Ali sefik SANAÇ şaşılık alaninda en iyi doktordur

elif bebek

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
22 Nisan 2015
13
0
35
Merhabalar ,kizim 3 yasinda oldugu icin annesi olarak bu tesekkuru ben yaziyorum.. oncelikle şunu soylemek istiyorum.Her hastanin kendine ozel hikayesi vardir. Bizim hikayemiz de ayri tabiki. Kizim 2.5 yasinda iken aniden uykudan uyaninca sag gozde 1 dakika süren bir ice kayma oldu ve bu 1 hafta sürdü. Hemen goz hekimine gosterdik. Bir seyi yok dendi. Hemen arkasina mr ..eeg ( bu eeg yi cektirmenin zorluğundan düşük yaptim diyeyim ki daha iyi anlasilsin) cok şükür ki bir sorun cikmadi.Kayma da geçince aile efradinin baskisiyla konuyu kapattim. Aradan 3 ay geçti. Bi anda kayma yeniden peydah oldu. Bir dakika suren kayma on dakika yarim saat iki saat surunce baska bir goz hekimine (doc.dr) gosterdik. Her sey normal dedi.(damlali vs her sey dahil) bu sefer tekrar mr(orbitalli) eeg... Ve yine ben (kurtaj olmak durumda kaldim) cok şükür ki yine bir sey cikmadi..Goz hekimine mr eeg temiz ama hala kayiyor dedigimde bana biraz da kizar gibi surada bi sasilik profu var ona goster dedi. Tabi gittik hemen baska bir sehire. Prof. Dr kontrol etti. Gözü görüyor..iki haftada duzelecek bir durumu var dedi. Bir damla verdi..Cok ayrintiya girmek istemiyorum. Tabi biz on bes gunde duzelir lafini duyunca ayagimiz yerden kesildi...umutla bekledik 15 gunu hicbir degisiklik yok. Kaymalar bir gun oluyor bir gün olmuyor...ilk ayin sonunda kontrole geldik.. Her sey normal damlaya devam dedi .biz bir ay daha damlayi kullandik.kaymalar azalmadigi gibi her gecen gun daha kaymalar artmaya basladi. Gun asiri olan ice kaymalar nerdeyse bir haftayi buldugu olunca ben ve yavrum dustuk yola Ankaraya geldik. Ankarada alani sasilik olan bir hekime gosterdik. Gozu damlali oldugu icin net bir tanida bulunamadi. Geri donduk... 15 gunde gecer diyen doktorumuzun 2.ay randevusu vardi. Gittik yine her sey normal sspazm cozulmemis damlayi birakip gozluk ve kapamaya geciyoruz dedi. Eve geldigimde icimde sindiremedigim seyler vardi. O doktorumuzu cok begeniyorum cok cok da iyi bir insan ama ana yüreği iste icime bir kurt düştü. Gözlük numrasinin verilmesindeki onemin de internette okudugum hasta hikayelerinden ogrendigim icin gozluk almadim. Iste tam bu arafta oldugum zaman Ali Sefik Sanac hocanin bir hastasina ulastim. Onunla uzun uzun yasadiklari sureci konustum. Sonra baska kanallardan( goz hekimlerinden) arastirma yaptım. Ve yollar iki kapiya cikiyordu.Biri Ali sefik Hocanin ogrencisine digeri de Ali Sefik Sanacin ta kendisine. Beni tek tereddut ettiren durum olur ya gozluk tedavisinin sonunda cerrahi gerekir de yasindan ötürü ellerinde bi sorun olur mu gibi bir dusunce vardi bende. Hatta bunu hastasinin babasiyla konusmustum. O da bana merak etmeyin ben de dikkat ettim yaşi var ama dipdiri bir hekim zaten gidince siz de anlayacaksiniz dedi. Ben de geri donecegini hic dusunmeden mail yoluyla yasadigimiz hikayeyi yazdim gonderdim hocamiza. Dedim ki "teshiste tedavide bir eksiklik hissettiyseniz gel kizim derseniz dusup yollara gelecegim hocam " dedim. Aradan 5 dakika ya gecti ya gecmedi tak bi mesaj "gelmenizde fayda goruyorum" mesaji aldigim gunun sabahi randevumu aldim sonra da ucak biletini. Hatta bileti almadan dedim ki mail attim " hocam 1 gunde isimiz bitermi ona gore bilet alacagim " o da biter dedi..ve ben sabah ankarada o sabahin gecesinde memleketimde olacak sekilde biletimi aldim. Ankaraya geldik . muayenehanesine geldik. 6/6 bulduk. Etrafa bakınıyorum tabela bulmak icin yok... Hoca o kadar mutavazi ki bir tabelesi bile yok..ama icerisi vicir vicir cocuk kayniyor..biz ordayken turkiyenin her yyerinden akin akin hastalarinin geldigine şahit oldum. Ben doktor beye teşhisi daha net bi sekilde koymasina yardimci olmak icin cesitli notlar alip gitmistim.Notun sonunda ise sunlari yazdim " hocam siz bizim son kapimiziniz sizden baska gidecek kapimiz yok. Siz bana yarin ameliyat edecegim deseniz bile ben size neden diye sormam bile ne derseniz boynum kildan incedir " seklinde yazdim. Hocamiz bu yazili kagidi okumadan muayene etmeye basladi. Yemin ederim ben boyle bir muayene gormedim. Toplam 1 saat gozunu inceledi desem yalan soylemis olmam. O nasil bir hekimliktir aman Allahim..zannetmeyin ki teknolojinin son harikalarini kullanıyor..yok oyle bir sey.. Eliyle gözüyle bakiyor (tabi ki teknolojiyi de kullandi yanlis anlasilmasin) ama ben boyle bir inceleme gormedim. Oyle damla damlatip 1 dakika isikli kalem tutup isigi takip et diye bir olay yok.. Bastan ayaga en ince detayina varana kadar kontrol etti ve dedi ki TARIHI AN.. "Kizinizin BIR OPERASYONA ihtiyaci var" ben tamam hocam dedim. Yanimda gelen yakinimin gozleri fal tasi gibi acildi ucak biletin var hele bir dur dusunelim uc yasindaki cocugu nasil ameliyat ettireceksin dedi.. Neyse biz buyuklerimizle de görüştuk..yarim saat sonra doktor beyin odasina gelip kararimizi verdik ameliyat olsun dedik. Doktor Bey o zaman yarin yapabilirim dedi ve kizim yarin Ameliyat oldu. Ameliyat 20 dakika sürmüş.ama kizimin uyanmasi ameliyat suresiyle beraber 1 bucuk saati buldu. Ben biraz uzayinca paniklemeye basladim. Cikacagi asansorun karsisina comelip beklemeye basladim. Kapi acildi ...kizimi getirdiler..ben saniyorum ki gozu sargili olacak... Gozunde hicbir sey yok... Tamamen normal bir gozle geldi.. Uyandiginda cok az "gözüm" diyerek agladi ama bes dakika bile degil..Ali Sefik hoca hem ameliyat oncesi hem sonrasi odamiza kadar gelerek bilgilendirmelerini yapti. Ameliyat sonunda geldiginde cok başarılı gecti lakin yarin gozunde kizariklik olabilir hafif kayma da olabilir paniklemeyin bizim icin 6 ay sonraki durumu onemli dedi... (hastaneden de iki uc saat icinde taburca olduk yatmadik bile) sabah oldu kuzum gozlerini acti...yeniden dogmus gibi... Doktor Beye kontrolumuz vardi..her sey yolunda hicbir aksilik yok gozluge gerek yok dedi...ben aglamaya basladim doktor beyin elini opmek istedim musade etmedi ama sarildum agladim tesekkur ettim.."hocalarin hocasi diyorlar ama ek olarak baba gibi bir adamdi diyebilirim..kizima o kadar sefkatli yaklasti ki bir saate yakin muayene etti ve benim huysuz kizimin çiti cikmadi... Kizimin dogum tarihi 3Ekim 2018 olarak yenilendi benim icin.Allah Hocamizdan binlerce kez razi olsun.Allah onu cennetinin en guzel yerine getirsin insallah...

