Amh düşüklüğü ve Spermiogram testi

rosmari335

Üye
Kayıtlı Üye
15 Eylül 2023
240
149
34
Selamlar. Daha önce amh düşüklüğüm ile ilgili foruma yazmıştım. Ek olarak hsg sonucumda sıkıntı vardı. Eşim de sonunda spermiogramı bugün verdi. Onun test sonuçları da kötü anladığımız kadarıyla.
Anlayan birileri olursa yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.
Çok az bir miktar verebilmiş. Bir de perhiz süresi biraz uzundu. Acaba değerlerin böyle olması o sebeple olabilir mi?
Bir de hareketsiz sperm tüp bebeğe engel mi acaba?
Yardımcı olabileceklere şimdiden çok teşekkür ediyorum.

Sperm hacmi 1. 1
Sperm konsantrasyonu 17.50
Toplam sperm sayısı 19.25

Toplam motilite 1.1
İleri hareket 1
Hızlı ileri hareket 1
Yavaş ileri hareket 1
Yerinde ileri hareket 1
Hareketsiz 99

Eklentiler

• Screenshot_20230930_172847_Samsung Notes.jpg
    Screenshot_20230930_172847_Samsung Notes.jpg
    115,8 KB · Görüntüleme: 71
Selamlar. Daha önce amh düşüklüğüm ile ilgili foruma yazmıştım. Ek olarak hsg sonucumda sıkıntı vardı. Eşim de sonunda spermiogramı bugün verdi. Onun test sonuçları da kötü anladığımız kadarıyla.
Çok az bir miktar verebilmiş. Bir de perhiz süresi biraz uzundu. Acaba değerlerin böyle olması o sebeple olabilir mi?

Sperm hacmi 1. 1

Toplam motilite 1.1
İleri hareket 1
Hızlı ileri hareket 1
Yavaş ileri hareket 1
Yerinde ileri hareket 1
Hareketsiz 99
3.gun ideal test için taze olmasininda etkisi var 1hafta çok artik sperminde kalitesi duşuyor benim bildigim kadariyla
En buyuk sıkıntı hareketin 1% olması mutlaka tedavi lazim eşinize kalkmasi lazim yoksa hamile kalma şansiniz duşuk stres yapmayin tedaviyle kalkiyor

Sperm hacmi 1. 1

Toplam motilite 1.1
İleri hareket 1
Hızlı ileri hareket 1
Yavaş ileri hareket 1
Yerinde ileri hareket 1
Hareketsiz 99
Canım evet miktarı az olmuş. 4 ml verseydi rakam dört katına çıkacaktı öyle düşün. Hareketsiz %99 olduğu için tüp bebeğe yöneldirebilir doktorunuz 🙏 gebelik için 1 sperm 1 yumurta yetiyor 🍀 hakkınızda hayırlısı olsun kuzum. Mutlaka doktorunun seni en iyi şekilde yönlendirecektir canım

3.gun ideal test için taze olmasininda etkisi var 1hafta çok artik sperminde kalitesi duşuyor benim bildigim kadariyla
En buyuk sıkıntı hareketin 1% olması mutlaka tedavi lazim eşinize kalkmasi lazim yoksa hamile kalma şansiniz duşuk stres yapmayin tedaviyle kalkiyor
Doğru söylüyorsunuz inşallah diğer testlerde daha iyi olur. Tüp bebek gerçeğini kabullendik artık ama sperm yumurta kalitesine odaklandık şimdi. Çok teşekkürler yanıtınız için

Canım evet miktarı az olmuş. 4 ml verseydi rakam dört katına çıkacaktı öyle düşün. Hareketsiz %99 olduğu için tüp bebeğe yöneldirebilir doktorunuz 🙏 gebelik için 1 sperm 1 yumurta yetiyor 🍀 hakkınızda hayırlısı olsun kuzum. Mutlaka doktorunun seni en iyi şekilde yönlendirecektir canım
Ne ferahlatıcı bir yorum çok teşekkür ediyorum 🤗 ben koenzim folik asit eşim de önerilen bir takviye ilaca başladı. İnşallah değerlerimiz biraz daha düzelir tedavimiz ilk transferde başlarına ulaşır amin inşallah

Doğru söylüyorsunuz inşallah diğer testlerde daha iyi olur. Tüp bebek gerçeğini kabullendik artık ama sperm yumurta kalitesine odaklandık şimdi. Çok teşekkürler yanıtınız için
Inşallah bebeginize kavuşursunuz yakinda🫶
stres yapmamaya çalişin etkiliyor hormonlari maalesef hemen.

Sperm hacmi 1. 1

Toplam motilite 1.1
İleri hareket 1
Hızlı ileri hareket 1
Yavaş ileri hareket 1
Yerinde ileri hareket 1
Hareketsiz 99
Eşinin spermleri düşük canım bende bebek için doktora gittim benim amh 0.04 hormonlar yüksek bide hsg cektir 1 ay dene tüp bebek yap dedi yumurta rezervimde belkide tüp bebek bile olmayabilir eşimde sperm testinde toplam sperm sayısı 7 buçuk milyon onda bir problem yokmuş bende sorun arkadaşımda eşide kadında problem yok adamda var sperm azmis başka şehirde doktorla görüşüp tedaviye baslicakti sende öyle yap

Eşinin spermleri düşük canım bende bebek için doktora gittim benim amh 0.04 hormonlar yüksek bide hsg cektir 1 ay dene tüp bebek yap dedi yumurta rezervimde belkide tüp bebek bile olmayabilir eşimde sperm testinde toplam sperm sayısı 74 milyon onda bir problem yokmuş bende sorun arkadaşımda eşide kadında problem yok adamda var sperm azmis başka şehirde doktorla görüşüp tedaviye basla

Eşinin spermleri düşük canım bende bebek için doktora gittim benim amh 0.04 hormonlar yüksek bide hsg cektir 1 ay dene tüp bebek yap dedi yumurta rezervimde belkide tüp bebek bile olmayabilir eşimde sperm testinde toplam sperm sayısı 7 buçuk milyon onda bir problem yokmuş bende sorun arkadaşımda eşide kadında problem yok adamda var sperm azmis başka şehirde doktorla görüşüp tedaviye baslicakti sende öyle yap
Ben tedaviye başladım. Bence siz de ertelemeyin. Yaşınız kaçtı?

Adetin 2. günü doktora gidiyorsunuz ve iğneleri kullanmaya başlıyorsunuz. 10 12 gün iğne kullandıktan sonra yumurta toplama işlemi yapılıyor. Ardından hekimin uygun göründüğü gün transfer yapılıyor. Ya yumurta toplamasan 3 ya da 5 gün sonra ya da rahmin dinlenmesini sağlayarak bir ya da birkaç ay sonra.
Doktora gitmeden önce yapılacak tetkikleri infertiliteden öğrenebilirsiniz. Hormon testleri, rahim filmimi, spermiogram gibi testleri yaptırdıktan sonra gitmiştim ben tüp bebeğe ve hemen başlandı.

X