alın size ibretlik hikaye, uzun ama okuyun

Gtrky

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
21 Nisan 2019
34
29
34
Merhaba öncelikle,
O kadar bunaldım ki sonunda buraya yazmaya karar verdim. Yaklaşık 3 aydır doğum iznindeyim, bebeğimi büyütürken eşim ve ailesi tarafından yapılmayan kalmadı. O kadar kalbim kırık ki bu halde nasıl yaşayacağım ne yapacağım bilmiyorum.
Eşimle 1 yıldır evliyiz. Nişanlıyken de sorunlarımız vardı hem kendisiyle hem ailesiyle ancak bir şekilde evlendik çok tatlı bir oğlumuz oldu. Hamileyken şiddet görmeye, hakaret işitmeye başladım. İlk zamanlar kimseye söyleyemedim. Sonra bebeğim doğdu annem bizde kalıyordu haliyle daha 2. Gün ailesi evime gelip kocamla aramı bozmaya başladı. Annemi kıskandıkar eşim anneme bana surat asmaya başladı. Lohusalığımın 10. Günü bir gece annem içeride uyuyorken ben de bebek emziriyorken bana vurmaya kalktı ben de çığlık attım annem geldi, annem gelmesine rağmen üstüme yürümeye devam etti, evde büyük olay çıktı. Ertesi gün aileler bir araya geldi ve eşim yaptığı şeyi inkar ederek anneme ve bana yalancı dedi. Yine de bizi barıştırdılar.
Daha sonra ailesine nişanlılıktan beri kırgınlığım olmasını bilmesne rağmen eşim sürekli ailesine gitmemiz için baskı yaptı ve gittim. Ama ailesi her hafta sonu hafta içleri sürekli bebeği bahane edip çat kapı evimize gelmeye başladılar. Sürekli çağırmaya başladılar. Bizim de bir tek hafta sonumuz olmasına ve ailesinin bizim evimize 10 dk mesafede oturmasına rağmen her cumartesi bir araya gelmek istediler. En son geçtiğimiz cumartesi yine çağırdı annesi ve eşime gitmek istemediğimi söyledim. Ve bunun üzerine bebeğimizi rutin kontrole götürdükten sonra avm’ye gittik ve alışveriş yaptık. Bebek bizimle perişan oldu 5 saattir bebek arabasındaydı yavrum. Saat 9 buçuk olmuş anneme gidelim demez mi. Ben de sabah gitmeyeceğimi. Söylemiştim sana dedim. Onzaman sen git ben annemlere gideceğim bebekle dedi olmaz dedim avm içinde bebeği kaçırmaya başladı etrafımıza insanlar toplandı. Ailelerin haberi oldu ve olayın üstüne bizim evimize geldiler çok sinirliydim annesi başladı bana gelmezsen gelme çok havalandın sen demeye eşim de orada. Annesine ben size demiştim bu kadın böyle bırak anne bununla konuşmaya değmez demez mi. Ben de ikimizin de kadın olmasından mı cesaret alarak bilemedim ağzımdan belli kocamla sevişicem belki sarılıcaz hafta sonu yerine hafta içi gitmenin nesi kötü dedim ve kavga büyüdü ailesi gitti. Benim ailen geldi vs tabii biz küsüz. Eşim bana bu sırada çok hakaret etti. Söylemediği kalmadı. Köpekliğimden tutun da kadın olmayaşıma kadar. Çok canım yandı. Bunun üstüne kendisi bulgaristan göçmeni ailesiyle bulgarsintana gideceğini 5 gün gelmeyeceğini söyleyince delirdim. Sinir krizi geçirdim evin içerinde dolabını dağıttım vs. Eşi eve geldi ve evin halini bana karşı kullanabilmek için resmini çekmiş. Daha sonra yanıma geldi yine hakaret etmeye başladı. Canımı çok yaktı. İçeri gitti. Ben de artık o can havliyle ben de ona söylendim bağırdım hakaret ettim ve en son bana sen kadın mısın aşağılık köpek tarzı konuşunca dayanamadım ilk kez tokat attım. Ve bunun ardından odaya kitledi ve beni öldürmeye çalıştı nefesimi kesti. Elinden kurtulduğumda polis çağırdım, komşular eve geldi bebeğimi onlara teslim etmek zorunda kaldım ve karakola gittik.ben eşinden şikayetçi olmaktan vazgeçmeme rağmen polislerin yanında bana bu kadın benim paramı istiyor paramı yiyor ben şikayetçiyim beni her gün dövüyor demez mi. I benden şikayetçi olunca ben de mecbur oldum. Ama beni gecenin köründe polislerin yanında düşürdüğü durum nedeniyle ağlamaktan helak oldum. Daha sonra ikimiz de ifade verdik ve eve geldik tabii bu sırada yine ailelerin haberi oldu ve eşimin ailesinde bizim evimizin anahtarı olması nedeniyle komşudan bebeğimizi alıp eve inmişler biz geldiğimizde evdelerdi. Daha sonra babam geldi ve babam gelir gelmez başladılar babama karşı bana iftira atmaya hepsi birden. Yok ben annesine kocamla affedersiniz s...şicem demişim de onlar ne zaman gelse odama kapanıyormuşum da bir kere bile ailesine gitmemişim de. Eşim bir yandan onaylıyor, babam fevri bir adam maalesef inandı ve bana kızıp evden gitti. Annesiyle konuşmaya devam ettiğimizde sinirli anımda ailesine ne dediysem evde ne özelimiz varsa yanımda annesine şikayet etti.
Annesi de oğluna benim asla yapmadığım şeyler hakkında yanımda iftira atmaya devam etti ben olayların şokuyla kalakaldım.
Eşime diyorum ki boşanma davası aç bana diyor ki sen benden tazminatsız nafakasız boşanacaksın. Onun dışında seni boşamam diyor. Bu arada kirada oturuyoruz beni yazın evi boşaltmakla ailesinin sitesine evi taşımakla tehfit ediyor ben de ev sahine noteden ihtar yolladım ve sözleşmenin tarafı olduğumu aile konutu olarak kullandığımızı beyan ettim.

