Allah kimseye böyle dert vermesin

35. haftaya kadar hastanede doktor kontrolunde bekledim. yani kafama gore evde beklemedim. ilac tedavisi gördum o surectede. sorun aslinda 35. haftada degilde 3 saat suren plesantanin dikise cok yakin olmasi sebebiyle zor gecen sezeryanda. plesantanin ilk sezeryan dikisine yakin olmasida benim elimde olan bir sey degil.
biliyorum yazdıklarını güzel okudum..ama ikinci gitiğin doktor senin bu tür kalp rahatsızlığı olan birinin okadar beklememesi söylüyor..yani 35 hafta siz mi istediniz sorusunun altında bu yatıyor...anladığım kadarıyla. yoksa doktor ne uğraşsın 31 haftamı 35 haftamı..ordaki risikoyu görmüş öyle konuşuyor

bir de su var. beni dahiliye doktoru yonlendirmeseydi hicbir kalp sikayetim yoktu. Hatta isin ilginci simdi bile yok. ne bir carpinti ne bir nefes darligi ne bir gogus bölgesinde agri.

Bir tek sezeryandan 2 gun sonra cok kotu oldum bacagim sisti nefes alamadim o da hastane de serum tedavisiyle gecti.

Yani benim sikayetim yok şu an kalbimle ilgili ama doktorlar oyle demiyor.
kalp rahatsızlığı değişik belirtileri olabilir vucutta sadece senin dediklerin değil..demekki bir zorlanma varki bacakta şişme olmuş

Merhaba sevgili hanımlar. öncelikle icimi dökeceğim icin biraz uzun olacak;

Size birkaç ayda tepe taklak olan hayatımdan bahsedeceğim. Biliyorum burda konu açmak çare olmayacak hiçbir şeye ama anlatmak paylaşmak istedim. paylasinca rahatlamayacağim onuda biliyorum ama yinede anlatmak istiyorum.

Her şey ikinci çocuk istemenle başladı. mutlu bir evliligim cok hateketli ama çok şükur hicbir problemi olmayan 5 yaşında oğlum ve severek yaptiğim bir meslegim vardı. Hoş vardi dememe bakmayın bunlar hala var. Maddi durumumuzda iyi olunca evin arabanında borcu bitince dedim 2. çocuğun tam zamanı. Bu sefer ilk oğlumdaki gibi hemen ise baslamayacak 2 yasina kadar ucretsiz izin kullanacaktim. sonra da 60 yasindaki anneme muhtac olmayacak (ilk oğluma 3 yıl annem bakti) annemide rahat ettirecektim.

Plan güzeldi. Sukur fazla beklemeden de hamile kaldım. 19. haftada tsh kontrolu icin gittigim dahiliye doktoru benim sirtimi dinlerken kalbimin seslerinin biraz farklı olduğunu soyledi ve vakit kaybetmeden kardoyologa yönlerdirdi. kardiyologa gittik kalp kapakciginda kacak oldugunu ileri derecede oldugunu hamilelikle dahada ilerleyecegini söyledi. Sonra bir docent bulduk ve ilac tedavisine basladik. Bu doktorda 30. haftayi zor gorecegimizi 32 olur olmaz bebegi sezeryanla almak gerektigini söyledi. ben verilen ilaclari kullanmaya basladim ama isin tuhafi ben ne carpinti ne nefes darligi ne uyuyamama hicbir sey yasamıyordum. her hafta kontrole yuregim ağzimda gittim. sonunda 31 haftada kalp atislarim 130 u gorunce hastaneye yattim ve serum tedavisine basladik. Umudum hep kalp atişlarim düsecek eve donecegim 39 a kadar bekleyecegim ama olmadi ve hastanede yatiyorken 35. haftada sezeryana alindim. sezeryan ayrı bir talihsizlik plesenta eski sezeryan dikisine cok yakin oldugu icin cok zor bir sezeryan olmus cok kan kaybetmisim 3 saat surmus rahmimi kurtarmaya calismislar kurtarmislar ama kalbim cok zorlanmiş. sezeryandan ciktim ertesi gun beni taburcu ettiler ve ben evde cok fenalastim. sol ayagim bacagimla beraber balon gibi sisti ve ben nefes darliğindan oksurukten yatamaz hale geldim tekrar hastaneye yattim 3 gunluk bebegim 5 yasindaki oğlumu evde 60 yasindaki anneme birakarak.

