K.B.B. - Kulak-Burun-Boğaz Allerjik rinit

Merhaba benim kullandığım bir formül var;
Malzemeler;
Şahtere
Kurt Pençesi
Taze zerdeçal(ağaç dalı gibi sert 5-7 cm civarında olanlardan)
Yapılışı
1 adet taze zerdeçal 2 büyük bardak damacana suyunda ağzı kapalı olarak 15 dakika kısık ateşte kaynatılır.Kaynarken 1 tutam şahtere 1 tutam kurt pençesi atılır 5 dakika daha kaynatılır.Kapatılır.Soğuyana kadar bekletilir süzülüp içilir.Akşam yaparsanız kalanını da buzdolabında saklayıp sabah içebilirsiniz.15 gün bu şekilde içilir.
Bahar gelmeden alerji başlamaya yakın yaparsanız bütün yaz rahat edersiniz.Alerji başlarsa da tekrar edebilirsiniz.Bana da aktar tavsiye etmişti.Çok etkili bir formül.Deneyin şiddetle tavsiye ederim.İşe yarayacak.Bana dua edin yeter.

maalesef bende de var aynı illet.2 gecedir uyuyamıyorum öksürükten.ilk seferinde doktora gittim faranjit dedi bi dünya ağır antibiyotik içtim bana mısın demedi.tekrar gittiğimde alerjik dedi toza karşı.çok fazla geniz akıntım var ve çok öksürüyorum.çalışma ortamım da çok tozlu ne yapacağım bilmiyorum.burun yıkama kiti biraz ferahlatıyo tekrar doluyo sonra her yerim.bir de aferin sinüs biraz iyi geliyor.adaçayı,zencefil bal fayda etmiyor.hemen etki etmesini bekleme ilaçların dedi,gene gene tekrarlarmış.hepinizin de tekrarlıyomuş :KK43: hep bunaa benzer olurdum da geçici olurdu bu kadar şiddetli ilk defa yaşıyorum.benim ki de mi kalıcı olur acaba yaa: ( kızlar Allah yardımcımız olsun.
iyi gelen şeyleri paylaşalım olur mu?

Arkadaşlar eczacımın önerisi ile bu allah düşmanımın başına vermesin dediğim , sadece baharda değil, yılın 365 günü muzdarip olduğum bu illetten kurtuldum! Kortizonlu ilaçlar spreyler, para tuzağı fototerapi vs yöntemler hepsi hikaye!
Solgar ın quercetin complex tok karına günde iki kapsül kullanıyorsunuz. Sonrada daha ertesi günden itibaren ciğerinizin en derinine kadar deriin derin nefes çekebilmenin tadına varıyorsunuz :) Arada 1-2 gün kullanmayı unutsam bile, sorun olmuyor. Eczacıma her gün dua eder oldum buna vesile olduğu için. Söylediğine göre 2-3 ay düzenli kullanırsam, alerji derdim de kalmayabilirmiş.

Ben bulunamayan alerjimin ne oldugunu biorezonans yöntemiyle buldum ve tedavimi oldum artik sprey ilac kullanmiyorum bağışıklığım da güçlendi kesinlikle tavsiye ediyorum tabiki bu illet hemen gecmiyor ama mayis ayindan beri ilac sprey kullanmiyorum.

Arkadaşlar ben yaklaşık 9 yıldır allerjik rinit rahatsızlığıyla uğraşıyorum. gitmediğim dr kullanmadığım ilaç kalmadı. her türlü burun spreyini her türlü tableti kullandım ama hiçbirisinden fayda bulamadım. bu lanet olası burun akıntısı burun tıkanıklığı gözlerimdeki yaşarma hapşırık vs. hayatımı alt üst etti. bundan dolayı da neredeyse eşimle ayrılma aşamasına geldik. ama ta ki gittiğim dahiliye dr unun yazdığı tableti kullanana kadar. dr um bana zespira 10 mg tablet yazdı. aslında nasıl olsa bu ilacında bir faydası olmaz düşüncesiyle ilk başta almak bile istemedim. iyiki de almışım diyorum. bu ilacı kullanmaya başladıktan 2-3 gün sonra allerjik rinitim yüksek derecede azalmaya başladı. ve şükürler olsun ki şu an çok iyiyim. yaklaşık 7 aydır kullanıyorum. sadece 3-5 gün falan nezle oldum. ilacı kullandığım süre içinde herhangi bir rahatsızlığım yok çok rahatım. yalnız bıraktığımda nezlem yeniden başlıyor. dr um devamlı kullanma yılda iki dönem yani altı ay kullanalım diyor ama bırakınca yeniden başlıyor. o yüzden gittiği yere kadar ilaca devam etmeyi düşünüyorum. çünkü kullanırken hem çok rahat hem de çok mutluyum. benim gibi yıl boyu devam eden riniti olan arkadaşlara dr tedavisi eşliğinde mutlaka tavsiye ediyorum..

alerjik rinit rahatszılığım vardı iki yıl önce ve şimdi eser yok üzüm çekirdeği ekstraktı kullandım her sabah akşşam aç karnına içtim şurup gibi daha ilk haftadan o gıcık öksürüğü balgam sürekli burun tıkanıklığım geçti üstelik sadece üç ay kullandım mutlaka tavsiye ederim...

