alın size ibretlik hikaye, uzun ama okuyun

En kötüsü sütüm kesildi bebeğimi emziremiyorum mama veriyorum. Bebeğim mememi aranıyor emiyor süt yok. Canım çok yanıyor, geçecek biliyorum ama nasıl geçecek ya daha kötü şeyler yaşarsam ya delirirsem. Ya dHa kötü iftiralar atarsa. Çok korkuyorum
Babası yüzünden anne sütünden mahrum kalmış, rızkına sebep olmuş, daha annesinin karnında şiddetle tanışmış, doğmuş, ninniler yerine annesinin feryadını duymuş bebecik babasız büyüse ne olacak ki? Say ki babası öldü, nasıl büyüyecekse boşanırsanız öyle büyür. Aynı evde iyi bir baba olamayacağı kesin. Belki ayrıyken düzgün babalık yapar. Sürekli ağlayan mutsuz bir anne görmez en azından

İçimi acıtan şu ki bebeğini çok seviyor. Çok ilgili. Sütüm kesilmesinde kendisini suçlu görmediği için. Ya da anne karnında yaptığı şeyi hissetmeyeceğini düşündüğü için kendini suçlamıyor. Evde bebeğe karşı çok ilgili. Bir tek ona bir şey diyemem.
Demesi şu ki; ben ailesine kölelik etseymişim, karşı çıkmasaymışım her dediklerini yapsaymışım biz bu halde olmazmışız. Bu haldeysek ailesine olan kırgınlığımmış sebep. Olaya bakar mısınız annesi babası kardeşi yiğeni için kendi oğlunu babasız bırakıp karısına şiddet uygulamayı ve bana bunları yapmayı layok görüyor. Annesi babası hayatımda tanıdığım en kötü insanlar. Kalpleri kötü vicdanları kötü. Biz daha sevgiliyken eşimle eltim için dediklerini ben biliyorum kadının ve eltimin ağzı var dili yok. Hayatımda tanıdığım en saygılı efendi gelin. Ona bile neler dediler.

En çok babana kizdim. Ne olursa olsun cekip alabilmeliydi seni.. yine de sen ayakta dur senin evladın var. Bir anne bebegine hersey olur sen yeterki dik dur

Benim de oğlum var annem de erkek annesi kardeşim var, ama onun ailesi kadar iftiracı, çevresine karşı kötülük kin besleyen aile tanımadım. Kayınvalidem kendi kız kardeşinin arkasından bile konuşan kadın. Ama eşime göre bunlar normal şeyler. Nişanlıyken babası bana bağırmıştı, neden onları 1 haftadır aramıyorum diye ben de eşime baban nasıl bana bağırır dedim diye o da bana babam bağırsın ne var dedi nişan attık. Sonra geldi ben ailemle konuştum bir daha yaşanmayacak dedi, gelinen nokta bu. Evime kadar gelip hakaretler yağdırdılar. Ve eşim sadece izledi. Bir kadın olarak bir kayınvalide olarak babamın karşısına geçip eşimle bilmem ne yapıcam dedi kızın bana diye şikayet etti. Ar damar namus nerede bunlarda. Eşimde zaten yokmuş. Ay anlattıkça deliricem.

İçimi acıtan şu ki bebeğini çok seviyor. Çok ilgili. Sütüm kesilmesinde kendisini suçlu görmediği için. Ya da anne karnında yaptığı şeyi hissetmeyeceğini düşündüğü için kendini suçlamıyor. Evde bebeğe karşı çok ilgili. Bir tek ona bir şey diyemem.
Demesi şu ki; ben ailesine kölelik etseymişim, karşı çıkmasaymışım her dediklerini yapsaymışım biz bu halde olmazmışız. Bu haldeysek ailesine olan kırgınlığımmış sebep. Olaya bakar mısınız annesi babası kardeşi yiğeni için kendi oğlunu babasız bırakıp karısına şiddet uygulamayı ve bana bunları yapmayı layok görüyor. Annesi babası hayatımda tanıdığım en kötü insanlar. Kalpleri kötü vicdanları kötü. Biz daha sevgiliyken eşimle eltim için dediklerini ben biliyorum kadının ve eltimin ağzı var dili yok. Hayatımda tanıdığım en saygılı efendi gelin. Ona bile neler dediler.
Bebeğini seviyorsa ona huzurlu bir ortam verecek canım. Yazdıklarından bile sıkıntını hissettim sen iyi kalpli bir insansın. Üzerler daha çok üzerler seni. Kocan arkandan iş çeviriyor, gizlice delil topluyor artık neyse, düşman olsa bu kadarını yapar. Adam senin ipini çekmek için fırsat kolluyor resmen. Vicdan yapma.. Kimseye kolay kolay boşan demem ama eşin kötü kalpli ailesi desen ayrı facia. Başa çıkamazsın bunlarla