4 gun tekrardan serum aldim sikayetlerim gecti tekrar eve dondum. tabi yine 2 hafta sonra kontrole cagirdi kardiyoloji. kontrolede kalbimin giderek zayifladigini kapaklardaki kacagin hamilelikten sonra azalmadigini ve vakit kaybetmeden kapakcik ameliyati olmam gerektigini ogrendim. Bebegim cok kucuk biraz erteleyemez miyiz diye sordugumda hayir dediler.

istanbula gidip orada robotik kalp ameliyati olmaya karar verdim. bu arada kendi sehrimde baska bir kardiyoloji doktoruna gittim belki daha ilimli konusur diye. Birakin daha ilimli konusmayi beni mahfetti. keske rahmini alsaymislar kalbin bu hale gelmeseymis dedi. kullandigin ilaclar cok hafif dedi dedimki bebegimi emzirmek istedigimi soyleyince bunlari yazdilar olmaz oyle sey keseceksin emzirmeyi dedi. bebegi 35. haftaya kadar beklemekte sen mi istedin diye sordu evet diyince bir de ona kizdi 30. haftada alinsaydi bebek neden israr ettin dedi. Sonra ameliyattan sonra bile duzelmeyebilir kalbin dedi. Ben basladim hungur hungur aglamaya adamın odasinda esim yanimda.

Sonra kalp cerrahina girdik ben robotik istiyorum diyince sen radyoterapi kemoterapi almissin(10 sene once lenfoma tedavisi gordum) Senin cigerlerinde yapisiklik vardir sana robotik olmaz dedi. zaten kendisi robotik yapabilen bir cerrah degil esim agzindan kacirdi istanbula gidecegiz robotik icin diye. istanbuldakilerin bakma reklam yaptigina o isler oyle kolay degil gel ben sana acik ameliyat yapayim kapağı degistireyin dedi. Ben degisim degil tamir istiyorum diyince sana tamir olmaz sonra yeniden ameliyat olmak zorunda kalirsin diyince benim tekrardan dunyam basima yikildi ve aglamaya basladim.

Simdi istanbuldan robotikte yapabilen unlu bir prof kalp damar cerrahindan randevu aldik cuma gunune ama ben ne yerdeyim ne gokte. bebegim daha 30 gunluk ve acik kalp ameliyati olan bir arkadasimla konustum 6 aya zor toparlaniyorsun dedi.

Ben ameliyat olmaya gidince hem bebegime hem 5 yasindaki oğluma annem bakacak. Simdi de her gun yanima geliyor yardim etmek icin ve cok yoruluyor. o kadar uzuluyorum ki onun haline. Bu hale gelecegimi bilseydim 2. bebegimi dogurmazdim 1 tane yeterdi bana.

Birde 1 aylik oglum abisi gibi cok sancisi var hece gunduz agliyor. anneme uzuluyorum nasil basedecek. ameliyattan sonra ben toparlanamazsam nasil olacak aklim almiyor. Bunlari dusunmekten ne istah ne uyku kaldi bende.

Kayinvalidemler sağolsunlar ayni sehirde olmamiza rağmen birakin gelip evime cocuk bakmayi manevi destekleri bile yok. Tamam ben el kızıyım ama ara oğlunu üzulme oglum de(esim de cok uzgun) yok onu bile yapmiyorlar. Aradim anlattim doktor ameliyat dedi dedim esim cok uzuldu ona destek olun dedim ama yok aramadilar esimi.

Simdi dünyam basima yıkılmış sekilde kara kara dusunuyorum. icimde sıkıntilar hic gecmiyor. Parali yardimci tutalim ameliyattan sonra diyorum ama parali yardimci geceleri bakar mı ki daha 2 aylik bebege. Ben o acik ameliyat dikisleriyle nasil bakacagim bebegime?

Annem hergun agliyor. esim cok yogun calisan bir insan hem is stresi hem her izin gununde doktor doktor geziyoruz. Babam desen psikiyatriye gidip ilaca baslamış uyuyamiyormus geceleri.

