Almanyada yasayanlar ve yalniz kalanlar

bacim alisamamaklta yerden göge kadar haklisin dedigin gibi anlatilgii kadar toz pembe bir yer degil hatta cok lanet bir yer ama ne yazikki dogdugum degil doydugum yer demeliymis bu devirden sonra,evet tr de yasam belki burasina nazaran biraz daha zor ama bizim türk milletimiz bir okadar yardim sever ve cana yakindir burda yok öyle birsey,evde salcan unun bitse alt komsudan isteyemiyorsun,istemeyi birak derdini dahi anlatamiyorsun,adeta sagir dilsiz oluyorsun, ama biraz kendince düsün ve söyle bi kafani salla acaba benim tutumum dogrumu diye,kendince hakli sebeblerin var ama öyle yada böyle yasamak zorundayiz canim,bunlar gecicek daha iyi günlerin gelicek,ama önce almanca ögrenmen sart,almancani ögren ehliyetini yap ufaktan da bir is bul esin sana karsi 90 derece nasil degisiyor bak görerkegin elinin altinda olmak erkegin gururunu oksar ve deger kaybedersin,ama birazcik sinirlari zorla ve dediklerimi yap cokk faydasini göreceksin,biri sana bir sey dediginde cvp vermek zaten senin stressini atacak hatta yabanci dil konustuguna sevineceksin,önemli olan azimli olman ama kendini birakip pes ettigikten sonra olacaklarida düsün pisman olacagin hic bir seyi yapma ve hemen karar verme canim, bu arada bende dortmunda yakinim hamm ahlen taraflarindayim yanliz hissedersen yaz buraya

bu arada sahsi görüsüm ve yasadiklarim kimse üzerine almasin....

cok dogru seyler yazmissin cemile arkadasim tamda dedigin gibi dil ehliyet is gerisi kolayzaten bu arada ben 19 senedir burdayim

slm kizlar ben 5 senedir almanyadayim önceleri tabi cok zorluklar yasadim yalnizliktan ama cok sükürki benim esim cok iyi sorumluluk sahibi bir insandir her konuda yardimcim ve buradaki tek arkadasim sirdasimdir allaha sükrediyorum herzaman.suan iki cocugum var ve ilk zamanlarda bir saatin bile bir gün kadar uzun gectigi günleri atlattik allaha sükür suanda iki cocugumla zamanin nasil gectiginin farkinda bile olmuyorum alistimmi tam olarak asla ve alisacagimada benzemiyor cünkü dediginiz gibi trdeki sicaklik yok burda insanlar buzdolabi düsüncesiz ruhsuz kimseye güven yok malesef.birbirlerine destek olacaklarina kiskancliklarindan gecilmeyen insanlarla dolu.ama ben evcimen oldugumdan esim ve cocuklarim yetiyor bana evimle ugrasmak vakit gecirmek en büyük mutlulugum acikcasi kismetse 3.yü bile düsünüyorum ama yalniz oldugum icin yardimcim olmadigindan basedemem korkum var.benim size tavsiyem esinizden eminseniz oturun cocuk yapin büyütün derim orda burda elalim tuvaletini temizlemektense bunu tercih ederim acikcasi.bu arada bende kölnde yasiyorum

Mrb hanımlar Tum Msj nerdeyss Olumsuz İnanınn Gelmeye korkuyorumm Bende Gelin ADayıyımm HAm'da yaşıycam Allah izin versee Ama her an vazgeçebilirimmm Damatıı buraya kaçıra Bilirimmm ..:) Allah hepimize Kolaylık versin..

bencede haklisin insallah herkes böyle mutlu olur ne diyeyim ama buralar cok yasanilacak bir seyi yok robotlasmis insanlar sadece.............

