Amh Düşüklüğünde Tüp Bebek Yaptıranlar Bir Sorum Var

Merve hanımcım sizin amh kaç, nerde tedavi oldunuz, opu oldum demiştiniz önceki mesajınızda. Vitamin takviye vs kullanıyor musunuz? Ayy çok soru sordum di mi🙈
Estağfurullah canim benim amh 0.97 di 1 yil once simdi kac bilmiyorum bahcelievler medikal parkta tedavi oldum asla tavsiye etmem vitamin olarak argifertil+imom balikaglı multivitamin+arifoglu bal polen karisimi+folbiol+d vitamini damla kullaniyordum

Estağfurullah canim benim amh 0.97 di 1 yil once simdi kac bilmiyorum bahcelievler medikal parkta tedavi oldum asla tavsiye etmem vitamin olarak argifertil+imom balikaglı multivitamin+arifoglu bal polen karisimi+folbiol+d vitamini damla kullaniyordum
Allah inşallah hayırlısıyla gönlümüze göre versin. Ben de bir yıldan uzun süre devamlı vitamin kullandım. Sadece markası değişti ara ara. En son Qfolin kullanıyordum bıraktım artık. Son tedavide ek olarak D vitamini kullandım. Bi önceki tedavide vitaminlere ek bioesteron dha kullandım iki ay. Sağlıklı beslenmeye dikkat ettim. Ama yumurta sayısını geçtim, kaliteli hiç çıkmadı. Gelişmiyor. Tabi inşallah yine deniyeceğim doktora gitmeyi bir müddet sonra.

Sen nerelerde tedavi oldun canim
Bende ilk olarak medicalpark pendikte tedavi oldum. Çok memnundum bir süre takip yapıldı. Ama gelişmiyordu yumurtam kalitesizdi. İlaçla da gelişmedi. Değişiklik iyidir dedim. Lütfi Kırdar'da tüp bebek tedavisi yapıldığını duydum. Iki yetkin doktor, alanında profesör. Bölüm yoğun da değil. Bir de orda deneyeyim dedim. Orda da ilaçlara rağmen gelişmedi zaten. Çokta memnun kalmadım zaten. Şimdi başka doktor bulmaya çalışıyorum anadolu yakasında gidip gelebileceğim.

Doktor bulmak cok sıkıntı ya herkese iyi olan bazen sana iyi gelmiyor canım takviye kullanıyor musun suan doz olarak ne uyguluyorlardı

Doktor bulmak cok sıkıntı ya herkese iyi olan bazen sana iyi gelmiyor canım takviye kullanıyor musun suan doz olarak ne uyguluyorlardı
Olmayınca herşeyi bıraktım ben 😅 Kullandığım takviye yok şu anda. Önceden Qfolin, d vitamini, dha kullanmıştım.
En son ilaçları doz olarak çok yüksek kullandım. Gonal F günlük 300 ml, pergoveris 150. Adetin 2.gün başladım toplam 9 gün kullandim. Adetin 11.günü gelişme olmayınca devam etmedim.
Daha önceden femara ile denemişti doktor, 5 gün kullandım, onda da bi gelişme olmamıştı.
Siz hangi ilaçlarla hangi dozda denediniz Merve hanımcım?

11.günü 17-12 mm iki yumurta vardı. Adetin 16. Günü opu oldum. İki yumurta alındı biri dolu çıktı. Bugün transfer oldum kuzum. E2 değerim hakkında bilgiler yok. Amh değerim düşük.
Amh değeriniz kaç acaba benimde 0.149 yumurta takibi yapılıyor 2. Ayık sonrasında tüp bebek sürecine geçilecek geçen ay yumurtam çok güzel gelişmişti sperm yolu ve tüplerde açıktı günleri güzelde degerlendirdik ama olmadı doktor içi boş olabilir dedi üzüldüm 😔

Amh değeriniz kaç acaba benimde 0.149 yumurta takibi yapılıyor 2. Ayık sonrasında tüp bebek sürecine geçilecek geçen ay yumurtam çok güzel gelişmişti sperm yolu ve tüplerde açıktı günleri güzelde degerlendirdik ama olmadı doktor içi boş olabilir dedi üzüldüm 😔
0.44 çıktı canım. Amh düşük olunca yumurta sayısı az çıkıyor malesef. İki yumurtadan biri olgun çıktı benim. Bir transfer yapıldı canım.