Rabbim düşmanimın basına vermesin.
Allah yardımcın olsun çok üzüldüm.Mutlaka bakıcı bulunur.Eger İzmir de yaşıyorsan olmadı ben bakarım ne bileyim senin kendini uzmemen strese sokmaman pozitif olman gerekiyor.Her şeye bir çare bulunur inşallah pozitif ol biraz.

Aslında bebekle birlikte çok şey yaşadın ama inan bana Rabbim her şeyin hayırlısını verir.belki biraz zorlanacaksin ama şuan önceliğin kendin.evlatlarin için kendin için.o nedenle ne babanı düşün bu süreçte ne anneni.stres her şeyin nedeni.bak o güzelim yavrum size ne bereketler getirecek ileride.Rabbim rızkiyla gönderirmis.birazcik daha dayan kuzucum.sen çok güçlüsün.sadece moralini yüksek tut en büyük ilaç bu.hicbir hap yerini tutamaz

cuma gunü istanbula medipol hastanesi cerrah prof. Mustafa güdene randevu aldik. onun kardiyoloji ekibi varmis onlarda kendi ekolarini cekiyorlarmiş. cuma da onlar bakacak eko cekecek.

Bulunduğum ilde uludağ universitesi var. hamileyken oradan randevu almaya calistik ama pandemi vardi alamadik o zamanlar.

Devlette gitmek esim istemiyor. Cok yogun calisiyor ozel sektorde. devlete gidersek pes pese günler gitmek zorunda kalacagiz diye istemiyor hergun hergun izin almasi zor oluyor diye. Ozellerde surec daha hizli oldugu icin hep ozele gidiyoruz.
Anladım canım baksınlar tabi bir kaç görüş al mutlaka .Tabi özellerde daha hızlı oluyor Herşey iyisine denk getirsin Rabbim

Gittiğim hiçbir doktor 3 ayda bir gelmemi istemedi. Sizin ki daha riskli bir rahatsızlık mıydı acaba
Çok şükür ciddi bir sıkıntım yok bir enfeksiyon kaynaklı kalbimde sıvı toplanması oluştu ilaç kullandım (sebebi bilinmiyor enfeksiyonun covid falanda geçirmiş olabilirim). 3 ayda bir tekrar çağırıyor doktor devlet hastanesi bu arada

Öncelikle çok geçmiş olsun. Dünyada insanın başına gelen her şeyin imtihan olduğunu düşünüyorum. Bu da sizin sınavınız lütfen güçlü kalın. Stres kalbi olumsuz etkileyen en büyük etkenlerdendir. Siz inanın, kendinize güvenin sadece. Her şey çok daha kolay olacaktır. Allah yardımcınız olsun, inşallah ameliyat çok güzel geçer ve sonrasında hiçbir sıkıntınız kalmaz.

Öncelikle çok geçmiş olsun.
Kendinizi fazla yipratmayin. Uzulmemek elde mi? Ama, suan en önemlisi kendinize stres yapıp daha fazla rahatsizliginizi arttırmamak.
Kayinvalidem 50 yaşında ameliyat olduğunda en çoğu 1 aya toparladı.

Merhaba sevgili hanımlar. öncelikle icimi dökeceğim icin biraz uzun olacak;

Size birkaç ayda tepe taklak olan hayatımdan bahsedeceğim. Biliyorum burda konu açmak çare olmayacak hiçbir şeye ama anlatmak paylaşmak istedim. paylasinca rahatlamayacağim onuda biliyorum ama yinede anlatmak istiyorum.

Her şey ikinci çocuk istemenle başladı. mutlu bir evliligim cok hateketli ama çok şükur hicbir problemi olmayan 5 yaşında oğlum ve severek yaptiğim bir meslegim vardı. Hoş vardi dememe bakmayın bunlar hala var. Maddi durumumuzda iyi olunca evin arabanında borcu bitince dedim 2. çocuğun tam zamanı. Bu sefer ilk oğlumdaki gibi hemen ise baslamayacak 2 yasina kadar ucretsiz izin kullanacaktim. sonra da 60 yasindaki anneme muhtac olmayacak (ilk oğluma 3 yıl annem bakti) annemide rahat ettirecektim.

