Ameliyat sonrası şişlikler ve ödem için bir çare!

yediğimiz içtiğimiz hiçbişeyy ödemi azaltmıyor dokuların kendisini yenileyebilmesi için zamana ihtiyaç var arkadaşlar boşyere o tür çayları içmeyin zararı dokunabilir.

selam bende dün ameliyat oldum yüzüm çok şişti ikinci gün ama yarında şişer sonra inişe geçer dedi doktor alnım falan acaip şişti birde bbişe sormak istiyorum burnum tamponları alındı ama burnum tıkalı bu şişlikle mi alakalı yardımmmmmm

selam bende dün ameliyat oldum yüzüm çok şişti ikinci gün ama yarında şişer sonra inişe geçer dedi doktor alnım falan acaip şişti birde bbişe sormak istiyorum burnum tamponları alındı ama burnum tıkalı bu şişlikle mi alakalı yardımmmmmm

öncelikle geçmiş olsun canım...burun tıkanıklığı çok normal 1 hafta içinde biraz daha açılacak...benim 2 ay oldu zaman zaman tıkanıyo hala.ilk 5 gün burnumdan hiç nefes alamadım boğazım kurudu akciğerlerim bile kurudu nerdeyse :S ama nefesin düzelir yakında merak etme...ödemlerin geçmesi için çok uzun bir zamana ihtiyacın var.daha yolun başındasın canım tekrar geçmiş olsun Allah şifa versin.

öncelikle geçmiş olsun canım...burun tıkanıklığı çok normal 1 hafta içinde biraz daha açılacak...benim 2 ay oldu zaman zaman tıkanıyo hala.ilk 5 gün burnumdan hiç nefes alamadım boğazım kurudu akciğerlerim bile kurudu nerdeyse :S ama nefesin düzelir yakında merak etme...ödemlerin geçmesi için çok uzun bir zamana ihtiyacın var.daha yolun başındasın canım tekrar geçmiş olsun Allah şifa versin.

canım benim çok sağol ççok rahatlattın beni çok yeni evet ödemler de çok umarım geçeçek sanada çok geçmiş olsun yeni burnumuzla mutlu gülümsemelere :)

benımde ılk gunler oyleydı hatta nefes alamıyordum,sonrasında bepanten sur dedı doktor sık sık surdum çok yumuşattı yoksa yatamıyordum çok acıyodu,ıcı kabuk bağlıyor burun ıyıleşmeye başladıgı ıcın ondan tıkanıyor,bıde çok şiş o nedenle..
daha çok yenısın su bıkaç gunu atlat cok rahatlıcaksın sabır işi bu sadece :KK9:

maşşalh ya nete ıyı gırmışsın,,benım başım donuyodu mıde bulantısı vardı kan yutmuşum ondanmış,uzun sure oturamadım genelde uzanmıştım..ılk ıkı gun baş dık uzanılırsa şişlıkler daha cabuk gecıyomuş

samantha fotonu göremedim .kızlar grip oldum felaket durumdayım burnumu silemiyorm :KK43: dün kontrolüm vardı sağtarafımdan az nefes albiliyorum doktorum gribim geçince tekrar bakıcak duruma göre ilaç vericek ya da oraya iğne yapıcakmış :S

samantha fotonu göremedim .kızlar grip oldum felaket durumdayım burnumu silemiyorm :KK43: dün kontrolüm vardı sağtarafımdan az nefes albiliyorum doktorum gribim geçince tekrar bakıcak duruma göre ilaç vericek ya da oraya iğne yapıcakmış :S

bende nefes alamıyodum meger ıcı kabuk baglamş doktor bı makıne ıle temızledı cok rahatladım bıde bepanten sur dedı,bepanten surdukçe yumuşuyor ve çok rahatlıyorum..yoksa ınsan konusamıyo bıle tıkanınca dudaklarımda acıyo :KK50:

