Bebek Beslenmesi ----Allahım delirmek üzereyim ne olıur biri bana yardım etsin----

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.
kaka yapıyor ve acıkma belirtileri gösteriyorsa gerek yok bence:)bizimki acıkmıyordu pek

Arkadaşlar merhaba
dün ve bugün defneye bir ton test yapıldı.Allaha şükür kan değerleri normal.kilo alımı düşük normalin 1.5 kg altında.mide egg si çekildi ve mide tembelliği teşhisi kondu yani kızım normalden çok daha uzun süre sindirebiliyormuş ve sindirim salgıları azmış.perşembe tedaviye başlanacak inşallah.
İnşallah bir sonuç alırız.dah önce bu hastalığı duymuşmuydunuz?

arkadaşım inşallah işe yaramıştır aynı sorun benim 9 aylık oğlum da var lütfen bana tedavi sürecinizi yazarmısın hangi ilaçları kullandınız domuz gribi korkusundan hastaneyede gitmiyoruz oğlum çok zayıf ve iştahsız çok üzülüyorum cevap yazarsan çok mutlu olurum.

benimde bir arkadaşım vardı bebeği ne emmek istiyor nede ek gıda alıyordu,sizin bebeğiniz gibi biberonda almadı.şu an 1,5 yaşında ve sanırım 8-8,5 kiloymuş oda kız.arkadaşımda çok uğraşırdı her gün farklı çorbalar yapar değişik mamalar dener ama ne yaparsa yapsın bir türlü yediremezdi.hatta çocuk uyanıkken kesinlikle emmezdi arkadaşım biraz ayağında sallar sersemletir öyle verirdi memeyi ağzına bir kaç kez çeker tam dalmadığı içinde uyandığında memede olduğunu hissettiği an öyle bir ağlıyorduki dışarıdan duyan kesin bu çocuğa işlence ediyorlar yada kesiyorlar derdi yani o derece.daha sonraları annesini çok sık ve istekli emmeye başlamış ama bu seferde anne sütünden başka hiç bir şey yemiyormuş yaşı ilerlediği halde ama en azından geçte başlasa annesini emdi sütüde yarıyormuş demekki ek gıda yemiyordu.şimdi sütten kesmiş ve ek gıdaya başlamış ama çok az yiyiyormuş.bence çokta dert etme gördüğün gibi forumda yalnız değilsin.ayrıca belki bir çok kadın bana kızacak belki ama bende çocuğumun çok yemesinden ve aylardır uykusuz geçirdiğim gecelerden şikayetçiyim.benim oğlum var kısa birr süre sonra 11 aylık olacak ekimde doğum günü var inşallah:)ilk doğduğu zamanlar gece veya gündüz farketmez her yatırdığımda sadece yarım saat yada en fazla 45dk uyuyup uyanırdı emmeye ben daha dalmadan tekrar uyanırdım artık ne sabrım nede gücüm kalmamıştı,oturduğum yerde başım önüme düşüyordu ki benim göğüslerimde çok iri çocuğu boğmamak için dikkatli olmalıydım ama buna rağmen kaç kez dalıp dalıp korkuyla uyandım.3 ay boyunca sürekli böyle devam etti bu her gün her gece yani 1 gün dinlenebilseydim uyuyabilseydim o bile yetecekti kafayı yiyecek pozisyona gelmiştim artık.ki kıtlıktan çıkmış gibi emer sonrasında kusardı doyduğunu anlamazdı her gün defalarca üst değiştirip çocuk yıkar ve aynı şeyleri 3 ay boyunca tekrar tekrar yaşardım.3.ayın sonrasında ek gıdaya geçtik devam sütü ve diğer gıdalara,zaten 3 ay sonrasında emme sıklığı azalmıştı ek gıdalarla daha çok doyuyordu ve az emmeye başlamıştı 5.aydada emmesi için uğraşsamda emmeyi bıraktı.benim bebeğimde biberon almıyordu ne biberon ne emzik almadı.fakat internette uzun araştırmalarım sonucu nuby isimli bir markanın doğal dokunuş isimli anne göğsü şeklindeki biberonlarını gördüm deneme amaçlı 1 tane aldım ve o biberona bayıldı oğlum beni emer gibi hissediyor ve biberon almaya başlamıştı bir kaç adet daha sipariş verdim ve sürekli o biberonları kullandım halada kullanıyorum ve çok memnunum,bebeği biberon almayan annelere şiddetle tavsiye edebileceğim bir ürün.