Olmayınca herşeyi bıraktım ben 😅 Kullandığım takviye yok şu anda. Önceden Qfolin, d vitamini, dha kullanmıştım.
En son ilaçları doz olarak çok yüksek kullandım. Gonal F günlük 300 ml, pergoveris 150. Adetin 2.gün başladım toplam 9 gün kullandim. Adetin 11.günü gelişme olmayınca devam etmedim.
Daha önceden femara ile denemişti doktor, 5 gün kullandım, onda da bi gelişme olmamıştı.
Siz hangi ilaçlarla hangi dozda denediniz Merve hanımcım?
Canım vitaminlerini bırakma en az 3 ay kullanmamız lazım tedavi öncesi bende gonal f 300 kullandım ilk sonra gelişme yoktu375 cıkardı

Canım vitaminlerini bırakma en az 3 ay kullanmamız lazım tedavi öncesi bende gonal f 300 kullandım ilk sonra gelişme yoktu375 cıkardı
1 yıldan fazla süredir belki bir buçuk yıl vitamin kullanıyordum ilk tedaviye başlarken Merve hanımcım ama yumurtalarıma hiç etkisi olmadı. Düzenli yumurta takibi de yapıldı. Sonra 2. Tedaviye kadar ara verdim vitaminlere, çok uzun süre kullandığım için bırakmak istedim, 2. tedavi sürecindeyken kullandim bu kez. Bu tedavide yarım kalınca yine bıraktım. Etkili olduğunu düşünmediğim için kesintisiz bir şekilde kullanmanında vücuduma zararlı olabileceğini düşünüyorum😔 Herkeste farklı durumlar tabi. Güzel sonuçlar için doktorların önerdiği bi takviye kullanmak lazım. Ama ben ve midem yorulduk😕 3. tedaviyi de hemen düşünmüyorum nasip artık.

1 yıldan fazla süredir belki bir buçuk yıl vitamin kullanıyordum ilk tedaviye başlarken Merve hanımcım ama yumurtalarıma hiç etkisi olmadı. Düzenli yumurta takibi de yapıldı. Sonra 2. Tedaviye kadar ara verdim vitaminlere, çok uzun süre kullandığım için bırakmak istedim, 2. tedavi sürecindeyken kullandim bu kez. Bu tedavide yarım kalınca yine bıraktım. Etkili olduğunu düşünmediğim için kesintisiz bir şekilde kullanmanında vücuduma zararlı olabileceğini düşünüyorum😔 Herkeste farklı durumlar tabi. Güzel sonuçlar için doktorların önerdiği bi takviye kullanmak lazım. Ama ben ve midem yorulduk😕 3. tedaviyi de hemen düşünmüyorum nasip artık.
Anladım canım kısmet bende ara verdim hem manevi hem öaddi gücüm yok

Merhaba
Amh nız kaçtı
Ben de 4 aydır tedavi takipteyim
İlk ay 3 yumurta opu oldu boş çıktı
İkinci ay bi tane gelişti sonra gelişimi durdu tedavi iptal
3.ay rahim dinlendirme
Son ay da iki gelişen folikül vardı E2 değeri düştü sonradan yine iptal oldu
Bi arpa boy yol gidemiyoruz maalesef

Merhaba
Amh nız kaçtı
Ben de 4 aydır tedavi takipteyim
İlk ay 3 yumurta opu oldu boş çıktı
İkinci ay bi tane gelişti sonra gelişimi durdu tedavi iptal
3.ay rahim dinlendirme
Son ay da iki gelişen folikül vardı E2 değeri düştü sonradan yine iptal oldu
Bi arpa boy yol gidemiyoruz maalesef
Merhaba. Benim amh 0.18 di bır yıl önce. Belki daha da düşmüştür. Benimde folikül bir ya da iki görünüyor ama çok küçük olduğunu söylüyorlar. Nitekim tedavilerle gelişme göstermedi. Iki kez iptal oldu. Ilkinde takipte yapmıştık 3 ay ama o zamanlarda durum iyi değil dediler. Benzer bir durum yaşamışız. Ben ne yapacağımı bilemez bi şekilde doktora gitmeyi bıraktım şu an.
Sizin amh değeriniz nedir? Diğer hormon testleriniz nasıl? E2, FSH,LH.

Merhaba. Benim amh 0.18 di bır yıl önce. Belki daha da düşmüştür. Benimde folikül bir ya da iki görünüyor ama çok küçük olduğunu söylüyorlar. Nitekim tedavilerle gelişme göstermedi. Iki kez iptal oldu. Ilkinde takipte yapmıştık 3 ay ama o zamanlarda durum iyi değil dediler. Benzer bir durum yaşamışız. Ben ne yapacağımı bilemez bi şekilde doktora gitmeyi bıraktım şu an.
Sizin amh değeriniz nedir? Diğer hormon testleriniz nasıl? E2, FSH,LH.
Hadi ya
Fsh normal oluyo 7 lerdeydi en son
E2 en fazla ikiyüz küsür lerde çıkıyo düşüyo
Lh bakmadılar uzun zamandır
Amh da 3 yıldır falan 0.01

Hadi ya
Fsh normal oluyo 7 lerdeydi en son
E2 en fazla ikiyüz küsür lerde çıkıyo düşüyo
Lh bakmadılar uzun zamandır
Amh da 3 yıldır falan 0.01
Amh değeriniz baya düşükmüş ama diğer hormon değerleriniz güzel görünüyor. Allah gönlünüze göre nasip etsin inşallah. Benim Fsh 20 lerdeydi en son ölçüldüğünde. E2 adetin 2. veya 3. günü 13 ila 20 arasinda
En fazla 11.gün 73 e çıktı malesef. Erken menopoz belirtisi dediler, yaşım 31. Belki bi müddet sonra tekrar denerim ama fazla ümidim kalmadı.

X