Altın biriktirmeye başlıyoruzz

Yağmurlu serin bir güne uyandık. Okula gittik geldik kuzucugu spora götürdüm geldim. Akşama yemek yapmam gerekli.. 1makinelik çamaşır var yıkanacak ama kurumaz . Böyle zamanlarda kurutmaya ihtiyaç duyuyorum..Evde de yer yok. Oğlumun odasına alıp koysak mi diyorum...Zaten küçük iyice çocuğa dar olacak deyip vazgeçiyorum. Ev giriş kat cesaret edip balkona da kıyamam heralde...

Kızlar günaydın. Bütün birikmişi eşimin hesaba yatırdım bir delilik etmedim umarım 😆😅 bir ev beğendik yatırımlık, teklif yapacağız kısmet.
Hayırlı olsun mavimliii
Topikte yazmaya başlayalı
ne çok ev alan oldu maşallah ne güzel..
Seni cok iyi anliyorum. Uzun bir listem var hal edilcek isler icin. Esime bir kez demistim, sen TV izlerken filime odaklaniyorsun, ben öyle degilim, sürekli aklimda sunuda yapmaliyim, bunuda unutmuyayim gibi düsünceler dönüyor. Eminim cogu kadin öyledir. 😘
Ah biz kadınlar beyinler hep dolu plân program 😀
Günaydin kizlar,
dün ev temizledim. Sanki biz uyurken savas cikmis gibi ev bugün. Anladimsa ne olim.
Arkadaslar kurban kesmisler, bugün mangala cagiriyorlar. Cocuk cok eylenir kesin. Bense kanepede uzanmak isterdim 😂
Güne devam edip etmemekle kararsizim. Aslinda alisdim. 200€ yu aylik otomatik kendimde kenara ata bilirim diye düsünüyorum aslinda. 1 kisi zaten cikiyor, komsumda emin degil. Bende kararsiz kaldim. Sadece en son alan kisi olunca mantikli geliyor bana gün. Öyle birikmis oluyor. Ilklerde olunca sadece parayi dönderiyoruz. Türkyede tam terside, burda böyle.
Kizimin dogum günü yaklasiyor onuda hazirlamam gerek yavastan.
Gün olayını ben seviyorum.
Ödemeler hep yüksek ya bu aralar gine girmesem o da birikmeyip harcanacak.
Sana Nasıl uyarsa öyle yaparsın.

Yağmurlu serin bir güne uyandık. Okula gittik geldik kuzucugu spora götürdüm geldim. Akşama yemek yapmam gerekli.. 1makinelik çamaşır var yıkanacak ama kurumaz . Böyle zamanlarda kurutmaya ihtiyaç duyuyorum..Evde de yer yok. Oğlumun odasına alıp koysak mi diyorum...Zaten küçük iyice çocuğa dar olacak deyip vazgeçiyorum. Ev giriş kat cesaret edip balkona da kıyamam heralde...
Oglusu spora mi götürüyorsun ne güzel sıkılıyor diyurdun.
Yemek listesi yapıyordum ben önceden haftalık.
yine yapacağım yoksa karar vermek var mı yokmu takip etmek zor oluyor bana.
Kurutmayı çamaşır makinesi üzerine koyabilirsiniz eğer yer sıkıntısı varsa. Ben öyle yaptım daha daha uygun bir yer bulamadim.
Bu arada önümüzdeki ay son taksidi kesilecek bitse artik bazıları da nakit harcamaya donsem tekrar.
Zaten özellikle 3 elektronik ihtiyacım vardı. Sadece cep telefonunu alabildim. Sırada hâlâ robot süpürge ve kurutma makinesi var...Bu pahalilikta borç harç içinde yakın zamanda almam zor gibi... Yerin üstünde çalışarak olmuyor birazda yer altında mı çalışsan define falan🤣🤣
Birlikte arayalım 😆

Canim bence oglanin odasina koyma, nemlenir. Ben banyoda iki makineyi üst üste koydum. En rahati o imkanin varsa.