Plan güzeldi. Sukur fazla beklemeden de hamile kaldım. 19. haftada tsh kontrolu icin gittigim dahiliye doktoru benim sirtimi dinlerken kalbimin seslerinin biraz farklı olduğunu soyledi ve vakit kaybetmeden kardoyologa yönlerdirdi. kardiyologa gittik kalp kapakciginda kacak oldugunu ileri derecede oldugunu hamilelikle dahada ilerleyecegini söyledi. Sonra bir docent bulduk ve ilac tedavisine basladik. Bu doktorda 30. haftayi zor gorecegimizi 32 olur olmaz bebegi sezeryanla almak gerektigini söyledi. ben verilen ilaclari kullanmaya basladim ama isin tuhafi ben ne carpinti ne nefes darligi ne uyuyamama hicbir sey yasamıyordum. her hafta kontrole yuregim ağzimda gittim. sonunda 31 haftada kalp atislarim 130 u gorunce hastaneye yattim ve serum tedavisine basladik. Umudum hep kalp atişlarim düsecek eve donecegim 39 a kadar bekleyecegim ama olmadi ve hastanede yatiyorken 35. haftada sezeryana alindim. sezeryan ayrı bir talihsizlik plesenta eski sezeryan dikisine cok yakin oldugu icin cok zor bir sezeryan olmus cok kan kaybetmisim 3 saat surmus rahmimi kurtarmaya calismislar kurtarmislar ama kalbim cok zorlanmiş. sezeryandan ciktim ertesi gun beni taburcu ettiler ve ben evde cok fenalastim. sol ayagim bacagimla beraber balon gibi sisti ve ben nefes darliğindan oksurukten yatamaz hale geldim tekrar hastaneye yattim 3 gunluk bebegim 5 yasindaki oğlumu evde 60 yasindaki anneme birakarak.

4 gun tekrardan serum aldim sikayetlerim gecti tekrar eve dondum. tabi yine 2 hafta sonra kontrole cagirdi kardiyoloji. kontrolede kalbimin giderek zayifladigini kapaklardaki kacagin hamilelikten sonra azalmadigini ve vakit kaybetmeden kapakcik ameliyati olmam gerektigini ogrendim. Bebegim cok kucuk biraz erteleyemez miyiz diye sordugumda hayir dediler.

istanbula gidip orada robotik kalp ameliyati olmaya karar verdim. bu arada kendi sehrimde baska bir kardiyoloji doktoruna gittim belki daha ilimli konusur diye. Birakin daha ilimli konusmayi beni mahfetti. keske rahmini alsaymislar kalbin bu hale gelmeseymis dedi. kullandigin ilaclar cok hafif dedi dedimki bebegimi emzirmek istedigimi soyleyince bunlari yazdilar olmaz oyle sey keseceksin emzirmeyi dedi. bebegi 35. haftaya kadar beklemekte sen mi istedin diye sordu evet diyince bir de ona kizdi 30. haftada alinsaydi bebek neden israr ettin dedi. Sonra ameliyattan sonra bile duzelmeyebilir kalbin dedi. Ben basladim hungur hungur aglamaya adamın odasinda esim yanimda.

Sonra kalp cerrahina girdik ben robotik istiyorum diyince sen radyoterapi kemoterapi almissin(10 sene once lenfoma tedavisi gordum) Senin cigerlerinde yapisiklik vardir sana robotik olmaz dedi. zaten kendisi robotik yapabilen bir cerrah degil esim agzindan kacirdi istanbula gidecegiz robotik icin diye. istanbuldakilerin bakma reklam yaptigina o isler oyle kolay degil gel ben sana acik ameliyat yapayim kapağı degistireyin dedi. Ben degisim degil tamir istiyorum diyince sana tamir olmaz sonra yeniden ameliyat olmak zorunda kalirsin diyince benim tekrardan dunyam basima yikildi ve aglamaya basladim.

Simdi istanbuldan robotikte yapabilen unlu bir prof kalp damar cerrahindan randevu aldik cuma gunune ama ben ne yerdeyim ne gokte. bebegim daha 30 gunluk ve acik kalp ameliyati olan bir arkadasimla konustum 6 aya zor toparlaniyorsun dedi.

