amh 0.1'in altında olanlar için tüp bebek merkezi önerisi

Kiriri

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
25 Kasım 2021
219
191
Merhaba. AMH değeri 0.1'in altında olup tüp bebek ile hamile kalmayı başaran varsa hangi merkeze gittiklerini yazabilir mi lütfen?

Ben merkezleri tek tek araştırdım ama araştırdıkça kafam karıştı. Bazı doktorlar gebelik için 1 yumurta yeter diyor. Bülent Tıraş'ın sitesinde tüp bebek başarı hesaplama uygulaması ise %35 sonuç verdi. Bu yüzden bu konu altında deneyim sahibi olan anne ve anne adaylarından bilgi alabilirsek hem daha kolay seçim yapabiliriz hem de umut olur ve moralimiz düzelir diye düşündüm.

Bilgi paylaşmak isteyenler amh değerlerini ve tüp bebek uygulaması yaptırdıkları yeri yazarsa çok sevinirim. Çünkü bazı doktorların dediği gibi 1 yumurta bile yeterse laboratuvarın önemi artıyor, o yumurtayı en iyi şekilde işlemden geçirecek yeri bilirsek daha fazla zaman kaybetmeyiz. Şehir fark etmez. Benim dışımda aynı sorunu yaşayan ama başka şehirde yaşayanlar da bilgi sahibi olmak isteyebilir. Sadece kendim için sormuyorum zaten.

Not: Lütfen yumurta donasyonu önermek için yazmayın.

*** GÜNCELLEME: Tedavim Aret Kamar'da oldu ve şu an 8 aylık hamileyim. Umudunuzu kaybetmeyin :)

Son düzenleme:
Amh 0.01 ile ikiz hamileyim. Tuzlada Anadolu Sağlık Merkezi hastanesinde yaptırdım tüp bebek tedavisini. Sadece 2 yumurtam oluştu ve sonuç bu
IMG-20210909-WA0000.jpg

Yaa çok iyi bir haber hangi tedavileri uyguladiniz peki yasiniz kac kac yildir erken menopoz hastasisiniz detayli anlatabilirmisiniz umut olur bizlerede
Gonalf ve menopur kullandım. 31 yaşındayım ve amh düşüklüğüm olduğunu 25 mayısta öğrenmiştim. Hiç vakit kaybetmeden direkt tedaviye başladık. Öyle uzun uzun merkez araştırmadim açıkçası, eve en yakın hastaneye gittik. 7 ağustosta da transferim gerçekleşti

Amh 0.01 ile ikiz hamileyim. Tuzlada Anadolu Sağlık Merkezi hastanesinde yaptırdım tüp bebek tedavisini. Sadece 2 yumurtam oluştu ve sonuç bu
Eki Görüntüle 2959151
Maaşallah :) Allah sağlıkla ve hayırlısıyla kucağınıza almayı nasip etsin. Çok teşekkür ederim yanıtınız için, bana da uzak olmayan bir yer, rapor hazır olunca ilk olarak orası ile görüşeceğim.

Gonalf ve menopur kullandım. 31 yaşındayım ve amh düşüklüğüm olduğunu 25 mayısta öğrenmiştim. Hiç vakit kaybetmeden direkt tedaviye başladık. Öyle uzun uzun merkez araştırmadim açıkçası, eve en yakın hastaneye gittik. 7 ağustosta da transferim gerçekleşti
Anladim hayirlisiyla kucaginiza alin insallah bebislerinizi insallah bizimde olur suan hoc yumurtam yok 27 yasindayim ilacta kullanmiyorum kullan kullan bi hal oldum kendi dinliyorum vucudumu belirtilerimi tekrar prp yaptirmayi dusunuyorum

Maaşallah :) Allah sağlıkla ve hayırlısıyla kucağınıza almayı nasip etsin. Çok teşekkür ederim yanıtınız için, bana da uzak olmayan bir yer, rapor hazır olunca ilk olarak orası ile görüşeceğim.
Amin inşallah. Allah isteyen herkese nasip etsin

Anladim hayirlisiyla kucaginiza alin insallah bebislerinizi insallah bizimde olur suan hoc yumurtam yok 27 yasindayim ilacta kullanmiyorum kullan kullan bi hal oldum kendi dinliyorum vucudumu belirtilerimi tekrar prp yaptirmayi dusunuyorum
Amin inşallah. Allah sizin de yüzünüzü güldürsün

Canım şişli memorial Semra Kahraman istanbul .
Ekip ve laboratuvarları çok çok iyi kesinlikle tavsiye ederim.