Lahusayken yaptığında bitirmeliydiniz ailende hiç arkanda durmamış biran önce bitir

Ailen sana destek olucaksa boşan o şerefsizden kusura bakmaa ama ondan sana koca olmaz canım yolunu hiç uzatma özürde dilese boş değişmez o olan sana olur hiç kolay şeyler değil rabbim yardımcın olsun

Merhaba öncelikle,
O kadar bunaldım ki sonunda buraya yazmaya karar verdim. Yaklaşık 3 aydır doğum iznindeyim, bebeğimi büyütürken eşim ve ailesi tarafından yapılmayan kalmadı. O kadar kalbim kırık ki bu halde nasıl yaşayacağım ne yapacağım bilmiyorum.
Eşimle 1 yıldır evliyiz. Nişanlıyken de sorunlarımız vardı hem kendisiyle hem ailesiyle ancak bir şekilde evlendik çok tatlı bir oğlumuz oldu. Hamileyken şiddet görmeye, hakaret işitmeye başladım. İlk zamanlar kimseye söyleyemedim. Sonra bebeğim doğdu annem bizde kalıyordu haliyle daha 2. Gün ailesi evime gelip kocamla aramı bozmaya başladı. Annemi kıskandıkar eşim anneme bana surat asmaya başladı. Lohusalığımın 10. Günü bir gece annem içeride uyuyorken ben de bebek emziriyorken bana vurmaya kalktı ben de çığlık attım annem geldi, annem gelmesine rağmen üstüme yürümeye devam etti, evde büyük olay çıktı. Ertesi gün aileler bir araya geldi ve eşim yaptığı şeyi inkar ederek anneme ve bana yalancı dedi. Yine de bizi barıştırdılar.
Daha sonra ailesine nişanlılıktan beri kırgınlığım olmasını bilmesne rağmen eşim sürekli ailesine gitmemiz için baskı yaptı ve gittim. Ama ailesi her hafta sonu hafta içleri sürekli bebeği bahane edip çat kapı evimize gelmeye başladılar. Sürekli çağırmaya başladılar. Bizim de bir tek hafta sonumuz olmasına ve ailesinin bizim evimize 10 dk mesafede oturmasına rağmen her cumartesi bir araya gelmek istediler. En son geçtiğimiz cumartesi yine çağırdı annesi ve eşime gitmek istemediğimi söyledim. Ve bunun üzerine bebeğimizi rutin kontrole götürdükten sonra avm’ye gittik ve alışveriş yaptık. Bebek bizimle perişan oldu 5 saattir bebek arabasındaydı yavrum. Saat 9 buçuk olmuş anneme gidelim demez mi. Ben de sabah gitmeyeceğimi. Söylemiştim sana dedim. Onzaman sen git ben annemlere gideceğim bebekle dedi olmaz dedim avm içinde bebeği kaçırmaya başladı etrafımıza insanlar toplandı. Ailelerin haberi oldu ve olayın üstüne bizim evimize geldiler çok sinirliydim annesi başladı bana gelmezsen gelme çok havalandın sen demeye eşim de orada. Annesine ben size demiştim bu kadın böyle bırak anne bununla konuşmaya değmez demez mi. Ben de ikimizin de kadın olmasından mı cesaret alarak bilemedim ağzımdan belli kocamla sevişicem belki sarılıcaz hafta sonu yerine hafta içi gitmenin nesi kötü dedim ve kavga büyüdü ailesi gitti. Benim ailen geldi vs tabii biz küsüz. Eşim bana bu sırada çok hakaret etti. Söylemediği kalmadı. Köpekliğimden tutun da kadın olmayaşıma kadar. Çok canım yandı. Bunun üstüne kendisi bulgaristan göçmeni ailesiyle bulgarsintana gideceğini 5 gün gelmeyeceğini söyleyince delirdim. Sinir krizi geçirdim evin içerinde dolabını dağıttım vs. Eşi eve geldi ve evin halini bana karşı kullanabilmek için resmini çekmiş. Daha sonra yanıma geldi yine hakaret etmeye başladı. Canımı çok yaktı. İçeri gitti. Ben de artık o can havliyle ben de ona söylendim bağırdım hakaret ettim ve en son bana sen kadın mısın aşağılık köpek tarzı konuşunca dayanamadım ilk kez tokat attım. Ve bunun ardından odaya kitledi ve beni öldürmeye çalıştı nefesimi kesti. Elinden kurtulduğumda polis çağırdım, komşular eve geldi bebeğimi onlara teslim etmek zorunda kaldım ve karakola gittik.ben eşinden şikayetçi olmaktan vazgeçmeme rağmen polislerin yanında bana bu kadın benim paramı istiyor paramı yiyor ben şikayetçiyim beni her gün dövüyor demez mi. I benden şikayetçi olunca ben de mecbur oldum. Ama beni gecenin köründe polislerin yanında düşürdüğü durum nedeniyle ağlamaktan helak oldum. Daha sonra ikimiz de ifade verdik ve eve geldik tabii bu sırada yine ailelerin haberi oldu ve eşimin ailesinde bizim evimizin anahtarı olması nedeniyle komşudan bebeğimizi alıp eve inmişler biz geldiğimizde evdelerdi. Daha sonra babam geldi ve babam gelir gelmez başladılar babama karşı bana iftira atmaya hepsi birden. Yok ben annesine kocamla affedersiniz s...şicem demişim de onlar ne zaman gelse odama kapanıyormuşum da bir kere bile ailesine gitmemişim de. Eşim bir yandan onaylıyor, babam fevri bir adam maalesef inandı ve bana kızıp evden gitti. Annesiyle konuşmaya devam ettiğimizde sinirli anımda ailesine ne dediysem evde ne özelimiz varsa yanımda annesine şikayet etti.
Annesi de oğluna benim asla yapmadığım şeyler hakkında yanımda iftira atmaya devam etti ben olayların şokuyla kalakaldım.
Eşime diyorum ki boşanma davası aç bana diyor ki sen benden tazminatsız nafakasız boşanacaksın. Onun dışında seni boşamam diyor. Bu arada kirada oturuyoruz beni yazın evi boşaltmakla ailesinin sitesine evi taşımakla tehfit ediyor ben de ev sahine noteden ihtar yolladım ve sözleşmenin tarafı olduğumu aile konutu olarak kullandığımızı beyan ettim.

