AMH DEĞERİ ÇOK DÜŞÜK OLUP DOĞAL YOLLA HAMİLE KALANLAR VAR MI?

Evet hepsi bir bütün, benim amh 0,8 ken doktorum sağ tarafta 5 sol tarafta 3 tane sayıyorum sol biraz zayıf ama yine de fena değil demişti.
Evet bu yumurta sayısı yeterli, güzel. Zaten fazla embriyo olsa ne o olacakki hamile kalınca fazlası bı süre sonra sonlandırılıyor. Sağlıklı olsunlar yeterki

Evet bu yumurta sayısı yeterli, güzel. Zaten fazla embriyo olsa ne o olacakki hamile kalınca fazlası bı süre sonra sonlandırılıyor. Sağlıklı olsunlar yeterki
Evet başlarda amh ıma çok üzülmüştüm amcam çevremde herkes sana tek bir yumurta yeter neden bu kadar takıyorsun dedi biraz olsun kendime geldim çok şükür. Normal yolla gebelik için son 2 ayım olmazsa tüp olacak ama ondan da çok çekiniyorum aşamaları yumurta toplama vs çok zor olacak gibi geliyor bana. Birde onca çileden sonra tutmaz yada tekrar düşük olursa iyice dünyam kararır gibi geliyor 😞

Evet başlarda amh ıma çok üzülmüştüm amcam çevremde herkes sana tek bir yumurta yeter neden bu kadar takıyorsun dedi biraz olsun kendime geldim çok şükür. Normal yolla gebelik için son 2 ayım olmazsa tüp olacak ama ondan da çok çekiniyorum aşamaları yumurta toplama vs çok zor olacak gibi geliyor bana. Birde onca çileden sonra tutmaz yada tekrar düşük olursa iyice dünyam kararır gibi geliyor 😞
Yok öyle düşünme yumurta olunca bı şekilde hamile kalınıyor. Tabi ins kisa sürede olsun bitsin. Tüp bebekte çoğu işlem kolay.Yumurta toplama anestezi altında oluyor hissetmiyorsun. Bana en zor gelen embriyologlarin aramasiydi. 5. Güne gidecekmi diye takardim. Diğer işlemler acısız oluyor canım.

Yok öyle düşünme yumurta olunca bı şekilde hamile kalınıyor. Tabi ins kisa sürede olsun bitsin. Tüp bebekte çoğu işlem kolay.Yumurta toplama anestezi altında oluyor hissetmiyorsun. Bana en zor gelen embriyologlarin aramasiydi. 5. Güne gidecekmi diye takardim. Diğer işlemler acısız oluyor canım.
Evet tabi bekleme süreci manevi olarak çok yıpratıcı, hele transferden sonra gebelik testini beklemek daha da zordur. Ne güzel sizde herşey yolunda gitmiş Rabbim isteyen herkese sağlıkla nasip etsin inşallah 🙏🏻

Evet tabi bekleme süreci manevi olarak çok yıpratıcı, hele transferden sonra gebelik testini beklemek daha da zordur. Ne güzel sizde herşey yolunda gitmiş Rabbim isteyen herkese sağlıkla nasip etsin inşallah 🙏🏻
Benimde aslında hep yolunda gitmedi 2. denemede oldu. Gerçekten yıpratıcı. Aminn inşallah canım🙏

Merhaba 28 yaşındayım amh değerim 0,25 çıktı tek çarem tüp bebek mi doğal yolla hamile kalma şansım yok mu ? daha hiç çocuğum yok
Benim amh 0.12 yaşım 41 8 ayda 2. Gebeliğim ilki düşük oldu şimdi 6 haftalık gebeyim doğal yollardan oldu Perşembe kalp atışı için gidecem inşallah sağlıkla kucağıma alırım bebişimi..Allah ol der ve olur karamsar olmayın..bana hamile kalma şansın yok demişlerdi oysa

Herkese merhaba, aranıza yeni katıldım. Yaşadığım deneyimi paylaşmak ve benzer durumu yaşayan arkadaşlara da umut olsun istedim. Diğer değerler normal düşük amh (0.50) değerini öğrenip dünyası sarsılanlardanım üstelik bebek düşüncesine yeni sıcak bakmaya başlamışken böyle bir gerçeklikle karşılaşmak bana her şeyi sorgulatır olmuştu. 33 yaşımda olmam ve ailemde bir de 30lu yaşlarda menopoza giren yakınımın olması sebebiyle daha da strese girmiştim, kafamı bu yoğunluktan bir süre kurtaramadım. Kontrollerimi yapan doktorum bu işler kısmet işi hiç belli olmuyor belki hemen gebe kalırsın, bir ay yumurta takibi yapalım bir bakalım sonuç alamazsak vakit kaybetmeden tüp bebek için şansınızı deneyin diyerek moral bozmadan duruma gerçekçi yaklaştı. Bebek için öncesinde denemelerimiz olmadığı için kısa da olsa biraz süre vermek istedi. Tabi ben bu süreçte sürekli düşük amh, tüp bebek, alternatif çözümler için forumlarda gezindim durdum. Kimi zaman umutlandım kimi zaman üzüldüm. Benim elimden ne gelirin cevabını aradım. Çikolata kisti için öncesinde kapsül hayıt tohumu kullanıyordum ve memnundum regl dönemi sancılarımı bir nebze hafifletmişti. Forumda arı sütü ve çeşitli multi vitamin desteğinin doğurganlık açısından faydalı olabileceğini benzer durumları yaşayanların deneyimlerinden yola çıkarak denemek istedim. Çok şükür ki o ay hamile kaldım. Ama neyin faydası oldu, oldu mu onu bilemiyorum ben kür denemedim ama denemek isteyenler doktorunuza mutlaka danışın lütfen. Bebek özlemi çekenlere allah en yakın zamanda bu güzel duyguyu nasip etsin hep dua ediyorum. Sağlıkla gelsin tüm bebişler inşallah. Benim bu süreçten öğrendiğim düşük amh ile de doğal yolla gebe kalınabiliyormuş çok şükür bize de nasip oldu fakat durum bu şekilde gelişmeseydi zaman faktörü bizim için önemli olduğu için bir sonraki ay tüp bebek için şansımızı deneyecek elimizden geleni yapacaktık. Süreç oldukça zorlu nolur kendinizi yıpratmayın ve olumlu düşünmekten hiç vazgeçmeyin günün sonunda her türlü sıkıntıya değecek minik mucizelerimiz annelerini bulsun. En kısa zamanda güzel haberler almanız dileğimle.

