ALLAHIM ACI CEKIYORUM... BANA YARDIM ET....

Sadekahvem91

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
14 Kasım 2017
1.587
932
32
Arkadaslar 16 haftalik gebeyim.persembe gunu kanama ve agrilarimin artmasi sikayetiyle doktorumu degistirdim.Tahlillerim bayagi yuksek enfksyn gosteriyor. Crp 68 enfeksyn degeri 23.000 . Doktor enfeksynun bebegi tutan zari yirttini bebegnin basinin asagida oldgunu ve dusuk tehlikem oldgunu soyledi.Gyno xl diye 3 gunluk bir fitil ,5 gunluk progestan ignesi ve antibyotik igne verildi. Bugun tedavinin 3. Gunundeyim dun 2. Fitilimi kullandim. Bugun sabah bayagi kanama gelmeye basladi.doktorumu aradim. Kesemde veya rahim agzimda bi sknti gormedigini fitilin etkisi oldgnu soyledi. Pzrtesi kontrolum var. Ama sabahtan beri adet ten daha acik renk olrk kanamam gelyor akintiyla birlkte. Cokckorkuyorum bebegimn sagligi iyiydi persembe gunu ama bgn bu kanamalar endiselendiriyor. Bu durumu yasayan ve gebeligi normal seyrine sokan kmseler varmi ? moralim hic iyi degil. Smdiden tesekkurler..
30 Haziran pazar :
sancilarim cogaldi doktorumu aradim. Bana cok uzakta oldugunu ve adini Verdigi hastaneye gitmemi soyledi. Orada muaynede durumun skntili oldgunu soyledi. Doktorumu aradim durumu bildirdim, ertesi gün ..
1 Temmuz pazartesi. Gece 3 :
10 dkikada bir uyandiran sancilar yasadim. Sancilar 10 dka surdu sabaha kdr 10 dk normal 10 dk sanci seklinde gecirdim. Bu sancilarin dogum sancilari oldugu bilmeden...
Oglen 1 bucuk :
muayneye girdim. Once ultrasondsn bakti bebek hareket ediyor fakat durusu degismis. Doktor rahimin kuculmeye basaldigini , zaten o delinen zardan suyumun azalmis oldgunu , o sikayet ettgim akintili kanamalarin bebegin suyu oldgunu ,rahimin 1 bucuk santimacildigini, acilen bebekten kurtulmam (evet bebekten kurtulmamiz lazm dedi) gerekttini yatis yapmamiz gerektgni encsn ne zmn su ictgmi falan bisuru sey soyledi ama ben hicbirini duymuyordumm. Feryat figan poliklnikten tekerlekli sandlyeyle sanci odasina goturuldum. Ben kurtarmamiz lazm dedikce geri donusu yok dendi. Saat 2 gibi sancilarim cogaldi hicbirsey almadgm halde. Aci cekiyordum. Doktor bebek hala canli oldgu icin hicbir nudahalede bulunmayacagni ancak bu durum bnm hayatimi tehlikeye atarsa mudahalede edecgni ama yinede bebegi dogurmam grktgni syledi.
saat 3 sancidan geberiyorken enfeksynm beni tehlikeye gotururyor oldgnu doktorum gordu testlerle.. Bana 2 dilalti hapi verdi sancimi cogaltmasi icin ..
saat 6 da 3 saat boyunca cilginlar gibi sancilar cekerek normal dogum yaptim. Kizim hala yasiyor bu arada.
goturduler onu.... Birde bni kurtaja icim temzlensin die. Saat 7 de bebegim morgda cnku bnden ayrildiktn yarm saat sonra kalbi duruyor.
beni ise suslu pusluuu odalarin arasnda kapkara bi odaya yerlestirdiler. Allahim aci cekiyorumm. 4 aylik bebegimi dogurdum kalbi atyordu... Sonrasi karanlik bitik... Allahim yardim et bana
bugn 3 temmuz carsmba bebegimi aldik mezarliga gittik defnettik kizimi.. Allahim yardim et.... Kynvldemdeyim smdi.. Bi sure eve gidemeyecem....

Rabbim size sabır versin inşALLAH yiyip içiceği yokmuş ALLAHım ahirette karşılaşmayı nasip etsin sizle ve kimsenin başına vermesin.
Size sabırlar ve baş sağlığı dikiyorum..
Cok aci cektim hala cekiyorumm . 4 ay karnimdaydi. Dile kolay dogumdan onceki gece bebegmn basini hisettim ve hareketini ..
Allah razi olsun sizlerden..

