Altın biriktirmeye başlıyoruzz

karamelli_turta

Nirvana
Pro Üye
21 Temmuz 2008
17.327
54.070
1. A Asmin75 =
2. T Thewitcher = 12 çeyrek+50 gram altın 🎖
3. mavimli mavimli = 5000 $+5000£
4. karamelli_turta karamelli_turta = 20 gram +12 çeyrek altin 🎖+500 £
5. T tatlu = 5 tam+20 gram altın 🎖
6. K kahvemsimutluluk = Ev değiştirmek 🏠
7. sempatik_kiz sempatik_kiz = 2 bilezik+12 çeyrek altın 🎖
8. kronikuykucu kronikuykucu =40 gram altın 🎖
9. Zeynep Gulru Zeynep Gulru =40 gram altın 🎖+12 bin $
10. P paul sahilleri =40 gram altın 🎖
11. SVincent SVincent =12 gram altın 🎖 +250$+250£+250 sterlin
12. pisi26237 pisi26237 =100 gram altın 🎖

2024 6 aylik hedeflerimiz;
1. K kahvemsimutluluk =
2. T Thewitcher = 30 gram altın +6 çeyrek altın 🎖
3. karamelli_turta karamelli_turta =10 gram +6 çeyrek altın 🎖
4.
5.

:sampiyon::sampiyon:

Son düzenleme:
Selam hanımlar
Yepisyeni bir Topik ile ben geldim
13 yıllık çalışma hayatımda ortalama son 1,5 yıldır gelecek için çocuklarım için birikim yapmaya başladım.
Biriktirmeyi bilmeyen bir kişiliktim ama öğrendim artık. Ben yaptıysam hepimiz yaparız diyorum çünkü çok savurgandım.Hiç acımıyorum artık eşime hiç güvenmiyorum zaten çünkü ona kalsa birikime gerek yok. Ama dünyanın binbir türlü hali var bence birikime çok gerek var.
her ay çeyrek ile başladım,iki tane güne girdim 2000 er tllik birini alınca iki tane ata altın aldım. Diğeri de agustos 5 inde alacağım inş.
Çocuklarıma verilen harçlıklar vs hepsini biriktiriyorum.
Artık agustostan itibaren ayda bir ata altın almayı hedef aldım.
Hadi bismillah.
Bir de banka kasası hala kiralamadım onu da düşünüyorum hala.
Gelin beraber biriktirelim...
Geldim canim, süpersin buradayım ben de, birbirimize destek olup gaz verip alalım altinciklarimizi...

Hoşgeldin no_name_ no_name_ çok memnun oldum ne güzel ortak hedeflerimiz var
Nasıl gidiyor tasarruf, birikim olayları?
Hoşbulduk canım, az çok tanıyorsun beni diğer topikten..ben de aynı senin durumundayim...eşime engel olamıyorum, o sıkılıyor tasarruf denince..üstünde az para olunca mutsuz oluyormuş :KK43: geçen akşam eve gelmiş bana diyor ki ben çok mu para harcıyorum? Sabah 200 TL vardı şimdi 15 TL kalmış nereye gitti hiç farketmedim..böyle bir eşle mücadele ederek kendi kendime bir şeyler yapmaya çalışıyorum.altin kumbaram var, ocaktan beri birikim yapıyorum, kumbarami Aralık'ta açmayı planlıyorum inşallah..hepimize hayırlı olsun topigimiz..

Bu arada dün 4000 TL kadar toplu para geçti elime, bunun 2000 tlsini bu haftasonu otel için ve haftaya gelecek misafirlerin ağırlanması için ayırdım, kalan 2000 ile salı günü kısmetse gidip 2 tam 1 çeyrek almayı planlıyorum...

Hoşbulduk canım, az çok tanıyorsun beni diğer topikten..ben de aynı senin durumundayim...eşime engel olamıyorum, o sıkılıyor tasarruf denince..üstünde az para olunca mutsuz oluyormuş :KK43: geçen akşam eve gelmiş bana diyor ki ben çok mu para harcıyorum? Sabah 200 TL vardı şimdi 15 TL kalmış nereye gitti hiç farketmedim..böyle bir eşle mücadele ederek kendi kendime bir şeyler yapmaya çalışıyorum.altin kumbaram var, ocaktan beri birikim yapıyorum, kumbarami Aralık'ta açmayı planlıyorum inşallah..hepimize hayırlı olsun topigimiz..

Bu arada dün 4000 TL kadar toplu para geçti elime, bunun 2000 tlsini bu haftasonu otel için ve haftaya gelecek misafirlerin ağırlanması için ayırdım, kalan 2000 ile salı günü kısmetse gidip 2 tam 1 çeyrek almayı planlıyorum...
Anlıyorum cnm seni eşlerin bu konuda bizim gibi düşünmemesi bizim birikim yapmamıza engel değil.
Benim eşim de birikimi gereksiz görüyor ama çalışıyorken birşeyler biriktirmeliyiz.
Ki zamanında çok harcadık doyum noktasına ulaştım sanırım artık ben.
Ondan gizli alıyorum bilse istese yine de vermeyeceğimi tahmin eder sanıyorum çünkü harçlığımdan vs ayırıyorum.
Kumbara olması çok güzel oluyor insan çok merak ediyor ne kadar olduğunu geçen yıl bende yapmıştım 700 tl falan çıkmıştı.
Toplu para Eline geçmesi çok güzel gider hemen alırsın altınını cnm
Tatili kk na taksit yapsan belki 3 ata alırsın nakit ile.

