K.B.B. - Kulak-Burun-Boğaz Allerjik rinit

cenera

allahım ailemi koru..
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
10 Ocak 2011
1.484
756
merhaba arkadaşlar yıl boyu süren alerjim var çok kötü birşey yaşayan bilir acaba bunun için fototerapi yaptıran varmııı

ilaçdan bıktım kesin çözümmü acaba bilgisi olan varsa lütfen yazsınnnnn

cnm aynı hastalık bende de var.. hemde sadece polenlerin oluştuğu bahar aylarında değil her mevsim oluyor bende.. dediğin gibi yaşayan bilir bunu.. allerset ve flixonase sprey kullanıyorum.. ama hep geçici çözüm.. bırakınca hep aynı.. dediğin tedavi yöntemini bilmiyordum araştırayım internetten..

cnm aynı hastalık bende de var.. hemde sadece polenlerin oluştuğu bahar aylarında değil her mevsim oluyor bende.. dediğin gibi yaşayan bilir bunu.. allerset ve flixonase sprey kullanıyorum.. ama hep geçici çözüm.. bırakınca hep aynı.. dediğin tedavi yöntemini bilmiyordum araştırayım internetten..
sadece spreymi kullanıyosun ben ilaçda kullanıyorum yıl boyu hamilelerin kullanması yasakmış çocuk düşünüyorum ama yaşayamam ilaçsız nolcak bilmiyorum

merhaba arkadaşlar yıl boyu süren alerjim var çok kötü birşey yaşayan bilir acaba bunun için fototerapi yaptıran varmııı

merhaba. ben de aynı sorunu yaşıyorum ve doktorum fototerapi önerdi ama faydası olur mu diye tereddütlerim var. acaba yaptırdınız mı veya bilginiz var mı?

bende de var aynı sorun. avamys sprey kullanıyorum ama pek işe yaramadı, xyzal kullanıyorum
ilaçlardan bıktığım için bitkisel tedavilere yöneldim
bitki karışımı çayı var onu içiyorum, işe yarıyormuş gibi geldi, daha yeni başladığımdan kesin bişey söyleyemiyorum ama ümitliyim

kızlar bendede alerjik rinit var. polene ve toza karşı alerjim var. geceleri uyuyamıyorum. geçen gece kulağımı kanattım kaşımaktan. ilaçları bırakınca burnum kanamaya başlıyo zaten. avamys burun spreyi xyzal ve deloday haplarını kullanıyorum. birde gece yatarken once air nefes açıcı hap. ama bıktım artık bu ilaçları içmekten. bir gün içmesem uyuyamıyorum. 2 hafta sonra kontrolüm var. ilaç tedavisinin pek işe yaramadğını düşünüyorum. galiba aşı tedavisine başlayacağım. kontrolden sonra tekrar yazarım. hepinize geçmiş olsun

evet mıde bulantısını ilk defa yasadım bende de var allerjı..nasıl oldu artık genız akıntım okadar arttıki mıdem cok bulandı.

Malesef aynı illet bende de var.
Mevsimlik değil senin gibi yıl boyu sürüo.
Bütün yıl hasta gibiyim.
Flixonase sprey,Avamys sprey,Cetryn,Aerius,Singulair hapları kullandım,geçici çözüm bile olmadılar,olmuolar.
Yıl boyu süren alerjik rinit sanırım daha dayanıklı oluo ilaçlara.
Bunun yanında kediye alerjim var,kedim de var evde.
İlaçlar etki etmiosa acaba senin de başka bişeye alerjin falan mı var hep yanında olan bişeyse ve bilmiosan bu yüzden de geçmio olabilir.

bendede aynı durum var.ben mart ayının sonu gibi başlıyorum ilaç kullanmaya.dün doktora gittim bırak artık dedi.3 kutu içtim zyrtec hap ve nasacort sprey kullanıyorum.benim alerjim çok şükür sadece bahar aylarında oluyor.ama bazen öyle kötü oluyorumki burnumun arkasında ödem oluşuyormuş.öyle olunca iğne yapıyorlar.bu sene burun tıkanıklığı yüzünden 2 kere iğne vuryldum ve 3 kutu ilaç bitirdim.umarım artık bu sene rahat ederim..herkese geçmiş olsun zor bir durum

arkadaşlar benimde mi allerjim var ya.kış,bahar,yaz farketmiyo ara ara geniz akıntısı,burun akıntısı (çok fazla ), hapşuruk oluyo bende.allerji belirtileri bunlar neye alerjim var bilmiyorum doktora gitmedim hiç.hele bu iki gündür o kadar yoğun oluyoki.dün bir mağazada geçmiş olsun grip mi oldun dedi biri.grip değilimm ama bunlar ne sizce?