sadece spreymi kullanıyosun ben ilaçda kullanıyorum yıl boyu hamilelerin kullanması yasakmış çocuk düşünüyorum ama yaşayamam ilaçsız nolcak bilmiyorum
Merhaba başlık çok eski ama sormak istiyorum. Çocuk sahibi oldun mu hamilelik nasıl geçti ilaçsız? Ben de yıllardır ilaçlarla yaşıyorum. yıl boyu alerji var. Alerjik rinit var. Her gün hapşuruk atakları ve burun tıkanıklığı yaşıyorum. Baya ilerledi bi de yıllar içinde. Şimdi hamileyim ve hiç ilaç kullandırmıyorlar:KK43: hiç nefes alamıyorum tecrübelerini paylaşırsan sevaba girersin inan

Arkadaşlar hepinize çok geçmiş olsun allah hayırlı şifa versin inşallah benimde alerjik rinitim var öyle hapşırıyorum ki uykudan hapşırarak uyaniyorum omur boyu ilaç kullanıcam bel fıtığı başlangıcı vardı öyle ilerledi ki bel fıtığım ilerledi orta seviyeye geldi 1 senelik evliyim bebek düşünüyoruz ama benim bu sıkıntılarımdan dolayı cesaret edemiyoruz gebeliğimi yatarak geçirmek istemiyorum tadını çıkarmak istiyorum eşim de kiyamiyo canımın açımasina dayanamiyo napıcaz bilmiyorum ilacı bırakınca fena oluyorum varmı kalıcı bi çözüm bulan varsa allah rızası için söylesin allerji testlerinde de bisey çıkmıyo napıcaz
Arkadaşlar hepinize çok geçmiş olsun allah hayırlı şifa versin inşallah benimde alerjik rinitim var öyle hapşırıyorum ki uykudan hapşırarak uyaniyorum omur boyu ilaç kullanıcam bel fıtığı başlangıcı vardı öyle ilerledi ki bel fıtığım ilerledi orta seviyeye geldi 1 senelik evliyim bebek düşünüyoruz ama benim bu sıkıntılarımdan dolayı cesaret edemiyoruz gebeliğimi yatarak geçirmek istemiyorum tadını çıkarmak istiyorum eşim de kiyamiyo canımın açımasina dayanamiyo napıcaz bilmiyorum ilacı bırakınca fena oluyorum varmı kalıcı bi çözüm bulan varsa allah rızası için söylesin allerji testlerinde de bisey çıkmıyo napıcaz yaaa:-(
merhaba çocuk istiyorum demişsiniz ve sanırım çocuğunuz olmuş. Ben mutlu size! Ayni durumdayım ve hamileliğin ilk aylarındayım. O nedenle sormak istiyorum nasıl bir hamilelik geçirdiniz? Doktorlar hiç ilaç kullandırmıyor ben ben burnumu açamıyorum hep tıkalı nefes alamıyorum hiç. Pes etmek üzereyim tecrübenizi paylaşırsanız mutlu olurum 😊

Merhaba başlık çok eski ama sormak istiyorum. Çocuk sahibi oldun mu hamilelik nasıl geçti ilaçsız? Ben de yıllardır ilaçlarla yaşıyorum. yıl boyu alerji var. Alerjik rinit var. Her gün hapşuruk atakları ve burun tıkanıklığı yaşıyorum. Baya ilerledi bi de yıllar içinde. Şimdi hamileyim ve hiç ilaç kullandırmıyorlar:KK43: hiç nefes alamıyorum tecrübelerini paylaşırsan sevaba girersin inan
Öncelikle çok geçmiş olsun bunu yaşayan bilir yaşam kalitesini baya düşüren bir hastalık benim oğlum oldu hatta 7 yaşında çok endişeliyim ama rabbime şükürler olsun hamilelik boyunca alerjim bitti bir kere burnum kasinmadi bazılarında böyle olurmuş ama doğumdan sonra tekrar başladıben ilaçta çok sprey kullandım çok yoğun ataklarda ilaç kullandım inşallah sizinki de geçer sprey ve tuzlu su biraz rahatlatir

merhaba öncelikle geçmiş olsun alerjik rinit için aktardan üzüm çekirdeği ekstraktı almalısınız ben hala ara sıra kullanıyorum gerçekten çok iyi geliyor sabah akşam aç karnına şurup gibi içiyorum hem metabolizmayı hızlandırıyor ilk haftadan farkını görürsünüz. bel fıtığı için de saf magnezyum yağı kullandım iki yıldır sıkıntı çekmiyorum eskiden yürüyemiyordum sürekli bacağa ağrı giriyordu şuan neredeyse ay da yılda bir ağrı oluyor o da hemen geçiyor (bu arada kas kütlenizi arttıracak egzersizler yapın çok faydasını gördüm)

Kullandığınız uzun çekirdeği ektratinin markasını bana atar misinjz benim oğlumun burnu sürekli tıkalı ne uapsak açılmıyor Allah rızası için yardım edin

X