Allergan Arion Nagor protezlere dikkat

. Doktoru ile Mentor diye anlaşmıştı ama Allergan takmışlar.
Merhaba. Allergan zaten mimli. Mentorda sorun yok diye biliyorum. Sen bu konuda hayli bilgilisin. Ben doktorumla görüştüm. Allergan da sorun olduğunu dedi. Benim doktor aynı zamanda meme kanseri estetiği yapıyor ve mentor pürtüklü kullanıyor

Merhaba. Allergan zaten mimli. Mentorda sorun yok diye biliyorum. Sen bu konuda hayli bilgilisin. Ben doktorumla görüştüm. Allergan da sorun olduğunu dedi. Benim doktor aynı zamanda meme kanseri estetiği yapıyor ve mentor pürtüklü kullanıyor
Yok canım estağfurullah, ben duyduklarımı, okuduklarımı ve bildiklerimi paylaşıyorum sadece. Misal beni ameliyat eden doktor o protezde sorun yok diyor. Karışık bir durum

Yok canım estağfurullah, ben duyduklarımı, okuduklarımı ve bildiklerimi paylaşıyorum sadece. Misal beni ameliyat eden doktor o protezde sorun yok diyor. Karışık bir durum
Ama paylaştıkların hep bilimsel. Ben meme ca geçirmiş biriyim. İki memede de mentor pürtüklü var. Hatta ben ne marka olduğunu bilmiyordum. Bundan aylar önce seninle yazıştıktan sonra korkuyla doktorumu aradım. Maltepe üniversitesi hastanesi plastik cerrahıdır kendisi. Telefonda konuştuk. Bana kendisinin mentor marka kullandığını Allerganın lenfoma yaptığını dedi , ama yinede emin olmam için belgeleri almamı söyledi. Can korkusu ile hastaneye gittim :))) ee serde meme ca geçirmiş biriyim. Belgeleri aldım mentor pürtüklü yazıyor. Rahatladım. Firmayla da görüştüm. Tekrar doktoru aradım. Bana Allergan firmasının bu konuda hatalı üretim yaptığını ama mentor pürtüklüde sorun olmadığını dedi. Firmada aynısını dedi. O arkadaşa doktorun Allergan takması hiç hoş değil. Allergan yüzünden de diğer pürtüklü protezlere lenfoma yapıyor demek de daha büyük yanlış. Öyle olsa zaten basında yer alırdı. Sevgimi gönderiyorum canım.

Ama paylaştıkların hep bilimsel. Ben meme ca geçirmiş biriyim. İki memede de mentor pürtüklü var. Hatta ben ne marka olduğunu bilmiyordum. Bundan aylar önce seninle yazıştıktan sonra korkuyla doktorumu aradım. Maltepe üniversitesi hastanesi plastik cerrahıdır kendisi. Telefonda konuştuk. Bana kendisinin mentor marka kullandığını Allerganın lenfoma yaptığını dedi , ama yinede emin olmam için belgeleri almamı söyledi. Can korkusu ile hastaneye gittim :))) ee serde meme ca geçirmiş biriyim. Belgeleri aldım mentor pürtüklü yazıyor. Rahatladım. Firmayla da görüştüm. Tekrar doktoru aradım. Bana Allergan firmasının bu konuda hatalı üretim yaptığını ama mentor pürtüklüde sorun olmadığını dedi. Firmada aynısını dedi. O arkadaşa doktorun Allergan takması hiç hoş değil. Allergan yüzünden de diğer pürtüklü protezlere lenfoma yapıyor demek de daha büyük yanlış. Öyle olsa zaten basında yer alırdı. Sevgimi gönderiyorum canım.
Geçmiş olsun. En azından için rahatlamış oldu.
Bütün pürtüklü protezlerin lenfomaya yol açtığını söylediğimi hatırlamıyorum. Öyle mi demişim?

Geçmiş olsun. En azından için rahatlamış oldu.
Bütün pürtüklü protezlerin lenfomaya yol açtığını söylediğimi hatırlamıyorum. Öyle mi demişim?
Yok hayatım sen demedin. Konuda birileri yazmıştı. Beni hatırlamadın sanırım. Biraz tatsız başlamıştı. Ama sen bu konuda ciddi bilgilisin. Hep kanıtlarla bilimsel yazılar yazıyorsun. Tam tersi mentor pürtüklü markada sorun olmadığını ilk senden öğrendim. Biraz tatsız başlamıştım yanlış anlaşılmalar olmuştu. Ama seni sonra gerçekten sevdim. Güzel dostluklar münakaşa ile başlarmış. ❤

_gll canım önceki mesajlarını okudum. Seninki mentor muydu ? Çok ağrın olduğunu yazmışsın merak ettim. Şimdi nasılsın. Ağrının nedeni neymiş?

