Ameliyat sonrası burunun üstünde sert çıkıntı ve kemerli görünüm

Bana dedi sakın dokunma masaj yapma bende anlamadım nasıl sert bastırarak geçecek hani oda ihtimal verdi belki dedi ama ben sanmıom geçeceğini çünkü ödem değil kıkırdak olduğu çok belli zaten kendisi de dedi şubat ortasında gel törpü yapıcam. Ama bana lokal anestezi ile bir burun deliğinden girip kesik atıp törpü yapıcak sonra da dikiş atıcak tampon yatış olmayacak küçük müdahale dedi sizde de böyle mi olacak
Banada dokunma masaj yapma sadece yatarken gece sağa sola dönme düz yat dedi. Düz yatmaktan bıktım. Bende sizin gibiyim aynaya bakmaktan kusur bulmaktan yoruldum ama şuna karar verdim her yorum yapanı takmayacak tanımadığım bir insan bile önden ne kadar düz iniyor hiç kavis yok diyor ve ben bunu kafaya çok takıyorum. Benim ameliyatın detayları ne olacak bilmiyorum lokal anestezi olmayacak onu biliyorum genel anestezi olacak.

Banada dokunma masaj yapma sadece yatarken gece sağa sola dönme düz yat dedi. Düz yatmaktan bıktım. Bende sizin gibiyim aynaya bakmaktan kusur bulmaktan yoruldum ama şuna karar verdim her yorum yapanı takmayacak tanımadığım bir insan bile önden ne kadar düz iniyor hiç kavis yok diyor ve ben bunu kafaya çok takıyorum. Benim ameliyatın detayları ne olacak bilmiyorum lokal anestezi olmayacak onu biliyorum genel anestezi olacak.
Bende sizinle aynı durumdaym 😔

Merhaba sizin ameliyatın üzerinden ne kadar geçti. Aynı durumdayız resmen sizinkide böyle kemerli duruyor mu. Yarın görüşücem doktorumla. Doktorunuz ne güzel açıklamış inşallah geçer ve kalmaz cikinti
3 ay geçti benim ve hala kemer var. Sabahları düzeliyor sonra yeniden beliriyor. Ama masaj sadece o anlık düzeltiyordu sonra daha kötü yapıyordu ve çökmüş gibi duruyordu. masajı bıraktığımdan beri çok daha iyi. Doktor kesinlikle düzelecek sadece zaman ver dedi. Bende bekliyorum umarım geçer. Aynı sorunu yaşayan herkesin ki geçer inşallah. Ama benim eski hali ile karşılaştırınca inanın hiç sorun yapmıyorum:)

Benim doktorum o müdahale için 6 ay beklememi soylemisti. Son gecen kontrolumde iki ay masaj onerdi çok bastirarak yapmami soyledi. Yine geçmezse ufak bir mudahale ile duseltecekmis. Ne kadar olumlu bir sonuc olur artik orasi muamma. Şubata kadar o bolgete cok bastirip o kikirdagi otuetnaya calisi

