Alınan her hediye değiştirilmeli mi ?

Başka konularda sorununuz yoksa boşverin hiç kafanıza takmayın. Bundan sonra kendisine hediye almak için zaman düşünce de harcamazsınız işte be güzel. Hediye çeki ya da çiçek verirsiniz biter gider. Hakikaten ne kendinizi huzursuz edecek ne de huzursuzluk çıkarılacak birşey değil. Kendi kaybeder

Herkese merhaba, kayınvalideme geçen yıl nişanlıyken doğum gününde hediye aldım. 15 gün sonra benim annemin doğum günüydü kendisi anneme hediye bir kıyafet getirdi. Anneme bedeni olmadı ve beden değişimi yapmak için mağazaya götürdük. Mağazada bedeni kalmadığı için farklı ürün seçmek durumunda kaldık ama kasa da ürün daha önce değişim yapıldığı için 2. Kez değiştiremeyiz dediler. Kayınvalidem kendisine aldığım hırkayı değişim yapıp anneme hediye olarak almış. Şaşırdım ama üzerine düşmedim. Daha sonrasında anneler gününde aldığım hediyeyi yine değişim yaparak arkadaşına ev hediyesi olarak götürmüş. Bu yıl doğum gününde çok severek kendisine çok yakışacağını düşünerek bir takım aldım ama o hediye yine değişim yapılarak anneme geldi hatta mağazadan değişim mesajı bana iletildi. Belki beğenmiyor olabilir, bedeni olmamış olabilir ama içerisinde ki değişim fişini ben kendisi için koyuyorum. Kendisi bana hiç değiştiremeyeceğim hediyeler aldığında beğenmesem bile görüp sevinsin diye kullanıyorum, giyiyorum. Yani şunu da gelinim almıştı demek kullanmak çok mu zor ? Bu davranış beni çok üzdü ve zoruma gitti. Kötü kalitesiz bir ürün de asla almıyorum. Belki parası yok o yüzden öyle yapmıştır diyenler olabilir ama maddi durumu da rahat. O hediyeyi seçerken verilen emek, harcanan mesai bu kadar basit görülmemeli. Ben artık hediye almasam ya da alırken ucuza, basite kaçsam haksız mıyım ? Böyle olunca içimden gelmiyor artık.
Hediye almak çok riskli çoğu kişi beğenmeyip bi köşede yıllarca saklıyor yada yakınına veriyor zaten.

Sırf bu yüzden artık yakınlarıma özel günlerde para veriyorum nasıl isterlerse öyle harcıyorlar ve herkes mutlu oluyor 😄

Kendi için değiştirmesini anlıyorum ama benim aldığım hediyeyle benim anneme dönüş olsa bozulurdum sonra da hediye falan almazdım siz de almayın artık.

Eşim kendi anneme değer verir içinden gelip hediye alınca bende istemsiz kendimi mecbur hissediyorum. Sonra beklenti oluyor gelinim doğum günümde, anneler gününde hediye almadı olacak. Eşimle aldığımız hediyelerde de hep aynı durum. Artık en fazla alacağım bir pasta
Durumu olsa da cimri galiba.
Eşinize neden söylemiyosunuz annesine çıtlatsın kv de bildiğinizi bilsin azıcık mahçup olsun ayol:)
Ya bir de şu yönden sıkıntı ikinci kez değişim olmuyomuş e elde kalıyor o hediye hiç mi onlar da mağazaya gider değişim yapmak ister diye düşünememiş.

Çiçek çikolata en güzeli bence de.
Bazı insanlar tuhaftır, kimi alırsın giymez köşeye atar değiştirme kartı bile olsa, kimi böyle değiştirir, aman boş ver.

O yüzden her zaman kişiye özel hediye alırım isim yazan veya resim olan sıkıyorsa başkasına hediye etsin 😂

Esinle kvye gidince “anne sana en son aldigim takimi/ kazagi getir de oglun da gorsun. Ayy cok begenmistim ben sana da cok yakismistir” de sonra sakince izle 🤣

Hediye almayın? Ben kayinvalideme hediye almam çünkü kendine özel ufak şeyleri beğenmiyor eve kanepe perde alırsak seviniyor o yüzden hiçbirsey almıyorum 🤷‍♀️

İnsanlar ne uyanık olmuşlar.
Vay be kv ye bak.
Gelininin sponsorluğunda ona buna, annesine hediyeler veriyor.