bacim alisamamaklta yerden göge kadar haklisin dedigin gibi anlatilgii kadar toz pembe bir yer degil hatta cok lanet bir yer ama ne yazikki dogdugum degil doydugum yer demeliymis bu devirden sonra,evet tr de yasam belki burasina nazaran biraz daha zor ama bizim türk milletimiz bir okadar yardim sever ve cana yakindir burda yok öyle birsey,evde salcan unun bitse alt komsudan isteyemiyorsun,istemeyi birak derdini dahi anlatamiyorsun,adeta sagir dilsiz oluyorsun, ama biraz kendince düsün ve söyle bi kafani salla acaba benim tutumum dogrumu diye,kendince hakli sebeblerin var ama öyle yada böyle yasamak zorundayiz canim,bunlar gecicek daha iyi günlerin gelicek,ama önce almanca ögrenmen sart,almancani ögren ehliyetini yap ufaktan da bir is bul esin sana karsi 90 derece nasil degisiyor bak görerkegin elinin altinda olmak erkegin gururunu oksar ve deger kaybedersin,ama birazcik sinirlari zorla ve dediklerimi yap cokk faydasini göreceksin,biri sana bir sey dediginde cvp vermek zaten senin stressini atacak hatta yabanci dil konustuguna sevineceksin,önemli olan azimli olman ama kendini birakip pes ettigikten sonra olacaklarida düsün pisman olacagin hic bir seyi yapma ve hemen karar verme canim, bu arada bende dortmunda yakinim hamm ahlen taraflarindayim yanliz hissedersen yaz buraya

bu arada sahsi görüsüm ve yasadiklarim kimse üzerine almasin....

slm ben buralara yakin oturan ve kafa yapisi uyacak kisilerle görüsmek istiyorum birkac kisiyle konusuyorum hepimizin ortak sorunlari hemen hemne ayni...............istersen yazisabiliriz burdan vaya özeldende yazabilirsin eylül.........

esimle cok severek ikiyil aradan sonra evlendik ve vize okul dil problemi derken bircok sikintinin ustesinden gelmeyi basardik ama daha evliligimizin 1.yilinda butun taslar oynamaya basladi ne yapacagimi da bilmiyorum acikcasi..........burda ise girmek calismak zor
türkiyede iyi bir isim varken meslegimin zirvesine ulasmisken burda temizlige gitmek yada bir restoranda bulasikcilik yapmak bana göre degil acikcasi....gördügüm kadariyla butun turkler burda genelde temizlik isinde calisiyorlar...
bir ise girmek icin cok iyi almanca bilmen sart

Ne kadar üzücü bir durum allah yardimcin olsun pisman etmesin insallah ama su anda kusuruma bakma ama icimden sadece Keske evlenmeseydin demek geliyor... Yine allah yollunu acik etsin iyi yerlere yönelde mutlu olacagin bir hhayat yasa insallah

Yahu buraya sonradan gelenleri anlıyorum tamam da..
Peki ya burda doğup büyüyüp yaşayanlar ne yapsın?
İşte bende onlardan biriyim sevmiyorum ya ben almanyayı sevemedimmm :KK5:

MRb Hİç kafanıza göre arkaşlar bulamadınızmı..(Muzur kedi).:KK43: ne biliyimm vardır belkii Gerçi herkezle dost olunmazz ah ahh... Bn ne yapcam elın memleketınde yaaaa...:KK43:

Bi kaç yakın arkadaşım var tabii ama ne olursa olsun hiç bişey ordaki gibi değil.
Kaçtane arkadaşım olursa olsun burda hiç bişey yapmak gelmiyo içimden herşey çok sıkıcı geliyo zevk vermiyo mutsuzum burda..
Türkiyede bi dışarı çıktığınızda en basit bi bakkala bile gittiğinizde dışarısı cıvıl cıvıl yaa bi farklı ama burda öyle mi
insanları soğuk ortam soğuk herkes kendi derdinde halinde işte :KK43:

haklısınn cıvıl cıvıl bi neşe yok sanırımm ama insan kendi çevresini kendi neşelendirmelii çabuk pes etmemeliii hayata tutunnn ve gülümseee... umarımmm herşey yolunda gider...

Bi kaç yakın arkadaşım var tabii ama ne olursa olsun hiç bişey ordaki gibi değil.
Kaçtane arkadaşım olursa olsun burda hiç bişey yapmak gelmiyo içimden herşey çok sıkıcı geliyo zevk vermiyo mutsuzum burda..
Türkiyede bi dışarı çıktığınızda en basit bi bakkala bile gittiğinizde dışarısı cıvıl cıvıl yaa bi farklı ama burda öyle mi
insanları soğuk ortam soğuk herkes kendi derdinde halinde işte :KK43:

haklisin canim burdaki sogukluk en kücük canlisina kadar sinmis hicbirsey bizim oralar gibi degil herseyiyle farkli bizim memleketimiz bizim insanimiz....burdakilerde malesef yabancilasmislar....ben bazen diyorum istanbulda köprü altlarinda dilenen insanlar var onlari bile özlüyorum gitsem gördügüm dilencilere sarilirim herhalde nerdesin hangi sehir

X