Canım şişli memorial Semra Kahraman istanbul .
Ekip ve laboratuvarları çok çok iyi kesinlikle tavsiye ederim.
Şişli Memorial diye aklımda kalmıştı okuduklarımdan ama doktor adını hatırlayamıyordum. Çok iyi oldu yazmanız :) Evet Semra Kahraman hakkında hep olumlu yorumlar var. Hem tedavi başarısı hem hastaya pozitif yaklaşımı konusunda.

Şişli Memorial diye aklımda kalmıştı okuduklarımdan ama doktor adını hatırlayamıyordum. Çok iyi oldu yazmanız :) Evet Semra Kahraman hakkında hep olumlu yorumlar var. Hem tedavi başarısı hem hastaya pozitif yaklaşımı konusunda.
Canım biz orada tedavi olduk çok şükür ilk denemede pozitif sonucu aldık . Amh sıkıntımız yoktu ama ekip ve lab. En iyisi diye orayı tercih ettik

Canım biz orada tedavi olduk çok şükür ilk denemede pozitif sonucu aldık . Amh sıkıntımız yoktu ama ekip ve lab. En iyisi diye orayı tercih ettik
Zaten önemli olan lab ve ekip. Amh düşük olduğu için az yumurta söz konusu. Toplanan yumurtanın boş ve kalitesiz olma olasılığı zaten var ama şans eseri kaliteli ve dolu olursa bütün iş lab ekibine kalıyor (elbette Allah'ın izniyle). Böylece Allah'ın verdiği/vereceği o minicik şansı iyi kullanabiliriz.
Bu arada bebeğinizi hayırlısıyla ve sağlıkla kucaklamanız dileğiyle inşallah :)

Yaa çok iyi bir haber hangi tedavileri uyguladiniz peki yasiniz kac kac yildir erken menopoz hastasisiniz detayli anlatabilirmisiniz umut olur bizlerede
Bugün Seda Sayan'ın programında denk geldi doktor Aret Kamar'ı dinledim. Rezerv düşüklüğü ile ilgili şöyle dedi: Bu sorunlarda iğne tedavileri yumurtanın hızlı büyümesi nedeniyle kalitesini bozuyor. Onun yerine ilaç ile tedavi uygulayıp 1 tane de olsa kaliteli bir yumurta elde etmeyi daha uygun görüyorum. Ne kadar hızlı büyütmeye ve çok elde etmeye çalışırsanız o kadar tökezler dedi. Bu forumda aradım doktorun ismini genellikle memnun kalmışlar. Ben şimdi onu araştırıyorum canım, sen de bir bak istersen.

Bugün Seda Sayan'ın programında denk geldi doktor Aret Kamar'ı dinledim. Rezerv düşüklüğü ile ilgili şöyle dedi: Bu sorunlarda iğne tedavileri yumurtanın hızlı büyümesi nedeniyle kalitesini bozuyor. Onun yerine ilaç ile tedavi uygulayıp 1 tane de olsa kaliteli bir yumurta elde etmeyi daha uygun görüyorum. Ne kadar hızlı büyütmeye ve çok elde etmeye çalışırsanız o kadar tökezler dedi. Bu forumda aradım doktorun ismini genellikle memnun kalmışlar. Ben şimdi onu araştırıyorum canım, sen de bir bak istersen.
Ona da bakayim bi semra kahramani arastirdim bayagi kafama yatti bir kerede oraya gidecegim suan ama yumurtam yok acaba bi tedaviye alir mi beni bilemedim