Bunca zamandır hakkımda deliller topluyormuş, herşeyimizi her yazdığımı kayıt altına almış delil olarak. Benimle tek derdi ailesi. İsteseydi mutlu olabilirdik isteseydi begeğimizi babasız bırakmak zorunda kalmazdık. Aslında yaşadığım daha o kadar çok şey var ki, lütfen kızlar ibret alın hikayemden. Asla nasılsa evlenince düzelir diye evlenmeyin güvenmeyin.

Bu kadar uzun yazıyı okuyanınız varsa bana destek olabilir mi:KK43: okuyanlara teşekkür ederim.
Canim benim cok üzüldüm :KK43: seni öldürmeye bogmaya calismis!! Umarim ifade verirken bunlari da anlatmisindir polise. Kendine dikkat et umarim emniyetli bir yerdesinizdir bebeginle. Nasil pis sinsi bir aile bunlar. Delil toplamak neyin nesi. Seni özellikle provoke edip delil toplamaya calisiyorlar demekki nolur bu oyuna gelme kendine bir avukat tut ayril lütfen tek basina sinirden hareket etme

Bebeğini seviyorsa ona huzurlu bir ortam verecek canım. Yazdıklarından bile sıkıntını hissettim sen iyi kalpli bir insansın. Üzerler daha çok üzerler seni. Kocan arkandan iş çeviriyor, gizlice delil topluyor artık neyse, düşman olsa bu kadarını yapar. Adam senin ipini çekmek için fırsat kolluyor resmen. Vicdan yapma.. Kimseye kolay kolay boşan demem ama eşin kötü kalpli ailesi desen ayrı facia. Başa çıkamazsın bunlarla
Evet annem de tam olarak bunu söylüyor. Önce onların ve özellikle eşinin kötü kalpli olduğunu kabul et diyor ama edemiyorum. Allah var edemiyorum bir yanım düzeltebilirim belki diyor. İşin kötü yanı eşim benim kötü kalpli olduğumu söylüyor. Benim kötü yanlarım var evet, haksızlığa susamıyorum, aptalı oynayamıyorum ve yapılanlara sinirlendiğimde gözüm dönüyor. Ama bende iddia ettiği şey; onunla evlenme sebebim nafakaymış. Çıldırıcam. Ev kadını okumamış cahil birini alsaydı evet bunu söyleyebilirdi ama ben zaten evlenmeden önce de şimdi de çalışan, üniversite mezunu biriyim. Zaten ondan önce de param vardı, onun vereceği nafakaya muhtaç değildim ki. Çocuk olmasa yine istemem banane ama ne evim var çocukla gidebileceğim ne de kira ve bebeğin masrafları karşılayacak kadar kazanmıyorum.

