Amh düşüklüğü ve tüp bebek tavsiye Antalya

akalin15

Üye
Kayıtlı Üye
24 Ekim 2023
151
52
27
Merhaba kizlar. 2 ocakta eşimin sperm değerlerinin düşük olması sebebiyle aşılamaya yonlendirildik. Çok büyük bir strese girdik ve üniversitede ikimizde profesöre muayene olduk esimden sperm testi tekrar istediler ve eşimin sperm degerleri yanlış ölçülmüş çok iyiymiş. Benimse amh değerim 7 ay önce 1.35 Ken 0.78e düşmüş direkt tüp bebek dedi doktor. Kan testi vermeden önce iki haftadır çok stres olmustum ve hastaneye o gün ağlayarak gitmiştim eşimle de tartismistik. Bunun anlık etkisi olur mu? Şimdi takviye vitamin aldım. Ve tüp bebeğe gideceğim. Antalyada nereyi önerirsiniz

Amh her testte farklı çıkabiliyor ama genel olarak düşük olduğu belli, istanbulda biliyorum ama antalyada doktor bilmiyorum canım , destek olmak için yazdım

Amh her testte farklı çıkabiliyor ama genel olarak düşük olduğu belli, istanbulda biliyorum ama antalyada doktor bilmiyorum canım , destek olmak için yazdım
Teşekkür ederim 🙏 daha temiz ve sağlıklı beslenmeye başladım. Antalya'dan bir domtordan da randevu aldım bakalım hayırlısı hakkımızda 🙏

Teşekkür ederim 🙏 daha temiz ve sağlıklı beslenmeye başladım. Antalya'dan bir domtordan da randevu aldım bakalım hayırlısı hakkımızda 🙏
Merhabalar, biz de bendeki ileri yaş ve amh düşüklüğü nedeniyle yumurta dondurma işlemi yaptırmaya başladık ve 1 ay sadece 1 yumurta dondurulabildi, 2. ay hiç rezerv yoktu, 3. ay ortalama kalitede görülen 1 adet yumurtam olunca işleme ara vermek istedim. Aradan geçen 2 ayda biraz dikkat ettim ve bu ay yeniden dondurma işlemi için adetimi beklerken gecikmem oldu. Dün kan testi verdim ve Bhcg 24 ile pozitif sonuç aldım. Tabi ki henüz çok erken ama yarın testi tekrarlayacağım. Sizlere de umut olmasını diliyorum…

Merhabalar, biz de bendeki ileri yaş ve amh düşüklüğü nedeniyle yumurta dondurma işlemi yaptırmaya başladık ve 1 ay sadece 1 yumurta dondurulabildi, 2. ay hiç rezerv yoktu, 3. ay ortalama kalitede görülen 1 adet yumurtam olunca işleme ara vermek istedim. Aradan geçen 2 ayda biraz dikkat ettim ve bu ay yeniden dondurma işlemi için adetimi beklerken gecikmem oldu. Dün kan testi verdim ve Bhcg 24 ile pozitif sonuç aldım. Tabi ki henüz çok erken ama yarın testi tekrarlayacağım. Sizlere de umut olmasını diliyorum…
27 yaşında olmama rağmen amh 0.78 çıktı malesef. Doktor sağ yumurtalıkta kist var dedi doğum kontrol hapı verdi. 15 gün kullan sonra tüp bebeğe başlayalım dedi. Ben de işlenmiş gıda, gluten vs bıraktım. Organik beslenip multivitamin kullanmaya başladım en azından yumurtalar kaliteli olsun diye. Sizin adınıza çok sevindim inşallah sağlıkla kucağınıza alırsınız. Allahtan umudumu kesmedim çok şükür çaba bizden sonuç Allah'tan 🙏

27 yaşında olmama rağmen amh 0.78 çıktı malesef. Doktor sağ yumurtalıkta kist var dedi doğum kontrol hapı verdi. 15 gün kullan sonra tüp bebeğe başlayalım dedi. Ben de işlenmiş gıda, gluten vs bıraktım. Organik beslenip multivitamin kullanmaya başladım en azından yumurtalar kaliteli olsun diye. Sizin adınıza çok sevindim inşallah sağlıkla kucağınıza alırsınız. Allahtan umudumu kesmedim çok şükür çaba bizden sonuç Allah'tan 🙏
Merhaba benimde herşey normalken .amh sonucumun 0.77 olduğunu öğrendim doktor düşük dedi tüp Bebeğe yönlendirdi .ama normalde olur dedi maxiper verdi eşinde sende kullan dedi .napicam bilmiyorum

Merhaba benimde herşey normalken .amh sonucumun 0.77 olduğunu öğrendim doktor düşük dedi tüp Bebeğe yönlendirdi .ama normalde olur dedi maxiper verdi eşinde sende kullan dedi .napicam bilmiyo
Bence iyi bir özel hastaneye git vajinal muayene ol. Benim gittiğim hastane amh falan bakmadı. Direkt vajinal muayene ile doktor yumurtalıkların durumuna baktı. Ordan anlıyor zaten kaç yumurtan var rahmin kalın mi perde var mı yok mu acele etmen gerekiyor mu gerekmiyor mu. Bana doğal yolla hamile kalabilirsin ancak zaman alır dedi. Bu süreçte yumurtalık rezervin tamamen düşebilir ya da 40 yaşına kadar aynı seyredebilir bunu malesef biz bilemiyoruz dedi. Kötü senaryoda yumurta rezervin düşerse tüp bebek bile yapamayız dedi. Maddi durumun varsa tüp bebek dene yoksa doğal yolla olmasını bekle dedi. 0.78 amh ile şimdi 9 yumurtam var. Ama ilaçlarla bu kadar gelişti. Kendi haline bıraksak 3-4 anca

Teşekkür ederim.ozelde tüm muayenelerim iyi çıktı yumurtamda görüldü mm Side görüldü.devlet hastanesinde folikul az ve amh düşük dedi mormalde olur tüp Bebek de dedi bende napicami bilmiyorum 9 aydır istiyoruz olmuyor 1 sene 2 aylık evliyim

Teşekkür ederim.ozelde tüm muayenelerim iyi çıktı yumurtamda görüldü mm Side görüldü.devlet hastanesinde folikul az ve amh düşük dedi mormalde olur tüp Bebek de dedi bende napicami bilmiyorum 9 aydır istiyoruz olmuyor 1 sene 2 aylık evliyim
Kac yumurtanız çıktı

X