Bunca zamandır hakkımda deliller topluyormuş, herşeyimizi her yazdığımı kayıt altına almış delil olarak. Benimle tek derdi ailesi. İsteseydi mutlu olabilirdik isteseydi begeğimizi babasız bırakmak zorunda kalmazdık. Aslında yaşadığım daha o kadar çok şey var ki, lütfen kızlar ibret alın hikayemden. Asla nasılsa evlenince düzelir diye evlenmeyin güvenmeyin.

Bu kadar uzun yazıyı okuyanınız varsa bana destek olabilir mi:KK43: okuyanlara teşekkür ederim.

Bela geliyorum demiş, düzelecek diye evlenmişsiniz.
Anladığınız gibi düzelmez daha kötü olmazsa sevinin diyorum ben de bekar kızlara..

Zararın neresinden dönülse kardır.
Dönün o yoldan.
Mutlu olmayacaksınız bu insanlarla gördünüz değil mi?
Bundan sonra muhatap bile olmayın, avukat tutun hep o görüşsün.
Ne kadar çok alırsa avukata da o kadar çok ödeyin.
Bu heriften alın çöpe atın hatta ama bırakmayın haklarınızı.

Benim anlamadığım madem aranız bu kadar aşırı kötü !! Ne demeye çocuk yaptınız.. yazık değil mi günahsıza.. korunsaydın bari en azından boşandıktan sonra adamın suratını görmek zorunda bile kalmazdın..!!

Ay ağladım abla hüngür hüngür ağladım. Geçen hafta pazar beni de nişanlanacağım insan terketti teyzesini dinledi beni hiçe saydı bağırdı çağırdı 😔 iyiki olmamış diyorum değer vermeyene neden değer verelim

Bebeğiniz için çok üzgünüm
Babanız keşke sizi çekip alsaydı onların elinden Allahım eşiniz zaten karaktersiz çok özür dilerim ama karaktersiz net.

Allah kocani da ailesini de bildigi gibi yapsin. Ne adi insanlarmis.

Baban sana nasil inanmiyor ya.Suan herkesten cok ona kizginim.

Benim anlamadığım madem aranız bu kadar aşırı kötü !! Ne demeye çocuk yaptınız.. yazık değil mi günahsıza.. korunsaydın bari en azından boşandıktan sonra adamın suratını görmek zorunda bile kalmazdın..!!
inan bana istemeyerek oldu allahımın mucizesi bebeğim, bir dahaki ay başlarım demiştim korunmaya ama doğacağı varmış demeyin öyle:KK43:

Ailecek komple pisliklermis bu ne ya.

Hakkını ara, müsait bir zamanda da Ailene git ne yasadiysan en başından anlat ve ailenin sana destek çıkmasını sagla.

Geçmiş olsun umarım en kisa sürede bu pisliklerden kurtulup, hayatına evladınla devam edersin.

Allah kocani da ailesini de bildigi gibi yapsin. Ne adi insanlarmis.

Baban sana nasil inanmiyor ya.Suan herkesten cok ona kizginim.
Babam kötü bir insan değil bıktı o da olanlardan bana defalarca evlenme dediler dinlemedim. Yüzüm eğik aileme. En çok annemden korkuyorlar o gece annem olsaydı yanımda o kadar iftira atamayacaklardı.