Ben ameliyat olmaya gidince hem bebegime hem 5 yasindaki oğluma annem bakacak. Simdi de her gun yanima geliyor yardim etmek icin ve cok yoruluyor. o kadar uzuluyorum ki onun haline. Bu hale gelecegimi bilseydim 2. bebegimi dogurmazdim 1 tane yeterdi bana.

Birde 1 aylik oglum abisi gibi cok sancisi var hece gunduz agliyor. anneme uzuluyorum nasil basedecek. ameliyattan sonra ben toparlanamazsam nasil olacak aklim almiyor. Bunlari dusunmekten ne istah ne uyku kaldi bende.

Kayinvalidemler sağolsunlar ayni sehirde olmamiza rağmen birakin gelip evime cocuk bakmayi manevi destekleri bile yok. Tamam ben el kızıyım ama ara oğlunu üzulme oglum de(esim de cok uzgun) yok onu bile yapmiyorlar. Aradim anlattim doktor ameliyat dedi dedim esim cok uzuldu ona destek olun dedim ama yok aramadilar esimi.

Simdi dünyam basima yıkılmış sekilde kara kara dusunuyorum. icimde sıkıntilar hic gecmiyor. Parali yardimci tutalim ameliyattan sonra diyorum ama parali yardimci geceleri bakar mı ki daha 2 aylik bebege. Ben o acik ameliyat dikisleriyle nasil bakacagim bebegime?

Annem hergun agliyor. esim cok yogun calisan bir insan hem is stresi hem her izin gununde doktor doktor geziyoruz. Babam desen psikiyatriye gidip ilaca baslamış uyuyamiyormus geceleri.

Rabbim düşmanimın basına vermesin.
çok üzüldüm Allah size yardım etsin bnmde suan 3 yaşında kizim var. Acaba 2inciyi yapsak mi düşünüyordum da bnm de kalp kapakcigim kalın doğuştan bir sıkıntı olmasin

Yardım teklif eden dua eden tüm arkadaşlardan Allah razı olsun.

Bursadayım. Parayla yardimci tutmak istiyorum ama 2 aylik bebegimi benden baska kimse bakamaz gibi geliyor.

Onun yuzune baktikca ağlıyorum. ilk oğlum ne şansliymis 2 yadina kadar emzirdim geceleri kalktim sabah kadar ben ilgilendim hicbir saģlik problemim yoktu.

Simdi bu bebegimi memeden kesmem lazim agir ilac tedavisi uygulanacak. sonra istanbulda ameliyat surecince benden ayri kalacak. Acik ameliyattan baska care yok denirse ben ameliyatli nasil alacagim o bebegi kucagima?

Bebegime bakip bakip ağlıyorum belki de bu son emzirisim son kucagima alisim diye.

Buyuk oglumda surekli benim hastaneye yatmamdan oturu asiri hircinlasti anneme vurup duruyor. zaten hep cok hareketli bir cocuk annemin basi kaldirmiyor artik farkindayim.

Üzülüyorum ama elimden bir sey gelmiyor. Sağlikli olmak ne kadar önemliymiş.
Geçmiş olsun. Benim bir yakınım bu ameliyatı oldu. Masallah 1 ay içinde toparladi. Açık ameliyatti. Uludag Universitesinde ameliyat oldu. Merak etmeyin. Cocuklara iyi bakan birini bulun, size de anneniz baksin. Çünkü ameliyat sonrasi iyi beslenmek gerekiyor. Çocuklarınız için uzulmeyin. Sizden sadece birkaç ay mahrum kalacaklar. Siz iyilesecek ve çocuğunuza omur boyu bakabileceksiniz insallah...