Kesinlikle gözü kapalı güvenebileceğimizbir hekim.cok önemli bir şey daha söylemek istiyorum paranizla rezil olmazsınız. Kurusu kuruşuna hak ediyor alnının ak sütü kadar helal olsun. Artık yanında çok başarılı bir göz doktoru daha çalışmaya başlamış doç. Dr.kadriye erkan turan . Çok araştırdım ALİ SEFİK sanaç hakkında tek bir olumsuz yoruma rastlamadim.taniyinca anladım zaten neden olmadığını. Doğru doktoru bulmak çok çok çok önemli. Şaşiligin kitabını yazmış googleden bakabilirsiniz.hocalarin hocası allah razı olsun senden ellerinden operim

Merhaba çok geçmiş olsun.bizde sizin gibi bir durum yaşıyoruz ve süreç çok zorladı. bizde Ali sefik hocaya gittik operasyon gerekebilir dedi ve bir süre sonra tekrar gidicez.endise ediyoruz.surec nasıl geçti operasyon sonrası nasıl durumunuz.sizinle iletişime geçmem mumkunmu acaba bizde damla kullandık spazm denildi.sizden bu süreci geçirmiş bir anne olarak bilgi almam mumkunmu acaba.cunku okuduğun kadariyla sizin yasadiginiz sıkıntıları yaşıyoruz şuanda bizde.bilgi verebilirsiniz cok sevinirim.

X