Herkese Merhaba. 28 gün önce septorinoplasti ameliyatı oldum. Eski burnum gerçekten kötüydü kemik eğriliği vardı uzundu kemerliydi beğenmiyordum sol taraftan nefeste alamıyordum araştırarak ve tavsiyeyle bulduğum doktora gittim istediklerimi söyledim oda yapacaklarını söyledi ameliyatı oldum. 10. günde bant çıktıktan sonra ödemden anlaşılmıyordu ayrıca burnuma dokunmaya korktuğum için elleyip hissetmedim bile sonra yavaş yavaş ödem indikçe çıkıntı ve kemer görüntüsü daha çok belli olmaya başladı. Sağ tarafta çıkıntı çok fena elleyince bilye gibi kıkırdak geliyor sağa sola hareket ediyor ama çok sert orası kemik bildiğiniz.
Neyse doktorumla görüştüm yumuşak dokunun hemen inip oturduğunu ama kemiklerin oturmasının uzun zaman aldığını 6 ile 18 ay arasında bu çıkıntının ineceğini söyledi. Ben buranın ineceğini düşünmediğimi çok sert olduğunu söyledim. Kendiside bir ay sonra ufak bir müdahele ile düzeltirim fakat bu seferde 2 yıl sonra falan çok inerse burun çökebilir dedi. Şimdi size sormak istediğim siz olsanız beklermisiniz bir buçuk yıl çıkıntının inmesi için yoksa bir ay sonra ufak müdehale mi olursunuz. Müdaheleden kastı ne bilmiyorum lokal aneztesi ile törpülemi dolgumu veya genel aneztezi ile birşey mi. Pazartesi günü konuşucaz tekrar ve bir karar vericem. Bu arada tekrar müdahalede bulunması için iki aylık bir burun erken olmazmı yani bildiğim kadarıyla doktorlar en az 6 ay bekliyor.
Resimleri de ekliyorum her açıdan çok belli oluyor önden bile.Eki Görüntüle 2740451 Eki Görüntüle 2740452 Eki Görüntüle 2740453
Öncelikle çok geçmiş olsun bende 2.5 ay önce ameliyat oldum aynı durum bende de mevcut 1 ay sonra çıkıntı oluştu dr masaj ve krem verdi sürekli ayna elimde günde 2 defa 10 dk boyunca masaj yapıyorum şişlik iniyor ama 2 dk sonra yine aynı oluyor çok canımı sıkıyor bu durum dr geçecek endişelenneyin sadece zaman gerekli dedi bastırarak masaj yapmamı söylüyor bastırdığımda çıt diye ses geliyor o seste bu oluşan şişliğin altındaki hava boşluklarının sesiymiş eğerek 3.ayda geçmezse kendisi uğuşturup iyice bastıracakmış ama törpüleme işlemine hiç gerek olmadığını söyledi oradan çok fazla kemik çıkardığını ve kalan bir kemik olmadığını ve sabırla beklememi söyledi sizin son durumunuz nedir bende resim ekliyorum

Eklentiler

• IMG_20210102_013411.jpg
    IMG_20210102_013411.jpg
    139,9 KB · Görüntüleme: 501
Benim durumumda sizlere benziyor galiba sağ sol iki tarafında da küçük küçük mevcut ben 3.5 hafta önce oldum ameliyatı ve doktorum sertçe masaj yap kemik eski haline dönmeye çalışacaktır o yüzden masajla engellemelisin dedi bekliyorum ikinci ay dolunca gideceğim ancak kontrolüme ne diyecek o zaman bilemiyorum şimdilik geçer derin kalın hala ödem var deyip duruyor kemerin eskisinden daha da kalınlaştı..

Öncelikle çok geçmiş olsun bende 2.5 ay önce ameliyat oldum aynı durum bende de mevcut 1 ay sonra çıkıntı oluştu dr masaj ve krem verdi sürekli ayna elimde günde 2 defa 10 dk boyunca masaj yapıyorum şişlik iniyor ama 2 dk sonra yine aynı oluyor çok canımı sıkıyor bu durum dr geçecek endişelenneyin sadece zaman gerekli dedi bastırarak masaj yapmamı söylüyor bastırdığımda çıt diye ses geliyor o seste bu oluşan şişliğin altındaki hava boşluklarının sesiymiş eğerek 3.ayda geçmezse kendisi uğuşturup iyice bastıracakmış ama törpüleme işlemine hiç gerek olmadığını söyledi oradan çok fazla kemik çıkardığını ve kalan bir kemik olmadığını ve sabırla beklememi söyledi sizin son durumunuz nedir bende resim ekliyorum
Burnunuz çok güzel aslında orası da doğal duruyor ama istemiyoruz tabi böyle bir kemer gitsin. Ben birinin videosunu buldum youtube dan boyle sert masaj yaparak gidermiş o kemeri. Buraya linkini bırakayım bakın sizde izleyin. Benim doktorum masaj falan vermedi geçmeyecek benimkine müdahele lazım. Videoyu birinci dakikadan sonra izlerseniz anlatıyor yaptıklarını

Benim durumumda sizlere benziyor galiba sağ sol iki tarafında da küçük küçük mevcut ben 3.5 hafta önce oldum ameliyatı ve doktorum sertçe masaj yap kemik eski haline dönmeye çalışacaktır o yüzden masajla engellemelisin dedi bekliyorum ikinci ay dolunca gideceğim ancak kontrolüme ne diyecek o zaman bilemiyorum şimdilik geçer derin kalın hala ödem var deyip duruyor kemerin eskisinden daha da kalınlaştı..
Doktor geçecek diyorsa bu süreçte inanmak lazım galiba. Böyle durumda masajla geçmesi 6 ay ile 18 ay arasında sürebiliyormuş doktorum öyle söylemişti inşallah sizinki geçer

İnşallah geçer video da bilgilendirici oldu kalın derili galiba belli oluyor benimde şu an istemediğim bir kemer görüntüsü var inşallah geçer..