Sizin yaşamış olduğunuz durumun bire birini ben yaşadım tek fark benim merhametsiz bir doktora denk gelişimdi. Benim de amh değerim 0.4 idi hemen tüp bebek tedavisi yapmam gerektiği söylendi ve daha evliliğimin 2.ayımdaydım yaşım 34 . Dünya başıma yıkılmıştı tüp bebeği duyunca zorlu bir süreç olduğunu biliyorum ve duyuyorum sürekli başka bir doktora gittim görüştüm kesinlikle amhdeğerinin önemli olmadığının bir tane bile yumurtanın varlığı gebe kalmaya sebep olduğunu söyledi ve olumlu bir şekilde yaklaşmamı istedi o ay Klomen kullandım ve çok şükür hamile kaldım. Rabbim isteyen her kadına anne olmasını nasip et.

Merhaba 28 yaşındayım amh değerim 0,25 çıktı tek çarem tüp bebek mi doğal yolla hamile kalma şansım yok mu ? daha hiç çocuğum yok
Benim amh 0,80 di 2 sene önce aşılama ve 2 defa tüp bebek denedik ikisi de olumsuz oldu. Aradan 6 ay geçti doğal yoldan hamile kaldım. Şu an 7 aylık hamileyim çok şükür. Doğal yoldan olmaz dedi doktorlar Allah nasip ederse oluyor. Çok yıpratıcı bir süreçti seni o kadar iyi anlıyorum ki. Sakın psikolojini bozma tam herşeyi akışına bıraktım o ay hamile kaldığımı öğrendim. İnşallah sana da bir umut olur yazdıklarım 🙏🏻
Umudunu sakın kaybetme 42 yaşında teyzem bile doğal yoldan hamile kaldı asla olmaz dedikleri halde. Değerlere sayılara takılma nasip bu işler. Tavsiye olarak şunu söyleyebilirim hamile kaldığım ay omega3 folik asit ve yumurtaliklar için tüp bebekten kalan argifertil isimli bi multivitamin kalmıştı onları kullandım o ay hamile kaldım. Denemek istersen bir dene belki de onun faydası oldu bilmiyorum

Allah bana da nasip etsin canım maşallah 🤩 sana Kıbrıs demişti doktor değil mi yumurta takibi küme yaptırdın iğne falan kullanılıyor mu benim amh 0.52 ilk tüp bebek tutmadı vitamin kullanıyorum
Evet canım Kıbrıs dedi benim iki tüp bebek tutmadı yumurtalarım boş çıkıyordu eşimin de ileri hareketli sperm sayısı sıfır çıkmıştı o ay hamile kaldım ama etkisi var mi bilmiyorum ben hamile kalmadan 3 ay önce İstanbul’da PRP yaptırdım
Sen hangi vitaminleri kullanıyorsun bende çok uzun zaman bir sürü vitamin kullandım

Evet canım Kıbrıs dedi benim iki tüp bebek tutmadı yumurtalarım boş çıkıyordu eşimin de ileri hareketli sperm sayısı sıfır çıkmıştı o ay hamile kaldım ama etkisi var mi bilmiyorum ben hamile kalmadan 3 ay önce İstanbul’da PRP yaptırdım
Sen hangi vitaminleri kullanıyorsun bende çok uzun zaman bir sürü vitamin kullandım
Argifertil koenzim d vitamini kullanıyorum mfk duydunuz mu eş paketi aldım ona başladım bende hafif vajinusmus var ilişki oluyor ama ağrı olduğu için kendimi sıkıyorum geçse rahat denerim Bülent tıraşa mı yaptırdın

Yaş kaçtı benim 34

Argifertil koenzim d vitamini kullanıyorum mfk duydunuz mu eş paketi aldım ona başladım bende hafif vajinusmus var ilişki oluyor ama ağrı olduğu için kendimi sıkıyorum geçse rahat denerim Bülent tıraşa mı yaptırdın
Evet Bülent tıraşa yaptırdım bende de aynı senin gibi vajinusmus var ilişkş oluyor ama ağrılı o çok etkilemiyor sanırım bebek olmasını
Benim yaşım 29

X