Alınan her hediye değiştirilmeli mi ?

severusm

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
1 Ocak 2024
31
19
Herkese merhaba, kayınvalideme geçen yıl nişanlıyken doğum gününde hediye aldım. 15 gün sonra benim annemin doğum günüydü kendisi anneme hediye bir kıyafet getirdi. Anneme bedeni olmadı ve beden değişimi yapmak için mağazaya götürdük. Mağazada bedeni kalmadığı için farklı ürün seçmek durumunda kaldık ama kasa da ürün daha önce değişim yapıldığı için 2. Kez değiştiremeyiz dediler. Kayınvalidem kendisine aldığım hırkayı değişim yapıp anneme hediye olarak almış. Şaşırdım ama üzerine düşmedim. Daha sonrasında anneler gününde aldığım hediyeyi yine değişim yaparak arkadaşına ev hediyesi olarak götürmüş. Bu yıl doğum gününde çok severek kendisine çok yakışacağını düşünerek bir takım aldım ama o hediye yine değişim yapılarak anneme geldi hatta mağazadan değişim mesajı bana iletildi. Belki beğenmiyor olabilir, bedeni olmamış olabilir ama içerisinde ki değişim fişini ben kendisi için koyuyorum. Kendisi bana hiç değiştiremeyeceğim hediyeler aldığında beğenmesem bile görüp sevinsin diye kullanıyorum, giyiyorum. Yani şunu da gelinim almıştı demek kullanmak çok mu zor ? Bu davranış beni çok üzdü ve zoruma gitti. Kötü kalitesiz bir ürün de asla almıyorum. Belki parası yok o yüzden öyle yapmıştır diyenler olabilir ama maddi durumu da rahat. O hediyeyi seçerken verilen emek, harcanan mesai bu kadar basit görülmemeli. Ben artık hediye almasam ya da alırken ucuza, basite kaçsam haksız mıyım ? Böyle olunca içimden gelmiyor artık.

Herkese merhaba, kayınvalideme geçen yıl nişanlıyken doğum gününde hediye aldım. 15 gün sonra benim annemin doğum günüydü kendisi anneme hediye bir kıyafet getirdi. Anneme bedeni olmadı ve beden değişimi yapmak için mağazaya götürdük. Mağazada bedeni kalmadığı için farklı ürün seçmek durumunda kaldık ama kasa da ürün daha önce değişim yapıldığı için 2. Kez değiştiremeyiz dediler. Kayınvalidem kendisine aldığım hırkayı değişim yapıp anneme hediye olarak almış. Şaşırdım ama üzerine düşmedim. Daha sonrasında anneler gününde aldığım hediyeyi yine değişim yaparak arkadaşına ev hediyesi olarak götürmüş. Bu yıl doğum gününde çok severek kendisine çok yakışacağını düşünerek bir takım aldım ama o hediye yine değişim yapılarak anneme geldi hatta mağazadan değişim mesajı bana iletildi. Belki beğenmiyor olabilir, bedeni olmamış olabilir ama içerisinde ki değişim fişini ben kendisi için koyuyorum. Kendisi bana hiç değiştiremeyeceğim hediyeler aldığında beğenmesem bile görüp sevinsin diye kullanıyorum, giyiyorum. Yani şunu da gelinim almıştı demek kullanmak çok mu zor ? Bu davranış beni çok üzdü ve zoruma gitti. Kötü kalitesiz bir ürün de asla almıyorum. Belki parası yok o yüzden öyle yapmıştır diyenler olabilir ama maddi durumu da rahat. O hediyeyi seçerken verilen emek, harcanan mesai bu kadar basit görülmemeli. Ben artık hediye almasam ya da alırken ucuza, basite kaçsam haksız mıyım ? Böyle olunca içimden gelmiyor artık.

Kayınvalidenizin ona aldığınız hediyeleri değişim kartı ile başkasına vermek üzere değiştirdiğini artık biliyorsunuz.

Bundan sonra kendisine hediye almayın ve kendisinden de bundan sonra herhangi bir hediye kabul etmeyeceğinizi söyleyin, olsun bitsin.

Yani bilemedim ne denir.
Bedeni uymaz,beğenmezsin kullanamam bunu dersin gidip kendine uygun birşey alırsın anlarım zira değiştirme kartı bu sebeple konuyor hediyenin yanına ama sana gelen hediyeyi de dolaylı yoldan aynı kişiye verecek şekilde değişim yapmazsın. Sanki sen bana bu kadarlık hediye aldın,bende sana aynı miktarı iade ediyorum der gibi olmuş biraz.
Aklıma sizin aldığınız markayı sevmiyor,beğenmiyor olabileceği geldi. Asla bu markayi giymem tribi mi yapıyor acaba.
Öte yandan değişim kartı koymadan verseniz,götürür başkasına verir o hediyeyi de muhtemelen.
Yerinizde olsam hiç üzerine düşünmem,rastgele birşey alir veririm deģiştirme kartıyla. Anne kusura bakma ben bunu sectim ama sen zaten değiştiriyorsun,kendi zevkine göre birşey alırsın derim verirkende. Ayıp yaptığı.

