Almanyada yasayanlar ve yalniz kalanlar

merhabalar bende frankfurttayim.bende bu ara bunalim takilanlardanim.kimsem yok burada öfff ne zor bu gurbetlik ya

Selam arkadaslar. Konu eskimis galiba belki yeniden guncellenir. Neuss ve yakinlarinda olan varmi ?

selam eylül hala almanyadamısın son aktif üyeliğin 2008 diyor umarım burdasındır bu mesajı okuyunca bana acil dönüş yaparmısın

Neden se orda doganlar hep gelmeyin diyen kisiler valla görüyoruz gittim de burda essek gibi asgari ucreti calsi 12 saat tabi 8 degil sonra etin kilosu 60 kuzu 120 orsa 7 euro burda ayliik mutfak 2 kisi 800 2 çocuklu birinin en az 1500 eee hani fatura hani ev kirasi orda 30 yil vadeli aylik 300 euroya kira odeyerek ev aliyosun asil burasi kotu göç yasasi onaylanmis valla iskur acsin ilan hemen basvurcam a1 kursuna bile gittim ki alisma icin

selam herkese,valla bende çok istiyorum yurtdışına yerleşmeyi üniversite mezunuyum bankacıyım eşimde yönetici bi gıda zinciri firmasında.1 oğlumuz var 1 yaşına giricek onun geleceği için gitmeyi istiyorum en çok,bankacıyım ama gelin görün nasıl stres altında yaşadığımızı..Yıllarca stresten bebek sahibi olamayan,düşük yapan eşinden boşanan bir sürü arkadaşım oldu malesef ..Eminim yalnızlık çok zor bende bir dönem farklı ile tayin olunca yalnız yaşadım,ailemden sevdiklerimden uzak arkadaşsız kimsesiz ama en azından çocuğum için katlanırdım ankara antlaşmasını öğrendim onu biraz araştırdım.Eşimin babasıda almanya da yaşıyor Alman vatandaşı ama zamanında eşim 16 yaşını doldurunca götürememiş bna önerebileceğiniz bişeyler varmı bir arkadaş işkur yazmış ama o ne acaba nasıl bi iş ilanımı ne

Merhaba arkadaşlar ben Stuttgart yakınlarındayım var mı buralardan olan

Konu çok olmuş açılalı,aktif değil hiç.Canlandiralim biraz :) nerelerde oturuyorsunuz arkadaşlar,ben Bavyera eyaletindeyim:)

Merhaba ben de Almanya’ya gelin gideceğim yorumları görünce korkmadım değil :)))) Benim hikayem minicik farklı eşimle 5 yıldır evliyiz eşim doğma büyüme gurbetçi sonunda beni alıp gitmeye karar verdi alışamadı buralara :) 5 yıllık evli olmak biraz avantaj en azından birbirimizi tanıma evrelerini burada atlattık diye düşünüyorum. Yorumların çoğu eski şimdi bu dönemde daha kolay adapte olunur diye düşünüyorum tabi yalnızlık değişmez kaderimiz olacak

Kimse cevap yazmıyor malesef :)
Zor olacak ama alışırsın iki üç seneye :)

Evet alışırım artık napalım ☺ Siz kaç senedir oradasınız?
3 sene olacak benmde.Henuz yeni yeni alışıyorum.Herkesi geride bırakıp gitmek ve biraraya gelememek çok zor.Ama napalm gülü seven dikenine katlanıyor mecbur

Eşiniz bu noktada yanınızda olup gezdirse sizi biraz daha alışırdınız aslında. Almanca biliyor musunz peki? Orada kurslara katılsanız ya da türklerin gidip çalıştığı gibi çalışsanız elbet zamanla alışır daha da sosyalleşirsiniz. Keşke bende gidebilsem hep yalnız gidip böyle yerlere önce ağlarım mutlaka sonra da öyle severim ki ben bile inananam

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…