Anlıyorum cnm seni eşlerin bu konuda bizim gibi düşünmemesi bizim birikim yapmamıza engel değil.
Benim eşim de birikimi gereksiz görüyor ama çalışıyorken birşeyler biriktirmeliyiz.
Ki zamanında çok harcadık doyum noktasına ulaştım sanırım artık ben.
Ondan gizli alıyorum bilse istese yine de vermeyeceğimi tahmin eder sanıyorum çünkü harçlığımdan vs ayırıyorum.
Kumbara olması çok güzel oluyor insan çok merak ediyor ne kadar olduğunu geçen yıl bende yapmıştım 700 tl falan çıkmıştı.
Toplu para Eline geçmesi çok güzel gider hemen alırsın altınını cnm
Tatili kk na taksit yapsan belki 3 ata alırsın nakit ile.
Aslında düşünmedim değil ama kk kullanım özürlü olduğumuz için kklari hep iptal etmiştim, dayanamadım yine gittim aldım 2 bankadan bir kaç ay önce, sonrada yemin verdim sadece altın alacağım kartlardan, taksit yapıp gün gibi ödeyeceğim diye.simdi yeminimi de bozmak istemiyorum aslında..bi dusuneyim bu durumu ben.

Kk nın bir tanesini kapatabilirsin aslında iki tane fazla, kullandığının da limitini biraz yüksek tut. Çünkü her kart için yıllık kullanım ücreti kesiliyor.
Kk ından bende çok borca girdim zamanında çok ödedim.
Ama 1,5 yıl önce bir karar verdim birini kapatacağım birini de sadece tatil rezervasyonu yaparsak taksit sayısını çok uzatmadan tatil taksidi için kullanacağım diye.
4 taksit yaptırdım ayda 850
Son iki ayı kaldı

Kart kullanmayı da bilmeden yıllarca kk na para kaptırmışız orası da ayrı dert...

Selam hanımlar
Yepisyeni bir Topik ile ben geldim
13 yıllık çalışma hayatımda ortalama son 1,5 yıldır gelecek için çocuklarım için birikim yapmaya başladım.
Biriktirmeyi bilmeyen bir kişiliktim ama öğrendim artık. Ben yaptıysam hepimiz yaparız diyorum çünkü çok savurgandım.Hiç acımıyorum artık eşime hiç güvenmiyorum zaten çünkü ona kalsa birikime gerek yok. Ama dünyanın binbir türlü hali var bence birikime çok gerek var.
her ay çeyrek ile başladım,iki tane güne girdim 2000 er tllik birini alınca iki tane ata altın aldım. Diğeri de agustos 5 inde alacağım inş.
Çocuklarıma verilen harçlıklar vs hepsini biriktiriyorum.
Artık agustostan itibaren ayda bir ata altın almayı hedef aldım.
Hadi bismillah.
Bir de banka kasası hala kiralamadım onu da düşünüyorum hala.
Gelin beraber biriktirelim...

Direk internet bankacılığından altın hesabı açsanız daha güvenilir olabilir çalınmalara vs karşı. Biz öyle yapıyoruz eşimle.

Direk internet bankacılığından altın hesabı açsanız daha güvenilir olabilir çalınmalara vs karşı. Biz öyle yapıyoruz eşimle.
Hayırlı olsun birikimleriniz
Ben o yola başvurdum kuveytturkte altın hesabı açtım sonra içime sinmedi
Fiziki altın daha cazip geliyor bana dokunup hissetmek güven veriyor.
Bankadan altın almak bana göre değil sanırım

Hayırlı olsun birikimleriniz
Ben o yola başvurdum kuveytturkte altın hesabı açtım sonra içime sinmedi
Fiziki altın daha cazip geliyor bana dokunup hissetmek güven veriyor.
Bankadan altın almak bana göre değil sanırım

Anladım:) o zaman banka kasası fikriniz iyi olmuş. Ne olur ne olmaz. Sizin de birikimleriniz hayırlı olsun bereketli olsun :)

Hedefin süper inşallah devam et böyle cnm
Benim ata altın hedefim de en az 100 tane :)
Banka kasası kiraladın mı?

Ben almanyadayim.
Evet hemen kiraladim. Evde güvenemedim. Tatile filan cikinca çalınır diye korkdum.

Aslinda altin hesabi istiyorum ama trde actirmaya hakkim yok galiba.
Bu yaz gelince birde onu araştırıcam. Küçük paralarla 1 gram bile olsa birikir ne güzel.

Ben almanyadayim.
Evet hemen kiraladim. Evde güvenemedim. Tatile filan cikinca çalınır diye korkdum.

Aslinda altin hesabi istiyorum ama trde actirmaya hakkim yok galiba.
Bu yaz gelince birde onu araştırıcam. Küçük paralarla 1 gram bile olsa birikir ne güzel.
Bereketli olsun birikimleriniz böyle bilinçli hanımları tanımak çok güzel gerçekten
Sizden öğreneceğim çok şey var..
Ben henuz yolun başında sayılırım

X