Alkol bağımlısı eşim

Alkolik adamla uğraşılmaz yol ver gitsin. Kaldı ki evi geçindirdigin için adamın rahatı yerinde kılını kıpırdatip hiçbir şey yapmaz. Boşa ömrünü böyle biriyle geçirip çocuğunu da bu ortamda büyütme.

İyi geceler hanımlar
Ben bir kamu kurumunda çalışıyorum.
10 yaşında bir kızım var.
17 yıldır evliyim. Eşimle severek evlenmiştik.Eşim 2.5 yıldır işsiz.Başlarda iş arıyordu ancak artık iş aradığını düşünmüyorum. Haliyle evin maddi bütün yükü benim üzerimde. Bu da çok büyük bir sorun değil Allaha şükür geçinşyoruz. Asıl sorun ben bütün gün işteyken eşim evde içki içiyor. Evi bira imalathanesine çevirdi. Bira yapıyor. Alkollüyken kendisine asla tahammül edemiyorum. Defalarca uyardım. Düzrlmeyecrksen boşanalım dedim. Ne boşanmaya kabul ediyor nede kendine çeki düzen vermeyi.
Eşime ne sevgim kaldı nede saygım.
10 yaşındaki kızımda artık babasından uzaklaştı. Okullar kapalı olduğu için gündüz evde babasıyla kalmak istemediği için benimle işe geliyor. Eşim bu durumdan dolayı beni suçluyor. Kızımı babasına karşı dolduruyormuşum onu uzaklaştırıyormuşum. Aklı başında olmayan bir insanla konuşulmuyor. Tüm bunlara sebep olduğunu kabul etmiyor. Kabul etmediği için hiç bir çözüm üretmiyor.
Kızımıda alıp evden ayılabilirim. Kendimize yeni bir hayat kurabiliriz. Kamuda çalıştığım için tayin bile istesem peşimden gelip başıma bela olacak biliyorum. Ayrıca ser sefil olacak. Çalışmadığı için maddi olarak bana bağımlı. Yaşlı bir babası var ondan aldığı para ile zıkkımlanıyor.
Üzerimde öyle bir ağırlık var ki yerimden kıpırdayamıyorum. Boşanma durumunda beni rahat bırakmayacak biliyorum. Daha önce teşebbüs ettim.
Arkamda bir ailem yok bana manevi destek olacak. Çok yorgun hissediyorum kendimi.
Nasıl yaparım üzerimdeki bu yükten nasıl kurtulurum?
Gönlüm hep eşimin yaptığı hataların farkına varıp kendini düzeltmesini beklemekten yanaydı ancak biliyorum ki öyle bir şey olmayacak.
Bu sorunu yaşamış hanımların deneyimlerini paylaşmasını bekliyorum.
Bencede tayin iste boşan çocuğunda psikolojisi çok etkilenir öyle bi ortamda çünkü

Ses ve görüntü kayıtlarına ihtiyacım yok aslında. 3 defa ehliyeti alındı alkollü araç kullanmaktan. Kamu davası açıldı her defasında kayıtlarda var.
Daha önce uzaklaştırma kararı çıkartırdım o zamanda kapıma geldi sarhoş bir şekilde polis çağırdım. Hastanede alkol testi yaptılar 3 promil alkol çıktı. Onlarda kayıtlarda var. Daha sonra psikiyatriye gitti alkolü bırakmak için ilaç kullanmaya başladı. 1 Ay içmedi sonra gizli gizli içmeye başlamış. Ben yakalayınca da rahat rahat içmeye devam etti.
Beni kızımdan ayırırsan çok kötü şeyler yapmak zorunda kalırım diye beni tehtit ediyor.
Her şeyini kaybetmiş ve bağımlı birinden korkuyorum gerçekten.
İşi gücü olsaydı en azından bir amacı olurdu.
Kanunlarda gerçekten kadınlarımızı şiddetten koruyamıyor. Caydırıcı değil.
Fiziksel, psikolojik, ekonomik şiddete maruz kalan hatta öldürülen o kadar çok kadın var ki bu ülkede.
Üstelik üniversite mezunu eğitimli insanlar.
Kadınlar niye hep çaresiz kalıyorlar.
bende sizinle aynı durumdayım şu an evimi terk ettim 2 yaşında evladimla. şenin bir de işin falan varmış kendi ayakların üzerinde duruyorsun o şenin üzerinde yük gibi at o yükü omuzlarından inan rahatlayacaksın. tabiki sorun yaşayacaksın ama geçecek aydınlığa giden her yol karanlıktan geçer. bunu en azından kızın için yap.

Bu adamın size faydası yok son kez konuşun bağımlılık için tedavi görmesi gerektiğini anlatın ve birlikte gidin gerekirse başlangıç yapsın.eğer olumsuz sonuçlanırsa tayin isteyin yapacak birşey yok.

Arkamda duracak bir len yok diyorsun ya lütfen sen kızının arkasında dur ve tayin isteyip boşan. Hiçbir çocuk alkolik bir baba ile yaşamayı hak etmez. Kadınların susma ve katlanma nedeni beni rezil eder, musallat olur korkusu. Bu tip eşlerde maalesef bu korkuyu kullanarak manipüle ediyor. Siz resim olmazsınız, rezil olacak bişey yapmıyorsunuz ki. Herkes kendinden sorumludur. Bu konuda sizi ayıplayan yada arkanızdan konuşan vb şeyler yapanlar olursa onların cehaleti ve ayıbı. Hayat sizin ve kızınızın. Başkalarını düşünerek hayatınızı sürdürecek değilsiniz. Lütfen kendinizi düşünün.

X