Almanya frankfurt da yaşayanlar

ayyildizim

1รεռ1ъεռ 2'&#138
Kayıtlı Üye
15 Aralık 2010
3.349
7
merhaba kızlar
acaba frankfurtta yaşayan var mı? merak ettiğim bazı şeyler sormak istiyorum.
acaba geçim için kaç euro gerekli sizce.biraz bilgi verir misiniz?

ben frankfurtta yasiyorum ve sorunu anlamadim tam olarak anlatirsan yardimci olmaya calisirim
canım sorum şuydu orada ev kiraları nasıl ,eşyalı evler var mı?çünkü 2 yıllığına gitmemiz sözkonusu.bir de ben çok tedirginim yani orada türk hastanesi ,türk doktoru bulmak kolay mı? bizim frakfurta gitme olayımız olabilir merak ettiğim orada alacağımız para bize yeter mi yetmez mi çok teşekkür ederim ilgin için özellikle hangi bölgelerinde türk çok onuda söyler misin canım.

ev kiralari evin büyüklügüne göre degisir 500 euro falan normal bi ev bulunur sanirim
ahim sahim bir ev olmamakla birlikte tabi
türk marketleri bolca var,türk hastanesi yok ama doktor bulunur

frankfurt merkez sayildigi icin yan sehirlere göre daha pahali sehirdir

Merhabalar.bizimde frankfurta yerlesme ihtimalimiz var.ev bakmaya baslicaz kiralik.hangi bolgeyi onerirsiniz.mahalle ayrimi varmi ordada trdeki gibi.2 yasinda kizimiz var.sessiz ve guvenli bir yer olmasi yeterli bizim icin.birde ordaki turk doktorlara nasil ulasabilirim.bende doktorum ve onlardan bilgi almam gerekiyor.internetteki bazi sitelere baktim.ama frankfurtta yasayan bulamadim.
Tesekkurler

Bende yardimci olabilirim herhabgi bir sorunda... Ozelden yazabilirsiniz

frankfurtta ev bulmak biraz zor yani söyle anlatayim ev bürosuna basvurdun diyelim baya bi zaman geciyorki sana sira gelsin ev arayanlara tavsiyem privat ev bulsunlar kiralik ozaman sansiniz iki kati oluyor kendi tecrübemden yaziyorum mobilyali ev demis bir arkadasimiz öyle ev ariyorsan bu genelde 1 odali evler icin gecerli yani cok odali ev hemde mobilyali bulmak zor hemde cok eger nasip olurda gelirseniz merkezden uzak durun derim o bölge saglam deyil cok seyler var ve bizim gibi bayanlara o bölge biraz ters gelir size bi kac yer yazayim umarim yardimci olur bornheim bergenenkheim buralar sakin yerlerdir allaha emanetsiniz

yazın gelicem bende.nasıl bi şehir frankfurt?ne ucuz ne pahalı ortalama kaç para gerekir güvenli mi türklere muamele nasıll çokkk merak ediyorumm bunlarıı

Benim akrabam orada yaşıyor. Frankfurt manua da bir köyde yaşıyorlar 500 euro stüdyo daire bir göz oda diyor kendisi :) TL'ye vurursak baya pahalı tabii anladığım kadarıyla gayrimenkul fiyatları yüksek orada. bir de köyde yaşıyorlar küçük bir yerde sigortaları Almanya da 6 ay sigortalı oluyorlarmış bunun haricinde tekstil buraya göre daha uygun gibi geldi bana

Ama mesela emekli maaşı alıyor akrabam 1500 euro 500ünü kiraya veriyor işte ama yemek alışveriş Türkiye'ye göre çok ucuz kalıyor. TL'ye çevirince bile hemen hemen aynı fiyat çıkıyor yani 100 euro ya baya büyük bir mutfak alışverişi yapabilirsin. 1-2 euro ya dondurulmuş pizza var küçük mesela :)

X