Geçmiş olsun. Eşiniz çok kötü bir insanmış. Normalde bile olmaması gerekirken bir de hamileyken, bebek emzirirken şiddet uygulamak ne demek? Avmde çocuğu kaçırmaya çalışmak ne demek? Hasta ruhlu. İnşallah tez zamanda yıpranmadan kurtulursunuz ve bebeğinizle kendi ayaklarınızın üzerinde durursunuz. Babanıza da şaşırdım bu arada. Her durumdan haberleri oluyorken, bir huzursuzluk olduğu gün gibi ortadayken el lafına inanıp da insan evladını yüzüstü bırakır mı? Onların dediklerini demiş yapmış olsanız bile bırakmaması gerekirdi, orda sizin arkanızda duracaktı, varsa bir diyeceği sonradan oturup konuşacaktı. Babanızın tavrı da çok yanlış. Bebeğinizi o eşiniz olacak adamın babalığından sakının.

Ailecek komple pisliklermis bu ne ya.

Hakkını ara, müsait bir zamanda da Ailene git ne yasadiysan en başından anlat ve ailenin sana destek çıkmasını sagla.

Geçmiş olsun umarım en kisa sürede bu pisliklerden kurtulup, hayatına evladınla devam edersin.
Ailem bana destek oluyor zaten ama eşim anlaşma yoluna gitmezsem boşanmayacağını söylüyor. Ve bebeğim daha çok küçük nasıl bakarım babasız, gidemiyorum o yüzden evden. Burası onun evi haksızlık değil mi ona babasız bırakmak. Çok ağlıyorum helak oldum ağlamaktan. Çok çaresizim evin içinde suçlu düşmemek için yemek yapmaya devam ediyorum ütü yapıyorum. Ve bAna resmen aşağılıkmışım gibi bakıyor suratıma. Ben ona hiç bir şey yapmadım. Sadece evet ailesine ısınamadım çünkü defalarca bana iftira attılar nişanlıyken ayırdılar bizi düğün yerini iptal ettiler hatta en son eşim dayanamadı döndük birbirimize ailesini dinlemeyeceğini söylediği halde beni düşürdüğü duruma inanamıyorum. Canım çok yanıyor bir şeyler söyleyin nasıl baş edilir böyle bir durumla . Yardım edin. Onun yanında güçlü durmaya çalışıyorum ama her fırsatım olunca ağlamaktan durduramıyorum kendimi.

Nişanlılıktan belliymiş.
Evlenir evlenmez çocuk yapmayın artık bırakın bu eski kafalılığı insanlar çok acımasız artık.
Çok üzüldüm

Nişanlılıktan belliymiş.
Evlenir evlenmez çocuk yapmayın artık bırakın bu eski kafalılığı insanlar çok acımasız artık.
Çok üzüldüm
Ben de çok karşıydım ama keşke bile diyemiyorum doğmuş bir bebeğe o kadar da güzel ki o kadar da uslu. Ağlamaz bile yavrum. Ama inanın bana allahtan. Korunduğumuz halde hamile kaldım o kadar mucize.

Ailem bana destek oluyor zaten ama eşim anlaşma yoluna gitmezsem boşanmayacağını söylüyor. Ve bebeğim daha çok küçük nasıl bakarım babasız, gidemiyorum o yüzden evden. Burası onun evi haksızlık değil mi ona babasız bırakmak. Çok ağlıyorum helak oldum ağlamaktan. Çok çaresizim evin içinde suçlu düşmemek için yemek yapmaya devam ediyorum ütü yapıyorum. Ve bAna resmen aşağılıkmışım gibi bakıyor suratıma. Ben ona hiç bir şey yapmadım. Sadece evet ailesine ısınamadım çünkü defalarca bana iftira attılar nişanlıyken ayırdılar bizi düğün yerini iptal ettiler hatta en son eşim dayanamadı döndük birbirimize ailesini dinlemeyeceğini söylediği halde beni düşürdüğü duruma inanamıyorum. Canım çok yanıyor bir şeyler söyleyin nasıl baş edilir böyle bir durumla . Yardım edin. Onun yanında güçlü durmaya çalışıyorum ama her fırsatım olunca ağlamaktan durduramıyorum kendimi.
İyi de adam size nefessiz bırakana kadar şiddet uygulamış. Şu an anlamıyor olabilir çocuğunuz ama algısı açılınca, olayları anlayınca ne yapacaksınız. Hangi çocuk böyle bir ortamda büyümeyi hak eder?