Ona da bakayim bi semra kahramani arastirdim bayagi kafama yatti bir kerede oraya gidecegim suan ama yumurtam yok acaba bi tedaviye alir mi beni bilemedim
Doktorla gidip konuşmadan sadece varsayımlarla kendi kendimize kuruyoruz. O yüzden merak ettiğin her şeyi, farklı farklı doktorlara sor, vakit harcama kendin düşünerek. Ama tabii her doktorun her dediğini de hemen kabullenme. Ben bu yüzden çok vakit kaybettim. 2019 yılında rahim filmi çektirdim, hiç sorun yok. Sonra kan tahlillerim yapıldı. Ben o zaman fsh, prolaktin falan bilmiyorum, araştırmamıştım. Doktor her şey yolunda dedi ve aşılama deneyelim dedi. 3 aşılama yaptırdım (arada pandemi vs. girince ara verdik). Her gittiğimde doktor "ooo 2 yumurta 17 mm süper" falan diyor, ben de umutlanıyorum. Ama 3 aşılama da olmayınca sorgulamaya başladım. Önce tahlil sonuçlarıma baktım. Yüksek yazan değerler neymiş araştırdım. Benim FSH o zaman 13'e yakınmış, prolaktin 59 vs. nedir diye araştırdım ve şok oldum. Zaten tutma olasılığı çok düşükmüş, süper denen yumurtalar belli ki kalitesizdi. Ben o hormonları araştırdım, düşürmek için diye ne yaparım diye sayfalarca makale okudum. En son geçen haftaki ölçümde FSH 7, prolaktin 22 olmuştu. Diğer hormonlar da iyiydi. İstanbul Tıp Fakültesi'ne gideyim, tüp bebek raporu çıkarayım artık dedim. AMH'nin ne olduğunu ve benimkinin düşük olduğunu da orada öğrendim. Şimdi de onun için araştırma yapıyorum. Yani gittiğim o özel hastanedeki doktor beni hiçbir şekilde yönlendirmedi ve üstelik 3 aşılama parası için boş yere ümit verdi.

Bu yüzden doktorlara mutlaka danış, yumurta olmamasının altında yatan nedeni, dışarıdan yardımla üretim olasılığını vs. Ama her söyleneni mutlaka süzgeçten geçir. Hatta bu süzgeçten geçirmeyi doğru yapmak ve gereksiz yere ümitlenmeyi ya da gerek yokken ümitsizliğe kapılmayı önlemek için psikolog eşliğinde geçirmek iyi olabilir bu süreci. Ben öyle yapıyorum.

Bana kalırsa en iyisi üniversite hastanesi doktorlarının görüşünü almak, uygulamayı gerekirse özelde yaptırmak. Çünkü bu süreçte en sinir olduğum şey daha değerlerime bakıp hasta öyküsü denen şeyi almadan ücret konusuna girmeleri oldu bazı merkezlerin ve hastanelerin. Bir de ek işlemleri tanıtıyorlar, bakalım benim ona ihtiyacım var mı? Daha geçirdiğim süreci dinlememişsin. Ben tercümanım. Bir ara tavuklarda yumurta üretim verimi için geliştirilen bir ilacın klinik araştırma raporunu çevirmiştim. Onlar konuştukça kendimi o deneydeki tavuklar gibi hissetmeye başladım. Bu yüzden bu konuyu açtım ki en azından olumlu deneyimleri olan anne ve anne adaylarının gittiği ve gerçekten sonuç aldığı yerleri araştıralım. Böylece ümidimizi kaybetmeyiz ama merkezlerde sırf para almak için dağıtılan boş ümitlere de kapılıp zaman kaybetmeyiz diye düşündüm.

Kızlar benim değerlerim nasıl adetin ikinci günü bakıldı

Eklentiler

• 36F898E5-FE2C-4371-994C-25D75C665B5A.png
    36F898E5-FE2C-4371-994C-25D75C665B5A.png
    194,9 KB · Görüntüleme: 496
Baktım canım yarın rahim filmi çekinceyim doktora sonucu göstereceğim ama meraktan yarın olur mu bilemiyorum

Son düzenleyen: Moderatör:
X