc memnun degılımm cok bastan sagma yapıolar hıc cılt rengını falan olcmeden dırek gırıstı kadın cıldırdım yani. ilk seansımdı bugun gıttıım we artık gıtmek ıstemıorum.. bnmde yogun bır kıl problemım war we kurtulmak ıstıoruumm umıtsızlıge dusmustumkı yazılanları okuyunca belkı dedım.. msjınızı beklıcem

bende b.köyde bi merkeze gidiyorum 3.seansıma gidicem.
bende seansa yakın tüyler çıkmaya başlıyo.bıyık bölegem çok çabuk çıkıyo çenem daha yavaş çıkıyo.çenemde bu sefer daha ince tür çıkmaya başladı.bıyıklarımın durumu kötü şuanada çok belliler:bbo:
canım sen b.köyde nere gidiyosun merak ettim.
ben epiderm 'e gidiyorum.

daha fazla zaman kaybetmeyin iğneliye başlayın..tecrübelerme dayanarak söylüyorum bunu..ama işn ehli biruzan olsun....demekki kıl yapınızzz lazere uygun değil.

arkadaşlar tecrübelerinizden yararlanmak istiyorum ben ilk seansıma gittim alexle iki hafta sonrada kontrol seansıma gittim dökülmeler var koltuk altımda hemen hemen hepsi gitti sayılır genitalde daha düşük dozda çalıştıkları için alt ve iç kısımlarda dökülmeler olmadı kontrol seansımda onlarında üstünden geçildi bi daha benim sorun aslında seas aralarınız ne kadr oluyo sizin bana 40 gün sonraya randavu verdiler normalmidir bu sanki bana az geldi başka arkadaşlar 2 ay demişlerdi ve 2 ile 3.seans aranız ne kadardı sizin buda benim için önemli çünkü haziran ikinci haftası düğünüm var o zamna kadar iyi ayarlmama lazım nasıl yapmalıyım fikri olan varmı arkadaşlar

X