Geçen ay bir doktor bana bazı protezlerin getirişi diğerlerine göre daha kolay olduğunu söylemişti. Ve bazıları diğerlerinden daha ucuz. Net bir şekilde söyleyemeyeceğim, aslı var mı yok mu bilmiyorum.
mentor türkiyede sıkça kullanılan markalardan birisi. çok da iyi
neden allergan diye ısrar ediyorlar, hakkında bu kadar şikayet varken
anlamıyorum.

Ben tamamen inanlardanim ve dediginiz gibi o saydiginiz butun septomlar var bende ve o amarikan grubun fecebokk sayfasina kayitliyim ve yine dediginiz gibi bütün pürüzlü implantlar lenfomayi tetiklior
biraz üstte de bunu yazdım aynı konu olduğu için size de söylemek istiyorum

ben tam aksine pürüzsüz olmasını istemedim, ki doktorum da pürüzlü tercih ediyordu
pürüzsüz yüzeyler kapsül oluşumuna daha çok neden olabiliyormuş
herkesin başına gelecek diye birşey yok tabi ama ben şahsen istemem, yine yaptırsam yine pürüzlü taktırırım
zaten bana göre pürüzlü pürüzsüzden çok marka önemli allergan bu konuda mimli malesef

mentor türkiyede sıkça kullanılan markalardan birisi. çok da iyi
neden allergan diye ısrar ediyorlar, hakkında bu kadar şikayet varken
anlamıyorum.
Cünkü anlasmalari var firmalarla ve implantlar ellerinde patliycak alergan marka pürüzlü olanlari geri topladi ama pürüzzüzleri geri toplamadi ve alargan dio kanser belirtiniz varsa gelin cikaralim ama yenisine yine alergan pürüzsüz takalim.ama tabi yurt disinda cogu kisi simdi pürüzsüzüde isdemio ve alergana simdi ciddi buyuk davalar var ve en guzelide japonya yapti sadece 3 kanser davasi varken koca ulkede cok buyuk bi mahkeme catismasina giriolar ama avrupa kanada ozellikle cok sayida dava varken bisey yapamiolar bunlar malesef büyük sirketler bizim aklimizin alamayacagi cok sey var malesef fda cok mu iyi yillar once cikmis bu kanser ama saklamislar iyice her ulkeden fazla fazla cikinca ortaya cikti ben yurt disindayim turk haberlerinde dekkelmedim hc ama burda cikio haberler

biraz üstte de bunu yazdım aynı konu olduğu için size de söylemek istiyorum

ben tam aksine pürüzsüz olmasını istemedim, ki doktorum da pürüzlü tercih ediyordu
pürüzsüz yüzeyler kapsül oluşumuna daha çok neden olabiliyormuş
herkesin başına gelecek diye birşey yok tabi ama ben şahsen istemem, yine yaptırsam yine pürüzlü taktırırım
zaten bana göre pürüzlü pürüzsüzden çok marka önemli allergan bu konuda mimli malesef
Ya dediğiniz gibi haklısınız. Pürüzlülerin çıkış amacı zaten kapsül oluşumuzu azaltmaktı ancak daha sonraları pürüzlü implanta sahip bazı insanlarda lenfoma çıktı ortaya. Ve lenfoma oluşumunu tetikleyen implant çeşidinin pürüzlüler olduğu anlaşılınca çoğu avrupa ülkesi pürüzlülerin kullanımını yasakladı eğer araştırırsanız görürsünüz zaten.

Ben tamamen inanlardanim ve dediginiz gibi o saydiginiz butun septomlar var bende ve o amarikan grubun fecebokk sayfasina kayitliyim ve yine dediginiz gibi bütün pürüzlü implantlar lenfomayi tetiklior
Çok geçmiş olsun. Kaç senedir implant takılı ve çıkarmayı düşünüyor musunuz?

Ya dediğiniz gibi haklısınız. Pürüzlülerin çıkış amacı zaten kapsül oluşumuzu azaltmaktı ancak daha sonraları pürüzlü implanta sahip bazı insanlarda lenfoma çıktı ortaya. Ve lenfoma oluşumunu tetikleyen implant çeşidinin pürüzlüler olduğu anlaşılınca çoğu avrupa ülkesi pürüzlülerin kullanımını yasakladı eğer araştırırsanız görürsünüz zaten.
Aynen dedıgınız gıbı

Nagoru bence kötülememelisin. Ben aylarca araştırdım sonunda meme dokusuna en uygun jel nagorda var ve ömür boyu garanti veriyorlar. Ayrıca kanser görünen implantları mentordan daha az. Ben taktırdım inanılmaz da memnunum sanki hiç yokmuş gibiler.
Merhaba memnun musunuz protezinizden suanki durumunuz nasıl

X