Bende 3. Haftadan sonra yapmaya başladım ve 3 ay olacak hala yapıyorum elimdee bir ayna
Elimde sürekli bir ayna yapıştım kaldım resmen biliyorum daha çok erken acele ediyoruz dr diyor biraz sabır ama bende o yok 10 günde bir dr yanındayım en son sabretmeye karar verdim şuan resmen rekor kırıyorum günün gelmesini bekliyorum 15 g0n sonra kontrol var bakalım neler olacak

Burnunuz çok güzel aslında orası da doğal duruyor ama istemiyoruz tabi böyle bir kemer gitsin. Ben birinin videosunu buldum youtube dan boyle sert masaj yaparak gidermiş o kemeri. Buraya linkini bırakayım bakın sizde izleyin. Benim doktorum masaj falan vermedi geçmeyecek benimkine müdahele lazım. Videoyu birinci dakikadan sonra izlerseniz anlatıyor yaptıklarını

İzledim ben bu videoyu ama dr bana daha farklı masaj yapmamı gösterdi o yüzden sözünden çıkamıyorum üst kısmından sertçe bastırarak günde 2 defa 10 dk yapmam gerekiyor ve kremde sürüyorum masajdan sonra 3.haftada oldu bu şişlik geçecek diyor inanıyorum burnun tam oturması 1 yılı bulur dedi

Bende 3. Haftadan sonra yapmaya başladım ve 3 ay olacak hala yapıyorum elimdee bir ayna

Elimde sürekli bir ayna yapıştım kaldım resmen biliyorum daha çok erken acele ediyoruz dr diyor biraz sabır ama bende o yok 10 günde bir dr yanındayım en son sabretmeye karar verdim şuan resmen rekor kırıyorum günün gelmesini bekliyorum 15 g0n sonra kontrol var bakalım neler olacak
Ben bastıra bastıra yapıyorum kızarıyor artık kemik eski haline gelmek isteyecektir masajla önleme lisin masajı birazcık sert yap dedi doktor sabahları ağrıyor sanki ameliyat sonrası gibi duruyor sonra azıcık iniyor aynaya da artık sadece masaj yaparken bakmaya çalışıyorum çünkü öyle de böyle de sabretmrm gerekiyor o sebeple kafaya takmamak gerek galiba 😪

Buraya bir güncelleme yapayım iki gün önce ameliyat oldum genel anestezi ile. Doktorum bir taraftan girip törpü yaptı. Atel takıldı tampon yok. Fakat gözlerim anlım yine çok şişti yüzüm baya sis. Burnumun ucunda anormal bir morluk var. Birde burun ucum düştü bariz çok belli oluyor delirmek uzereyim. Aynı şeyleri tekrar yasamak iğrenç birşeymiş gerekmedikce kimse revizyon olmamalı bence eski burnumu arıyorum şuan tabi atel çıkınca daha net anlaşılacak herşey

Buraya bir güncelleme yapayım iki gün önce ameliyat oldum genel anestezi ile. Doktorum bir taraftan girip törpü yaptı. Atel takıldı tampon yok. Fakat gözlerim anlım yine çok şişti yüzüm baya sis. Burnumun ucunda anormal bir morluk var. Birde burun ucum düştü bariz çok belli oluyor delirmek uzereyim. Aynı şeyleri tekrar yasamak iğrenç birşeymiş gerekmedikce kimse revizyon olmamalı bence eski burnumu arıyorum şuan tabi atel çıkınca daha net anlaşılacak herşey
Yahu bir durun. Zamanla ucu da düzelir, şişlikler de iner. Demek ki basit bir törpü dedikleri o kadar basit degilmis

X