şimdi bebeğim artık herşeyi yiyiyor çorbaya ekmek doğrayıp yumuşatıyorum yiyiyor meyveli yoğurtlar ve meyve püreleri veriyorum,sebzeden bebekler pek hoşlanmıyorlar genelde meyve pürelerinin veya çorbaların içine karıştırıp rondodan geçirip öyle veriyorum böylece meyve tadında sebzede yiyiyor.ayrıca bebeğinizin kilosu iyi bence benim oğlum 4 kilo doğdu 10 aylıkken 10 kiloydu yani 10 ay boyunca 6 kilo almış doğum kilosunun üstüne.kabızlık konusuna gelince bir dönem benim oğlumdada yaşandı kabızlık sorunu sizin dediğiniz gibi bende herşeyi denemiştim kakasını yapamıyor acı hissettiğini anladığı an ıkınmayı bırakıyor ve morarana kadar ağlıyordu.bi süre dereceyle ben yaptırdım sonrasındada doktor tavsiyesiyle 1 ay boyunca dubhalac kullandım.şimdi her gün yapıyor sertte olsa yumuşakta olsa ağlamadan kendi kendine yapabiliyor.bir süre sonra düzene girecektir emin olun kendinizi üzmeyin hiç eğer çocuğunuz sağlıklıysa ve hareketlerinde veya keyfinde bir sorun yoksa boşuna üzülüyorsunuz demektir.bende sizin aksinize keşke çocuğum 1 saat bari uyusada bende dinlensem diyorum.şu an çok iyi yiyiyor ama şimdide aşırı hareketliliği yine uyutmuyor.gündüz uykusu zaten en fazla 1-1,5 saat oda günde 2 kez gece uykusu iyi ama çok kımıldıyor ve kımıldadıkça kendini uyandırıyor ve ben her kendini uyandırdığında yine ayaktayım anlayacağınız hala uykusuzluk devam.o yüzden üzülmeyin demekki sizin bebeğinizde iştahsız bir bebek doktorlara göre normalse sizde endişelenmeyi bırakın ve deliksiz uykularınıza devam edin.sizler iştahlı bebeğe özeniyorsunuz bende neredeyse 11 aydır uykuya.ve emin olun iştahsız bebeğe üzülmekten daha zor uykusuz kalmak çünkü hiç bir şekilde dinlenemiyorum hem fiziksel hemde ruhsal çöküntü içindeyim :)bebeğim beni 10 yıl yaşlandırdı desem emin olun abartmış olmam...baya uzun yazdım belki sıkılacaksınız okurken ama yinede umarım rahatlatmıştır sizi ve faydalı olmuştur.bu arada sadece başlığı okuyarak yorum yaptım bir önceki yorumlarınızda kızınızda mide tembelliği çıkmış çok geçmiş olsun umarım en kısa zamanda sağlığına kavuşur ve hayal ettiğiniz güzel günlere dönersiniz.

Son düzenleme:
Arkadaşlar merhaba
dün ve bugün defneye bir ton test yapıldı.Allaha şükür kan değerleri normal.kilo alımı düşük normalin 1.5 kg altında.mide egg si çekildi ve mide tembelliği teşhisi kondu yani kızım normalden çok daha uzun süre sindirebiliyormuş ve sindirim salgıları azmış.perşembe tedaviye başlanacak inşallah.
ınşallah bir sonuç alırız.dah önce bu hastalığı duymuşmuydunuz?

Öncelikle gecmis olsun. Aradan çözülün zaman gecmis. Umarım bütün sorunlarinİz hallolmustur. Şimdi sizden ricam tedavi surecinİzi, neler yaşadığınızı, tedaviye cevap alıp alamadığınızı bizimle paylaşmanız. Ben görümcemin kızı icin soruyorum 3 yasında ve 11 kilo civarında. İştahsızlık ve kabizlik problemleri filese. Aynı durumda olan birçok kisi var gördüğüm kadarıyla. paylaşımınız çok faydalı olacak eminim.

Umarım mesajımı görürsünüz şuan siiznle aynı durumdayım çözüm bulabildiniz mi cevap verirseniz çok mutlu olurum......

X