Hediye alma demek isterim ama annene hediye aldığında sorun olacak ise eşinle, hediye al ama içine degisik karti ve faturayı koyma😂😂😂
Ya da küçük hediye alabilirim sorun olmaz dersen küçük hediyeler al.

Benimde arkadaşımda cok tuhaf olaylar geçti aramda, hatta baya düşündürdü beni.
Kısaca olay şu benim getirecegim hediyeyi kabul etmedi. Pahalı bir şeydi.
Ama o benim kızıma getireceği pahalı hediyeyi annesine aldırdı. Kendi para harcamadan vereceği hediye olacağı için ısrar etti.
Tabi bende kabul etmedim.

Anladım ki insanların aklı farklı çalışır olmuş. Hediyenin karşılığı olacağı ve kendi parası ile karşılığını almak istemiyor. Benim hediyeyi almıyor.
Kendisi sponsor karşılığında aldırdığı hediye için bana ısrar kıyamet😂😂😂

Herkese merhaba, kayınvalideme geçen yıl nişanlıyken doğum gününde hediye aldım. 15 gün sonra benim annemin doğum günüydü kendisi anneme hediye bir kıyafet getirdi. Anneme bedeni olmadı ve beden değişimi yapmak için mağazaya götürdük. Mağazada bedeni kalmadığı için farklı ürün seçmek durumunda kaldık ama kasa da ürün daha önce değişim yapıldığı için 2. Kez değiştiremeyiz dediler. Kayınvalidem kendisine aldığım hırkayı değişim yapıp anneme hediye olarak almış. Şaşırdım ama üzerine düşmedim. Daha sonrasında anneler gününde aldığım hediyeyi yine değişim yaparak arkadaşına ev hediyesi olarak götürmüş. Bu yıl doğum gününde çok severek kendisine çok yakışacağını düşünerek bir takım aldım ama o hediye yine değişim yapılarak anneme geldi hatta mağazadan değişim mesajı bana iletildi. Belki beğenmiyor olabilir, bedeni olmamış olabilir ama içerisinde ki değişim fişini ben kendisi için koyuyorum. Kendisi bana hiç değiştiremeyeceğim hediyeler aldığında beğenmesem bile görüp sevinsin diye kullanıyorum, giyiyorum. Yani şunu da gelinim almıştı demek kullanmak çok mu zor ? Bu davranış beni çok üzdü ve zoruma gitti. Kötü kalitesiz bir ürün de asla almıyorum. Belki parası yok o yüzden öyle yapmıştır diyenler olabilir ama maddi durumu da rahat. O hediyeyi seçerken verilen emek, harcanan mesai bu kadar basit görülmemeli. Ben artık hediye almasam ya da alırken ucuza, basite kaçsam haksız mıyım ? Böyle olunca içimden gelmiyor artık.
Bana cok normal geldi bunu okuyunca ya cunku benim kendi oz annem de boyle🤣 ben mesela artik ona hediye almiyorum direkt para veriyorum ya da birlikte gezerken bir seyi begendiyse ben almak istiyorum. Sadece gelinlerine karsi degil kendi cocuklarina da oyle yani. Ben hic alinmiyorum da ilk zamanlarda sinirimi bozuyordu da artik alistim kotu niyetinden yapmadigini biliyorum cunku kullanmayacagi ya da tarzi olmayan seyin bosa durmasini istemiyor gidiyor degistiriyor ama yine kendisine bir sey aliyor. Eger bu durum caninizi cok sikiyorsa ki sonucta kv anne gibi olmuyor samimiyet bakimindan, bir daha hediye almayin. Dogum gunu veya anneler gunu olunca da atiyorum hediye ceki alin istediginiz magazadan. En mantiklisi budur👍🏻

Hediyeyi değiştirmesi problem degil ancak devistirip baskasina hediye etmesi problem .Acikca yuzune soyleyin geven seger degistirip anneme hediye vermissin bir baska zamanda rakadasina goturdun diyin .bakalim ne yapacak .durumu esinizede anlatin. .hic hos degil .resmen alacagi jediyeleri bedavaya getiriyor.

X