Zaten özellikle 3 elektronik ihtiyacım vardı. Sadece cep telefonunu alabildim. Sırada hâlâ robot süpürge ve kurutma makinesi var...Bu pahalilikta borç harç içinde yakın zamanda almam zor gibi... Yerin üstünde çalışarak olmuyor birazda yer altında mı çalışsan define falan🤣🤣
ben yorgunluktan define aramalarina katilamiyacagim bacim 😂

Selam kizlar,
bayilmadan bi selam vereyim dedim 😁 Esim bronsit olmus bu hafta evde. Bugün biraz daha iyi oldugu icin kizi birakip ala bildi, bende rahat calisdim. Yarinda öyle yapariz herhalde.
En sevdigim komsum cumartesi izine gidiyor, iki hafta zor gecer bana onsuz.
Bizde Kretaya gutmegi planliyorduk, baktim yunanistan 3 gündür sallaniyormus, Italya olsun dedik ordada volkan patlamis. En iysi balkona cadir kuralim biz, gitmek istedigimiz her yerde kiyamet kopuyor.
Ben zaten aslinda daglari cok özledimde, esim deniz diye tutduruyor. Kiz icinde tabi deniz daha eglenceli olur.
Haftasonu ekmek yapmaliyim artik, kiz disardan aldigimizi sevmiyor, bende hergün taze ekmek icin markete girip bir ton ivirzivirla cikiyorum.
Benden bu kadar rapor 😁

Selamlar, isten erken ciktim, alisverisi yaptim, esim de is cikisi once cocuklari sonra da beni aldi. Ordan Turk restaurantina gittik, evde yemek yoktu. Paket yaptirip evde yedik.

Oglumun temmuzdaki dogum gunu icin piknik alani kiraladim, ayni zamanda plaji ve oyun parki da var icinde, cocuklar guzel eglenir diye dusundum. 200$ odedim, uygun geldi bana, masalari 2 saat kullanabilecegiz ama plajda butun gun kalabilirmisiz. Daha once hep aile arasinda kutladik, ilk defa buyuk bir sey olacak, pastayi siparis vermem gerek. Yemek olarak genelde pizza oluyor, sanirim biz de pizza soyleriz. Meyve, icecek, cerez falan da olur. Suslemeleri, gelen cocuklara hediyelikleri hazirlamamiz gerek. Kizinki de haziranda ama onunkini evde bir kac aileyle kutlamayi dusunuyoruz.

Gecen hafta haftasonu yagmurlu gecti, camlari silemedim, bu haftasonuna niyetlendim, pazartesi de tatil burada.
Yarin cocuklari kutuphaneye gotururum, aldigimiz kitaplari geri goturme vakti geldi, yenilerini aliriz gitmisken de. Bizde durumlar boyle.

Kizlar bu arada ne yaptim, benim esimin sirketi Chanel ile is yapiyor, esim ordan bana 3 tane Chanel hirka getirmisti ama yarim mini hirkalar, guzel ama tarzim degil. Bu tarz markalarin 2. ellerini satan bir yere gonderdim, bakalim satilirsa aklimda kitchenaid in hamur yogurma makinesi, dyson superge gibi almak istedigim ama pahali buldugun urunler var. Bu arada benzer hirkalarin fiyatlarina baktim yenileri bir kac bin dolara kadar cikiyor, Turkiye fiyati da 100 bin, sok oldum bu kadar pahali oldugunu bilmiyordum, sanki araba satiyorlar.

A Asmin75 ben de artani biriktirmekte zorlanmadigim icin hic gune katilmadim, zaten yurtdisinda kimi bulucam orasi da var. Bugun annemi aradigimda, gundeydi tam elinde bir deste parayla yakalim. Annemlerinki cogunlukla akrabalar arasinda, ayda 5000 liraya.
Aslinda gün fena degil en son olunca gercekten birikiyor. Misal gelecek ay ben alcam 1000€. Dün arabamizin tekerlekleri degisti 550€ tutdu. Gelecek paranin yarisi oraya gitdi. Bu ay komsumdaydi sira, ama bir kisi ayin birinde getirecegi parayi dün zarzor verdi. Ona cok kizdim. Bakalim benimkini nezaman getircek. Onu birdahaki turda cikarmaya karar verdik.
Bizim binada 3 kisiyiz, kendi aramizda yapariz diye düsündük 😁 3 ayda bir turlariz böyle 😂
Altin almak deymiyor burda kar konusunda. Onu arada bir kiz icin alip kenara atiyoruz sadece.
Gün parasini ödedikten sonra resmen unutuyorum o parayi, iyi oluyor ☺️
Ama iste 3 kisi devam etcez.
Bide aklima sen yazdiginda hep sey geliyor. Bekarken arkadasimi 3 hafta ziyaret etdim amerikada. 3 hafta ekmek aradim orda, hepsi tatliydi lastik gibiydi resmen 😂 New Yorkda bir türk lokantasi bulduk, adamlar ekmegi kendi yapiyordu. Nasil saldirmisdim o ekmege. Ismarladigim yemekten fazla ekmek yemisdim 😂😂😂
Ama Amerika gercekten cok güzel. Ben cok begenmisdim. Annem burda olmasaydi tasinmayi bile isterdim.

X