Almanca dili ogrenmek

guneslihavalar

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
16 Ağustos 2023
19
14
27
Merhaba kizlar,
Almanca öğrenmek istiyorum fakat ekşi sozlukte falan okuduğuma göre çok zor değmez diyenlerle dolu.
Gozum korktu acikcasi motivasyonum icin almanca ogrenme sureci veya online kursu sureci olmus olan varmi.
Sevgilerle

Merhaba kizlar,
Almanca öğrenmek istiyorum fakat ekşi sozlukte falan okuduğuma göre çok zor değmez diyenlerle dolu.
Gozum korktu acikcasi motivasyonum icin almanca ogrenme sureci veya online kursu sureci olmus olan varmi.
Sevgilerle
Lisede almanca dersimiz vardı, yani İngilizceye göre zor tabii

ingilizceye göre zor evet ama ilginiz varsa gayet öğreniliyor. benim arkadaşım alman dili edebiyatı okuyor, hazırlık yılında bile okuldaki derslerle yetinmeyip kendisi internetten çalışarak baya ilerletti. önemli olan pes etmemek, dili sevmek.

ayrıca pek çok alanda kullanılan bir dil diye biliyorum, iş bulmak için kesinlikle bir artı

ben 1-2 yıl önce üniversitede 11 ayda a1’den b2’ye kadar öğrenip sertifika aldım ve hiç pişman değilim. ingilizce ve almanca bilmek iş ve yurt dışı açısından çok çok önemli. bakmayın ekşi sözlüğe kendileri yapamadıkları için çamur atıyorlar. zor bir dil evet ama artıları hayatı kolaylaştırabilir.

X