arkadaşlar nasıl masaj yapıyorsunuz doktor gosterdı ama ne kadar tutacagımı unuttum
burun delıklerıne parmak sokup burun ucu bastırılıyor yapıyorum ama oyle tutup beklıcezmı tutup tutup bırakıcazmı,hep eve gelınce aklıma gelıyor sorular tühh:KK59:

arkadaşlar nasıl masaj yapıyorsunuz doktor gosterdı ama ne kadar tutacagımı unuttum
burun delıklerıne parmak sokup burun ucu bastırılıyor yapıyorum ama oyle tutup beklıcezmı tutup tutup bırakıcazmı,hep eve gelınce aklıma gelıyor sorular tühh:KK59:

sadelina tut ve bi daha hiç bırakma :))) o kadar önemli değil bence canım burun zamanla oturacak.kaç dakka tuttuğun önemli değil.bugün kontolüm vardı tam tahmin ettiğim gibi sağ tarafta çöküklük olmuş bu bir komplikasyon demek :KK43:(( kızlar ben stres yaptıkça böle oldu bence :KK43: bekleyecez dedi ne yapacak bilmiyorum.kızlar bişeyler yazın moralim çok bozuk:KK43:

sadelina tut ve bi daha hiç bırakma :))) o kadar önemli değil bence canım burun zamanla oturacak.kaç dakka tuttuğun önemli değil.bugün kontolüm vardı tam tahmin ettiğim gibi sağ tarafta çöküklük olmuş bu bir komplikasyon demek :KK43:(( kızlar ben stres yaptıkça böle oldu bence :KK43: bekleyecez dedi ne yapacak bilmiyorum.kızlar bişeyler yazın moralim çok bozuk:KK43:

boyle şeylerden haberım yoktu ya bılsem olmazdım ben sanıyorumkı olcak bıtıcek korkmaya başladım:KK43:

kızlar moralinizi hiç bozmayın herşey olacağına varıyor sonuçta Allahın izniyle düzelicek...ben ne yapıyım burnum gittikçe büyüyor sanki...geç olsun güç olmasın:KK49: eninde sonunda güzel olacak

arkadaslar bakıyorum kımılerınız masaj falan yapıyo bana doktorum masaj vermedı hatta ben bılğıdım ıcın sordum masaj falan yapıcakmııyım dıye hayır dedı.bugun tam 15 gün oldu göz altı morluklarım baya hafıfledı ama burnumu sedace bı uç oalarak görüyorum umarım bu şış olma durumu gercekten etkılıdır yanı ınınce fark olmıcak gibi gelıyor banaa hepımız kurtuluruz bu sıslıklerden umarım

kızlar moralinizi hiç bozmayın herşey olacağına varıyor sonuçta Allahın izniyle düzelicek...ben ne yapıyım burnum gittikçe büyüyor sanki...geç olsun güç olmasın:KK49: eninde sonunda güzel olacak
behde oyle hıssedıyorum ucu git gide büyüydr gibi geliyor banada ınsss düzelırz

bende maydanoz suyu içiyorum günde 3 bardak:)Yeşil çay birde zaten kilo vermeye ihitiyacım var iyi olucak benim için:))Başka ne yapabilirim :44:

Bitki çayının zararı olmaz arkadaşım. Tuz ve alkolden uzak durmaya çalış. Arka sayfalarda bir yerde ödem söktürecek çay tarifi vermiştim. Onları da iç ben çok faydasını gördüm. Eylülde ameliyat oldum bende ekstra ekstra şişlikler vardı ameliyatımda yapılan ekstra işlemlerden dolayı.. 6.ayımdan sonra daha da iyi gitmeye başladı. Senesinde oturacak dedi doktorum. Mecbur birazda sabredip bekleyeceğiz.
Zaten bu bekleme süreci kişiye yada doktora özel değil. İstisnasız herkes tam sonucu görebilmek için hiç yoksa 6 ay beklemek zorunda. Biraz sabır biraz özen biraz bitkiler :) Hepsi iyi gelecektir :))

X