Ben de çok karşıydım ama keşke bile diyemiyorum doğmuş bir bebeğe o kadar da güzel ki o kadar da uslu. Ağlamaz bile yavrum. Ama inanın bana allahtan. Korunduğumuz halde hamile kaldım o kadar mucize.
Bilinçli gebelik sandım. Bilerek ilk aydan gebeliğe uğraşan cahiller var daha evliliği anlamadan.
Çok üzüldüm yaşadıklarınıza. Eşiniz normal biri değil bir an önce kurtulmaya bakın hayatınıza yön verin

Evet hiç bir çocuk haketmez. Ama şuanda çok çaresizim. Mümessilim ben, işim ve aile. Avrupa yakasındaydı ama ben evlenince anadolu yakasına taşınınca benim bölgemi buraya aldılar. Ailemin yakınında ev tutmam imkansız. Burada da kimsem yok. Ve 15 gün sonra işe başlayacağım bakıcı bile bulamadım ve en kötüsü ya annesi bakacakmış bebeğe ya da çalışamazmışım. Söyleyin bana 15 gün içinde nSıl ben çözüm bulacağım annem de bakamıyor karşı da oturuyor çünkü.

evet ıbretlık bır hıkaye
ne olursa olsun ıllada evlenıcem dıyen kızlar okuyup ders cıkarmalı
belkı duzelır dıye evlı kalanlar da kendıne pay cıkarmalı
bırde zararın neresınden dönülse dıye bır laf vardır
hatırlatmadan gecemedım

okuduklarım sadece hasta ruhlu bır adamla ısrarla kalmak ısteyen bır kadın... umarım bundan sonra daha degerlı gunlerı kendınıze layık gorur bu adamdan uzaklasırsınız

Tek ve net bir kelime BOŞAN!!! anlattiklarinizdan siz bir aile olamamissiniz olmanız da mümkün değil. Karakolda sizin kendisini dovdugunuzu söylemiş elinde darp raporu var mı dayak yedigine dair. Hem sizin darp raporunuz yok mu. Vardır kesin yeni doğum yapmış kadın nasıl bir erkeğe şiddet uygulayabilir, mümkün mü ? Tazminatı da nafaka yi da çatır çatır alırsınız. Çocuk da çok küçük , size verilir. Ses kaydı delil değil ama evinize kamera yerleştirin . Ses ve görüntülü olsun. Boşanmak istiyorsanız önce elinizi guclendirin. Bnu kesin yapin .hem.boşanma davasinda isinize yarar hem ailenize karsi hakliliginizi kanitlamis olursunuz. Bunların boşanma aşamasında ne yapacağı belli olmaz iftira larını ardı arkası kesilmez. Namussuzdu dahi derler . Dimdizlak orada kalmayın.

Evet hiç bir çocuk haketmez. Ama şuanda çok çaresizim. Mümessilim ben, işim ve aile. Avrupa yakasındaydı ama ben evlenince anadolu yakasına taşınınca benim bölgemi buraya aldılar. Ailemin yakınında ev tutmam imkansız. Burada da kimsem yok. Ve 15 gün sonra işe başlayacağım bakıcı bile bulamadım ve en kötüsü ya annesi bakacakmış bebeğe ya da çalışamazmışım. Söyleyin bana 15 gün içinde nSıl ben çözüm bulacağım annem de bakamıyor karşı da oturuyor çünkü.
Sen şiddet görüyorsun mutlu değilsin, bebeğin bu ortamda büyümesi zaten hiç sağlıklı değil, bebeğine anlatirsin büyüyünce (hesap sorarsa) nasıl karakterde bir babaya sahip olduğunu yapma etme çek git çocuğunla.

Ailen destek yukarıda yazmışsın, işyeriyle durumu paylas rica et, tekrar eski yere alsınlar seni, ailenle yasa bebeğe annen bakar durumunu duzletirsen ayrı eve de cikarsin zamanla.Eger kabul etmezse is yeri ayril, ne yap ne et git o evden.

evet ıbretlık bır hıkaye
ne olursa olsun ıllada evlenıcem dıyen kızlar okuyup ders cıkarmalı
belkı duzelır dıye evlı kalanlar da kendıne pay cıkarmalı
bırde zararın neresınden dönülse dıye bır laf vardır
hatırlatmadan gecemedım

okuduklarım sadece hasta ruhlu bır adamla ısrarla kalmak ısteyen bır kadın... umarım bundan sonra daha degerlı gunlerı kendınıze layık gorur bu adamdan uzaklasırsınız
Kalmak istemiyorum, sadece babasız annelik yapabilecek güç var mı bende şuan için bilmiyorum.

X