Valla iyi sizi değişim yapmıyor 😂var o potansiyel.Evet yani hani aldiginiz hediyeyi değiştirip başkasına ev hediyesi olarak götürmek ayıp.Demekki ona normal geliyor ama bir sizin hediyeler icinmi geçerli herkese karşımı böyle bu konuda.Herkese ise takmam onun kafa böyle demekki eline parayı verir git kendin seç benden hediye olsun nasılsa sende ömrü uzun olmuyor derdim.Haa orda bana zevksizsin gibi hani hoşuma gitmiyor aldiklarin gibi bir ima varsa bir kalıp sabun bile almam orası ayrı

Mağazadan seçilip, alınan hazır giyim ürününde ne emeğin olabilir konu sahibi, seçiyorsun satın alıyorsun, çok drama yapmışsın. Hani böyle düşünerek hazırladığın birkaç üründen oluşan hediye paketi olur anlarım ama hazır giyim ürünü, elde örülen atkı, kazak değil.

Ona aldığın hediye artık onun oluyor, o da bir çeşit geri dönüşüm yapıyor. Eğer böyle bir şeyden rahatsızsan, çiçek gibi başkasına veremeyeceği heidyeyi al veya tatlı al.

Onun aldığı beğenmediğin şeyleri o görsün diye kullanman doğru değil. Beğenmediğini belli et, almasın. Niye boşa masraf olsun.

Baya ayıp bir hareket bu yaptığı. Beğenmiyorsa da beğendiği bir şey alsın kendine değişim yapıp.
Bana biraz cimri gibi geldi, aslında sevmiyor bu hediyeleşme işini kendince böyle bir çözüm bulmuş.
Bırakın hediyeleşme işini kırıldığınızı söyleyip, onu da kendininizi de annenizi de bi külfetten kurtarırsınız. Çünkü şu anki durum çok samimiyetsiz.

Ben de neden ısrarla almaya devam ettiniz anlayamadım 😅 yani şöyle diyeyim, bana gelen hediyelerin %90ini ben de değiştiririm. Bu sebeple de hediyelesmekten hiç hoşlanmam çünkü gidip bir daha uğraşıyorum değişimle, sonra karşılığında benim de hediye almam gerekiyor falan boşuna bir döngü oluyor. Belli ki sizin kv de hoşlanmıyor, almayın artık. Ev eşyası, kıyafet vs zaten neden hediye edilir hiç anlamadığım şeyler. Zevk olarak tutması çok zor. Bence alınmayın ama artık çaba da harcamayin. Yani biraz da inat ya da art niyet de var ortada çünkü. Yani ben de bana gelen şeyi değiştiririm ama rengini falan ama yine kendime alırım. Tutup alan kişiye vermek bariz bir tepki. Hoş göremedim niyeti.

Mağazadan seçilip, alınan hazır giyim ürününde ne emeğin olabilir konu sahibi, seçiyorsun satın alıyorsun, çok drama yapmışsın. Hani böyle düşünerek hazırladığın birkaç üründen oluşan hediye paketi olur anlarım ama hazır giyim ürünü, elde örülen atkı, kazak değil.

Ona aldığın hediye artık onun oluyor, o da bir çeşit geri dönüşüm yapıyor. Eğer böyle bir şeyden rahatsızsan, çiçek gibi başkasına veremeyeceği heidyeyi al veya tatlı al.

Onun aldığı beğenmediğin şeyleri o görsün diye kullanman doğru değil. Beğenmediğini belli et, almasın. Niye boşa masraf olsun.
Başkasına hediye seçtin mi? Satın da alsan çok zahmetli bir şey ya. İyi kötü kafa patlatıyor, zaman ayırıyorsun. Bence ne olursa olsun ayıp bir davranış. Kendi için de değiştirmiyor gidip başkasına alıyor falan. Ben olsam bir daha hediye mediye almam. Zaten kayınvalideye niye hediye alıyoruz onu da anlamadım. Oğlu alsın. 🤷🏻

Böyle birini daha tanıyorum
İstisnasız her hediyeeyi değiştirir
Bu nedenle en güzeli vakit ve emek harcanmayan sadece alınmak zorunda olunduğu için alınan bir hediye çeki vermek
Kendisine verirken de herşeyi değiştiriyorsun uğraşma diye bundan sonra bu şekilde vermek istedim dersin

Eşimle birlikte aldığımız ortak hediyelerde de aynı şey oldu. Oğlu anneme alalım diyince hayır ben almak istemiyorum desem art niyetli ben olacağım. En sonunda eşim durumu farketti. Ben sadece bu davranışın sebebini anlayamıyorum.

Başkasına hediye seçtin mi? Satın da alsan çok zahmetli bir şey ya. İyi kötü kafa patlatıyor, zaman ayırıyorsun. Bence ne olursa olsun ayıp bir davranış. Kendi için de değiştirmiyor gidip başkasına alıyor falan. Ben olsam bir daha hediye mediye almam. Zaten kayınvalideye niye hediye alıyoruz onu da anlamadım. Oğlu alsın. 🤷🏻

Elbette başkalarına hediye alıyorum, ama bu şekilde aileden biriyle böyle sorunu bir ya da iki kere yaşarım, üçüncü de ona göre davranırım. Bu kişi arkadşaı değilki, aileden birisi.

Elbette başkalarına hediye alıyorum, ama bu şekilde aileden biriyle böyle sorunu bir ya da iki kere yaşarım, üçüncü de ona göre davranırım. Bu kişi arkadşaı değilki, aileden birisi.
Eşim kendi anneme değer verir içinden gelip hediye alınca bende istemsiz kendimi mecbur hissediyorum. Sonra beklenti oluyor gelinim doğum günümde, anneler gününde hediye almadı olacak. Eşimle aldığımız hediyelerde de hep aynı durum. Artık en fazla alacağım bir pasta

X