Almanyada 3000€ ile gecinilir mi?

Jajinda

Weird is a side effect of awesome.
Kayıtlı Üye
10 Temmuz 2012
612
457
Merhaba arkadaşlar bir iş teklifi aldım bi bebegim ve esim var almanyada 3000€ ile 3 kişi gecinebilir mi, bu konuda bilgisi olanlar almanyada yaşayanlar veya yakını olanlar yardımcı olursa sevinirim.
Şimdiden teşekkürler.

Net mi brut mu ? Nerde yasayacaksiniz? Giceceginiz sehirde kiralar nasil ?

Geçinirsiniz
Çocuk parasıda gelir
Devlet evide bulursunuz bi tane rahat rahat geçinirsiniz bence

Cidden mi ya siz orda mi yaşıyorsunuz.? Ev kiraları ne kadar? Bi de devlet evi diye bisey var dediniz onda herkes oturabilir mi şartları var mi
Ben fransada oturuyorum
Ama fransa almanyadan daha pahalı onu söylemeliyim
Evet devlet evleri var türklerin geneli yurtdısında devlet evlerinde oturur zaten çocugunuz varsa bu devlet evlerinin kirası çok düşük olur
Birde üstüne çocuk parası alırsınız
Benim eşimin maaşı 3000 euro
Biz devlet evinde oturmuyoruz kiramız 1000 euro hiç hesap nedr bilmeyiz herşeyin en iyisini alırız ikimizinde arabası var üstüne birde birikim yapıyoruz öyle düşünün
Yurtdışında çok daha kolay geçinmek

Ben fransada oturuyorum
Evet devlet evleri var türklerin geneli yurtdısında devlet evlerinde oturur zaten çocugunuz varsa bu devlet evlerinin kirası çok düşük olur
Biz devlet evinde oturmuyoruz kiramız 1000 euro hiç hesap nedr bilmeyiz herşeyin en iyisini alırız ikimizinde arabası var üstüne birde birikim yapıyoruz öyle düşünün
Yaaa cok tesekkurler bilgi icin

Ben fransada oturuyorum
Cocuk parası ne kadar ki yüksek bi mebla mi

Munih kiranin en yuksek oldugu sehirlerden bir tanesi. 2 oda bir mutfak eve eski kiraci oldugumuz halde 1100 Euro gibi bir Miktar oduyoruz. Calisacaginiz is nedir bilmiyorum ancak size is teklif eden firmadan kiralik ev bulma konusunda da yardim isteyin derim. Kiralik ev bulmak da zor gercekten.Devlet evi denilen sosyal konutlarda oturmak icin de yardima muhtac olmaniz gerekiyor. Oyle bir durumunuz oldugunu sanmiyorum. Benim tanidigim sosyal konutta oturan turk yok mesela.

Cocuk parasi 200-250 Euro galiba tam bilemiyorum.

Ancak sehir Cok sakin ve guzel bir sehirdir, hastaneleri okullari iyidir, para harcamadan da gider nehir kenarinda piknik yapar ailenizle kaliteli zaman gecirirsiniz. Gecinirsiniz yani bence

Son düzenleme:
Merhaba arkadaşlar bir iş teklifi aldım bi bebegim ve esim var almanyada 3000€ ile 3 kişi gecinebilir mi, bu konuda bilgisi olanlar almanyada yaşayanlar veya yakını olanlar yardımcı olursa sevinirim.
Şimdiden teşekkürler.
Almanyada gecinirsiniz rahat, 220 euro çocuk parası alırsın, devletten yardim talebinde bulunur kiranida devlete odetirsin, boş zamanlarında plastik toplar market ihtiyacinida bedavaya getirirsin. Esin iş bulama kadar işsizlik maaşı da alır, yada meslek kurslarına gider maaş alır, 3000 le kalmaz orda merak etme

Almanyada gecinirsiniz rahat, 220 euro çocuk parası alırsın, devletten yardim talebinde bulunur kiranida devlete odetirsin, boş zamanlarında plastik toplar market ihtiyacinida bedavaya getirirsin. Esin iş bulama kadar işsizlik maaşı da alır, yada meslek kurslarına gider maaş alır, 3000 le kalmaz orda merak etme
Kira yardımı vermezler sanırım o muhtaç olanlara verilmiyor mu?

Kira yardımı vermezler sanırım o muhtaç olanlara verilmiyor mu?
Eğer gecinemezse anlamında dedim, gercekten gecinemezse beyanda bulunuyor devlet inceliyor giderlerini gerçekten gecinemezse kira yardımı yapıyor. Ama zaten geçinir bi kendi maaşı olan 3000 i hesaplayıp gidiyor, eşi var oda iş bulacak bulamazsa işsizlik maaşı alacak, çocuk için yardim olacak 4500 rahat olur geliri

Eğer gecinemezse anlamında dedim, gercekten gecinemezse beyanda bulunuyor devlet inceliyor giderlerini gerçekten gecinemezse kira yardımı yapıyor. Ama zaten geçinir bi kendi maaşı olan 3000 i hesaplayıp gidiyor, eşi var oda iş bulacak bulamazsa işsizlik maaşı alacak, çocuk için yardim olacak 4500 rahat olur geliri
Anladim tesekkurler🙏

X