Çook geçmiş olsun, Rabbim acil şifalar versin inşallah 🤲🏻 üzülmeyin herşeyin bi çaresi bulunur. Allah dermansız dert vermesin 🌸

Açık kalp ameliyatından neden bu kdr korkuyorsun anlamadım sonunda eger iyi olup ömrünün yettigi kdr daha iyi bakacaksan çocuklarına bence açık kalp ameliyatını ol..ayrıca benim teyzem oldu hiçte öyle dediğin gbi 5 ay yatmadı aynı ameliyatı oldu .15 günde ayaktaydı sadece ağır kaldırmıyordu ve açık yaraları kapanana kdr is yapmadı olay bu şükredin halinize kanser gbi daha kötü bi hastalık olsa ne yapacaktınız ?ztn buna benzer bisey atlatmışsınız

Çok şükür ciddi bir sıkıntım yok bir enfeksiyon kaynaklı kalbimde sıvı toplanması oluştu ilaç kullandım (sebebi bilinmiyor enfeksiyonun covid falanda geçirmiş olabilirim). 3 ayda bir tekrar çağırıyor doktor devlet hastanesi bu arada
Tekrar geçmiş olsun. Sebebinin bilinmemesi de kötü olmuş. Gribal enfeksiyonların da kalp üzerinde çok fazla etkisi oluyormuş.

ilk sayfayı güncelledim. istanbuldan dondum daha umut verici haberlerle inşallah. en onemlisi ameliyatın acil olmadığını bir sure bebek buyusun diye beklenebilecegini kalbiminde kendisini toplayabilecegini ögrendim. artik daha iyiyim psikolojik olarak.

ilk sayfayı güncelledim. istanbuldan dondum daha umut verici haberlerle inşallah. en onemlisi ameliyatın acil olmadığını bir sure bebek buyusun diye beklenebilecegini kalbiminde kendisini toplayabilecegini ögrendim. artik daha iyiyim psikolojik olarak.
Umarım hamileliğe bağlıdir kalbinizdeki sıkıntı ve toparlar zaman içerisinde. Değilse bile doktor daha umut verici konuşmuş olası bir ameliyat için.
Üzüntünüz, endişeniz o kadar hissediliyordu ki mesajlarınızda, adınıza çok sevindim.
Evlatlarınızla, eşinizle sağlıklı güzel günler görürsünüz inşallah. 🌸

çok üzüldüm Allah size yardım etsin bnmde suan 3 yaşında kizim var. Acaba 2inciyi yapsak mi düşünüyordum da bnm de kalp kapakcigim kalın doğuştan bir sıkıntı olmasin

Hamile kalmadan önce mutlaka bir kardiyogla gorusun. Benimki nadir gorulen bir durummuş tabiki sizde gorülmez inşallah ama kardiyologa gorunup oyle hamile kalmak icinizi rahatlatir.

Çok sevindim demiştim size felaket tellallarına inanmayın diye. Geçmiş olsun.

cok sevindim adiniza istanbulda nereye gittiniz acibadem maslak hastanesinde dogum yapmistim orda dogumdan sonra kardiyolojiye gitmistim,

çünkü gittigim diger baska hastanedeki doktor bana kalp duvarinda sertlesme var bu yeni birsey degil zamanla olan birsey cok sinsi ilerler demisti,

bende sizin gibi cok riskli dogum yaptim kanama ve rahim agzindaki dikislerimin atması sonucu dogum oldu ondan oncede gebelik zehirlenmesi oldum ve bana tansiyon hastasimisin dediler hayatta bilmem tansiyonumun 18lere ciktigini doguma son 2 hafta kala ve dogumdan sonra 10 gun cok ciddi sıkintılar cektim tansiyon ilacı verdiler ancak ilaç sute gectigini söylediler icmedim,

en sonunda acibadem hastanesine kadin dogum drma görünmek icin son kez gittik ve olanları anlattım kardiyoloji bolumune sevk etti beni kalp drnun bana söylediği sadece hafif bir ödem oldugunu sertleşme olmadığıni cok zorlu bir dogum atlattigim icin vücut toparlanma sürecinde oldugunu söyledi 6 ayda 1 kez muayene olmamı söyledi evde tansiyonumu ölcüyorum normal cıkiyor daha dr görünemedim yasadigim sehirde

pandemiden dolayi hastaneye gidemiyorum zorda kalmadıkca sizde zorlu bir dogum atlattiniz kalp bu zorlu olaya reaksiyon gösteriyor haliyle daha iyi olacaksınız insallah Bebeginizi emzirmenin bol bol keyfini cıkarın Allahın izniyle

X