30 Haziran pazar :
sancilarim cogaldi doktorumu aradim. Bana cok uzakta oldugunu ve adini Verdigi hastaneye gitmemi soyledi. Orada muaynede durumun skntili oldgunu soyledi. Doktorumu aradim durumu bildirdim, ertesi gün ..
1 Temmuz pazartesi. Gece 3 :
10 dkikada bir uyandiran sancilar yasadim. Sancilar 10 dka surdu sabaha kdr 10 dk normal 10 dk sanci seklinde gecirdim. Bu sancilarin dogum sancilari oldugu bilmeden...
Oglen 1 bucuk :
muayneye girdim. Once ultrasondsn bakti bebek hareket ediyor fakat durusu degismis. Doktor rahimin kuculmeye basaldigini , zaten o delinen zardan suyumun azalmis oldgunu , o sikayet ettgim akintili kanamalarin bebegin suyu oldgunu ,rahimin 1 bucuk santimacildigini, acilen bebekten kurtulmam (evet bebekten kurtulmamiz lazm dedi) gerekttini yatis yapmamiz gerektgni encsn ne zmn su ictgmi falan bisuru sey soyledi ama ben hicbirini duymuyordumm. Feryat figan poliklnikten tekerlekli sandlyeyle sanci odasina goturuldum. Ben kurtarmamiz lazm dedikce geri donusu yok dendi. Saat 2 gibi sancilarim cogaldi hicbirsey almadgm halde. Aci cekiyordum. Doktor bebek hala canli oldgu icin hicbir nudahalede bulunmayacagni ancak bu durum bnm hayatimi tehlikeye atarsa mudahalede edecgni ama yinede bebegi dogurmam grktgni syledi.
saat 3 sancidan geberiyorken enfeksynm beni tehlikeye gotururyor oldgnu doktorum gordu testlerle.. Bana 2 dilalti hapi verdi sancimi cogaltmasi icin ..
saat 6 da 3 saat boyunca cilginlar gibi sancilar cekerek normal dogum yaptim. Kizim hala yasiyor bu arada.
goturduler onu.... Birde bni kurtaja icim temzlensin die. Saat 7 de bebegim morgda cnku bnden ayrildiktn yarm saat sonra kalbi duruyor.
beni ise suslu pusluuu odalarin arasnda kapkara bi odaya yerlestirdiler. Allahim aci cekiyorumm. 4 aylik bebegimi dogurdum kalbi atyordu... Sonrasi karanlik bitik... Allahim yardim et bana
bugn 3 temmuz carsmba bebegimi aldik mezarliga gittik defnettik kizimi.. Allahim yardim et.... Kynvldemdeyim smdi.. Bi sure eve gidemeyecem....
Başınız sağalsun allah sabır versin ne denir ki 😢

Ben kavruldum.. Hemde nasil gomdum bide kizimi ... Allahim yardim et
Allah rahmet eylesin seni orda bekleyen bi meleğin var şefaatcin. O hiç acı çekmedi üzülmedi de. Sende onu düşün ferahla sende iyi olacaksın Rabbim sağlıkla kucağına alacağın yeni bi evlat nasip etsin diğerini de ahirette kucaklarsin

Başınız sağ olsun. Bu acı tamamen yok olmasa da, unutulmasa da, gün gelecek eskisinden daha az yakacak canınızı. Dünyanın düzeni bu, acıyı ilk günkü gibi çekmeye devam etsek kimse katlanamazdı yaşamaya. Dilerim en kısa sürede sağlıklı bir evladı kucağınıza alırsınız.

Nasi yapacam ki kizim o kdr dirayetliydi ki dogdugunds bile kalbi atyordu.... Annesinden daha gucluydu
Iyi de sizin bir sucunuz yok ki. Onun hayata tutanamamasinin sebebi sizin güçsüz olmanız değil. Çok küçük dünyaya gelmiş. En az bir 10 hafta daha fazla olsaydı belki bir umut yaşardı. Ama 16 haftalık bebek çok çok minik.
Her acı geçer. Sen yeter ki güçlü ol. Rabbim böyle uygun görmüş. Evlat çok ağır bir imtihandir bilirim ama ağır imtihanlarin sonunda hep güzel şeyler bekler bizi sen yeter ki sabırlı ol.
Minik melek seni cennette bekleyecek annesi ne olur üzülme artık kendini hirpalama

X