Almora

kalemkitap2

Kapsama Alanı Dışında !
Kayıtlı Üye
22 Aralık 2006
2.003
6
ALMORA; yıllardır alışılagelmiş Rock enstrümanlarının yanı sıra keman, flüt, yaylı çalgılarla beraber opera tadında senfonik öğeler içeren, bazen dinlendirici bazen de Distortion'u son noktasına kadar kullanmayı bilen, 4 yılda 4 albüm 1 single çıkarmış başarılı bir folk senfonik metal grubumuzdur.
Gitarda ve şarkıların yaratıcılığında Knight Errant'dan da tanıdığımız Soner Canözer var. Ayrıca: Nihan(Vokal+violin), Bilge(flüt+vokal), Ahmet(Vokal), Burak(Gitar), Vefa(Bass), Serkan(Perküsyon) grubun duvar taşları..

Grubun ilk albümü Gates of Time 2002'de Zihni Müzik çatısı altında çıktı. Bir çok alanda başarılı oldu. Yılın en iyi 10 albümü arasında yer aldı. Kemancı Müzik Günlerinde En İyi Yeni Grup ödülüyle beraber Ürdün'de Yılın En Çok Satan Grubu oldu.İlk albümde bu kadar başarı çok büyük bir adımdı. Hızlarını hiç kesmeden devam ettiler.Bir çok festivalde yer aldılar. Opeth, Kreator gibi büyük metal gruplarıyla aynı sahnede çaldılar. Ardından Ekim 2003 de aynı firma tarafından 2. Albümleri Kalihora's Song u yayınladılar.Ve Türkiye'de olduğu kadar dünyada da büyük ilgi topladılar. Ardından Eylül 2004'de 3. albümleri Shehrazad'ı yine aynı firma ile piyasaya sürdüler.Yine dünyanın en büyük Symphonic Metal topluluğu olarak kabul edilebilecek Therion'a ön grupları olarak katıldılar.Bu albüm Japonya'da büyük ilgi gördü ve orada da yayınldı. Ve 2006 yılının başlarında son albümleri 1945' le yollarına kaldıkları yerden devam ettiler. Grup'un sound'u Nightwish, Theatre of Tragedy, Therion gibi büyük grupların sound una çok yakın olmasına karşın; Türk müziğinin köklü geçmişinden de faydalanarak Türk ezgileriyle pekiştirilerek harmanlanmış. Orkestranın aletlerini başarılı çalmaları ve çok zengin bir enstruman altyapısının da olması grubu çok farklı kılıyor.