Altın biriktirmeye başlıyoruzz

Ay hatlar karismis, tesekkur ederim. Ev de hayirli olsun, risk almadan yatirim olmuyor. Interview larin guzel gecer insallah, sen istedigini secersin. Yuz yuze gorusmeye 3-5 kisi en fazla cagiriyorlar burada, akademide de oyle. Yani cagirdiklarina gore sansin yuksektir diye dusunuyorum.
Burda öyle çok kişiyi cagirmiyorlar doğru. Teşekkür ederim heyecanlıyım azicik 😅

Kızlar, sigarayı bırakma karşılığında eşimden temmuz ayından itibaren aylık 2 bin lira nakit alacağım ve birikim yapmak istiyorum ancak hiç bilgim yok.

Altın alayım desem, fiziki mi yoksa altın hesabından almamı mı önerirsiniz?

Aslında eşim borsaya yatırabileceğimi söylüyor, o orada bir miktar para çeviriyor ama borsayı ondan öğrenmeye çalışmam tıpkı araba öğretmesi gibi olduğu için bir türlü anlayamadım.🙈

Yoksa borsada 2 kâğıt belirleyip oraya mı yatırsam? Al-sat kısmı kafamı karıştırıyor açıkçası risk almayı da sevmiyorum. Siz ne tavsiye edersiniz?

Califormia`da sadece San Diego ya gittim ama begenmistim. Yalniz cok pahali, benim mudurum California`dan geldi, kadin buradaki her seyi ucuz buluyordu ki Boston da oyle cok ucuz degildir.
Almanca zor gercekten, universitedeyken 5 donem almistim, kimyagerim hani staja gidersem ise yarar diye ama gitmedim. Kullanmadigin icin de cogunu unuttum. Sen eminim baya konusuyorsundur.
Avrupa turu istiyorum aslinda, sadece Italya`yi gordum, cocuklar biraz daha buyurse, krediler de azalirsa Avrupa`da gorecek yer cok.
Kuzenler San Diegoda. Güzeldir. Benimkiler daha da güzel bir yerden ama 😎
Bakma ben de sadece Californiayi biliyorum doğuya ve kuzeye hiç gitmedim güney ile zaten ilgilenmiyorum.
Avrupa'da gezilecek çok yer var doğru. Benim de aklımda bir kaç yer var çok istediğim görmek. Daha Almanya'yı bile gezemedim ki doğru düzgün. Münih en başta gitmek istediğim şehir Almanya'da.

Kızlar, sigarayı bırakma karşılığında eşimden temmuz ayından itibaren aylık 2 bin lira nakit alacağım ve birikim yapmak istiyorum ancak hiç bilgim yok.

Altın alayım desem, fiziki mi yoksa altın hesabından almamı mı önerirsiniz?

Aslında eşim borsaya yatırabileceğimi söylüyor, o orada bir miktar para çeviriyor ama borsayı ondan öğrenmeye çalışmam tıpkı araba öğretmesi gibi olduğu için bir türlü anlayamadım.🙈

Yoksa borsada 2 kâğıt belirleyip oraya mı yatırsam? Al-sat kısmı kafamı karıştırıyor açıkçası risk almayı da sevmiyorum. Siz ne tavsiye edersiniz?
Fiziki olarak başlayabilirsiniz
Borsa ile de ilgili pek bilgim yok
Altın al ve unut genel felsefem😂

Selam kizceler hayirli cumalar
Şifayı kaptım havalardan herhalde grip oldum
Hb den 100lu fairy aldım %20 indirim vardi birde slepy ürünlerinde ikincisi %40 indiriminde ikide ped aldim malum ana kız anca yetiyor.
Kart kesilince de sampuan alicam egzamadan dolayı özel. Şampuan 350tl olmus ya sinir oldum neyseki 6 ay gidiyor.
Bit artık haziran🤣

