Alt komşudan hakaret ve üstü kapalı tehditler

Benim evim alt kat, ust katimda 9 aylik bebek var.
Covid bile gecirdi, illa hasta oldugu gunler oldu, her karsilastigimizda ozur dilediler sizi de uyutmadik dediler, hele covid suphesiyle atesten yandigi aksam 1 gr uyumadik ama tabiki rahatsiz olmadik boyle birsey olabilirmi biraz vicdan.
Buyudukce de rahatsiz olacagimi dusunmuyorum, cunku tepkileri guzel bizi yok saymiyorlar
Bazen kendilerini cok kaptiriyorlar severken cok guluyoruz yine costular diyoruz
Genel anlamda ses problemi ztn yok
Supurge sesine cikmam yani
1 aksam ceviz kirdilar evde yokuz saniyorlarmis ertesi gun kapiya geldi isigi gorunce cok uzuldum dedi
Sadece 1 aksam cok rahatsiz olmustum evden 15 buyuk 12 cocuk cikti ama dugun salonu gibiydi. Bende yorgundum.
Ilk oldugu icin cikmadim 2. De sanirim bir paket cikolata alir cikarim.
Bu isler dengeye bakar, iki tarafta sinirini bilmeli. Siz ztn 9da uyuyan cocuklardan bahsediyorsunuz. Bu saatten sonra yok sayin. Ayaklarina kapanacak haliniz yok.

Allah kolaylık versin. Bir daha kapınıza gelir,bağırır tehdit ederse ki edecek,açın telefonunuzun kamerasını bir bir kaydedin. Sonra gider şikayetçi olursunuz. Benim üst komşumda sitede yasak olmasına rağmen her gün evde ne varsa camdan silkeliyordu,yetmiyor çamaşırlarını balkonuma sallandırıyordu,en son yastık tarzı birşey silkeledi içindeki süngerler kar misali yayıldı ortalığa. Camımın önüne,sinekliklere yapıştı aşağıdan delirdim,fotoğraflarını çekip söyledim,yasak bir daha olursa gider şikayetçi olurum ödersiniz cezasını diye. Pişkin pişkin üste çıkmaya çalıştı hepsini kaydettim devam et gör neler olacağını diye bağırdım.Uzun zamandır yapmıyorlar. Bir sustum iki sustum kaydettim şikayet edeceğim diye korktular sanırım artık.
Öncesinde defalarca apartman görevlisini yolladım kapısına. Anlamadı ben çözümü böyle buldum.

Yasal olarak araştırma yaptık biraz yarın bir hun kapımıza polis gelmesi muhtemel.Saat 22.00 dan sonra yasal olarak çocuk gürültüsü de suç kapsamında ymis ona dikkat ediyorduk ama aleyhimize olmaması için daha çok edicegiz.Sonrsinda sabah yediye kadar yine aynı şekilde.Sabah yediden sonra ceza kapsamında değil.Yani sabah 11 de gelmeleri haksız.Bana dediklerini ispat etsem komsuyu sözle tacize giriyor.Baktik herkes bu durumda çok sevdiğim evi sattım gittim yazmış.Ayni durumu yaşayan bir kadın panik atak hastası olmuş üç yaşındaki kızı saat dokuzda uyuduğu halde.Sikayet edersen de sen haksız çıkabilrsin vicdansız bir insan varsa karşında.Zaten benim alan sınavı var bir aydan az kaldı.Hayirlisi ile inşallah bir yer çıkar.Bir sene bile dayanamadilar.
Ne demek ya akşam çocuk sesi bile yasak. Çocuk ağlar zırlar ne yapacağız yani ağzını mı bantlayalım? Öyle birşey olmaz. Sadece tadilat ve müzik sesi için geçerli şikayet durumu. Hiç kolik bebek görmemişler demek ki. Bir başlar sabaha kadar susmaz kolik bebek. Alsınlar hapse atsınlar bari bebeği🤣🤣

Ne demek ya akşam çocuk sesi bile yasak. Çocuk ağlar zırlar ne yapacağız yani ağzını mı bantlayalım? Öyle birşey olmaz. Sadece tadilat ve müzik sesi için geçerli şikayet durumu. Hiç kolik bebek görmemişler demek ki. Bir başlar sabaha kadar susmaz kolik bebek. Alsınlar hapse atsınlar bari bebeği🤣🤣
Öyleymiş cocuk sesi de geç saatte olunca rahatsız etmeye giriyormuş.Biz de şaşırdık.Ama bebek nasıldir bilmiyorum yani karsidaki Allah korkusu olmayınca aleyhimize kullanabilir

Ben tek yaşadışım halde alt komşu aylarca beni şikayet etti kapıma dayandı, geceleri temizlik yapıyormuşum ben 😂
Neyse o kadar bunaldım ki geceleri ses dinledim gece 3 5 arası temizlik yapan karşı dairemdi, alt kata güvenliğe herkese anlattım
O evle konuşuldu aylar sonra onlar bıraktı temizliği
Ama 8 ay falan diken üstünde yaşadım, uyurken kapıma güvenlik gelir uyandırırdı ses yapıyormuşsunuz diye
Şuan ordan gitmeyecekseniz sorunun kaynağını bulun bence
evet bu tarz karışıklıklar olabiliyor. ses titreşim yoluyla iletildiği için bazen nerden geldiği konusunda yanılmak olası. benim de dün gece üst çaprazım çok hareketliydi. bir bebek bir küçük çocuk var orada. bana pek ulaşmaz onların sesi anca banyodayken falan duyarım apartman boşluğu sebebiyle ama dün gece bayağı bi duydum. gece 2,30-3 gibi hatta benim üstümden geliyor sandım sürekli ayak sesi vardı. üsttenin yürüyüşü bam güm şeklinde. topuklara vura vura yürü yani. ben o sandım. yarım saat kesintisiz sanki koşar adım evi turladı. hatta sinir oldum gecenin bu saati bu kadar yürüyecek ne var sizde diye :KK70: baba oğul amca 3 erkek yaşıyorlar ve erken yatarlar. sonra bu yürüme seslerine ara ara bebek sesi de eşlik edince anladım onlardan değil çapraz üstten geldiğini. mutfak ışıkları falan açıktı çünkü çaprazdakinin. ve altta da üstte de bebek yok, onlarda var. sonra tuvalete kalktım baba falan ayaktaydı sesi geliyordu. çocuklar hasta oldu herhalde bunlar da telaşla bi o yana bi bu yana dolaştılar evde. kaynağı bulmak önemli.

X