Çok uzun diye geri çıkmıştım konudan şimdi okudum çok kötü gerçekten Allah yardımcısı olsun neler var ya biz kadınlar bu kadar güçlü olmak zorundamıyız psikoloğumuyuz hayatımıza aldığımız insanların aman düzelir diye diye biz eksiliyoruz günden güne
Aynen öyle canım ya

Canim benim cok üzüldüm :KK43: seni öldürmeye bogmaya calismis!! Umarim ifade verirken bunlari da anlatmisindir polise. Kendine dikkat et umarim emniyetli bir yerdesinizdir bebeginle. Nasil pis sinsi bir aile bunlar. Delil toplamak neyin nesi. Seni özellikle provoke edip delil toplamaya calisiyorlar demekki nolur bu oyuna gelme kendine bir avukat tut ayril lütfen tek basina sinirden hareket etme
Evet ifademde söyledim. Aynen proveke etti, dedi ki bu cuma bulgaristana gidiyorum oradaki eğlence hayatından bahsetti nasıl hangi barlara gideceğini ima etti. Meğersem haftaya gidecekmiş. Yalan söyledi delireyim kavga çıkarayım sinirlenince kötü şeyler yazacağımı biliyordu. Şimdi gerçekten bu hafta sonu gidiyor ve ben sesimi bile çıkaramıyorum en son yaşanan olaydan sonra.. beni bebeğimle yalnız bırakıp ailesiyle tatile gidiyor.

Evet annem de tam olarak bunu söylüyor. Önce onların ve özellikle eşinin kötü kalpli olduğunu kabul et diyor ama edemiyorum. Allah var edemiyorum bir yanım düzeltebilirim belki diyor. İşin kötü yanı eşim benim kötü kalpli olduğumu söylüyor. Benim kötü yanlarım var evet, haksızlığa susamıyorum, aptalı oynayamıyorum ve yapılanlara sinirlendiğimde gözüm dönüyor. Ama bende iddia ettiği şey; onunla evlenme sebebim nafakaymış. Çıldırıcam. Ev kadını okumamış cahil birini alsaydı evet bunu söyleyebilirdi ama ben zaten evlenmeden önce de şimdi de çalışan, üniversite mezunu biriyim. Zaten ondan önce de param vardı, onun vereceği nafakaya muhtaç değildim ki. Çocuk olmasa yine istemem banane ama ne evim var çocukla gidebileceğim ne de kira ve bebeğin masrafları karşılayacak kadar kazanmıyorum.
Onun söylediklerini niye ciddiye alıyorsun ki? Amacı belli seni manipule ediyor. Eşin bir kukla. Sokma akıllı. Ailesinin fikirleri muhtemelen bunlar. Nafaka dediği de sanki atla deve. Sanki çok zengin işadamı kendisi de sen nafaka için evlenmişsin hay Yarabbim.ailen destek mi? Bırak şimdi onlara yüzüm eğik falan demeyi. Aile anne baba ne için var. Yanlarında kalsan bir süre. Onlara yakın bir yerde iş bulsan. Şimdilik aklıma gelen bu

Evet ifademde söyledim. Aynen proveke etti, dedi ki bu cuma bulgaristana gidiyorum oradaki eğlence hayatından bahsetti nasıl hangi barlara gideceğini ima etti. Meğersem haftaya gidecekmiş. Yalan söyledi delireyim kavga çıkarayım sinirlenince kötü şeyler yazacağımı biliyordu. Şimdi gerçekten bu hafta sonu gidiyor ve ben sesimi bile çıkaramıyorum en son yaşanan olaydan sonra.. beni bebeğimle yalnız bırakıp ailesiyle tatile gidiyor.
Lütfen onun oyununa gelme cevap yazma telefonunu acma. Avukat tut bosan canim. Seni bogmaya calismis arkandan sinsi sinsi isler cevirmis. Onun yaninda güvende degilsin psikopatin teki. Kendin ve bebegin icin kurtar kendini