Selam kizlar,

günler yogun geciyor yine. Dün annem geldi sükür, biraz rahatliyacagiz. Yarinda sipamin dogum günü, arkadaslari davet etdik. Bugün ev dip köse temizlencek, motivasiyonumu toparlamaya calisiyorum su an 😂
Halen izin icin reservasion yapmadik, pazartesi hal etmeliyim. Güya 3 hafta gidecektik ama fiyatlar ucmus. Du an yunanistanda bir otel begendik, 10 güne düsürdük. 4700€ 😵‍💫 daha gezme yok icinde. Resmen su an kuruslari topluyoruz izin icin 😂 Resmen 3 aylik maas 10 günlük izine gidecek. Ama bu senede gitmezsem seneye kesin yine kendimi türkyede köyde bulurum 😂
Sizler ne yapiyorsunuz? Varmi izin planlari?

Selam kizceler hayirli cumalar
Şifayı kaptım havalardan herhalde grip oldum
Hb den 100lu fairy aldım %20 indirim vardi birde slepy ürünlerinde ikincisi %40 indiriminde ikide ped aldim malum ana kız anca yetiyor.
Kart kesilince de sampuan alicam egzamadan dolayı özel. Şampuan 350tl olmus ya sinir oldum neyseki 6 ay gidiyor.
Bit artık haziran🤣
Gecmis olsun canim

Selam kizlar,

günler yogun geciyor yine. Dün annem geldi sükür, biraz rahatliyacagiz. Yarinda sipamin dogum günü, arkadaslari davet etdik. Bugün ev dip köse temizlencek, motivasiyonumu toparlamaya calisiyorum su an 😂
Halen izin icin reservasion yapmadik, pazartesi hal etmeliyim. Güya 3 hafta gidecektik ama fiyatlar ucmus. Du an yunanistanda bir otel begendik, 10 güne düsürdük. 4700€ 😵‍💫 daha gezme yok icinde. Resmen su an kuruslari topluyoruz izin icin 😂 Resmen 3 aylik maas 10 günlük izine gidecek. Ama bu senede gitmezsem seneye kesin yine kendimi türkyede köyde bulurum 😂
Sizler ne yapiyorsunuz? Varmi izin planlari?
Ne izni yaa 🤣
En ucuz otel 20 bin olmuş
Gecen yılki gibi ev kiralar bi kac gün kalırız ben çok sevmiyorum zaten sicagi
İse gitmediğim ev işi yapmadım her gün tatil bana🤣
Gecmis olsun canim
Sagolasin canim

Ne izni yaa 🤣
En ucuz otel 20 bin olmuş
Gecen yılki gibi ev kiralar bi kac gün kalırız ben çok sevmiyorum zaten sicagi
İse gitmediğim ev işi yapmadım her gün tatil bana🤣

Sagolasin canim
ev kiralayinca bu kez ordada ev isi yapiyoruz bacim. Sen haric herkes tatil yapmis oluyor.
Cidden ya fiyatlar felaket. Bugün markete girdim, aldigima baktim ve ödedigime. Resmen artik fisleri kontrol ediyorum kesin yanlislik var diye. Bir umut isde 😂😂😂
Bugün gün parami aldim, direk izin icin kenara atdim. Benim ehliyet tazeleme yine hayal oldu. Gelecek ayda kaliför ve su faturamiz gelcek, 1000€ dan az ödersek sabaha kadar dans etcem 😂 burda aylik bir miktar ön ödeme yapiyoruz. 1 yil sonrada onun fazlasini harcadiksak aradaki farki ödüyoruz. Heycanla bekliyoruz komsularla birlikte 😂
Sonunda motivationumu toparlayip eve girisdim. Yarin icin bi yemekler ve süsleme kaldi. 4 saatde disarda cocugu oynatdim, italyan komsumda cikti sükür, yoksa disarda vakit gecmiyor.