Geniz akıntısı sinüzit rahatsızlığında oluyor, bendede sendeki tüm belirtiler var
rahatsızlığım sinüzit ve alerjik rinit, birde toz gibi bir sürü şeye alerjim var, bahar boyunca değil tüm sene hastayım
kışın hele antibiyotiksiz ayım geçmiyor
yazın günde bir katarin forte rahatlatıyor
arkadaşlar benimde mi allerjim var ya.kış,bahar,yaz farketmiyo ara ara geniz akıntısı,burun akıntısı (çok fazla ), hapşuruk oluyo bende.allerji belirtileri bunlar neye alerjim var bilmiyorum doktora gitmedim hiç.hele bu iki gündür o kadar yoğun oluyoki.dün bir mağazada geçmiş olsun grip mi oldun dedi biri.grip değilimm ama bunlar ne sizce?

yün,toz, parfüm, polen. benimde bunlara alerjim var. yaz aylarında dışarıya çıkamıyorum. hemen hapşırma boğazımda kaşınma gözlerimde kızarıklık ve kaşınma beliriyor. çok zor valla, geçmiş olsun şimdiden...

benimde alerjik rinitim var maalesef once air ve sprey kullandım 3 ay bırakmadan.ama pek işe yaradığını söyleyemeyeceğim.kulağımda akıyor bu alerjiye bağlı olarak.ya Allah beterinden korusun ama bu da eziyet gibi....

benim de yıl boyu süren ve baharda iyice artan alerjim var. hiçbir kalıcı çözüm bulamadım. kullanılan çoğu ilaçlar kortizonlu olduğu için çok zararlı.ışık tedavisi(rhinoligt) bile denedim.tabihiçbir fayda görmedim.

Alerjik rinitime artı kronik sinüzitim var,
alerjim sinüziti tetikliyor, ve her ay sinizüt oluyorum, her ay antibiyotik,

antihistaminik kullanıyorum
burun açıcı spreyler burnumu açmıyor bile
hiçbirşey bir işe yaramıyor
ne yapcam şaşırdım :KK43:,

burnum sürekli tıkalı, tıkalı olduğundan sinüzit oluyorum

uzun yıllar önce 2 yıl süreyle aşı tedavisi gördüm, sonrasında şikayetlerim oldukça azaldı. sprey kullanmışlığım da çoktur ama bana hiç iyi gelmiyorlar, boğaz hassasiyeti sonrasında bir de farenjitle uğraştığımdan bırakmıştım. claritine kullandım uzun süre iyi bir antihistaminiktir. bir de yeni bir ilaç var, ismi clarinase.. hem nefes yolu açıyor, hem de alerjiye iyi geliyor, çift etkili. artık sadece, ihtiyaç duyduğumda onu kullanıyorum.

adaçayı ve papatya da benim bildiğim alerjiye iyi gelen çaylar...

uzun yıllar önce 2 yıl süreyle aşı tedavisi gördüm, sonrasında şikayetlerim oldukça azaldı. sprey kullanmışlığım da çoktur ama bana hiç iyi gelmiyorlar, boğaz hassasiyeti sonrasında bir de farenjitle uğraştığımdan bırakmıştım. claritine kullandım uzun süre iyi bir antihistaminiktir. bir de yeni bir ilaç var, ismi clarinase.. hem nefes yolu açıyor, hem de alerjiye iyi geliyor, çift etkili. artık sadece, ihtiyaç duyduğumda onu kullanıyorum.

adaçayı ve papatya da benim bildiğim alerjiye iyi gelen çaylar...

Aşı tedavisini bana hiç söylemediler durmadan ilaç veriolar farklı farklı ve hiçbi işe yaradığı yok.
Nerden öğrenebilirim bu aşı tedavisini ?

X