eşimin tek varlığı 7 bin tl maaş alıyor olması. Param var dediği bu. Ben 3 bin tl maaş alıyorum, altımda arabam var. 2 yıldır çalışıyorum prim tutturduğumda ciddi mebla kazanıyorum. Geçmiş karşıma sen benimle nafaka için evlendin diyor. Sanki hanları hamamları yatları var. Nafaka ne kadar alınır, alınır mı onu bile bilmiyorum. Beyinsiz diyeceğim ama kendisi iyi bir şirkette yönetici. Aptalları tutmazlar. Ama ailesi çingene gibi. Yine. Şuan oturduğumuz evi tuttuğumuz zaman tine bir ayrılık yaşamamştık. Tabii babası yine duruma müdahil olup evi iptal etmeye geldiklerinde evde eski kiracıdan kalab buzdolabı poşetlerini almışlar bu kadar cimriler. Düşünün siz paraya nasıl tapıyorlar. Resmen ailesi 1 liranın bile hesabını yapar çöpten eşya toplarlar. Ama durumları iyi karı koca emekli evleri var vs.

Lütfen onun oyununa gelme cevap yazma telefonunu acma. Avukat tut bosan canim. Seni bogmaya calismis arkandan sinsi sinsi isler cevirmis. Onun yaninda güvende degilsin psikopatin teki. Kendin ve bebegin icin kurtar kendini
Eşimi her yerden engelledim, bir şey söyleyeceğim zaman resmi bir yazı nidasında mail atıyorum altına da not düşüyorum aleyhinde delil olarak kullanılacaktır diye.

Teşekkür ederim, dualarınız için. İyi ki buraya yazmışım ilginç ama sayenizde bir nebze de olsa olsa ferahladım içimi dökerek. İnsan çevresine anlatamıyor böyle şeyleri. Haliyle konuyu konuşacak da annem dışında kimsen yoktu, annemi de artık üzmek istemiyorum.
Kime anlatılabilirki bu durum ama susmak korkmakta asla care olamaz .Canım benim peki ne durumdasın şuan yorumları okuyamadım kusura bakma .

Onun söylediklerini niye ciddiye alıyorsun ki? Amacı belli seni manipule ediyor. Eşin bir kukla. Sokma akıllı. Ailesinin fikirleri muhtemelen bunlar. Nafaka dediği de sanki atla deve. Sanki çok zengin işadamı kendisi de sen nafaka için evlenmişsin hay Yarabbim.ailen destek mi? Bırak şimdi onlara yüzüm eğik falan demeyi. Aile anne baba ne için var. Yanlarında kalsan bir süre. Onlara yakın bir yerde iş bulsan. Şimdilik aklıma gelen bu
Annem bebekle eve gelemezsin diyor, git savcılıktan uzaklaştırma kararı al diyor. Evden gidecek olan kocan diyor. Kendince haklı, evlenirken çok söyledi gidiyorsun ama tek başınasın artık onaylamıyorum diye. Şimdi haklı. Bebeğimin derdini çekmek zorunda değil, zaten hasta. Koah hastası, kardeşim okuyor. Yani annemin evine gidemem. Kira ödeyip bakıcı tutacak param da yok. Annemin yakınında acil iş bulamam, bu ekonomik krizde hem de.

Bi yorumunuzda ailem arkamda ama bebegimi babasiz birakamam yazmissiniz ve konunuzuda okudum adam sizi oldurmeye calismis bu adam babami olur allah askina ya ben kocamsiz duramam desenize

Kime anlatılabilirki bu durum ama susmak korkmakta asla care olamaz .Canım benim peki ne durumdasın şuan yorumları okuyamadım kusura bakma .
Valla şuan acımı sizinle paylaşarak dindirmeye çalışıyorum. Ne uyuyorum ne yemek ne bir şey. Düşündükçe delirecek gibi oluyorum, özürle geçecek olaylar değil ki, nasıl güvenirim bir daha ben nasıl sırtımı yaslarım ona. Her şey affedilir belki ama bu affedilecek bir şey değil güvensizlik çok kötüymüş çok

Bi yorumunuzda ailem arkamda ama bebegimi babasiz birakamam yazmissiniz ve konunuzuda okudum adam sizi oldurmeye calismis bu adam babami olur allah askina ya ben kocamsiz duramam desenize
Bana kocalık yapmadığı için kocasızlık inanın koymaz, evlendiğimizin yarı yılı zaten küs geçti. Evlendiğimizden beri beraber olduğumuz gün sayılıdır, hangi kocalık? Keşke öyle olsaydı ama derdim koca olsaydı.

X