Selam kizlar,
dün arkadaslarla sipamin dogum gününü kutladuk. Iyi geldi, uzun zamandir bir araya gelememistik.
Aksam sigortaciyla bulusacaz. Hayat risk sigortasi yapcaz. Birimize veya ikimize birsey olursa kiza bari para kalsin diye. Evraklari doldurdum sabah. Ardindanda kizin fitorafini cektirdim. Yarin passapoetunu cikartcam.
Izin yine degisti 😂😂😂 arkadaslar ispanyada güzel bir yere gitmisler, tavsiye etdiler. Yarin onuda hal ederim. 14 gün 4000€ geliyor, yunanistandan daha uygun.

Araba iki gün önce sorun yasatmisdi, isiklar yanmadi, bütün elektronik arza gösteriyor. Dünden beri birsey yok. Anlamadik gitdi. Umarim birdaha arza cikarmaz.

Kizimada nenesinden ve esimin arkadasindan 150€ dogum günü hediyesi geldi. 80€ da kumbarasinda var. Yakin zamanda 2,5 g altin alirim ona herhalde.

Sizler ne yapiyorsunuz? Zamlar oldu mu secimden sonra?

Bu aralar kafam dolu bazı şeylerle..
Takmamaya çalışsam da olmuyor... Okullar kapncak az kaldı. Pek sevemedim bu okulu insallah alışırım zamanla. Kendimi resmen sosyal medyaya verdim..Anneme gittim geldim..
Ek ders ve maaş bekliyorum ödemeler için. Valla stok işini falan da bıraktım artik
is yerini mi takiyorsun canim?
Biliyorsun bende sube degistirdim, eski sube gibi degil, artik bende eskisi kadar mutlu gitmiyorum, ama hergün burasi ekmek param diye teselli ediyorum kendi mi. Molalarda bende sosyal medyada dolaniyorum vakit gecsin diye.
Isden sonra güzel seyler yapmaya calis. Oglunla yürü, kitap oku gibi seyler 😘

Selam kizlar,
dün arkadaslarla sipamin dogum gününü kutladuk. Iyi geldi, uzun zamandir bir araya gelememistik.
Aksam sigortaciyla bulusacaz. Hayat risk sigortasi yapcaz. Birimize veya ikimize birsey olursa kiza bari para kalsin diye. Evraklari doldurdum sabah. Ardindanda kizin fitorafini cektirdim. Yarin passapoetunu cikartcam.
Izin yine degisti 😂😂😂 arkadaslar ispanyada güzel bir yere gitmisler, tavsiye etdiler. Yarin onuda hal ederim. 14 gün 4000€ geliyor, yunanistandan daha uygun.

Araba iki gün önce sorun yasatmisdi, isiklar yanmadi, bütün elektronik arza gösteriyor. Dünden beri birsey yok. Anlamadik gitdi. Umarim birdaha arza cikarmaz.

Kizimada nenesinden ve esimin arkadasindan 150€ dogum günü hediyesi geldi. 80€ da kumbarasinda var. Yakin zamanda 2,5 g altin alirim ona herhalde.

Sizler ne yapiyorsunuz? Zamlar oldu mu secimden sonra?
Kuzunun dogum gunu kutlu olsun canim kumbarasi bereketli olsun
Daha zammı temmuz 15te alicaz da zam vermemek için enflasyonu sıfır gösterdiler bu ay.
Bu aralar kafam dolu bazı şeylerle..
Takmamaya çalışsam da olmuyor... Okullar kapncak az kaldı. Pek sevemedim bu okulu insallah alışırım zamanla. Kendimi resmen sosyal medyaya verdim..Anneme gittim geldim..
Ek ders ve maaş bekliyorum ödemeler için. Valla stok işini falan da bıraktım artik
Sıkma canını tatil geliyor size. biz hala devamke yillik izin bile sorun oluyor
Bende maaşı bekliyorum hiç bu kadar sıkısmamistim Hersey üst üste geldi günler cok hızlı geçiyor ama maas günü bir türlü gelmiyor

X